Obitelj i problemi - u vezi organizacije vjenčanja • Forum Vjenčanje snova - za organizaciju vjenčanja iz snova

Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Obitelj i problemi - u vezi organizacije vjenčanja

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Obitelj i problemi - u vezi organizacije vjenčanja

PostPostao/la Majakovska dana pon svi 14, 2012 10:12 pm

Drage cure, nova sam na forumu, ali čitajući vaše dileme i (pre)česte probleme koji se događaju u vezi organizacije, sve što vam mogu savjetovati je: ne dajte drugima da se petljaju u vaš dan, radije sve obavite same! Vjerujte mi, manji je problem kad se roditelji i svekar i svekrva uopće ne žele petljati u organizaciju, nego kad bez pitanja uzmu stvari u svoje ruke (to tada izgleda kao onaj film sa J.Lo i zahtjevnom svekrvom, previše izgubljenih živaca nizašto) :pop:
Tyna, ako želiš DJ-a, to je tvoje pravo, i neka ti ne bude krivo zbog "gunđanja", to je tvoje vjenčanje, i cilj je da ti budeš sretna. Ako se obitelji već toliko žele miješati, predložite im da obnove svoje zavjete i sve učine kako žele, ali vaš dan mora biti samo vaš :mig:
Nemojte me krivo shvatiti, cijenim kad kuma ili najbolje prijateljice pomognu oko izrade revera, pozivnica i sličnog, to je jako lijepo, jer je to ono što se u jednu ruku od prijatelja očekuje, ali mislim da nikome nije u interesu zbog mira u kući prebaciti cijelu organizaciju na svoju ili muževu obitelj, pa da naprave nešto što se kosi s vašim željama :roll:
Moj savjet je: stavite svoje ideje na papir, okružite se ljudima koji su vam voljni pomoći, a onim nametljivima ljubazno recite da sve držite pod kontrolom i da se ne trebaju gnjaviti oko stvari koje ste vi već, sigurna sam, već odavno isplanirale :raspa:
:grli: Ne dajte se smesti, vaše želje su najvažnije :cubice:
Iza svakog uspješnog muškarca stoji žena koja koluta očima ;)
Majakovska

Marketing:

PostPostao/la Jogrovan dana pon kol 27, 2012 3:57 pm

eee...obitelj...rekli smo im prije 2 mjeseca i vec smo 20x htjeli pobjec vjencat se i doc i reci mi se vjencali.
Moji su odma poceli s savjetima, njegovi sutili, onda mi rezervirali salu, njegovi poludili jer im nismo rekli da idemo rezervirati...
ond amoji da bi to trebao bit moj dan i sve kako ja hocu...
njegovi da se osjecju ugrozeno jer moji imaju vise novca od njih ( :ha: :shock1: :shock1: ) ...Onda zasto iz Herc. foto ne iz Hr. zasto ovo ne ono. Moraju se svi obicaji izvrsiti da svi budu sretni... Ljudi moji ako ja teo sve ne OD**** nece niko... Umjesto da uzivam i radujem se ja i NN smo po citave dane nervozni... svojima sam bukvicu ocitala i povukli su se ako trebam savjet tu su inace sute, a njegovi ?? sam kukaju nece njezini sve (normalno da nece) umisljaju ljudi... onda NN da ih ne povrijedi i on poceo s njima. Prekuce sam rekla da odgadjam svadbu :budala: al ne odgadjam trebalo je onom gmog prodrmat... luda kuca..a sto sam uvreda dobila od njegovih e o tome necemo :)
Jogrovan

PostPostao/la InLove dana uto kol 28, 2012 7:53 am

Jogrovan :grli: :grli: :grli:

Pokusaj duboko disati i ne dati da te izbaci iz takta (iako sam svjesna koliko je ovo lako napisati a tesko poslusati). Mislim da ti je prioritet porazgovarati sa dragim. Ovo je naposljetku VASA svadba, i mora biti kako vi hocete.
Preporucam da u nekom trenu kad nije napeta atmosfera (ono dok gledate tv, ili setate ili nesto) povuces pricu o svadbi, kazes mu da te to puno muci i da bi htjela s njim dogovorit sto u tom VI hocete... I jednom kad to izdefinirate (po pitanju svega - od fotografa, benda do obicaja koje zelite), da krenete ZAJEDNO protiv svijeta (tj tvojih i njegovih).

I jos nesto, NITKO te ne smije vrijedjati... Ne znam kakve su uvrede u pitanju i koliko ostro se na njih treba postaviti, ali nitko te ne smije vrijedjati, a posebice oni koji ce ti uskoro biti obitelj :pop:

Vjerujem da ti je bas ruzno razdoblje al zato smo mi tu :grli: :grli: :grli: :grli: kad god ti dodje da se izjadas.
slika
InLove
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Jogrovan dana uto kol 28, 2012 1:50 pm

InLove hvala ti punooo :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:

Uvrede su jer su moji boljeg imovinskog vec oni, pa su nas izvrijedjali da ih s visoka gledamo(a briga nas iskreno dal cemo sjedit na stolici od 5000kn ili na podu bitno da su oni ok) Krivnje na mene jer se NN promjeno(kriva sma priznajem ne cuju se 10x na dan, ne govori njima vec meni svoje probleme, ne glin nju stalno vec mene) to je samo dio:) a nisma dala bilo je svega tu ... Al nadam se da cu iz ovog izac jaca :) :boksa: :boksa:
Jogrovan

PostPostao/la slatkica:) dana uto kol 28, 2012 2:29 pm

jorgovan,dobro ti kaže inlove.
popričaj s dragim i reci mu šta te muči i da te smetaju uvrede njegove obitelji.

vjenčanje je vaše a roditelji su više-manje samo gosti.
i oni su imali svoj dan i napravili ga po svom. sad je red na vama :thumbsup:

zajedno ste jači :D

a to što njegove smeta što tvoji imaju više novaca...nažalost tu ne možeš puno napravit. znam iz iskustva :mig:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Jogrovan dana uto kol 28, 2012 4:35 pm

Pricali smo o tome, sad bas radimo spisak stvari koje 100% znamo da zelimo ba stakve, sanmo nek mi se neko suprostavi :palica: :palica: A rekla sma ja i njegovima, cijelo vrijeme je prica bila: ee mlada mora vidit u kakvu obitelj ulazi , pa je mlada pokazala ko dolazi u tu obitelj (pravo osvjezenje :belj: :rofl: ) ...
Jogrovan

PostPostao/la tigerin dana uto kol 28, 2012 6:58 pm

kad se starci budu opet vjencavali nek rade po svome!
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la InLove dana sri kol 29, 2012 7:57 am

tigerin je napisao/la:kad se starci budu opet vjencavali nek rade po svome!

:pop: :pop: :pop:
slika
InLove
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Rally_MO dana pon ruj 03, 2012 12:15 pm

tigerin je napisao/la:kad se starci budu opet vjencavali nek rade po svome!

:pop: :pop: :pop: :pop:
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lilica dana sri stu 21, 2012 1:20 pm

joooj i mi smo imali problema :budala: i moji i njegovi poceli su s pitanjima, pa zasto bas sad, pa otkud nam toliki novci, pa tko ce sve to platiti, pa zasto tako skupog fotografa, to je puno previse novaca za fotografa, zasto tako skupi bend, kako su nabili tako cijenu a nemaju ni pratnju, zasto cu sivati vjencanicu, mozda je isplativije iznajmiti...... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :izivciran: kao prvo, MI smo ti koji se zene, prema tome, NAS je problem otkud cemo to platiti, taj bend MI zelimo i zato cemo ga i imati, fotograf kojeg smo odabrali ce slikati NAS DAN prema tome iskljucivo MI imamo pravo donositi odluke. jedno je prijedlog ili savjet, al i to prihvacam iskljucivo ako pitam za njega. uostalom, ako vam se ne svida, napravite si svoju svadbu pa odlucujte o njoj :kava:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la sunqueen dana sri stu 21, 2012 2:51 pm

lilica je napisao/la:joooj i mi smo imali problema :budala: i moji i njegovi poceli su s pitanjima, pa zasto bas sad, pa otkud nam toliki novci, pa tko ce sve to platiti, pa zasto tako skupog fotografa, to je puno previse novaca za fotografa, zasto tako skupi bend, kako su nabili tako cijenu a nemaju ni pratnju, zasto cu sivati vjencanicu, mozda je isplativije iznajmiti...... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :izivciran: kao prvo, MI smo ti koji se zene, prema tome, NAS je problem otkud cemo to platiti, taj bend MI zelimo i zato cemo ga i imati, fotograf kojeg smo odabrali ce slikati NAS DAN prema tome iskljucivo MI imamo pravo donositi odluke. jedno je prijedlog ili savjet, al i to prihvacam iskljucivo ako pitam za njega. uostalom, ako vam se ne svida, napravite si svoju svadbu pa odlucujte o njoj :kava:

lilica i jorgovan:
sam se vi ne dajte, to je vaša svadba i bilo bu po vašem - dopušteni su (donekle) prijedlozi od strane roditelja, bliže obitelji i slično, ali na posljetku treba biti onako kako ste si vas dvoje zamislili i amen :pop: :pop: :pop:
moja majka meni neki dan priznala da je malo kao razočarana, kao ona mislila da bu bilo kao onda kad se ona udavala - ja bum se udala, a ona bu vodila SHOW (iliti cijelu organizaciju) - jer je to tako prije bilo, i sad sam joj to kao ja uzela...to je rekla u šali, ali mislim da je tu bilo pola istine...ne mogu reći da mi se miješa u odluke, ja i nju i majku od dragog u puno toga uključujem i o svemu ih obaviještavam, ali zadnju riječ imamo dragi i ja :vjencanje1: :cerek:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la lilica dana sri stu 21, 2012 3:31 pm

sunqueen je napisao/la:
lilica i jorgovan:
sam se vi ne dajte, to je vaša svadba i bilo bu po vašem - dopušteni su (donekle) prijedlozi od strane roditelja, bliže obitelji i slično, ali na posljetku treba biti onako kako ste si vas dvoje zamislili i amen :pop: :pop: :pop:
moja majka meni neki dan priznala da je malo kao razočarana, kao ona mislila da bu bilo kao onda kad se ona udavala - ja bum se udala, a ona bu vodila SHOW (iliti cijelu organizaciju) - jer je to tako prije bilo, i sad sam joj to kao ja uzela...to je rekla u šali, ali mislim da je tu bilo pola istine...ne mogu reći da mi se miješa u odluke, ja i nju i majku od dragog u puno toga uključujem i o svemu ih obaviještavam, ali zadnju riječ imamo dragi i ja :vjencanje1: :cerek:

amen :svakacast:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la dkukec dana uto sij 22, 2013 8:45 am

Iako su moji roditelji htjeli veliku svadbu, a mi manju, ipak je bilo manje ljudi i sve je bilo super. :lovestruck:
dkukec

PostPostao/la Apache dana sri sij 23, 2013 8:03 am

Jučer smo objavili mojima da se ženimo 27.07.

Prvo je bilo da kako tako iznenada (a skupa smo već 8 i pol godina, od toga zaručeni malo više od godinu, a i pričali smo već o tome da se planiramo ove godine ženiti).
Drugo je bilo da zašto baš taj datum, da je to vrijeme godišnjih i bla bla bla
Sljedeće je bio šok kako to da ne bude crkvenog vjenčanja.
Također, sestra bi trebala ići u Francusku u tom terminu. Rekla mi je već prije da ako bude svadba u to vrijeme, da ona radije ide u Francusku. Rekoh: Okej, idi.

Uglavnom, nisu baš oduševljeni. Iako, moji i inače baš ne pokazuju emocije pa sam naviknut na to, ali mlada se uzrujala. Probal budem mamu malo uključiti u neke sitnice, da baš ne ispadne da sve radimo bez njih. Ali neću joj dozvoliti nikakvo miješanje u naše odluke. A znam da novca nemaju i rekli smo im da budemo si sami platili vjenčanje. A uostalom, već su prije rekli da će nam dati staru kuću koju ćemo si urediti i preseliti se tamo.

S druge strane, njezini starci već neko vrijeme gnjave da kad budemo se ženili i sve, oni su isto malo (blago bi bilo reći) razočarani jer nebude crkvenog vjenčanja. Njezin tata pak želi platiti barem polovicu svadbe. Ipak, naviknuti smo na to da on malo priča jedno, malo drugo, tako da budemo to uzeli s rezervom. Ionako ćemo dizati kredit zbog nekih drugih zahvata (uređenje kuće) pa ćemo uzeti malo više za svaki slučaj.
slika
Apache

PostPostao/la mackica dana sri sij 23, 2013 10:04 am

Svatko ima pravo na svoje stavove. Datum koji ste odredili, ljudi će prilagoditi ako im je stalo. Ako je vaša volja bez crkvenog vjenčanja, ok. Ali smatram da je crkveno vjenčanje trajnije od civilnog.Naravno, danas se mladi sve teže odlučuju na crkveno vjenčanje.
mackica

PostPostao/la Apache dana sri sij 23, 2013 10:18 am

Ja i mlada smo ateisti (i moji i njezini starci su vjernici) pa nam nema smisla raditi crkveno vjenčanje da bi se zadovoljila nekolicina ljudi koji to nikako ne mogu probaviti.

Ako netko stvarno ima toliki problem s činjenicom da ćemo imati obred s matičarom, ne mora ni doći na vjenčanje. Neću mu/joj zamjeriti.
slika
Apache

PostPostao/la iinnaa.t dana sri sij 23, 2013 10:59 am

Moj muz je isto ateist, a ja prema svojim nekim uvjerenjima naginjem protestantizmu, iako oboje imamo sve sakramente. Odlucili smo se samo za civilno vjencanje, jer nam crkveno ne znaci nista. To je bio nas izbor i zajedno smo tako odlucili. Apsolutno nikome nismo dali da se u tu odluku mjesa. Samo se postavi i drzite se svojih uvjerenja i to ti je to.
Ne mislim da je moje vjencanje manje trajno nego necije crkveno. Za trajnost braka bitnije su neke druge stvari od toga gdje je i pred kim brak sklopljen.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la sunqueen dana sri sij 23, 2013 11:28 am

iinnaa.t je napisao/la:Moj muz je isto ateist, a ja prema svojim nekim uvjerenjima naginjem protestantizmu, iako oboje imamo sve sakramente. Odlucili smo se samo za civilno vjencanje, jer nam crkveno ne znaci nista. To je bio nas izbor i zajedno smo tako odlucili. Apsolutno nikome nismo dali da se u tu odluku mjesa. Samo se postavi i drzite se svojih uvjerenja i to ti je to.
Ne mislim da je moje vjencanje manje trajno nego necije crkveno. Za trajnost braka bitnije su neke druge stvari od toga gdje je i pred kim brak sklopljen.

:pop: :pop: :pop: :pop: :pop:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la Ina1011 dana sri sij 23, 2013 12:39 pm

iinnaa.t je napisao/la:Ne mislim da je moje vjencanje manje trajno nego necije crkveno. Za trajnost braka bitnije su neke druge stvari od toga gdje je i pred kim brak sklopljen.

:svakacast: :bravo:

Apache, napravite onako kako vi želite. Ne tvoji ni njeni roditelji ili ostatak obitelji, nego vi. I slažem se bar s jednim dijelom onoga što je mackica napisala, onome tko želi biti na vašem vjenčanju, taj će se potruditi da datum rezervira samo za vas.
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Apache dana sri sij 23, 2013 1:00 pm

Hvala na podršci, tako smo i mislili napraviti.

Imamo još jedan ajde nazovimo to problem. Budući da se bavimo folklorom, baš u to vrijeme je već otprije dogovorena turneja 12-ak dana po Francuskoj. Ni ja ni draga ne možemo ići baš zbog termina svadbe, i zanima nas tko će se od naših prijatelja odlučiti da će radije doći na svadbu nego ići u Francusku. Iako nismo još službeno pozivali ljude, neki su mi već bili rekli da će radije u Francusku ako će se termini poklapati, a jedan dečko mi je odma rekao da će doći na svadbu jer se jednom ženimo, a u Francusku će se vjerojatno opet ići.
Malo glupo zvuči, ali ispalo je tako, barem ćemo znati kome je stalo do nas.
slika
Apache

PostPostao/la Ina1011 dana sri sij 23, 2013 1:41 pm

Dobro, ne treba ni to tako oštro gledati. Riječ je o unaprijed dogovorenom putovanju i vi ste znali kada je, jednako kao što ste znali i da će vaši prijatelji ići na to putovanje... a ipak ste se odlučili na taj termin.

Mislim da bi tvoja sestra svakako trebala ostati na vašem vjenčanju i ne ići u Francusku jer ona spada u uži krug obitelji, ali što se ostalih prijatelja tiče, nemojte se ljutiti ako izaberu već unaprijed dogovoreno putovanje umjesto odlaska na vaše vjenčanje. Jednako tako vam mogu čestitati i biti sretni zbog vas i kad se vrate, ne moraju zato biti na vjenčanju niti je to pokazatelj da im nije stalo. Realno gledajući, vi ste svjesno upali u njihove planove.

Ako ste već znali za taj put i on uključuje dobar dio vaših prijatelja, a želite da oni budu prisutni na vjenčanju.. zašto niste vjenčanje pomaknuli na tjedan prije ili tjedan kasnije?
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Apache dana sri sij 23, 2013 1:45 pm

Nismo mogli jer je ovo jedini slobodni termin koji smo mogli dobiti kombinirano s muzikom. Stvar je u tome da se oni još uvijek mogu odlučiti dal žele jedno ili drugo budući da nitko nema mjesto zagarantirano za put, ekipa se formira tek 2-3 mjeseca prije turneje i oni se onda posebno spremaju za to.
slika
Apache

PostPostao/la Ina1011 dana sri sij 23, 2013 1:56 pm

Ok, ali ipak... vaše vjenčanje je ekstra uzbudljivo samo.. vama :D drugima bi to bio dan/noć dobrog provoda ali.. mogu i bez toga. Mislim da se ne bi trebali ljutiti ako netko izabere putovanje od 12 dana.
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Apache dana sri sij 23, 2013 1:59 pm

Ma neću se ljutiti. Samo budem razočaran. Naravno, ne sa svima. Sa onima najbližima koji mi od zaruka govore da jedva čekaju svadbu i da nema šanse da to propuste :/
Vidjećemo :)
slika
Apache

PostPostao/la lilica dana sri sij 23, 2013 6:56 pm

Apache je napisao/la:Nismo mogli jer je ovo jedini slobodni termin koji smo mogli dobiti kombinirano s muzikom.

pa zasto onda niste, recimo, uzeli neki kasniji termin? i takoder iskombinirali s muzikom, ali ako nije bilo termina prije, mogli ste za par mjeseci odgoditi vjencanje, ako ste mogli cekati 8 godina, tih par mjeseci vas ne bi ubilo :mig: ne zelim zvucati kao tvoji roditelji, ali istina je da su tad i godisnji odmori a vi imate i dodatan problem s tim putovanjem u francusku. osim ako vam je taj datum bas vazan i ako ste ga s nekim posebnim razlogom izabrali, ali kako sam zakljucila, to je imalo veze samo s muzikom.. ja tako ne bi napravila, bas kao sto je inna rekla, znali ste za putovanje i prije i malo je blesavo sad gledati kome je dovoljno stalo da dode vama na svadbu. isto tako oni mogu gledati koliko je vama stalo kad ste odabrali taj datum vjencanja a znali ste za francusku..
Zadnja izmjena: lilica; sri sij 23, 2013 10:20 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.