Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Obitelj i problemi - u vezi organizacije vjenčanja

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Obitelj i problemi - u vezi organizacije vjenčanja

PostPostao/la tyna dana ned vel 19, 2012 2:37 am

Drage cure, pozdrav svima :bok:
vidim da vas većinom sve muče neki problemi oko roditelja i organizacije vjenčanja pa bih se i ja htjela,ako ništa drugo, barem malo pojadati a možda je i netko od vas bio u sličnoj situaciji pa mi može pomoći savjetom, podrškom...
datum vjenčanja nam je 6. 10. u hotelu trakošćan, sve je dosad, što se tiče organizacije i roditelja išlo ko podmazano, kao iz bajke, ali prekjučer je sve počelo....
problem je u tome što moj dragi i ja želimo dj-a na svadbi, a kad smo to rekli mojim roditeljima reakcija je bila :shock1: :shock1: :shock1:
ma ne znam, mislim da bi blaže reagirali kad bi im rekla da sam narkoman ili slično...
i krenuli komentari: jeste li vi normalni, otkud nam takve gluposti na pameti, kakva će to biti fešta, svi će otići doma već prije ponoći i slično, nek uzmemo jedan njima dragi bend (bila sam na jednoj svadbi gdje su svirali i mislim da je dovoljno da kažem da sam se odmah poslije torte pokupila doma uz izliku da mi je zlo, jednostavno užas)
i nakon što sam im pola sata objašnjavala razloge da nam je upravo glazba najbitnija stavka, da dragi i ja hoćemo slušati i plesati na originalne izvedbe pjesma, situacija je samo gora i gora...
plakala sam cijelu noć, ne mogu shvatiti da mi rade tolike probleme zbog naše odluke da hoćemo dj-a. i da bude još gore, mama me zove danas i opet nastavlja svađu, ali posebno me šokirala što je rekla da će se baciti s balkona (žive na 8. katu zgrade) jer sam joj sve pokvarila svojom odlukom :budala: :shock1: :izivciran: :huh:

evo neutješna sam već dva dana, ne mogu si naći mjesta...
stvarno ih ne razumijem, imat ćemo vjenčanje od 100 ljudi, od toga je 80% naših prijatelja i mladih ljudi a ostalo je rodbina, ne vidim zašto bih sad trebala angažirati neki bend koji ne želimo ni dragi ni ja zbog malog broja starijih gostiju koji su naviknuti na "starinske" svadbe... grozno mi je, sa dragim sam se sve odmah dogovorila, nema nijedne stvari oko koje se ne slažemo, ali evo, očito moraju moji roditelji raditi probleme... :izivciran:
boli me to što im je bitnije što će stariji gosti reći na naš odabir glazbe, a ne moji osjećaji i želje, pogotovo jer mi je to stvarno bitno...

je li netko od vas bio u sličnoj situaciji? kako da riješim ovaj problem? :ne zna:
tyna

Marketing:

PostPostao/la Oluja dana ned vel 19, 2012 9:26 am

tyna :grli: :grli: :grli: roditelji si stvarno svasta dopustaju :neznamkakoti: to je vasa svadba, vi bi tribali odredjivat pravila.
ne znam sta bi ti savjetovala kako da im objasnis, mozda ako imate priliku odvest je na neku svadbu da vidi kako to izgleda (bar iz prikrajka)? ili mozda ako taj dj ima dvd od neke svadbe pa da oni vide kako to u praksi izgleda?
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana ned vel 19, 2012 9:31 am

Ja bi joj rekla da sam angažirala band, a ostala bi pri svoj odluci. Tako će biti mirni do svadbe, neće prijetit da će se bacit s balkona, a na dan svadbe će ionako vidit da je dj dobar odabir.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana ned vel 19, 2012 12:19 pm

tyna je napisao/la:posebno me šokirala što je rekla da će se baciti s balkona (žive na 8. katu zgrade) jer sam joj sve pokvarila svojom odlukom :budala: :shock1: :izivciran: :huh:

ja bi joj rekla da cu se ja bacit jer je to moje vjencanje i ja bi trebala odlucivati kako zelim da mi izgleda dan iz snova,a ona mi to upropastava :neznamkakoti:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la prinči dana ned vel 19, 2012 12:33 pm

lunna je napisao/la:
tyna je napisao/la:posebno me šokirala što je rekla da će se baciti s balkona (žive na 8. katu zgrade) jer sam joj sve pokvarila svojom odlukom :budala: :shock1: :izivciran: :huh:

ja bi joj rekla da cu se ja bacit jer je to moje vjencanje i ja bi trebala odlucivati kako zelim da mi izgleda dan iz snova,a ona mi to upropastava :neznamkakoti:

:pop: :pop: :pop: :pop: :pop:

i ja bih rekla da ću se JA baciti,pa nek draga mama razmisli o svojim teškim riječima koje je izrekla! gdje ćeš djetetu vlastitom to reć!!???

:neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana ned vel 19, 2012 12:53 pm

mislim da je puno jednostavnije izjaviti na takve gluposti ono jednostavno "baci se!" :ne zna: :D
koje gluposti imaju ti roditelji po glavama, to je nešto nevjerojatno :roll: :roll:
samo vi napravite kako ste namislili, a oni se budu skulirali, ako i ne budu, barem će vidjeti da im đabe pričati i protestirati.
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la tyna dana pon vel 20, 2012 12:35 am

Ma joj, stvarno mi je koma što mi mama ima takve djetinjaste izljeve, veli mi moj budući to ti je ona stara izreka "stari ljudi, mala djeca", isto se ponašaju...
hvala bogu što imam prisebnog brata koji mi je poručio da smiruje situaciju doma (ja ne živim s njima) pa ih mooooožda urazumi. samo mi je njega žao, jadnik je junački podmetnuo leđa :svakacast:
uglavnom, već smo rezervirali dj-a i sve dogovorili tako da ne dolazi u obzir da bilo što mijenjamo, samo me muči dio koliko će im trebati vremena da prihvate da ne mogu baš svakom loncu biti poklopac :pop:

dj je rekao da nema baš konkretne snimke jer nikad nije snimao tuđa vjenčanja, ima samo kratke promotivne materijale prema kojima smo zaključili da nam se sviđa (inače smo i došli do njega po preporuci) ali mojim roditeljima to ništa ne znači jer im je bezveze, nisu se ni trudili to pogledati kako spada... :izivciran:
mislim da ću morati angažirati potragu za dvd-om od svadbe po čijoj smo preporuci došli do tog dj-a da uvjerim svoje da ne planiramo egzorcizam nad svadbom :pop: nego najnormalnije vjenčanje :D

je li normalno da starci toliko živčane zbog sitnica prije vjenčanja? i ima li to stanje kakav rok trajanja :rofl: dok ne prođe?
tyna

PostPostao/la blab dana pon vel 20, 2012 7:09 am

tyna je napisao/la:
je li normalno da starci toliko živčane zbog sitnica prije vjenčanja? i ima li to stanje kakav rok trajanja :rofl: dok ne prođe?

ali vjenčanje :zubo:
do zadnjeg dana se budu sjetili nečega što im ne štima :lol: navikneš se :rofl: :grli:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la babčeva dana pon vel 20, 2012 10:24 am

Meni se čini da ta svadba još nikome nije prošla bez manjih komplikacija...
Uostalom, zašto jednostavno ako može komplicirano?? :roll:
Al ne brini, uvijek sve na kraju ispadne ok.... Bar se ja tak tješim! :mig:
Sretno! :thumbsup:
[url=http://www.weddingcountdown.com/]
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la jaju dana pon vel 20, 2012 3:38 pm

možda griješim, ali moje mišljenje je da roditelji dok got nenajavimo da se vjenčajemo daju sebi za pravo mješat se i utjecati na odluke u tvom životu, škola, faks, stan, dečki :-), garderoba......, ovako vjenčanjem više nisu oni primarni već imaš svog muža koji je tvoja najbliža obitelj s kojim donosiš odluke i rješavaš probleme, pa možda oni pokušavaju utjecati na organizaciju vjenčanja pa da vide ako im tu sve popustite možda će se i kasnije moći upletati u život, zato najbolje odmah sada postaviti neka pravila da znaju di im je mjesto, vaša svadba, vaš novac, vaše odluke, oni su imali svoje i radili kako je njih volja, sad je red na nama...

a te izjave kao bacit se s balkona, čitam i nevjerujem, možda jednostavno pokušava grčevito da ostane u igri odlučivanja pa poseže i za tako glupim rečenicama. radite svoje, osobno mislim da je bend ili dj jako bitna stavka svadbe i nema vam se tu ko šta mješat, nije to sitnica, ako budu poticali tu temu ti reci da neželiš o tome razgovarati ili ideš kući, s vremenom će valjda preće preko toga. uglavnom sretno
slika
jaju

PostPostao/la Rally_MO dana uto vel 21, 2012 9:10 am

Mama ti je grozna, da je meni moja rekla da će se bacit preko balkona ja bih joj rekla da sačeka da dođem, otvorit ću joj vrata da se ne muči puno...
To je vaša svadba i vi odlučujete, oni su svoju radili kako je njima odgovaralo. Što se tiče svadbe, uvijek će se naći netko kome nešto neće biti po volji (ljudi su naprosto takvi da traže zamjerke), al svadbu radiš po sebi a ne po drugima.
A što se tiče dj-a, ja sam bila u svatovima u kojim nije bio bend, već dj (bilo je 80-100 ljudi)... Meni je bilo super što se tiče muzike, a mislim da su to bili svatovi u kojima je najviše starije generacije izašlo na podij i plesalo. I to su baš super bili na podiju, vratili se u mlade dane... Uvijek možeš nać muzike koja će im pasati, a voljet će je i mlađi (Beatlesi, Rolling Stonsi, Elvis...)
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Laricza dana sub tra 21, 2012 3:58 pm

Pozdrav svima,
citam ovaj forum i moram priznati da mi je lakse kad vidim da se u drugi susrecu sa silnim problemima prije vjencanja. Buduci da se trenutno nalazim u teskoj situaciji i razmisljam o otkazivanju cijelog vjencanja, zanimaju me vasa iskustva/razmisljanja pa cu vam se pojadati... :neznamkakoti:
U vezi smo 6 godina, Zivimo skupa 3godine u kuci njegovih staraca, a zaruceni smo 1 godinu. Znam, mnogi ce rec da je to greska u startu i slazem se, ali zbog financijske situacije i lokacije samog stana, to nam je odgovaralo i nisam imala previshe problema s njima. moj dragi je inace dosta vezan uz njih i iako to nije bolesna veza, ja koja sam odgojena na drukciji nacin i nekad se sa roditeljima ne cujem po tjedan dana, meni smeta njegova potreba da se minimalno svaka 2 dana vidi s njima. :thumbsdown: Blizu su pa ih i nemozes izbjec..

Buduci da su moji penzioneri a i odgojena sam tako da se sama pobrinem za sebe, u startu sam znala da vjencanje placamo mi (mozemo si priustiti) i nadala sam se da cu upravo time sprijeciti uplitanje roditelja. Moji su super, sretni su ako sam ja sretna i mislim da je to osnovni postulat za roditelje!! :svakacast: ne znam zasto je to nekima toliko tesko?? No njegovi se smatraju tradicionalnima (sta god to znaci) i htjeli su aktivno sudjelovati u svadbi i platiti je popola. kad smo im objasnili da cemo mi sve sami, a oni neka daju koliko mogu at za dar poceli su problemi..

Svekrva je nadrogirana na tabletama za smirenje ismijala nase planove da se svatovi okupe pred crkvom (''sta cemo pjeske od kuce ici ko na sprovod???'' ''hocu li uzet kovcezic sa kljucem za darove koje ce ti gosti dat pred crkvom??''. kao sto vidite podje*** je totalno niskim udarcima i onda smo se posvadile..Nakon tjedan dana, ''pomirile'' smo se jer je ona rekla da nije tako mislila i da se ne zeli svaditi...nije mi zvucala ni malo iskreno. :-s Rekla sam joj da su me njen rijeci povrijedile i da necu dozvolit nikome ni njima ni mojima da se petljaju u vjencanje.

Istovremeno ja vodim borbu s dragim oko organizacije vjenčanja. Ja sam htjela kod maticara, on u crkvi pa sam mu popustila oko toga. Ja sam htjela okupljanje ispred crkve i klape, on se predomislio i odjednom zeli okupljanje doma i to harmoniku. Umorna od svadje pristajem na sve ali pod uvijetom da onda on organizira sve.

Tjedan dana nakon saznajem da njegovi preuzimaju organizaciju prijema (oni samo pomazu po njegovim rjecima!!) i da zele na listu dodat jos 4 osobe koje njima puno znacei spremni su platiti za njih. A najgore od svega on tu ne vidi nista lose, smatra da sam ja sebicna, da ne radim kompromise (jos jednom procitajte na sta sam sve pristala, a nisam dobila nista zauzvrat) i da sam "control freak" jer zelim sve kontrolirati. pa radi se o MOM vjencanju, a ne njihovom!! Pala je teska svadja, povrijedio me njegov stav, on smatra da je u pravu i sto je najbolje podupire to sta su njegovi trazili od njega. Ja se osjecam nemocno, razocarano i jedino sta mogu rec da se osjecam izdano. on tako to ne gleda jer ne vidi nista losem u tome...uz jedan baceni tanjurcic :D i par teskih rijeci (gadna sam kad poludim) rekla sam mu da vjencanja nece biti dok se stvari ne promjene. zelim li se udati za tipa koji je po mom vidjenju izabrao njih prije mene?? NE. najgore od svega on tvrdi da je to njegov stav i da sam ja tvrda jer se ne zelim prilagoditi. Da li je po vasem misljenju to istina?

e da i zaboravih napomenut, da nakon sto sam svojoj svkrvi rekla da su moji totalni indiferentni i da su oni sretni ako sam ja sretna, i da se s njima nema sta dogovarati oko vjencanja , ona ih je isla zvat i pitat: pa dooobar dan, kako steee? pa kad cemo se vidjet da se dogovorimo oko vjencanja? . I to sto ja ludim oko toga, moj dragi naziva potrebom za kontrolom jer ne mogu ja kontrolirati sto ce nasi starci pricati medjusobno. Sva sreca za svoje se ne brinem, i znam da joj ta taktika nece uspijet ali u svemu ovome ja vidim veliku izdaju i ozbiljno razmisljam prekinuti ovu vezu... uh, pomagajte.. :ne zna:
Laricza

PostPostao/la thinkblue dana sub tra 21, 2012 4:40 pm

Uh, nije ti lako :grli: :grli: :grli: Stvarno nije u redu od dragog sto te ne podrzava :izivciran: Vecina nas ovdje je prosla to uplitanje staraca tako da te u potpunosti razumijem. I mi smo, na nagovor svekrve pozvali jedan par koje nismo planirali, cisto radi mira u kuci. Nisu se odazvali :D Ne znam, probaj razgovarati s dragim, dogovorite pravila i granice. Neke stvari koje su ti manje vazne mozes dati svekrvi da ti obavi (tipa da angazira svoje frendice da naprave kolace, ili tako nesto), da dobije dojam da je vazna i da sudjeluje u organizaciji. Tako da ti se ne mijesa u ono sto ti je jako bitno. :ne zna: A kad ti bude dosta svega, dodji se tu ispucati. Ovdje ce babe jako dobro znati o cemu pricas :thumbsup:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Laricza dana sub tra 21, 2012 5:06 pm

thinkblue je napisao/la:Uh, nije ti lako :grli: :grli: :grli: Stvarno nije u redu od dragog sto te ne podrzava :izivciran: Vecina nas ovdje je prosla to uplitanje staraca tako da te u potpunosti razumijem. I mi smo, na nagovor svekrve pozvali jedan par koje nismo planirali, cisto radi mira u kuci. Nisu se odazvali :D Ne znam, probaj razgovarati s dragim, dogovorite pravila i granice. Neke stvari koje su ti manje vazne mozes dati svekrvi da ti obavi (tipa da angazira svoje frendice da naprave kolace, ili tako nesto), da dobije dojam da je vazna i da sudjeluje u organizaciji. Tako da ti se ne mijesa u ono sto ti je jako bitno. :ne zna: A kad ti bude dosta svega, dodji se tu ispucati. Ovdje ce babe jako dobro znati o cemu pricas :thumbsup:

Hvala ti misljenju! Istina, citanje foruma dodje kao antistress terapija.. :cheer:

Iskreno, ta 4 gosta meni ne predstavljaju neki problem..umjesto 56 bit ce nas 60. Iako sam vec u originalnoj postavi ukljucila dosta ljudi koji meni nista ne znace, tj. jednom u zivotu sam ih vidjela, ali su neki daljnji rod njihov pa je red da ih se pozove. Ali radi se o principu...Ako sam ja popustila vec nekoliko puta, a nisam zauzvrat dobila nista, cemu da se jos ponizavam? Isto tako,da li da radim kompromise osobi koja mi se prije 2 tjedna upropastila uskrs svojim zlobnim komentarima i time moje vjenčanje usporedila sa sprovodom? čemu to? Zasto ja da budem hebena stranka uvijek?

Bojim se da je ovo stvar principa, i ako popustim jos ovaj put, pitam se kakav ce mi brak/ suzivot s njima biti... :huh:
Laricza

PostPostao/la thinkblue dana sub tra 21, 2012 5:27 pm

Laricza je napisao/la:Hvala ti misljenju! Istina, citanje foruma dodje kao antistress terapija.. :cheer:

Iskreno, ta 4 gosta meni ne predstavljaju neki problem..umjesto 56 bit ce nas 60. Iako sam vec u originalnoj postavi ukljucila dosta ljudi koji meni nista ne znace, tj. jednom u zivotu sam ih vidjela, ali su neki daljnji rod njihov pa je red da ih se pozove. Ali radi se o principu...Ako sam ja popustila vec nekoliko puta, a nisam zauzvrat dobila nista, cemu da se jos ponizavam? Isto tako,da li da radim kompromise osobi koja mi se prije 2 tjedna upropastila uskrs svojim zlobnim komentarima i time moje vjenčanje usporedila sa sprovodom? čemu to? Zasto ja da budem hebena stranka uvijek?

Bojim se da je ovo stvar principa, i ako popustim jos ovaj put, pitam se kakav ce mi brak/ suzivot s njima biti... :huh:

Hm, nije u redu da ti stalno radis kompromise. Al isto tako, mislim da ne bi smjelo to uopce biti do tebe. Hocu reci, kad vam svekrva hoce promijeniti neki plan, nisi ti ta koja bi se trebala boriti s njom, vec tvoj dragi. Moras popricati s njim oko toga. Jer on je taj koji se mora izboriti za vas kod svojih. U svakom slucaju, saljem ti jos jedan veliki :grli:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana sub tra 21, 2012 6:08 pm

thinkblue je napisao/la:Hocu reci, kad vam svekrva hoce promijeniti neki plan, nisi ti ta koja bi se trebala boriti s njom, vec tvoj dragi. Moras popricati s njim oko toga. Jer on je taj koji se mora izboriti za vas kod svojih.

Potpisujem sve što je think napisala. On se tu treba zauzeti za vas. Na žalost, mišljenja sam ako se do sada nije zauzimao (dugo ste skupa) da se to neće tek tako promijeniti. MIslim da je on jednostavno tip koji će puno puta popustit mami :ne zna: :ne zna: :ne zna: Moraš mu pokazat zube i jasno dat do znanja da očekuješ da drži tvoju stranu ili se moraš pomirit s time da će vam uvijek biti kako je sada. Nemoj očekivat da ćeš ga poslije mijenjat ko od šale.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana sub tra 21, 2012 7:04 pm

slazem se sa think i liom. on je taj koji triba razgovarat sa svojim roditeljima. i mi smo imali nekih trzavica sa njegovima, oni npr nisu nikako mogli razumit da mi zelimo organizirat svadbu, jer to u njegovoj obitelji nije obicaj :pop: mislili su da je bolje da odemo negi s kumovima :kava: iskreno, i mm je poprilicno mamin sin, tj bio je dok ga ja nisam obrlatila :zubo: i njegovi su nama nadodali na popis 10 (!!!) ljudi, koji se na kraju nisu pojavili :roll:
moje misljenje je da nije bitna svadba, problem je u onom poslin. ako ce vam se uvik misat u zivot i nametat svoje misljenje i svoje ideje to nece bit dobro. ja to nisam dopustila, i iako zivimo u obiteljskoj kuci, na katu iznad njegovih, nemam nikakvih problema, nikad mi ne dolaze osim ako ih pozovemo a to je rijetko i viđamo se s njima jednom tjedno. meni dosta :raspa: moram nadodat da smo u odlicnim odnosima a mm je naucio kolutat ocima na mamicine ideje :lol:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana sub tra 21, 2012 7:37 pm

i ja se slažem s curama.
tvoj problem nije svekrva nego dragi. trebao bi se zauzimati za vas i podupirat te. probaj razgovart s njim,smireno i argumentirano (bez bacanja tanjurića) :D

moja buduća svekrva bi se isto miješala da joj dragi odma na početku nije reko da mi sve sami plaćamo i odlučujemo :thumbsup:
zna se ona pobunit ali dragi joj neda da se miješa :grli:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la bird_on_the_wire dana sub tra 21, 2012 8:54 pm

:grli: :grli: za lariczu :grli:

cure dobro govore, tu je primarni problem tvoj dragi! i mi smo imali jedan veliki problem sa njegovom mamom koja je poludila kad je čula da nam moji roditelji neće kupiti bračni sobu sada nego tek za koju godinu kada budemo kompletno renovirali stan. to je, naime, bila naša odluka pošto će nam dati 3.500 € za pola sale, smatrali smo da je to dosta za sada. ta je njezina opsesija otšla toliko daleko da je pokušala tajno naručiti sobu za nas (kao, platila bi ju ona, a za svoju polovicu pira nema novca :neznamkakoti: :neznamkakoti: ). tu sam ja poludila, ali dragi je stao na "moju" tj. NAŠU stranu. razgovarao je sa njom i stvari su se smirile i, nadam se da se to više neće spominjat!

ja mislim da nije pitanje oće li tvoj dragi stati na tvoju stranu, jer tu više nisi bitna ti, nego vas dvoje, kao jedno, nova obitelj, nova jedinka...morate pokazati zajedništvo prema vani. ako on pripada više svojoj mami, nego vama, onda to nije nikako dobro....definitivno razgovaraj sa njime o tome! u biti je nebitno oko čega je nastao razdor, činjenica je da on nije stao na vašu stranu. u buduće će se samo mijenjati razlozi, a on će postupati isto!

zato, popričaj sa dragim i ne moj odustajati lako! dugo ste zajedno i ti sigurno znaš koliko ste lipih trenutaka proveli skupa i kako ste došli do toga da se vjenčajete!

želim ti puno ljubvai i sreće da riješiš ovo sa dragim :grli: :grli:
slika
žena, majka, UDAVAČA :raspa: 21.07.2012. :lovestruck:
bird_on_the_wire

PostPostao/la blab dana ned tra 22, 2012 11:22 am

Ajme situacije :roll:
Poludim na spike tradicije i obicaja :roll:
A samo cu ti rec jednu stvar, neke stvari sam popustila i slozila se, ipak ih je i mm zelio. ALI, situacija je bila da se htio pozvati jos jedan par, jer oni moraju biti tamo. Nisam popustila, ni pod koju cijenu. I dan danas mi drago zbog toga.
Nakon svega, trebala sam ih ja jos krizati :rofl: manje bih problema naknadno imala :zubo:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la maybelline dana ned tra 22, 2012 11:29 am

i ja se slazem s curkama,trebas se sjest sa dragim i recu mu sta ga ide :pop:
ako on tako nastavi,onda se i dalje u svemu netko bude mjesao :thumbsdown: :kava:
npr.kad rodis neces moc dat djetetu ime koje zelis(mozda glup prijmer,ali nebi bilo ni cudno)
znam da necete propast zbog par ljudi,ali stvar je principa i da je to vase vjencanje i tocka :thumbsup: :pop:
vjeruj mi ja bih (ako dragi nije u stanju) se posjela sa nj roditeljima i pojasnila sve
mozda i ne misle zlonamjerno,nego vise ono,sta ce selo reci,kakvu je to svadbu imao nas sin
izuzev ovog komentara o sprovodu,iako ja mislim da nakon toga nebi joj se vise ni obratila
na njene prohtjeve bih samo odmahnula :cerek: :kava1:

tesko mi je uopce zamislit sve to,jer moj dragi je bio na nasoj strani,sve smo zajedno odlucili i dogovorili
bilo je nekih prigovora, sa strane njegovog oca, za kolace
kao da uzmemo kolace i on imace uzima,al nama nisu bili fini,neg je moja mama nasla druge i te smo uzeli

ajde drzi se,i nadam se da bude na kraju sve ispalo kako zelis,i nemoj vise nista popustat :grli:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la InLove dana pet tra 27, 2012 9:54 am

Laricza, cure su ti sve napisale... :grli: :grli:

Pokusaj u miru popricati sa dragim i objasniti mu taj koncept vase obitelji kao potpuno odvojene jedinke...
Kod nas je suprotna situacija - ja sam bliza sa svojom mamom nego on sa svojima - ali kako se ona ima beskrajno potrebe mjesati u sve, koliko god je puno puno volim, ja sam ta koja je zaustavila njene briljantne ideje, i to bez da su uopce dosle do njega...
Sto se tice kompromisa - nismo pristajali na nista prema van - nicije ideje ni nikakve dodatne ljude, ali smo imali "unutarnji" plan za slucaj da neke stvari ne budu ok, kako mozemo smirivati situaciju kroz kompromise u obliku nekih ljudi koje su starci imali a koje smo u startu bili iskljucivali.
Takvih planova je bilo za cca 6-7 ljudi, na kraju smo pozvali dvoje :) Za ostale nije bilo potrebe.

Najvaznije je upravo to da ste vas dvoje ujedinjeni protiv svijeta i svemira... A kao sto ti je May napisala, danas je svadba, sutra djeca, preksutra ce ti igrati na griznju savjesti da su oni stari i nemocni pa radi toga trebas ciniti ustupke koji ce te boljeti - ovo je tvoj zivot... :grli: :grli: :grli:
slika
InLove
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Laricza dana pon tra 30, 2012 8:44 am

Ajme kako ste vi najbolje na svijetu!!! :lovestruck: Hvala Vam curke na svim riječima potpore i na razumijevanju.. :grli:

Sva sreća situacija je sada rješena, ali bome nije bilo lako. Svađa je trajala skoro tjedan dana i bilo je dodatnih zapleta, kao kad je moja mama bez mog znanja, isla zvat mm i pitat ga da li on mene voli jer sam ja nesretna... :budala: :izivciran: Dodatno mi je zakomplicirala situaciju, ali sad se tome mogu samo smijati :D

Slazem se sa svime sto ste napisale i upravo sam ja toga bila svjesna...problem je u njemu, ne toliko u njima. I ja svoga pomalo učim kolutati očima na njihove ideje, i mislila sam da sam napravila dobar posao dok nije doslo vjenčanje. Tu se podosta razilazimo u idejama i željama, i njemu je tu bilo bitno da udovolji starcima jer mu e grozno bilo nalaziti se izmedju 2 vatre, a oni su oko toga zapeli kao mala djeca. Rekla sam mu da je izabrao krivu stranu.. Nakraju sam pristala na te 4 dodatne osobe ali su rasprave nastavile još tjedan dana jer on nije hto priznati da je to bio ustupak s moje strane, nego NORMALNA stvar..kao ja se nemam pravo "petljati" tko ce doc s njegove strane..ma pop**** sam. :shock1: Tek nakon sto sam ga posjela ispred jednih dragih prijatelja i kad su mu i oni objasnili da griješi, onda je tek priznao...Eeee lude glave... Čak je i on predložio da se odselimo ako sam ja nesretna biti u istoj kući sa njegovima. :cubice:

No, karma je brza...zbog veličine restorana, te 4 osobe koje su oni silno htjeli da sjede skupa s njima za stolom, nikako neće moć nego će morat biti u drugom dijelu...hihihih :D

Istovremeno, dragi je imao rasprave i sa njima pa im je objasnio da se ne smiju više petljat i da nisu bili ok...I tako je svkrva odjednom promjenila ploču i nekidan kad smo pričale o dekoraciji kuće stalno je ponavljala: kako god vi hoćete. kako god vi hoćete :rofl:

Sve u svemu, drago mi je da se sve uspijelo rješiti i da možemo nastaviti s organizacijom. Neke stvari, moj odnos sa njegovima, više nikad neće biti iste ali možda i bolje da smo sada imali tu diskusiju i da su se pokazali zubi...Sta nam slijedi u budućnosti, ne znam. :ne zna: Nismo do prije imali većih problema s njima...ne dolaze nam u stan i ne gnjave na taj način, ali su vec dosadni sa svim brižnim pitanjima - hocete jest??, hocete salate??, di idete?? kad se vracate?? No i to učim dragoga polako da zanemaruje i jednostavno kaze ne..

Bitno je da smo nas 2 ujedinjeni i da on shvati da sam mu ja obitelj br. 1 ;)
Laricza

PostPostao/la maybelline dana pon tra 30, 2012 9:12 am

Laricza je napisao/la:Ajme kako ste vi najbolje na svijetu!!! :lovestruck: Hvala Vam curke na svim riječima potpore i na razumijevanju.. :grli:

Sva sreća situacija je sada rješena, ali bome nije bilo lako. Svađa je trajala skoro tjedan dana i bilo je dodatnih zapleta, kao kad je moja mama bez mog znanja, isla zvat mm i pitat ga da li on mene voli jer sam ja nesretna... :budala: :izivciran: Dodatno mi je zakomplicirala situaciju, ali sad se tome mogu samo smijati :D

No, karma je brza...zbog veličine restorana, te 4 osobe koje su oni silno htjeli da sjede skupa s njima za stolom, nikako neće moć nego će morat biti u drugom dijelu...hihihih :D

Istovremeno, dragi je imao rasprave i sa njima pa im je objasnio da se ne smiju više petljat i da nisu bili ok...I tako je svkrva odjednom promjenila ploču i nekidan kad smo pričale o dekoraciji kuće stalno je ponavljala: kako god vi hoćete. kako god vi hoćete :rofl:

Bitno je da smo nas 2 ujedinjeni i da on shvati da sam mu ja obitelj br. 1 ;)

od svega najbolji mi je ovaj dio :pop: :rofl: :rofl: :rofl:
dobro si ih naucila :svakacast:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la thinkblue dana pon tra 30, 2012 12:25 pm

Eto, glavno da je sada sve u redu :thumbsup:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.