Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Govor na svadbi

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Govor na svadbi

PostPostao/la Tyny dana ned pro 12, 2010 4:39 pm

neznam gdje bih stavila ovo pitanje, mislim da se može svrstat pod govore :ne zna: da li kod vas postoji običaj da curica mladencima izrecitira kao neku pjesmu, tj neku vrstu govora, da im poželi sve najbolje? to obično bude kad mladenac dođe po mladenku pa kod nje bude zakuska, mladenci sjede za svojim stolom i dođe im ta curica recitirat, to bude mlađa sestra, nećakinja ili neko mlađe dijete iz obitelji?
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la lunna dana pon pro 13, 2010 9:31 am

Tyny kod nas nema tog obicaja,a i da ga ima mislim da ga se ja ne bi drzala :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon pro 13, 2010 1:49 pm

nema ni kod nas, al je meni baš fora i simpa. samo nebih našla nikako neku curku koja bi to napravila pred tolikim narodom :D
tangerina

PostPostao/la Happy Ivy dana pon pro 13, 2010 1:51 pm

Konkretno u mom mjestu nema toga, pa nismo ni imali....
ali dosta mojih okolnih mjesta ima to. dvije moje frendice su imale klinke koje su recitirale.
jedna je imala malu od svoje krsne kume (tak nešto - jer je i ona sama dok je bila mala, kumovima recitirala :ne zna: ) i mala je recitirala kad je mladoženja došao po mladu.
a druga je imala sestru od mladoženje i mala je recitirala u sali na pozornici. Ova mala je bila obučena u bijelu haljinicu (bila je mala djeveruša)
a sad što su recitirale, puno me pitaš :budala: ako ti treba inspiracije, mogu pitat

Ako ti se sviđa običaj, zadrži ga, a možeš ga eto i varirati na temu kako ti se više sviđa. a s druge strane, ak ti se ne sviđa, ak ti se ne da, nikome ništa.
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana pon pro 13, 2010 1:52 pm

lunna je napisao/la:Tyny kod nas nema tog obicaja,a i da ga ima mislim da ga se ja ne bi drzala :ne zna:

ni kod nas nema toga...slazem se s lunnom :ne zna:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Nessa87 dana uto pro 14, 2010 12:33 am

Tyny ja sam isto bila na svadbi gdje je jena mala curica recitirala i baš je bila slatka e i onda je sestrična od mladenke čitala pjesmu koju je napislala od mladenke bake i to mi je isto bilo lijepo a i svi su bili dirnuti!!!!jer pjessma je bila napisana o tome kako je ona odrastala pa kako se sad rastaje od svojih roditelja uglavnom jako lijepo!!!
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ivy.poison25 dana sub pro 18, 2010 1:05 pm

mojoj frendicij e mala nećakinja recitirala i jako lijepo je bilo! dok je ona izašla van, pa prije nego kaj su kretali u crkvu, kao ispraćaj!! prekrasno je bilo! ko voli nek izvoli, zakaj ne!
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la dalmašica dana pet sij 14, 2011 9:45 am

U nas u mom dijelu Dalmacij enije običaj da itko drži govor...premda meni je tata davno na sestrinom vjenčanju održao govor ali je od treme reko da udaje mene a ne sestrino ime haha...pa sam rekla da meni neće držat govor...a tu u zg na koliko sam svadba bila kum drži govor, pa stoga možda "uvedem" govor kuma da neš bude i po njihovom haha ali onda ću uvest i kumin govor....
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pet sij 14, 2011 9:50 am

dalmašica je napisao/la:U nas u mom dijelu Dalmacij enije običaj da itko drži govor...premda meni je tata davno na sestrinom vjenčanju održao govor ali je od treme reko da udaje mene a ne sestrino ime haha...pa sam rekla da meni neće držat govor...a tu u zg na koliko sam svadba bila kum drži govor, pa stoga možda "uvedem" govor kuma da neš bude i po njihovom haha ali onda ću uvest i kumin govor....

u mom dijelu dalmacije ( :zubo: ) je obicaj da kum na pocetku vecere izadje, odrzi kratki govor, pozdravi goste i tako to i povede molitvu (naravno to je na izbor- mi smo to izbacili) . kuma je rekla da je ne tiram da govori :lol: :lol: :lol: pa i nisam. kum je odrza super govor, zamolila sam ga d bude kratak :thumbsup:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana pet sij 14, 2011 9:59 am

Olujo pa Dalmacija je velika....eto u srednjem dijelu srednje Dalmacije hahahah
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana pet sij 14, 2011 11:15 am

Kod nas isto kao kum drzi govor,al kod nas nece toga biti jer ni kum ni kuma ne zele pa ih necu ni silit...od rodaka mala ce voditi molitvu i to je to :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana sri stu 28, 2012 3:31 pm

moja kuma vec sad smislja govor ali ja moram priznati da ni na jednoj svadbi na kojoj sam ja bila nije bilo govora. pa me zanima jel to obicaj pa ljudi rade iznimke i izbjegavaju ga ili nije obicaj pa je odrazavnje govora iznimka?
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la maybelline dana sri stu 28, 2012 6:33 pm

ako ona zeli odrzati govor to je lijepo tako da ju ja nebi sputavala u tome
druga stvar bi bila nekoga siliti na tako nesto

sto se samog govora tice dali postoje ili ne, ponekad to dode samo od sebe spontano
kad npr. prije vecere kumovi odluce pozdraviti goste u ime mladenaca pa usput i kazu nesto o samim mladencima i tako
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lilica dana sri stu 28, 2012 7:06 pm

da, i meni je to bas lijepo od nje :cerek: al jos jedno pitanje.. sad recimo ona odrzi prekrasan dirljivi govor i sve nas raspekmezi.. sta onda s kumom? jel i on mora nesto reci ili ne? ne znam, ja bi se glupo osjecala da sam kuma na vjencanju i kum odrzi govor a ja sjedim ko panj.. :misli:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la maybelline dana čet stu 29, 2012 5:45 pm

pa nemora kum nista reci, osim ako on zeli :thumbsup:
mozete ga prije pitati,tj. reci mu da ce uma odrzati govor il dali bi i on htio
ako hoce dobro,ako nece opet dobro :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lilica dana čet stu 29, 2012 6:49 pm

pa imas ti pravo draga, hvala ti :mig:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

Prethodna

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.