Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Govor na svadbi

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Govor na svadbi

PostPostao/la theonly dana pon tra 28, 2008 2:34 pm

Hm, dakle, ja sam 21.6. kuma na svadbi svoje sestricne..i trebala bi neki kratki, simpaticni govor odrzat, pa ak imate sugestija, pretvorila sam se u uho. oko. :D

Znam, znam, bolje je spontano i tako to, al ne znate mene kad me trema ulovi, pa ne znam kak se zovem, a ne da izmisljam kaj da joj lepoga velim..
Ajde pliz cure, bar poneka simpaticna il fornata recenica :ha: :svakacast:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: Govor na svadbi

PostPostao/la Ness dana pon tra 28, 2008 4:45 pm

Ja sam jednom čula na svadbi govor tipa ovoga:
Život se sastoji od dogovora i kompromisa, dogovor je kad dvoje ljudi isto misle, a kompromis kad misle različito, a ja vama želim da u životu imate što više dogovora a što manje kompromisa...... nešto na tu foru, mogu pitat dvd sa tog vjenčanja pa ti prepišem cijeli govor jer sam ja to malo nespretno interpretirala
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana uto tra 29, 2008 12:48 pm

Nessicu super mi zvuci! bas tak nest i zelim, da ne bude nest previse sladunjavo il neka recitacija (iako je bas tak to u Medjimurju tradicija), jer ipaka smo nas dvije vec cure u godinama :rofl: i necu zvucat ko klincerica koja recitira pjesmicu.
Ak budes nasla vremena, stavi jos koju recenicu s tog dvd-a, al eto, samo ak budes imala vremena..
Ja tak trazim malo inspiracije, imam vec par ideja, al jos nest fali.
Budem stavila tu da vidite kaj ima do sad, pa me nadopunite :cheer:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana uto tra 29, 2008 12:50 pm

Pitat ću onda kumu da mi posudi taj dvd pa ću ti prepisat govor, jer ga se baš ne sjećam, svadba je bila lani u 6. mj alli moram in odnjeti pozivnicu pa ću pitati dvd i sve ti prenjeti :10od10:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana sri tra 30, 2008 10:56 am

ne zelim previse offtopicariti, ali ljuuubim te nessice slika i cekam da se ostali ukljuce :raspa:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sri tra 30, 2008 11:47 am

Ja ti nisam previše od pomoći, jer na niti jednoj svadbi nisam vidjela da je itko ikada držao govor :o

Evo nešto što mi je palo na pamet:

"Mnogi čekaju na idealan trenutak za ljubav, brak i djecu. Čekajući savršeno poravnanje zvjezdanih konstalacija i financijskih prilika žive u iščekivanju budućnosti, predviđaju bolje dane kada će sve biti ostvarivo bez teškoća. No kada bi se čekao idealan trenutak, nitko se ne bi pomaknuo s mjesta, potrebno je zrnce ludosti da se napravi sljedeći korak. Ivana i Ivan (njihova imeana ubaciš) imaju to zrnce ludosti. Jer i u životu i ljubavi, nemoguće je sve predvidjeti. Želim vam svu sreću i još malo zrnca ludosti u vašem predstojećem zajedničkom životu"
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la ane_007 dana uto svi 06, 2008 7:50 am

ma kod nas se ni ne drže neki govori, nama je kum izašao rekao dvije tri riječi i izmolio Oče naš i to je to :rofl: :rofl:
12.4., bilo je nezaboravno, najljepši dan u životu

slika
ane_007
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tasha dana uto svi 06, 2008 8:26 am

Kod nas toga nema...u principu se neki od roditelja zahvali svatima, izmoli se molitva i to je to...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto svi 06, 2008 8:43 am

Mischa je napisao/la:Kod nas toga nema...u principu se neki od roditelja zahvali svatima, izmoli se molitva i to je to...

e kod mene nece biti molitvi.... a mislim da nece biti ni govora.... jedino se mozda dragi i ja svima zahvalimo sto su bili uz nas u tim trenucima.... i to je to....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana uto svi 06, 2008 9:09 am

Pa mozda ni kod mene nece biti molitva..nego ce se otpjevati "Rajska djevo"..plus jedno iznenadjenje koje mi mozda uspije..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana uto svi 06, 2008 10:26 am

Meni se isto sviđa Rajska djeva (ali ne vjerujem da ćemo to imati)...malo mi je licemjerno se moliti prije jela na vjenčanju ako to inače nikada prije jela ne radimo. (a nama je to praksa samo za eventualno Božić i Uskrs)
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la theonly dana sri svi 07, 2008 9:10 am

hm.. a kaj sad ja mogu, svejedno mi trebaju savjtei :ne zna:

uglavnom, ja se necega dosjetila.. eto, posto sam s tom sestricnom provela djetinstvo, i odgojile je moja mama i tete i ujaci u Hr, dok su joj starci radili u CH, a sad vec 15god zivi u Austriji i ne vidimo se cesto.......ja cu joj napravit knjigu uspomena, sa slikama iz djetinjstva, i svako od nas (koji smo s njom provodili vrijeme) ce upisati neki detalj, neki dogadjaj koji mu je ostao najvise u pamcenju a da je vezan uz nju. Kak su je ucili vozit bicikl, kak smo crtale modne revije, kak smo se igrale na bakinom vrtu, kak smo krale cvijece, kak nas je baka ucila mađarski i tak neke bedastoce..sve cu to potkrijepiti crtezima i fotkama, pjesmicama koje smo pjevale ko male i kaj ja znam, poljepiti u tu knjigu i umjesto predaje buketa budem joj predala tu knjigu na svadbi, i rekla par rijeci, tipa, otvaras novu stranicu, al sjeti se i nas koji smo s tobim popunjavali prve stranice tvoje zivotne knjige..i znaj da cemo uvijek biti tu bla bla bla, i tak nest..sretno mladenci :vjencanje1: :cheer:
na tekstu jos radim, al mislim da ce se obradovati, jer je sama jako kreativna (prava bikica, jelte Branci :D ) i to bu joj draze neg da nest tam trabunjam bezveze..

so, kaj velite??
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 07, 2008 9:14 am

ovo je nesto stvarno posebno i prekrasno..... osobno i ja bi voljela dobiti nesto tako.... :svakacast: :svakacast: :svakacast:
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana sri svi 07, 2008 9:22 am

Theon, jako lijepo... eto, ja se naježila.... :D i voljela bi da meni netko tak nešto pokloni, ali sumnjam da ću to doživjeti.... :rofl:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la theonly dana sri svi 07, 2008 1:43 pm

thanks girlies :cheer:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pet svi 09, 2008 12:18 pm

theonly, prekrasna ideja... :lovestruck: ja jako volim takve stvari, jer se rade s pažnjom i ljubavi :cerek:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la FiLa dana pet svi 09, 2008 9:30 pm

Theone sva sam se najezila i oci se napunile suzama......prekrasnooooooooooooooooooooo............svaka cast, odlicna ideja, mislim da ce joj to znaciti vise o bilo kakvog govora.....kratko a slatko, a knjiga joj ostaje kao uspomena cijeli zivot :bravo:
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana pon svi 12, 2008 10:01 am

:cheer: :cheer: jibiiiiiii I like U to like it :lovestruck:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana ned lip 22, 2008 5:49 pm

ja u biti nisam sigurna kako idu govori inače na svadbama, ali sam skužila da nikad mladenci ništa ne kažu, što mi je malo čudno, pa sam ja onda predložila dragom da mi lijepo u nekom pogodnom trenutku kažemo par rečenica, gostima hvala što su došli, i da se zahvalimo roditeljima što su nam to sve omogućili..mislim da bi to njima bilo drago a i nekako i radi nas, mislim da bi to bilo u redu...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana čet lip 26, 2008 1:28 pm

evo cure, ja vam sad mogu copy paste mog govora..ipak sam uz album-koji sam stavila na projektor i koji se vrtio na svadbi kad sam drzala govor, i rekla par rijeci..prvo na njemackom, pa na Hr, da i ovi koji nisu razumjeli imaju nest od svega..pa evo..

Dragi gosti, dozvolite mi da se prvo obratim s par riječi našim mladencima na njemačkom.

Die Liebe ist der Anfang und das Ende von Allem, wegen der Liebe sind wir geboren, die Liebe hält uns am Leben..

Liebe Astrid, du warst meine erste Freundin, warst wie eine große Schwester für mich, zu der ich immer aufgesehen habe. Durch dich habe ich gelernt, wie schön es
ist eine große Familie zu haben.
An die schönen Sommer, die wir zusammen verbracht haben, denke ich immer gerne zurück, und du, meine Liebe, wirst immer einen wichtigen Platz in meinem Herzen haben.

Heute bin ich sehr glücklich, den du heiratest deine große Liebe und deinen besten Freund.
Wir feiern heute hier, was ihr in einander gefunden habt, eine immerwährende Freundschaft und die Liebe fürs ganze Leben.
Es wird ja nicht umsonst gesagt, man heiratet nicht denjenigen mit dem man leben möchte, sonder denjenigen, ohne den man nicht leben kann.

Ein Leben zu zweit ist oft nicht leicht,
jedoch wird zu zweit viel mehr erreicht.

Lieber Herbert, liebe sie und pass auf sie auf, lache mit ihr und wisch ihr die Tränen, sei ihr Trost, ihre Freude, sei ihr Freund..sei ihr Leben.
Ich weiß du bist ein guter und gescheiter Bursche, aber ein paar Tipps für die Zukunft gebe ich dir trotzdem: vergiss nie, Astrid hat immer Recht! Auch wenn sie Unrect hat. Sie braucht immer neue Klamotten, und viele viele Schuhe. Und solltest du irgendwann etwas davon vergessen, Blumen sind immer eine gute Entschuldigung.
Und nun nutze ich noch die Gelegenheit und möchte dir als erste sagen, Willkommen in unsere Familie!
Vergesst bitte nie, eine gute Ehe hängt von zwei Dingen ab: den richtigen Menschen zu finden und der richtige Mensch zu sein!

****************************************************************************************************************
Draga Astrid,
jako sam sretna što danas krećeš u novi život sa čovjekom kojeg voliš, svojim najboljim prijateljem.
Želim ti se zahvaliti na nezaboravnim ljetima koje smo provele skupa i što sam uz tebe saznala kako je lijepo imati veliku familiju, gdje znaš da u svakom trenutku možeš na nekoga računati.
Odrastanje uz tebe bilo je onako kako bi samo mogla poželjeti ljudima koje volim.
Mi danas ovdje slavimo ono što ste ste ti i Herbert našli jedan u drugome, a to su ljubav i prijateljstvo za čitav život.
Ne veli se badava, ne udaješ se za onoga s kim želiš živjeti, neg za onoga bez koga živjeti ne možeš.
Draga Astrid, prije nego odemo u crkvu, gdje ćete dobiti blagoslov za vaš brak, pogledaj još jednom oko sebe i zahvali se svima koji su te čuvali, mazili i pazili od tvojih prvih dana i sjeti se svih onih kojih danas nema ovdje, al će u srcu uvijek biti s tobom.
Posebno se zahvali mami i tati koji su te svojom ljubavlju i pažnjom uvijek pratlili i nesebično ti je pružali.
Draga Astrid, budi sretna, jer ovo je tek početak jedne prekrasne priče bez kraja.
Dragi Herbert, čuvaj je i pazi, smij se s njom i briši joj suze, budi joj utjeha i snaga, budi joj prijatelj i budi joj život.
Ne zaboravite nikad, dobar brak ovisi o dvije stvari: pronaći pravog čovjeka, i pravi čovjek biti.
Astrid, primi sad od mene ovaj buket cvijeća, kao znak moje ljubavi i prijateljstva, nek te prati na tvojim prvim koracima u novom životu.
I sada još podižem ovu čašu, za sreću i ljubav vašu!
Živjeli mladenci i cijela svadba!
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana čet lip 26, 2008 1:34 pm

prekrašno theonly..suze su mi na olima :cerek: :cerek: :grli1:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la FiLa dana čet lip 26, 2008 1:37 pm

Prekrasno Theonly....vjerujem da je bilo i suza a i smijeha.....dobro si ti njemu rekla da zena uvijek treba novu odjecu i puno cipela, a i da je naravno uvijek u pravu :rofl:

prekrasno svaka cast :D
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana čet lip 26, 2008 1:40 pm

thanx :cerek:
je bilo je svega, a fotke na projektoru kak smo golačice kupale se u lavurima i kuhale v blatu su i one najtvrđe muškarce nasmijale :D
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana čet lip 26, 2008 2:01 pm

man heiratet nicht denjenigen mit dem man leben möchte, sonder denjenigen, ohne den man nicht leben kann.

ovo je tako predivno....Ma odlicno..sva sam se najezila..tako si to lijepo napravila..svaka cast zeno..
Dodes k meni odrzati govor ali na njemackom da te samo ja razumijem :cerek: :cerek:
Na njemackom mi je jos bolje nekak...Odlicno..nemam rijeci.. :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
zeljka2905

PostPostao/la theonly dana čet lip 26, 2008 2:09 pm

je meni je isto na njemackom lakse i bolje zvuci. onda kad sam prevodila, nisam bas htjela doslovno, a opet da ne uskratim neke od onog sta sam htjela reci :ne zna:

uglavnom, svima se dopalo, dragi mi je celu noc govorio da nemre vjerovati kak sam se lijepo sjetila, tak da, eto, sam malo ponosna :o

a cure, decki, da vam jos kazem jednu super ideju, oni su vam dobili na poklon i jednu knjigu, svaka je familija, svaki prijatelj i prijateljica dobili po jednu stranu na raspolaganje (ko guestbook, al prije svadbe), di je mogao pisati, crtati, lijepiti slike il sta vec, i to sam im isto ja onda predala.
Album je kruzio oko 2 mjeseca, stranice su se dale vaditi, pa sam ja to svima nosila u Hr,a sestrična mala u Austriji. ljepile su se zajednice fotke, pisali humoristicni tekstovi, jedan frend koji genijalno crta je cak od njih napravio simpsone i kao mali strip o tome, ma savrseno :svakacast:
i sad imaju taj album od 56 strana, i vele da su ga listali i citali nekoliko sati, smijali se i plakali. to je stvarno lijepi poklon.. mozda se i meni ko sjeti to napraviti :o :D
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.