Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pristojno vrijeme za javljanje (ne)dolaska na vjenčanje

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Broj pozvanih gostiju vs. konačni broj gostiju

PostPostao/la nincuta27 dana uto kol 03, 2010 9:24 am

osma putnica je napisao/la:nama je trenutno potvrdilo svoj dolazak 69 ljudi od 130 i nesto :neznamkakoti:
a da ne govorim da smo u pozivnici lipo napisali da nam jave do 1.8. i ostavili br mobitela nasih i kucnog telefon.. :neznamkakoti: :neznamkakoti: :izivciran: :izivciran:

Tako sam ja stavila u pozivnice da mi se jave do 01.08 i javili su se njih samo par najužih (od njih 150) ostatak sam morala zvati :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :nene:
nincuta27

Marketing:

Re: Pristojno vrijeme za javljanje (ne)dolaska na vjenčanje

PostPostao/la maybelline dana pon ruj 20, 2010 3:31 pm

meni se do sad javilo troje,a kako sam vec prije rekla znam da cu dosta ljudi morat zvati,sva sreca ima i dosta onih za koje se 100%zna da dolaze
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la vucica dana pon ruj 20, 2010 10:11 pm

Na kraju sve treba zvati..mislim da će biti tako i kod mene..ljudi kao da zaborave javiti..
slika

Nasmiješite se..jer smijeh je lijek i jer svaki dan bez osmijeha je izgubljen dan.
vucica

PostPostao/la maybelline dana uto lis 12, 2010 4:12 pm

nama neki nisu ni javili :thumbsdown: ,nego sam ja zvala ujutro dok smo isli u restoran
ali eto ipak je na kraju bilo da je oko 85% javilo da ce ili nece doci,samo ih je dosta bilo izvan roka koji sam stavila
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Nessa87 dana čet vel 10, 2011 3:43 am

Ah,neki ljudi su bez kulture po tom pitanju,mi smo dosta ranije išli pozivati i stavila sam da do 20.5.jave točan broj,možda ih je pet javilo.A ostale sam zivkala.
Mi smo morali u ponedjeljak prijaviti točan broj.Isto tako jedni su nam rekli da dolaze sto posto i onda ni traga ni glasa od njih.

Ja se svima javim 2 tjedna prije vjenčanja pošaljem sms IME i PREZIME i broj koliko nas ide.Mislim da je to u redu tako.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mala zaggy dana čet vel 10, 2011 5:11 pm

a sto mislite za ljude kojima se treba osigurati i smjestaj?
mislim da bi oni trebali javiti nekoliko tjedana prije...uvijek se moze dogoditi nesto nenadano da ne mogu doci, ali mislim da svi vec dosta unaprijed znaju namjeravaju li putovati 500km u jednom smjeru zbog svadbe ili ne... :ne zna:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana čet vel 10, 2011 7:19 pm

mala zaggy je napisao/la:a sto mislite za ljude kojima se treba osigurati i smjestaj?
mislim da bi oni trebali javiti nekoliko tjedana prije...uvijek se moze dogoditi nesto nenadano da ne mogu doci, ali mislim da svi vec dosta unaprijed znaju namjeravaju li putovati 500km u jednom smjeru zbog svadbe ili ne... :ne zna:

meni su svi takvi javili dosta unaprid dali dolaze ili ne, samo smo imali jednu situaciju di se moji prijatelji nisu na kraju pojavili upce kod mene na spavanju i nismo znali niti oce li doc u svatove :pop: :pop: :pop: jako mi je bilo zao, jer ih je muzek cekao doma dan prije svadbe i sve to. na kraju se ispostavilo da mi je prija zavrsila na hitnoj zbog slipog criva i zato se nije javila,
zato takvima reci da ti moraju najakasnije do tog i tog datuma javit inace im neces moc osigurat smjestaj
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana pet vel 11, 2011 7:26 am

Nama su kao naši Nijemci javili da će doći njih 7 zajedno (mm-ovi frendovi) i mi smo im lijepo organizirali smještaj u hotelu, i onda u četvrtak navečer prije svadbe šalju sms kak nisu usjeli izorganizirat kombi kojim su htjeli doći i ništ od toga :kava:
Dal smo mogli otkazat rezervaciju u hotelu? vjerojatno smo mogli u petak još...... (nismo ništa plaćali unaprijed), ali smo umjesto toga ponudili nekim ljudima koji su imali 160km i koji su namjeravali zapravo putovat doma, da iskoriste hotel tak da smo eto ipak došli mi na isto, a njima dobro došlo.

U svakom slučaju, mislim da je jako pristojno da ljudi kojima organiziraš i smještaj što prije i na vrijeme jave, odnosno da se i sami pobrinu na vrijeme oko organizacije svog dolaska!
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mala zaggy dana pet vel 11, 2011 8:21 am

pa..tim vise, kaj se tu radi o preko 30 njegovih rodaka...nije isto da li ce ih doci dvoje ili 30...ja se nadam da ce oni barem mjesec dana ranije javit kakav im je plan.. :ne zna:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ancebance dana sub vel 19, 2011 12:37 pm

bas sbog svega toga NEjavljanja :neznamkakoti:
mi smo stavili mjesec dana ranije datum do kojeg moramo znati hoce li ljudi doci ili ne! :raspa:
Ja sam odmah racunala s time da vise od polovice nece uopce na to reagirati, pa sam si htjela jos malo vremena osigurati.
A na preporuku jedne dobre kolegice, treba uvijek mali broj (do nekih 5) manje javiti u restoranu. Jer se uvijek nesto desi....
Bar tamo gdje se u restoranu placa po rezervaciji. Njoj je naime bilo tako, da joj nije doslo 15-ak ljudi koji su sa sigurnoscu javili da ce doci 100%.
Tako da cemo nas dvoje i tu opciju uzeti u obzir. A i u restoranu su nam rekli da do nekih 5 ljudi nije uopce problem kratkorocno javiti, da ce ih biti vise
:svakacast:
Ancebance

PostPostao/la Oluja dana sub vel 19, 2011 1:38 pm

ancebance, mi smo stavili cini mi se tri tjedna prije da se jave jel dolaze ili ne. vecina uopce nije reagirala na to :pop: :pop: :pop: samo su me zvali moji gosti koji su tribali doc iz daljeg da kazu jel dolaze ili ne, a za jednog prijatelja sam od kume saznala da dolazi a meni je rekao kad sam davala pozivnicu da nece moc doc :roll: :roll: :roll:
mi smo takodjer imali srice sta nam hotel nije naplatio stolice za goste koji na kraju nisu stigli :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sub vel 19, 2011 2:04 pm

moji gosti nisu uopće reagirali na vrijeme javljanja... u petak navečer saznala sam da mi još 5 osoba neće doć...
dobro da naš restoran ima takvu politiku pa plaćaš za onoliko gosti koliko na kraju bude...

al da sam bila ljuta, jesam... ne ljuta, nego bijesna! :izivciran:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana pon lip 13, 2011 9:44 pm

vjenčanje je 18.6. i na pozivnicama smo napisali da se potvrdi dolazak do 1.5.
napravili to tako da možemo pozvati onda još ljudi za koje na prvom popisu nije bilo mjesta. malo ih je potvrdilo dolazak do tog datuma, neke smo zvali naknadno. jednostavno smo na to morali biti spremni. najgori dio svadbe nam je bio onaj kada smo djelili pozivnice :D bili smo rpesretni što je to zapravo gotovo.
dosta je ljudi otpalo, pa smo ih 10 još pozvali i oni će doć. od 224 + tih 10, dolazi 138 ljudi (uključeni mladenci, kumovi, sve pratnje, bend, foto studio i čovjek zadužen za rasvjetu). mislim da je to idealno.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la satea dana sri srp 13, 2011 9:15 am

Curke i ja imam problem oko toga...
Kad smo prvo rekli da ćemo imati svatove u sali i da moramo rezervirati približno točan broj stolica naišla sam na opće sablažnjavanje :shock1: :shock1: :shock1: zamislite :shock1: kako se ja usuđujem pitati npr. tetku hoće li doći i koliko ih dolazi ?! :budala:
Odlučili smo na pozivnice staviti rok od 3 tjedna,za potvrdu dolaska... Ali poznavajući tu ljude ja iskreno sumnjam da će nam većina uopće odgovoriti?!
Imamo ograničen broj ljudi za pozvati,a ako neki otpadnu rado bih pozvala ljude koji nisu bili u prvotnom planu.
Svakako sam mislila zvati ljude koji ne potvrde dolazak.
Ali što napraviti u situaciji (ne znam jel koja od vas imala takvu ili je to samo bolesna ideja u mojoj glavi) :Ako netko kaže da neće doći i onda se pojavi na večeri?! :kiss:
slika

slika

I am condemned to love you, and that is my salvation. I shall have to live for ever in the shadow of your eyes, accept the fact that everything your hand touches arouses the best in me. All that I know is your love, nothing else interests me.
satea
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Rally_MO dana sri srp 13, 2011 11:17 am

Satea, to je problem s kojim se skoro svi susrećemo, i mislim da ga je nemoguće riješiti. Ja sam stavila isto da nam potvrde dolazak, što je jako malo ljudi učinilo. Većinom smo mi zvali da vidimo hoće li doći ili ne... I bilo je slučajeva da su nam rekli da će doći pa nisu došli, ali i slučajeva da su rekli da neće doći a došli su... Na kraju smo imali 16 ljudi više no što smo prijavili... Al nam to nije bio problem lako ih je bilo ugurati za stolove
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Nessa87 dana sri srp 13, 2011 12:21 pm

Da poznati problem skoro kod svih,ajde mi nismo imali višak ljudi nego njih desetak nije došlo a samo jedna osoba od tih deset se javila i opravdala svoj ne dolazak,a ostali su javili u četvrtak prije svadbe da će doći sto posto pa nisu.
Ne znam kakva je to kultura ljudima,evo mi sad idemo na svadbu u 8 mj.i moram javiti do 25.7. da li ćemo doći ili ne i ja mislim poslat poruku s našim prezimenom i broj dva kraj prezimena i da dolazimo.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la satea dana sri srp 13, 2011 1:28 pm

Stvarno ne znam kako ću riještit taj problem...javiti ću onaj broj koliko bude potvrđeno što zivkanjem što budu ljudi sami potvrdili.
A možda javim 5 mjesta više,ili možda manje...ali kako mi se čini to će mi biti najveći gubitak jer moram platiti za svaku stolicu što prijavim :budala:
slika

slika

I am condemned to love you, and that is my salvation. I shall have to live for ever in the shadow of your eyes, accept the fact that everything your hand touches arouses the best in me. All that I know is your love, nothing else interests me.
satea
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Nessa87 dana sri srp 13, 2011 1:42 pm

Znam draga i mi smo platili.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la lunna dana sri srp 13, 2011 1:46 pm

mislim da ti je najbolje prijaviti onoliko mjesta koliko ljudi kaze da ce doci :ne zna:
ako stavis vise,a oni ne dodu gubis bezveze pare..a ako ipak dodu lako je staviti jos koju stolicu i smjestit ih :ne zna:

ja cu prijavit tocan broj...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Nessa87 dana sri srp 13, 2011 1:49 pm

Lunna nama je tih deset u ponedjeljak javilo da dolazi,i mi smo tako prijavili i još su neki od tih u petak zvali moju mamu da sto posto dolaze i nisu došli.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la lunna dana sri srp 13, 2011 1:59 pm

Nessa87 je napisao/la:Lunna nama je tih deset u ponedjeljak javilo da dolazi,i mi smo tako prijavili i još su neki od tih u petak zvali moju mamu da sto posto dolaze i nisu došli.

OK u toj situaciji..ali da si rezervirala jos 5 mjesta u slucaju da netko dode,onda bi ti ih 15 bilo prazno :mig:
na to sam mislila...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana sri srp 13, 2011 2:03 pm

Ja ne poznajem nikog kome je došao baš točan broj koji su prijavili...ima uvijek bar dvije, tri stolice odstupanja u plus ili minus sigurno :ne zna:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sri srp 13, 2011 2:38 pm

i mi smo imali situaciju sa par ljudi koji su rekli da ce doc pa nisu dosli, njih 10-ak uopce nije opravdalo svoj nedolazak, prijatelj je zva mm-a dok smo bili na slikanju da nece moc doc jer je zavrsio na hitnoj sa temperaturom, i jedna moja prija nije mogla doc jer joj na kraju niko nije ima cuvat dite taj dan (malu bebu od 2 mj). no, imali smo srece sa hotelom koji nam nije htio naplatit prazne stolice na kraju :svakacast:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana sri srp 13, 2011 4:41 pm

nama je većina potvrdila još pri djeljenju pozivnica, a oni koji su bili upitni, rekli su što i kako zadnji tjedan.
u restoranu smo platili koliko ih je bilo, a mislim da je najpametnije (ako moraš platiti koliko rezerviraš=), onda rezervirati 10ak manje, pa lako nadodaju. :ne zna:
što se tiče teme, kulturno je najavit na vrijeme ili odbit na vrijeme. bar tjedan i pol pride ako "nisi siguran zbog nekih većih razloga".
no, osim poslovnih stvari, mislim da većina zna što i kako. smrtni slučajevi, rođenjaa itd je ipak opravdan razlog :ne zna:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Rally_MO dana sri srp 13, 2011 6:20 pm

U nas je većina ljudi nekulturna što se toga tiče pa ne jave hoće li doći ili ne, ne pada im na pamet da ti plaćaš tu stolicu bez obzira jesu li došli ili nisu. Ja uglavnom odmah kažem dolazim li ili ne, il nazovem ako nisam odmah sigurna hoću li moć doć...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.