Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pratnje kumovima - uloga na vjenčanju i ostale neodumice

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Pratnje kumovima - uloga na vjenčanju i ostale neodumice

PostPostao/la Ina1011 dana čet ožu 10, 2011 9:28 am

lunna je napisao/la:a ko kaze da mora biti paran broj...

ne mora biti paran.. niti mora još jedna osoba sjediti za stolom.. ali mislim da bi si ta single osoba ipak trebala naći nekoga (makar od uzvanika s kime bi recimo plesala ili radila slične zajedničke aktivnosti :D ) tako da se par ne razdvaja
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la blab dana čet ožu 10, 2011 9:33 am

par se ne razdvaja, osim (kod nas), za prvi ples. i to je to. pratnja se ne slika, ne pleše prvi ples i ne sjedi u crkvi s mladencima, za sve ostalo su ko i normalni gosti :ne zna:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Ina1011 dana čet ožu 10, 2011 9:47 am

kod nas se pratnja slika.. i pleše prvi ples :D

jedino ne sjedi u crkvi s mladencima
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana čet ožu 10, 2011 9:56 am

blab je napisao/la:par se ne razdvaja, osim (kod nas), za prvi ples. i to je to. pratnja se ne slika, ne pleše prvi ples i ne sjedi u crkvi s mladencima, za sve ostalo su ko i normalni gosti :ne zna:

:amen: jedino sto meni stvarno ne bi bio problem sjedit u sali odvojeno ako je muz kum... :ne zna: :ne zna: mozda to ne bi izgledalo super posto smo ozenjeni ali ja bi to prihvatila :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet ožu 10, 2011 11:20 am

blab je napisao/la: pratnja se ne slika, ne pleše prvi ples i ne sjedi u crkvi s mladencima, za sve ostalo su ko i normalni gosti :ne zna:

tako je i kod nas obicaj :ne zna:
al na mom vjencanju kumovi i nece plesati prvi ples jer ce kod nas bit malo poseban taj ples :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la blab dana čet ožu 10, 2011 11:26 am

nisu ni na našem, tek drugi smo napravili kao njihovo predstavljanje. no i tu su pratnje ostale na svom mjestu. i priključile se naknadno, kad je bend pozvao ostale goste (no ja sam ih i pitala da li im je to problem)
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la nina1905 dana čet ožu 10, 2011 11:33 am

...svaki kraj ima svoj običaj :svakacast:
kod nas pratnja naravno sijedi za stolom kod mladenaca,i naravno prvo plešu mladenci,pa bend zove kumove i na kraju roditelji..
a u crkvi jedino pratnja ne stoji kod mladenaca nego sa strane...
Pogledaj kako drhtim kada gledam te, i kao da si poslijednji na svijetu nedam te....
nina1905

PostPostao/la Oluja dana čet ožu 10, 2011 11:43 am

ja se slazem sa lunnom i blab. moja kuma nije imala pratnju, mogla je da je tila nekog povest. al zasto bi???? ako nema nikoga, nema nikoga. ko da je to neki bauk. :pop: nebi ni ja tila da mi kuma ili kum koji nemaju pratnju dovedu bilo koga tu vecer. ionako kumovi samo zaplesu zajedno sa mladencima i to je sve. :raspa:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la nina1905 dana čet ožu 10, 2011 12:01 pm

...moja kuma naprimjer ima dečka,i on će naravno biti s njom.all kum od mog zaručnika nema nikog,i sad je njemu bed pa kaže da će si dovest pratnju..
ne možemo mu mi to zabranit..bilo bi mu mislim bed da on sad bude solo :ne zna:
aa isto tako ne mogu kumi reci da njen dečko sijedi negdje drugdje...mislim da bi se naljutila... :ha:
Pogledaj kako drhtim kada gledam te, i kao da si poslijednji na svijetu nedam te....
nina1905

PostPostao/la lunna dana čet ožu 10, 2011 12:06 pm

nina1905 je napisao/la:...moja kuma naprimjer ima dečka,i on će naravno biti s njom.all kum od mog zaručnika nema nikog,i sad je njemu bed pa kaže da će si dovest pratnju..
ne možemo mu mi to zabranit..bilo bi mu mislim bed da on sad bude solo :ne zna:
aa isto tako ne mogu kumi reci da njen dečko sijedi negdje drugdje...mislim da bi se naljutila... :ha:

ako je on kum tvom dragom onda znaci da su si dobri...i ja bi mu rekla nek se ne uvrijedi ali da ne zelim bilo koga za stolom :ne zna: mislim valjda zna jos koga sa vjencanja,pa nije da ce cijelo vrijeme sjedit,i plesat ce i druzit se sa ljudima :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la nina1905 dana čet ožu 10, 2011 12:10 pm

da..slažem se stobom....alll,da sam ja na njegovom mjestu,mislim da bi meni bio bed bit solo kraj tih parova....
aall opet dobro kažeš,ima u sali poznatih,pa si već nekog nađe :mig:
Zadnja izmjena: nina1905; čet ožu 10, 2011 12:26 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
nina1905

PostPostao/la Ina1011 dana čet ožu 10, 2011 12:16 pm

lunna je napisao/la:i ja bi mu rekla nek se ne uvrijedi ali da ne zelim bilo koga za stolom :ne zna:

meni to recimo uopće nije važno :ne zna: ok, situacija je kod nas takva da su "pratnje" dugogodišnji partneri i s njima smo si jednako dobri kao i s kumovima.. ali da jedno od njih dvoje nema partnera i poželi dovesti nekog drugog.. ne znam zašto bi mi to smetalo :ne zna: na kraju krajeva, to je njihova pratnja, ne vaša
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la nina1905 dana čet ožu 10, 2011 12:19 pm

...Ina slažem se s toboomm... U dvoje je lijepše zar ne :mig:
nina1905

PostPostao/la lunna dana čet ožu 10, 2011 12:28 pm

Ina1011 je napisao/la:
lunna je napisao/la:i ja bi mu rekla nek se ne uvrijedi ali da ne zelim bilo koga za stolom :ne zna:

meni to recimo uopće nije važno :ne zna: ok, situacija je kod nas takva da su "pratnje" dugogodišnji partneri i s njima smo si jednako dobri kao i s kumovima.. ali da jedno od njih dvoje nema partnera i poželi dovesti nekog drugog.. ne znam zašto bi mi to smetalo :ne zna: na kraju krajeva, to je njihova pratnja, ne vaša

ja sam ocito bridezilla,al to je meni poseban stol gdje su mladenci i za njim sjede posebne osobe,ne bi sad da mi kum ili kuma ako nemaju pratnju dovedu nekoga koga cu vidit prvi put prije vjencanja,jer ta osoba mi nije dovoljno posebna taj da da bi sjedila kraj mene,posebniji su mi roditelji i obitelj koja sjedi za ostalim stolovima :ne zna:
nina1905 je napisao/la: U dvoje je lijepše zar ne :mig:

ovo definitivno stoji,al u dvoje je ljepse ako si zaljubljen a ne ako povedes bilo koga :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la nina1905 dana čet ožu 10, 2011 12:38 pm

....... ja se sa svakom od vas slažem... :mig:
nina1905

PostPostao/la Ina1011 dana čet ožu 10, 2011 12:48 pm

lunna je napisao/la:jer ta osoba mi nije dovoljno posebna taj dan da bi sjedila kraj mene

nisi bridezilla, ali ovo mi je malo :shock1: za moje pojmove... ne znam objasniti zašto :ne zna: jednostavno mi sve to nije tako posebno :D

doduše, meni je cijela ta priča oko stola za mladence blesava... osjećat ću se kao na pozornici :visi:
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ožu 10, 2011 1:30 pm

Ja isto nesmatram taj stol nesto posebnim :ne zna: Mi smo cak dovukli i stolice sa bocnih strana (po jednu sa svake strane) kako bi od kumova klinci mogli sjedit s nama :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ja sam taj dan bila posebna po tome sto sam imala vjencanicu na sebi i sto sam promjenila prezime! A tko je bio za "glavnim" stolom, tak manje bitno... Mene je ionako najmanje bilo za tim stolom. Plesni podij je bilo moje mjesto boravka :jig:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana čet ožu 10, 2011 3:11 pm

meni nije jasno zasto bi onaj kum/a koji nema pratnju triba nekoga posto poto dovest? sta ne moze bit sam????
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ožu 10, 2011 3:50 pm

Oluja je napisao/la:meni nije jasno zasto bi onaj kum/a koji nema pratnju triba nekoga posto poto dovest? sta ne moze bit sam????

Ja bi to jednostano prepustila kumovima :ne zna: Ako je njima "glupo" ili neznam sta da budu sami, nek si povedu pratnju. Ak nije, nikom nista :ne zna: Nevidim ni ja zasto bi kuma ili kum morali imati pratnju! Pa nek si ljudi odluce! Najbolje da joj jos ja biram :rofl: :rofl: :rofl: Mislim, pretpostavljam da bi npr. kumi bio bad kod prvog plesa al ja to gledam malo drugacije: kuma je moja najbolja prijateljica i kao takva, krecemo se valjda u istom drustvu, a to drustvo pretpostaljam da sam pozvala na svadbu... E pa eto, problem rjesen, kuma ce prvi ples otplesati sa nekim frendom (uvijek se nadje neki plesac, a to se sve lijepo dogovori prije svadbe) i poslije kud koji!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana čet ožu 10, 2011 5:08 pm

Kad smo mi bili kumovi frendovima, na podij se nakon mladenaca odmah pozvalo sve ostale goste jer je moj dragi, a i dragi od kume rekao da on nece plesati. I onda smo kuma i ja odplesale prvi ples zajedno, a nasi muzjaci ostali sjediti za glavnim stolom :D
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la bloop dana ned tra 24, 2011 11:25 pm

Ina1011 je napisao/la:

Eto vam na cure..nisam ja bilo kome kumica :cerek:
Meni recimo nema veze je li pratnja dečko/muž/prijatelj...ja to više gledam ovako:
mladenci biraju kumove koji su njima posebno drage osobe -> kumovi biraju pratnje koje su njima posebno drage osobe -> pratnje postaju posebno drage osobe kak god da ga okreneš :D
bloop

PostPostao/la >Ivy< dana pon tra 25, 2011 12:45 pm

Evo kuma ostala bez momka, nazalost, a od kuma zena je domaca sa svima njegovima ,pa ce sa nama sidit samo kumovi, bez pratnje, i roditelji ... :ne zna:
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la tajchy dana uto tra 26, 2011 12:47 pm

gledala danas po forumu teme i pronađem ovu.iskreno uopće nisam razmišljala o toj situaciji i tek sam sad skužila u kakvim g****** sam :idea:
dragi je kum vjerojatno oduvijek i ima već milijun kumstava.i sad ga zadesilo da će opet biti kum.očekuje od mene da mu naravno budem pratnja na svadbi.u vezi smo oko pola godine,no svadba je u 10.mj.tako da će do onda biti već godina dana.u početku su bile neke trzavice s frendom kojemu će biti kum(prvo upoznavanje je bilo kad je budući mladoženja bio mrtav pijan,tako da... :thumbsdown: ) ,no riješili smo sve i sad se super slažemo.problem je buduća mladenka.koliko god se trudila biti dobra s njom,ona konstantno podbada ili me ignorira.inače nisam strpljiva osoba i odavno bi joj rekla šta ju ide,ali nam koliko je mom dragom važno da si budem dobra s njom.i sad ne znam kako da se uopće raspitam bilo šta za svadbu,kako će biti organizirano kad je većinu organizacije ona preuzela.ne znam ni da li njezina kuma ima pratnju,ne sjećam se kakvi su običaji u našem kraju(jer sam na zadnjim svatovima bila prije 10 godina valjda) i našla se u problemu.da nema čangrizave mladenke ,sve bi bilo u redu.
H E L P ?!?!??!? :budala: :roll:
tajchy

PostPostao/la Oluja dana uto tra 26, 2011 1:16 pm

pa tajchy reci nam iz kojeg si kraja, neko od forumasha ce znat kakvi su obicaji kod vas :thumbsup:
a drugo, sigurno ce vam ona rec kako je ona to zamislila (samo sta to mozda bude u 5 do 12 s obzirom da je takva prema tebi :kava: )
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tajchy dana uto tra 26, 2011 3:49 pm

varažinski kraj.iskreno se nadam da će bar pokušati razgovarati sa mnom umjesto da me samo ignorira kao do sad :ne zna:
tajchy

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.