Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pitanje za goste: što najčešće darujete za vjenčanje?

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Što najčešće darujete kao vjenčani dar?

Isključivo novac
48
49%
Novac i neku sitnicu mladencima za uspomenu
28
29%
Dar biram prema tome što mi mladenci kažu da preferiraju
20
20%
Uvijek kupujem dar prema tome što mislim da će im se svidjeti
2
2%
Uvijek kupujem dar prema tome što se meni sviđa
0
Nema glasova
Kupujem za dar prvo što vidim u trgovini
0
Nema glasova
Nešto drugo (objasniti što)
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 98

Re: Pitanje za goste: što najčešće darujete za vjenčanje?

PostPostao/la lunna dana sri tra 21, 2010 1:17 pm

ja pitam mladence,pa sta mi kazu...iako vecina zeli novac... :D
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la Sky dana sub lip 12, 2010 9:03 am

Prije dvije godine sam išla sama na vjenčanje jednoj frendici s faksa. Nisam imala novaca, radila sam povremeno preko SC-a i dala sam im 50 eura.
Još sam morala kupiti nešto si za obuć, i platiti trajekt do Paga i dat pola za benzin do dole.
Mislim da baš nije bila zadovoljna :neznamkakoti:

Prošle godine smo išli dragi i ja mojoj drugoj prijateljici s kojom sam si super ( buket sam ulovila :lovestruck: ) i dali smo im 200 eura.
Zvala me sva u panici, da je to previše i još mi htjela pola vratiti :shock1:
slika

slika

slika
Sky

PostPostao/la ribica08 dana sub lip 12, 2010 10:35 am

sad na zadnjoj svadbi bili kod neke rodbine od dragog i nosili novce i kolace... (tako su trazili... ) a i da nisu dali bi im novce... :D :D
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

POKLONI NA VJENCANJU

PostPostao/la sandra009 dana uto lip 22, 2010 8:08 am

hallo :cheer:

seka mi ima jos malo vjencanje i rekla mi je da hoce za poklon neke kuhinjske aparate.

nemam pojma koje, i sta je vazno. tek ce se useliti u stan tako da jos nista nema.

treba mi pomoc :svakacast:

ja sam kontala da joj kupim masinu za sudje, a i neki stapni mikser, jer ona jako voli kuhati. na sta moram gledati? marka? cijena? trajnost? :huh: :huh: :ne zna: :ne zna:

**premješteno u odgovarajuću temu, molim ne otvarati postojeće teme
Zadnja izmjena: Anonymous; pet lip 25, 2010 1:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premješteno u odgovarajuću temu
sandra009

Re: POKLONI NA VJENCANJU

PostPostao/la Isabella dana uto lip 22, 2010 9:59 am

prvo je pitaš koje bi proizvode htjela. onda pronjuškaš o cijenama i kvalitetama na netu. sretno.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

Re: POKLONI NA VJENCANJU

PostPostao/la Rally_MO dana pet lip 25, 2010 1:26 pm

Zavisi i koliko love možeš izdvojiti za poklona... Meni osobno su jako bitni kuhinjski aparati i ne bih voljela da mi neko kupi pećnicu koja ne valja ni zašta, a ja je moram koristiti zato što je poklon. Možda najbolje da malo pogledaš šta se nudi i koje su cijene pa da vidiš sa sestrom šta bi joj odgovaralo (od tog što možeš priuštiti) i na kraju krajeva koje dimenzije uređaja trebaju biti (da ne uzmeš perilicu od 60cm, a njoj u kuhinju može stat od 45 cm).
A što se tiče samih aparata, trebali bi biti kvalitetni, provjerenih proizvođača. Uglavnom sad svi gledaju da su A klase, jer imaju manju potrošnju energije. Po meni je bitan faktor i garancija kuju dobiješ na uređaj. Ipak nije isto ako je garancija na 1, 3 ili 5 godina...
Meni bi super poklon bio mikser (ja isto volim kuhati, a pogotovo volim praviti kolače), ali drama dobar (kao što se mogu vidjeti na tv-u u kulinarskim emisijama), mada ne znam koja je njihova cijena-mislim da ni oni nisu prejeftini :-)
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la >Ivy< dana čet ruj 09, 2010 6:16 pm

Pa ja uvijek poslušam mladence i njihove želje, ali pošto je većini želja novac- onda tako i bude.
Ja san bila na dosta vjenčanja,ali tek san nedavno počela sama financirati odlaske. Evo npr. za tj
dana mi je prijateljici pir, i dat ću joj novce, po njenoj želji, ali ću joj još jednu sliku pokloniti
popola sa sekom, da bar neku uspomenu ima od nas, i to ni se čini najboljom opcijom, a
osobito ako ti je natko bar malo posebniji. Znači, moj glas dobiva želja mladenaca, i neki poklon
da ima uspomenu! :poklon: :poklon:
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la Rally_MO dana čet ruj 09, 2010 7:33 pm

Ovisno o tome kome idem u svatove, ako mi nije netko skros blizak dam pare. Ako mi je netko blizak, npr. prijateljica ili netko od bližeg roda onda dam dio u novcu i još uz to kupim neki poklon, uglavnom nešto ukrasno ili pitam šta žele da im kupim. Al svi dobiju i novac, bez obzira jesam li još nešto kupila ili nisam

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dina84 dana čet ruj 09, 2010 9:20 pm

I ja najradije dajem novac, naravno ako je netko jako blizak onda kupim i neki ukras koji će ih sjećati na taj dan, ali gotovo uvijek darujemo novac...nekako mi se to čini više ok nego da im kupujem usisivače ili takve stvari... Npr moja kuma je dobila čak 3 usisivača, 2 pegle, 2mikrovalne, 3 kuhala i još uvijek ne zna što će s tim svim stvarima :ne zna: Eto iz tog razloga mi darujemo novce.
slika slika
09.07.2011
Dina84

PostPostao/la Loves dana čet ruj 23, 2010 1:10 pm

Mozda prirucnik o braku - ZELIM TI SRECAN BRAK - namenjen iskljucivo za mladence

slika
Loves

PostPostao/la ayleen dana ned ruj 26, 2010 8:26 am

Sky je napisao/la:Prije dvije godine sam išla sama na vjenčanje jednoj frendici s faksa. Nisam imala novaca, radila sam povremeno preko SC-a i dala sam im 50 eura.
Još sam morala kupiti nešto si za obuć, i platiti trajekt do Paga i dat pola za benzin do dole.
Mislim da baš nije bila zadovoljna :neznamkakoti:

Prošle godine smo išli dragi i ja mojoj drugoj prijateljici s kojom sam si super ( buket sam ulovila :lovestruck: ) i dali smo im 200 eura.
Zvala me sva u panici, da je to previše i još mi htjela pola vratiti :shock1:

Ja sam prošle godine isto sama išla (i studentica naravno, bez ikakvih primanja) i dala sam joj 50e. Mada je kao rekla da ne trebam ništa. Al otad se nismo vidjele. :huh:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
[/url]
ayleen

PostPostao/la Nessa87 dana sri stu 17, 2010 2:15 am

Novac dajemo najviše,a kad su mi frendice u pitanju ili netko blizak onda kupujem nešto u dofovoru s tom osobom.I mi smo prošle godine imali jednu smješnu situaciju,cura me zvala na svatove a nismo se nešto posebno družile,i moj dragi je reko da im damo 400kn,poslije mi se više nije javila pa sam zaključila da joj je to bilo premalo,ali meni se nije dalo svađati s dragim a ona mi i nije tako bitna bila.A sada znam za ubuduće dok bude takva situacija,stavit ću samo lovu u kovertu i neću se potipasti.Tako smo mi dobili bar negdje 10 koverti.Mislim svatko da koliko može,ja nisam zvala ljude na svate zbog para nego da se svi zabavimo.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana sri stu 17, 2010 9:08 am

iskreno, ja se nebih spuštala na tu razinu da se ne potpišem :ne zna: bez obzira tko je kakav. a i da imamo takav običaj da primamo koverte na svadbi, došla bi van koja nekolicina ljudi nije ništa dala ili se nije potpisala, tek tada bi ih moglo biti sramota :ne zna: svatko da koliko može, a to dal će netko to cijeniti ili ne, to već nije moj problem :ne zna:
a i da s nekim nisam ok, il ne nosim poklon il ne idem u svadbu, sve drugo mi je guranje kamo mi nije mjesto :ne zna:

već sam i pisala o tome, al eto, frendovima većinom nosimo lovu ili neki poklonček uz to, a ostalima kombiniramo po tome kako dugujemo. dakle, koliko smo si bliski, a i što su oni nama nosili u svatove
tangerina

PostPostao/la Nessa87 dana sri stu 17, 2010 2:15 pm

Bla znam ja to da nije u redu ne potpisati se ali ženska me doslovno davila s tim dal ćemo doći,svaki dan zivkala na mob i to.I onda na kraju tako! Pa nisam ja banka!
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la >Ivy< dana sri stu 17, 2010 3:56 pm

Nessa87 je napisao/la:Bla znam ja to da nije u redu ne potpisati se ali ženska me doslovno davila s tim dal ćemo doći,svaki dan zivkala na mob i to.I onda na kraju tako! Pa nisam ja banka!

Uzas ! :neznamkakoti:
Eto, sad znas kakva je, a takve osobe ti ni ne tribaju u zivotu.
Nema saaanse da se ja opterecujem sa tim. Nikakvi potpisi mi ne tribaju, kako god tko hoce.
Sto se mene tice, ja cu se uvik potpisati !
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la ivy.poison25 dana čet stu 18, 2010 12:17 pm

mi uvijek dajemo pare, osim ako se desi da neko veli da nekaj treba odstvaari, ali se to još nije desilo!
mi smo imali par nepotpisanih kuverti, ali smo skužili ko su! kak i nebi kad sam popis za stolove slagala i znam ko je došel!
ja i da dajem 50 kn, nebi se desilo da se ne potpišem! gle sorry, više nemogu i kaj onda da radim! vjerujem da me neko u svatove zove zato jer me tam hoće, barem smo mi tak radili!
al da se ne potpišem, no way!!
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana čet stu 18, 2010 12:22 pm

Mi smo dobili samo jednu nepotpisanu kovertu, samo smo brzo skontali od koga je... U biti je koverta bila s poklonom, a dragi ju je izvadio i brzo je se sjetio da su ljudi donijeli i kovertu s poklonom... Ja se isto uvijek potpišem na kovertu, glupo mi je ostavit je bez imena. Ako će se netko naljutiti na mene koliko sam stavila u kovertu, naljutit će se i ako vidi da nema koverte uopće. A ja u kovertu stavim koliko mogu, i uvijek nastojim da pola iznosa pokrije troškove stolice.

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Nessa87 dana pet stu 19, 2010 8:22 pm

Uglavnom bilo pa prošlo.Sad sam u razmišljanu za slijedeće svatove od baš prave frendice iz osnove i dan danas se družimo,pa sam našla tu na forumu da je netko dobio ručnike s imenima,pa sad istražujemmo to frendica i ja po gradu,jer bi joj htjele uz lovu pokloni još nešto za uspomenu!
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pet stu 19, 2010 9:19 pm

neznam koja su ti imena u igri, al imaš toga u funky fishu (ako postoje imena koja vama trebaju, jel). kod nas u istri postoji jedna trgovina koja štampa imena po narudžbi :ne zna: (da mi je bliže, ja bi ti pogledala i cijenu i mogla naručiti, no morat ćeš iskopati nekog tko je bliže pazinu :D )
tangerina

PostPostao/la zelenooka-007 dana pet stu 19, 2010 9:55 pm

ja sam dobila nekoliko tih ručnika sa imenima... i baš su mi fensi... :cerek: :cerek:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana sub stu 20, 2010 10:31 am

imam i ja rucnik s imenom :cerek: presladak mi je :thumbsup: crveni je i moje ime pishe zlatnim slovima. dobila sam ga od mame za prosli bozic izmedju ostalog. ne znam di ga je nabavila :ne zna:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana pon stu 22, 2010 10:33 pm

blablaca je napisao/la:neznam koja su ti imena u igri, al imaš toga u funky fishu (ako postoje imena koja vama trebaju, jel). kod nas u istri postoji jedna trgovina koja štampa imena po narudžbi :ne zna: (da mi je bliže, ja bi ti pogledala i cijenu i mogla naručiti, no morat ćeš iskopati nekog tko je bliže pazinu :D )

bla di je ta trgovina u pazinu... :upitnik: :upitnik: :upitnik: :upitnik: :upitnik:
mozda bi ja mogla nesto pogledat?!? pa nabavit nessi :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon stu 22, 2010 11:12 pm

ja znam i di je ta trgovina i mogu se raspitat za cijenu... :D

nessa, ako te zanima kako izgleda mogu ti poslat i slikicu na pp... :thumbsup:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto stu 23, 2010 8:56 am

mislim da se zove Ina, no, evo, kad ti zna zelena, dogovorite se preko pp i nema problema :thumbsup: :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la sivka dana pet srp 01, 2011 7:25 pm

novac u čestitku i to je to.
dajemo najmanje 200€ od nas dvoje mislim da je to minimalno koliko se daje
sivka

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.