Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Tko sjedi s mladencima-gdje sjede roditelji i pratnja kumova

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Tko sjedi s mladencima-gdje sjede roditelji i pratnja ku

PostPostao/la ribica08 dana sri svi 16, 2012 2:28 pm

nasi sjedili zajedno za stolom do naseg... druze se tu i tamo i to je to... :mig:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Mateus dana ned svi 20, 2012 12:34 pm

bome sam se načitala... ja nemam nikakve dvojbe oko rasporeda. kumovi do nas s pratnjama i to je to. nemam pojma kamo s roditeljima. valjda stol do nas... ja sam svojim tatom nisam baš bliska tako da mi je iskreno svejedno kamo će on. a roditelji od J-a su ok.
imala sam iskustvo da sam bila kuma najboljoj prijateljici. naravno sjedila sam do nje ali bez pratnje jer sam taman prekinula s dečkom a nisam nikog "uzela" za pratnju. i tako da su do mene sjedili njeni starci koji su gledali u svaku pivu koju sam popila. još su me i čudno gledali kad sam na jedvite jade uzela gut šampanjca kojeg ne podnosim. bilo je ono : a pivu možeš.a nisam ni pila NJIHOVO domaće vino jer ni to ne pijem. to mi je bilo baš grozno i nakon toga sam odlučila ako se ikad budem udavala da će roditelji biti odvojeni od nas. ili ako nekome budem kuma opet da ću provjerit kamo sjede njihovi roditelji :mig: . znam da je to ružno od mene ali ne volim da netko promatra svaki moj potez. to me već sad užasava s vlastitom svadbom :roll:
Life isn't about surviving the storm, but how you dance in the rain.

slika
Mateus

PostPostao/la sunqueen dana uto svi 22, 2012 12:02 pm

kaj s roditeljima??
mi imamo okrugle stolove za koje stane osmero ljudi pa sam si ja mislila da smjestim moje i njegove (to je 4) te maminu kumu i njenog muža, te njegove mame kumu i njenog muža zajedno...btw. svi se oni dobro znaju - igrom slučaja su mame iz istog sela iako smo se mi upoznali u zg :lovestruck:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la Mateus dana uto svi 22, 2012 4:14 pm

sunqueen je napisao/la:kaj s roditeljima??
mi imamo okrugle stolove za koje stane osmero ljudi pa sam si ja mislila da smjestim moje i njegove (to je 4) te maminu kumu i njenog muža, te njegove mame kumu i njenog muža zajedno...btw. svi se oni dobro znaju - igrom slučaja su mame iz istog sela iako smo se mi upoznali u zg :lovestruck:

pa to ti je super! ako se svi dobro slažu, zašto ne? da mogu, i ja bi tako. ovako će svatko na svoju stranu...

slika
Mateus

PostPostao/la zekonja2312 dana sri svi 23, 2012 7:19 am

moji roditelji će sjediti sa svojima za prvim stolom do našeg s jedne strane, a njegovi za prvim do našeg s druge strane :jig:

mene jedino muči to kaj za stolom s nama su kumovim, ali kuma ima dečka a kum nema curu pa ne znam dal je glupo da za stolom sjedino mi, kuma s dečkom i kum sam?hmmmm :huh:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Oluja dana sri svi 23, 2012 7:26 am

zekonja2312 je napisao/la:moji roditelji će sjediti sa svojima za prvim stolom do našeg s jedne strane, a njegovi za prvim do našeg s druge strane :jig:

mene jedino muči to kaj za stolom s nama su kumovim, ali kuma ima dečka a kum nema curu pa ne znam dal je glupo da za stolom sjedino mi, kuma s dečkom i kum sam?hmmmm :huh:

zasto bi bilo glupo? nama kuma nije imala decka, kum ima curu :kava: mi ih nismo tili odvajat
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zekonja2312 dana sri svi 23, 2012 7:31 am

Oluja je napisao/la:
zekonja2312 je napisao/la:moji roditelji će sjediti sa svojima za prvim stolom do našeg s jedne strane, a njegovi za prvim do našeg s druge strane :jig:

zasto bi bilo glupo? nama kuma nije imala decka, kum ima curu :kava: mi ih nismo tili odvajat

ma i meni je to ok, ali dečko je počeo da kak će stol izgledati, da je bolje da je paran broj, da kao ljepše izgleda i bla bla bla :jig:
ali glupo mi ih je odvajati pa će nas sjediti 5
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Rally_MO dana sri svi 23, 2012 7:34 am

Nas je bilo 5 za stolom, kuma nije imala pratnju, a meni je bilo glupo da sjedi s nama još netko eto samo zato da kuma ne bi bila sama... Svakako se zna da kum i kuma plešu skupa na početku, a poslije svakako pleše svak sa svakim, pa se ni ne primjeti nedostatak pratnje
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zekonja2312 dana sri svi 23, 2012 7:38 am

da, i meni je bezveze da netko sjedi s nama tek zbog broja ljudi... biti će nas 5 i super :cerek:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la blab dana sri svi 23, 2012 8:03 am

i ja ne volim odvajanje, tako da :thumbsup:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la wedding.dress dana sri svi 23, 2012 8:12 am

blab je napisao/la:i ja ne volim odvajanje, tako da :thumbsup:

:pop:

s nama ce sjedit isto samo kumovi s pratnjama, a starci ce sjediti zajedno (osim ako se neki ne predomisle :roll: :roll: :roll: :roll: )
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la sunqueen dana sri svi 23, 2012 9:04 am

Mateus je napisao/la:
sunqueen je napisao/la:kaj s roditeljima??

pa to ti je super! ako se svi dobro slažu, zašto ne? da mogu, i ja bi tako. ovako će svatko na svoju stranu...

hvala Mateus, i mi smo si nekak mislili da bu to okej...samo se nadam da se ostatak kumova ne bu uvrijedio kaj oni nisu za stolom - znaš, onaj dio : kum i njegova žena s tatine strane i kum i njegova žena sa strane budućeg svekra... a valjda ne budu, sve su to obiteljski prijatelji pa bu valjda okej...

e znate kaj sam sad zanimljivo primjetila - nadam se da ne bu offtopic - ali je ste primjetili kako su kumovi nekad prije češće bili rođaci (sestrične, bratići, braća - kao mojim recimo starcima :ha: ) ,a danas su uglavnom prijatelji?
slika

Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la sunqueen dana sri svi 23, 2012 9:09 am

Rally_MO je napisao/la:Nas je bilo 5 za stolom, kuma nije imala pratnju, a meni je bilo glupo da sjedi s nama još netko eto samo zato da kuma ne bi bila sama... Svakako se zna da kum i kuma plešu skupa na početku, a poslije svakako pleše svak sa svakim, pa se ni ne primjeti nedostatak pratnje

ma s tim se ne treba zamarati
moja kuma udana, muž bu naravno do nje, a akk na kraju ipak odluči povesti klinca...njih troje s moje strane
od dragog kum samac, nema curu (iako radi na tome, hehe), ali koliko sam shvatila, on bu vjerovatno poveo pratnju bez obzira na sve...dakle dvoje s njegove strane
nemreš sad paziti na simetriju, lol
ionak u restoranima ne rade probleme oko toga - samo dodaju stolac :cagam:
slika

Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la slatkica:) dana sri svi 23, 2012 10:07 am

moja kuma bude s dečkom sjedila pored mene a kum nema pratnju-nas će isto biti 5.

i kuma će prvi ples plesat sa svojim dragim a kum (ako će opće htjet plesat) s nekom od drugih cura na svadbi i :amen:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zekonja2312 dana sri svi 23, 2012 10:10 am

slatkica:) je napisao/la:moja kuma bude s dečkom sjedila pored mene a kum nema pratnju-nas će isto biti 5.

i kuma će prvi ples plesat sa svojim dragim a kum (ako će opće htjet plesat) s nekom od drugih cura na svadbi i :amen:

ovo da kuma s dragim pleše je super ideja, mogli bi i mi tako :jig:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Mateus dana sri svi 23, 2012 11:34 am

ma nije nikakav problem da je 5 ljudi za stolom. ako nije bed kumu/kumi što su sami mislim da se ni vi ne bi trebali zamarati s time. kao što sam već rekla, ja sam bila kuma bez pratnje i bilo je ok. neko vrijeme mislila sam povest nekog frenda sa sobom ali mi je bilo glupo pa sam išla sama. ionako sam cijeli dan bila uz mladu. kasnije smo većinu plesali tako da se taj manjak vidio jedino za stolom kad se jelo. ostalo ništa. tako da mislim da se ne bi trebali zabrinjavati oko toga :mig:

slika
Mateus

PostPostao/la Rally_MO dana sri svi 23, 2012 11:55 am

slatkica:) je napisao/la:moja kuma bude s dečkom sjedila pored mene a kum nema pratnju-nas će isto biti 5.

Od svih mogućih solucija, ova mi se nikako ne sviđa... Ne znam kakav je u vas običaj, da kumovi plešu s pratnjama ili da plešu kum i kuma skupa (u nas je ovakav običaj)... Al bez obzira na običaje, glupo mi je da jedan od kumova pleše s pratnjom, a drugi mora tražit s kim će plesat il da ostane sjedit za stolom... Nije jedan kum važniji od drugoga... :ne zna: :ne zna: :ne zna:

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana sri svi 23, 2012 12:01 pm

slažem se. :thumbsup:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la slatkica:) dana sri svi 23, 2012 12:11 pm

Rally_MO je napisao/la:

Od svih mogućih solucija, ova mi se nikako ne sviđa... Ne znam kakav je u vas običaj, da kumovi plešu s pratnjama ili da plešu kum i kuma skupa (u nas je ovakav običaj)... Al bez obzira na običaje, glupo mi je da jedan od kumova pleše s pratnjom, a drugi mora tražit s kim će plesat il da ostane sjedit za stolom... Nije jedan kum važniji od drugoga... :ne zna: :ne zna: :ne zna:

ne znam kakav je običaj,nikad nisam previše pažnje tome pridavala ali ako je moja kuma u vezi 8 godina i njen dečko je više angažiran oko vjnečanja nego kum ne vidim razloga zašto nebi plesala s njim :ne zna:
kum i tak ne voli plesat a ako će htjet pitat ću jednu svoju frendicu(već znam i koju) da pleše s njim.

zašto bi silila kumove da plešu zajedno? samo zbog običaja? a ne :nene:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana sri svi 23, 2012 12:11 pm

Rally_MO je napisao/la:
slatkica:) je napisao/la:

Slažem se s Rally.
Doduše, ni kod nas nisu plesali kum i kuma zajedno, ali kuma je plesala sa svojom pratnjom, kum je plesao sa sestričnom mog muža. Na kraju je ona i sjedila pred njega. Nismo mu mi ništa nametali. Njih su se dvoje tako dogovorili jer su si inače jako dobri, tako je bilo.
Ja sam samo prije pitala hoće li on plesat s nekom "pratnjom" jer bih u protivnome kumu zamolila da pleše s njim.
Ali da, da jedan pleše a drugi ne samo zato što nema pratnju :thumbsdown:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana sri svi 23, 2012 12:12 pm

nama oba kuma imaju curu/zaručnicu, tako da će njih 4 sjediti s nama za stolom i plesat će s nama i roditeljima
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana sri svi 23, 2012 12:49 pm

ne znam kak da vam objasnim...kum jednostavno nije taj tip. mislim da bi njemu bilo puno draže da ostane sjedit nego da mora plesat.
pitat ćemo ga i ako hoće plesat će s tom frendicom. kuma će sa svojim dečkom.
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana sri svi 23, 2012 12:58 pm

nije ni moj muz taj tip i jos je bio na stakama pa je otplesa taj prvi ples. nece to kuma zabolit :kava: ipak su vam to kumovi :ne zna:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri svi 23, 2012 1:05 pm

Happy Ivy je napisao/la:
Rally_MO je napisao/la:
slatkica:) je napisao/la:

Slažem se s Rally.
Doduše, ni kod nas nisu plesali kum i kuma zajedno, ali kuma je plesala sa svojom pratnjom, kum je plesao sa sestričnom mog muža. Na kraju je ona i sjedila pred njega. Nismo mu mi ništa nametali. Njih su se dvoje tako dogovorili jer su si inače jako dobri, tako je bilo.
Ja sam samo prije pitala hoće li on plesat s nekom "pratnjom" jer bih u protivnome kumu zamolila da pleše s njim.
Ali da, da jedan pleše a drugi ne samo zato što nema pratnju :thumbsdown:

slazem se..moja kuma nije imala pratnju,zato su plesali ona i kum,a moj brat je plesao sa kumovom curom kad su nam se gosti pridruzili u plesu...
bez obzira koliko on nije za ples ipak je kum :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana sri svi 23, 2012 1:35 pm

Koliko god netko ne voli plesati, to mu je jedna od zadaća... To je kao da kažeš kako ti dragi ne voli plesati, tako da uopće nećete imati prvi ples, ili muzike u svatovima :ne zna: :ne zna: :ne zna:
lunna je napisao/la:slazem se..moja kuma nije imala pratnju,zato su plesali ona i kum,a moj brat je plesao sa kumovom curom kad su nam se gosti pridruzili u plesu...
bez obzira koliko on nije za ples ipak je kum :ne zna:

:pop: :pop: :pop: :pop:

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.