Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

PostPostao/la JelenaZG dana čet ožu 07, 2013 9:42 pm

Dea, imam par poznanica koje su imale sličnu situaciju i poslije svadbe se kuma gotovo i ne javlja, to mi je nezamislivo,
bolje da sad s njom porazgovaraš i ako se ne promjeni otkantaš, nego da te poslije svadbe više ne pozna.
Čula sam dosta priča i nikome nije jasno zašto se neke kume nakon svadbe promjene, da li je to ljubomora ili što... tko će ga znati...
JelenaZG

Marketing:

PostPostao/la dea3385 dana sub ožu 09, 2013 1:27 pm

Cure, hvala Vam na odgovoru, :)
Nisam prije uspjela odgovoriti jer nikako se nisam mogla ulogirati na forum.

Ne znam što bi Vam rekla, jer očito barem se ovdje mogu malo izjadati s obzirom da nisam nikada ni pomišljala da će mi se to desiti.Jer ipak razmišljam, sve mi je savršeno, što se tiče vjenčanja sve sam isplanirala i stvarno nisam se baš oko ničega živicirala, baš dapače, s užitkom sam planirala svoje vjenčanje, samo eto kao i svaka mlada, htjela sam svoju sreću podijeliti s kumom i nekako da sve zajedno budemo u tome. Ali ne, jako je hladno osoba, i baš sam pričala sa prijateljicom kako me to boli, jer ni u jednom trenutku nisam zamislila da bi mi baš kuma stvarala probleme oko vjenčanja. Došlo je do situacije da mi je prijateljica rekla ako što se desi na dan vjenčanja da će ona uskočiti i bit mi kuma....ma mislim se sama, što to meni treba, da do zadnjeg dana ne budem sigurna da će ona biti moja kuma ili neće, dali će odustati, ne znam...a opet kad želim pričati s njom, ne znam, to mi se još nije desilo da ostanem bez riječi i cijelu me blokira da uopće ne znam kako da započnem temu jer ako je započnem bojim se da ne planem, da joj stvarno ne kažem aposolutno sve što joj ide u facu. Jako je ljubomorna, shvaćam da nema nikoga, da je sama, ali opet sama je kriva za svoje postupke, imala je priliku imati krasnog dečka, ali ona gleda kakve tenisice ima dečko, dali je zgodan...mislim, hoću reći ne daje sama sebi priliku da upozna nove osobe, ponaša se muškasto. Da sada ne pretjerujem, jako sam pogriješila što sam baš nju izabrala da bude kuma, kao što sam Vam prije navela, bitno joj da je kuma i to je to...stvarno me zabolilo što nije sa mnom išla gledati vjenčanice, što nismo uživale u pripremama. Čak više ni ne pričamo o toj temi tj. o mom vjenčanju jer mi se čini kao da pripremamo sprovod a ne dan koji će biti najsretniji u mom životu. S njom sam cijeli život i znam kakva je, ali ni u trenutku nisam pomislila da može biti baš takva. Jer stvarno što god da se lijepo desi njoj ja se veselim i stvarno sam sretna, ali ona kad sam ja u pitanju nemam komentara, čak se danas znam upitati dali je ona meni uopće prijateljica..evo sad ću Vam dati primjer, uglavnom dragi me je zaručio s dijamantnim prstenom, meni je totalno nebitno od čega je prsten i kakav je, da bi ona pred mojim zaručnikom rekla ovako: " daj da vidim taj prsten, ah ne čini mi se kao da je prvi, pitaj ga malo dali si uopće dobila pravi prsten" ??? On je ostao totalno šokiran, ja bez riječi..ma kao da je bitno dali je prvi ili nije, i da nije pravi mislim da takvo ponašanje zbilja nije u redu....

E sada, ako njoj kažem da neće biti kuma, bojim se da je našem prijateljstvu kraj a ne želim biti s nikime u svađi, pogotovo ne, u ovako lijepom periodu, ali znam i svjesna sam da mi može uništiti vjenčanje i što je najbolje odustati zadnji dan i ostavit me na cjedilu...

Ja sam se baš raspisala i malo mi je krivo što vas zamaram s time ali zbilja ne znam kako da joj to sve kažem... LP svima :) Hvala Vam na savjetima...
dea3385

PostPostao/la Mateus dana sub ožu 09, 2013 7:08 pm

:bok:
hm... ne vidim niti jedan drugi način da to riješiš osim da otvoreno porazgovaraš s tom prijateljicom. u biti, oprosti na iskrenosti, ja ne razumijem kako ti netko može biti prijatelj ako te strah reću mu/joj stvari koje te muče? prava prijateljica trebala bi biti uz tebe i kad si najsretnija i kad si najtužnija. kao što sam već milijon puta napisala da nisam neka mlada i da ni moja kuma nije nešto sva u tim vjenčanjima ali da sam imalo posumnjala da joj se ne da, da joj je to tlaka, otvoreno bi ju pitala dali mi želi uopće biti kuma. i zašto to uopće želi ako se tako bezobrazno ponaša.
pa ako je to takav problem da ne možeš niti razgovarati s njom o vjenčanju onda zaista ne zaslužuje biti tvoja kuma. ili bilo čija, s obzirom na takav stav. :izivciran:
vidi, ništa se neće promijenit ako ti šutiš i dalje i patiš radi toga. fino ju pozovi na kavu i reci da morate pričati. možda joj se klikeri upale i shvati da nije bila u redu. ako pak ne shvati, moraš joj reći šta te muči. reci joj da vidiš da nije zainteresirana za vjenčanje i ako joj je tlaka, da ti ne treba biti kuma. da razumiješ i da ćeš naći neku drugu kumu koju to interesira i koja će ti biti podrška.
žao mi je ako sam bila malo bezobrazna ali kad čitam ovakve stvari baš mi se digne tlak :palica: :tuc:
Life isn't about surviving the storm, but how you dance in the rain.

slika
Mateus

PostPostao/la JelenaZG dana ned ožu 10, 2013 8:19 pm

Stvarno nije ok, i ne bih rekla da ti je baš prijateljica...Ti mi se činiš kao neka dobrica i razumijem da ti je teško, i meni bi bilo u toj situaciji.
Ipak probaj skupiti snage i reći joj da vidiš da joj nije stalo do tebe i tvojeg vjenčanja i da joj je tlaka, a pošto ste dobre, ne želiš da ju tlačiš i zamaraš,te oduzimaš dragocijeno vrijeme pa da ćeš naći drugu kumu, bez ljutnje. Možda joj prorade klikeri u glavi... :ne zna:
JelenaZG

PostPostao/la dea3385 dana ned ožu 10, 2013 11:50 pm

Cure, hvala vam puno na odgovoru i na savjetima...

Nemate uopće razloga za ispriku što se tiče vaših komentara, sve potpuno razumijem i poštujem, jer znam da imate više iskustva od mene. Mene je to potpuno sve zbunilo toliko jako da se baš i bojim kako sve to reći jer se radi o dugogodišnjem prijateljstvu i nezadovoljstvu kume. Toliko me je zbunilo, da ni u jednom trenutku, evo ali stvarno nisam očekivala da će osoba biti takva, da će imati takav stav. Jer to nije prijateljstvo, baš kako ste mi napisale, prijateljica je ta koja je s tobom u svim situacijama. Ali očito se nekada prevarimo među osobama...

Kao uvijek, riješit ću to razgovorom pa gdje puklo da puklo...kako bude! Gore od ovoga ne može!

Cure hvala Vam puno na savjetima! Puseee :)
dea3385

PostPostao/la Apache dana pon ožu 11, 2013 8:25 am

Mene zapravo zanima zbog čega si ti odabrala nju za kumu? Pa ako ste tak dobre prijateljice nije moguće da nisi znala kak bu reagirala i ponašala se.

Uostalom, pa nije vrag da te nije pitala koje budu njezine dužnosti? Ili da joj ti nisi barem jedamput rekla prije? Ako nisi, sama si kriva. Da si joj rekla da bude trebala s tobom juriti okolo isprobavati vjenčanice i biti ti stalno na raspolaganju, možda nebi ona ni prihvatila da ti bude kuma. Jer, vjerovala ti ili ne, nekima se stvarno ne da juriti s mladenkom i udovoljavati njezinim hirovima, dok neke druge zapravo uživaju u tome. A to uopće nije stvar prijateljstva, jer ako namećeš nekoj osobi dužnosti a znaš da jednostavno ne uživa u tome i još se ljutiš ako ti ne udovoljava, onda toj osobi ti nisi nikakav prijatelj.

Za kuma/kumu uzimaš osobu koju želiš pokraj sebe u trenutku vjenčanja, a ne da biraš slugu koja bude ti na raspolaganju u udovoljavala tvojim hirovima i skakala okolo jer ti ne stigneš/ne da ti se nekaj/nejde ti se samoj.
slika
Apache

PostPostao/la dea3385 dana pon ožu 11, 2013 2:20 pm

Evo, s tvojim se odgovorom ne slažem, iz razloga što ona dobro zna što znači nekome biti kuma. Istina da se ovdje radi baš o tome da kuma s tobom bude na taj dan e da sa mnom ide kao psić. Ne znam ako pročitala moj prvi post da vidiš zapravo o čemu se radi. Ako jednoj curi koja je već bila na vjenčanjima, koja je tvoja prijateljica, koja također zna kakva si ti osoba i koja također u mom slučaju zna moje želje i kakva sam osoba onda tu nema razloga njoj kao malom djetetu govorit neke stvari jer onda i da ona to napravi to nije uradila od srca. Kako sam i prije napomenula, vjenčanje sam organizirala sama, nije mi bio problem, nego u mom slučaju se radi o hvaljenju, hvali se kako će ona biti kuma, a kada joj se nešto kaže, osjećam nezadovoljstvo koje vidim kod nje jer se ja udajem, odlazim, idem za svojim životom, znači ljubomora...a pravi prijatelj barem u ovakvim danima takve stvari ostavi i za sebe i veseli se...

Po meni je kuma tvoja desna ruka, još pogotovo u mom slučaju jer puno radim, putujem, da se barem interesira kako je nešto, dali mi treba pomoć i ostale stvari koje ide uz to...od toga ništa

A zašto sam je pitala da mi bude kuma, jer se poznajemo 28 godina, i bila je počašćena što sam ju pitala, međutim njezino se ponašanje promijenilo. Ne u organiziranju vjenčanja već kao da organizira sprovod. Ovdje sam se pojadala i pitala kako reći kumi da više neće biti kuma. Jer imam toliko predivnih prijateljica koje bi vrlo rado kad dođe moj dan stajale uz mene i pomagale tokom mog vjenčanja. LP
dea3385

PostPostao/la Apache dana uto ožu 12, 2013 8:05 am

dea3385 je napisao/la:Bok svima! :)

Udajem se ove godine u 9 mj. i prije nego što me dragi zaručio pitala sam svoju prijateljicu da mi bude kuma. Bila je počašćena što sam nju odabrala ali njoj je najvažnije da bude kuma, hvali se svima, meni ništa ne pomaže, nije niti uz mene, čak nije ni išla odabrati vjenčanicu sa mnom jer kao nema novaca za put ali uvijek ima novaca da subotu izađe vani i da se napije.

Znači, pitala si ju da ti bude kuma i prije nego si se zaručila. Meni se sve čini da u trenutku kad je prihvatila, ona nije pojma imala kaj ti zapravo sve očekuješ od nje.

dea3385 je napisao/la:.Jer ipak razmišljam, sve mi je savršeno, što se tiče vjenčanja sve sam isplanirala i stvarno nisam se baš oko ničega živicirala, baš dapače, s užitkom sam planirala svoje vjenčanje, samo eto kao i svaka mlada, htjela sam svoju sreću podijeliti s kumom i nekako da sve zajedno budemo u tome. Ali ne, jako je hladno osoba, i baš sam pričala sa prijateljicom kako me to boli, jer ni u jednom trenutku nisam zamislila da bi mi baš kuma stvarala probleme oko vjenčanja.

Ne kužim, kakve probleme ti stvara kuma? Pričaš da ti sve savršeno, ali po tvojem mišljenju kuma nije toliko oduševljena koliko bi ti htela da bude.

dea3385 je napisao/la:Došlo je do situacije da mi je prijateljica rekla ako što se desi na dan vjenčanja da će ona uskočiti i bit mi kuma....ma mislim se sama, što to meni treba, da do zadnjeg dana ne budem sigurna da će ona biti moja kuma ili neće, dali će odustati, ne znam...a opet kad želim pričati s njom, ne znam, to mi se još nije desilo da ostanem bez riječi i cijelu me blokira da uopće ne znam kako da započnem temu jer ako je započnem bojim se da ne planem, da joj stvarno ne kažem aposolutno sve što joj ide u facu.

Opet, pričaš da se ona hvali okolo da bude kuma, otkud sad mišljenje da ti bude odustala? Očito je da si se ti sad "našla" s drugom curom u razgovorima oko vjenčanja i shvatila da bi ti ova bila baš po volji jer bi skakala oko tebe.

dea3385 je napisao/la:Jako je ljubomorna, shvaćam da nema nikoga, da je sama, ali opet sama je kriva za svoje postupke, imala je priliku imati krasnog dečka, ali ona gleda kakve tenisice ima dečko, dali je zgodan...mislim, hoću reći ne daje sama sebi priliku da upozna nove osobe, ponaša se muškasto. Da sada ne pretjerujem, jako sam pogriješila što sam baš nju izabrala da bude kuma, kao što sam Vam prije navela, bitno joj da je kuma i to je to...stvarno me zabolilo što nije sa mnom išla gledati vjenčanice, što nismo uživale u pripremama. Čak više ni ne pričamo o toj temi tj. o mom vjenčanju jer mi se čini kao da pripremamo sprovod a ne dan koji će biti najsretniji u mom životu. S njom sam cijeli život i znam kakva je, ali ni u trenutku nisam pomislila da može biti baš takva.

To kaj je ljubomorna nema baš nikakve veze s tvojom situacijom.

I veliš da sve SAMA organiziraš i da je sve savršeno, a onda malo pričaš da ti se čini ko da PRIPREMATE sprovod. Odluči se, ili ti pomaže ili ne.

dea3385 je napisao/la:čak se danas znam upitati dali je ona meni uopće prijateljica..evo sad ću Vam dati primjer, uglavnom dragi me je zaručio s dijamantnim prstenom, meni je totalno nebitno od čega je prsten i kakav je, da bi ona pred mojim zaručnikom rekla ovako: " daj da vidim taj prsten, ah ne čini mi se kao da je prvi, pitaj ga malo dali si uopće dobila pravi prsten" ??? On je ostao totalno šokiran, ja bez riječi..ma kao da je bitno dali je prvi ili nije, i da nije pravi mislim da takvo ponašanje zbilja nije u redu....

Mislim da nemaš smisla za humor, a ni tvoj dragi.

dea3385 je napisao/la:E sada, ako njoj kažem da neće biti kuma, bojim se da je našem prijateljstvu kraj a ne želim biti s nikime u svađi, pogotovo ne, u ovako lijepom periodu, ali znam i svjesna sam da mi može uništiti vjenčanje i što je najbolje odustati zadnji dan i ostavit me na cjedilu...

Opet, ponavljam, ako veliš da se ona veseli tome da ti bude kuma, čemu pričanje o tome da ti bude uništila vjenčanje i odustala zadnji dan? Druge prijateljice su ti napunile glavu glupostima, čak vjerujem da su ljubomorne što one nisu odabrene da budu kume pa se nadaju da se budeš predomislila.

dea3385 je napisao/la:Evo, s tvojim se odgovorom ne slažem, iz razloga što ona dobro zna što znači nekome biti kuma.

Kaj to znači biti nekome kuma? Ja od svoje kume tražim samo da bude pokraj mene u činu vjenčanja, jel to znači da mi onda ona zapravo i nije kuma jer ne sudjeluje u pripremama?

dea3385 je napisao/la: Ne znam ako pročitala moj prvi post da vidiš zapravo o čemu se radi. Ako jednoj curi koja je već bila na vjenčanjima, koja je tvoja prijateljica, koja također zna kakva si ti osoba i koja također u mom slučaju zna moje želje i kakva sam osoba onda tu nema razloga njoj kao malom djetetu govorit neke stvari jer onda i da ona to napravi to nije uradila od srca.

PROČITAL. Ja sam muško :mig:

Znači, ti očekuješ da ti ona čita misli i da zna sve kaj treba zato jer je već bila na vjenčanjima. I još misliš da ti mora moći čitati misli jer je tebi neugodno reći joj kaj trebaš i želiš.

dea3385 je napisao/la: Kako sam i prije napomenula, vjenčanje sam organizirala sama, nije mi bio problem

Ako si već organizirala vjenčanje sama, kaj će ti onda sad druga kuma, osim činjenice da oćeš udovoljiti nekoj drugoj prijateljici koja bi isto tak htela biti kuma?

dea3385 je napisao/la: Jer imam toliko predivnih prijateljica koje bi vrlo rado kad dođe moj dan stajale uz mene i pomagale tokom mog vjenčanja.

I rest my case :kava:
slika
Apache

PostPostao/la lilica dana uto ožu 12, 2013 11:34 am

apache ja ipak mislim da si ti malo zabrijao :mig: kuzim ja na sto ti ciljas ali potpuno mi je jasno i sto dea prica jer sam i sama bila u takvoj situaciji. tako da mislim da je ova rasprava potpuno bespotrebna, mozda ti to kao musko ne mozes shvatiti, velika je razlika izmedu mladenke i mladenca pa tako i izmedu njihovih zelja i potreba a jasno je kao dan da je dei potrebna osoba koja osjeca to vjencanje s njom i koja ce dati sve od sebe da joj pomogne i podijeli srecu. tako da mislim da je ovo napadanje skroz bezveze, cura je tu dosla po savjet jer je ocito da se ne osjeca ugodno i lijepo kako bi trebala. najmanje sto joj sad uz sve to treba su tude prodike pa ako nemas nikakav savjet za nju, bolje preskoci temu :bok:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Apache dana uto ožu 12, 2013 1:20 pm

Pa očito je da si je našla neku drugu curu koju bi radije za kumu pa sad traži opravdanja da se ove riješi ali nezna kak.

A ako ona otpočetka nije znala kakvu osobu si uzima za kumu, sama si je kriva. Kaj mi je čudno, s obzirom da priča da se poznaju 28godina. Priča joj je puna rupa.

Ne znam zakaj spominješ uopće to kaj sma ja muško, kad ovo uopće nema veze sa spolom, već sa manjkom iskrenosti i povjerenja prema osobi koju je odabrala za kumu. I to je jedini problem u cijeloj ovoj priči.
slika
Apache

PostPostao/la dea3385 dana uto ožu 12, 2013 2:25 pm

Apache, ispričavam se, nisam znala da si muško, Lilica, hvala na potpori..:))

Normalno da je moja priča puna rupa, jer sada da baš sve kažem što se događa to bi bio jedan ogroman govor kojeg je teško shvatiti a meni iskreno toliko se i neda pisati. Ovdje sam potpuno iskrena, jer vama stvarno nemam razloga nešto izmišljati i pretvarati se da imam drugu kumu i ovu da želim odkantati, hahahha....smijeh me hvata...U mojoj situaciji se puno toga događa. Kao što sam napisala i prije, pitala sam prijateljicu da mi bude kuma prije nego sam se zaručila, jer smo ja i moj dragi razgovarali o tome kako želimo brak, zajednički život, obitelj, bilo je samo pitanje vremena kad će na mojoj rucu zasjati prstenčić...:)...s obzirom da sam se odmah pohvalila svojoj prijateljici o tome i rekla joj da bi voljela da mi bude kuma, odmah je pristala i stvarno je bila sretna što sam nju odabrala i ako je sama znala da ću nju odabrati jer se poznajemo jako dugo i veže nas puno stvari. Sve je bilo super dok pripreme nisu počele, znala je govoriti ajme jedva čekam da idemo gledati vjenčanicu, i kada je došlo to vrijeme ona nije išla sa mnom jer joj se neda, nije zainteresirana. Znači opet naglašavam da bih voljela da je netko uz mene kao što je kuma u mojim pripremama vjenčanja, nije niti pitala što ima novo, kako šta napreduje, ja sam joj normalno javljala sve, čisto da bude u toku da se ne osjeća zapostavljenom.

Sada sve ovisi od osobe do osobe, nekome ne smeta što kuma ne radi ništa, nego je bitno da bude uz tebe na taj dan, meni je bitno sve...voljela bih podijeliti svoju sreću s njom, ali kad počnem pričati, jednostavno mi prisjedne, jer vidim da nije zainteresirana za tu temu, nije pitala dali mi je pomoć potrebna oko nečega dok sam ja u obavezama, nego angažiram ostatak prijateljica, cure s faksa, itd. niti u jednom trenutku se nije ponudila pomoći, i puno puta kada smo zajedno sam navela, ajme trebam ono, trebam ovo, ona ništa...

Jednostavno ne zaslužuje tu počast da nekome bude kuma, jer na papir se može potpisat bilo tko, nego vidiš koliko je osobi stalo do tebe, s tim da se ovdje radi o nečemu što financijski nema veze. Zar je teško nabaciti osmijeh i reći, sretna zbog tebe..Mislim da to nije teško...

S njom sa razgovarala, rekla sam joj što joj ide bez i malo trunke savjesti. Gdje je problem, i rekla sam joj lijepo u slučaju da tebe ovo zamara neka mi jednostavno kaže pa ćemo zajedno riješiti problem,rekla je da je kriva, da joj žao, ali da nema snage dijeliti sreću sa mnom, kao što sam prije navela, to je njezino zadovoljstvo jer se svi pomalo udajemo idemo sa svojim životom a ona ostaje na jednom mjestu i ne miče se. Ja to sve razumijem, to sam joj rekla, ali nije ni vrijeme da ona bude depresivna jer se ja udajem a ona ne. Ovo je moje vrijeme, depresiju ne želim osjetiti blizu sebe...Ona je rekla da će se popraviti, evo sada je počela malo gledati što ćemo za djevojačku, i samo što je počela pričati ja sam bila sretna jer vidim da se počela truditi da moju sreću podijelimo sve zajedno, a kod bude njeno vrijeme isto tako ćemo mi biti uz nju.

Tako da nema razloga za napadanjem, pogotovo s muške strane, jer vidim da tebi neke stvari nisu bitne i nerazumljive i potpuno razumijem zašto...i ako nemaš nešto pametno za reći nemoj se ni javljati jer ovdje ja bez veze piše, zamaram ostatak ljudi s mojom temom koja se više puta ponavlja, eto zato ovim putem bih te molila da više ne odgovaraš na moje postove jer ukoliko ja nisam simpatična, a to ne možeš ni sam znati jer me ne poznaš, ali vjerujem, nisi ni ti nikako simpatičan i da udijeliš neki savjet, nula bodova, Jer puno je cura bilo i bit će u mojoj situaciji i nije način da tako s nekim razgovaraš Apache.

Ovdje sam se jednostavno pojadala, drage cure su mi udijelile lijepe riječi i lijepe savjete i od srca vam hvala. Ovo je ipak tema, kada dođu problemi oko kumova! :) Velika pusa i pozdrav svima...:)
dea3385

PostPostao/la Apache dana uto ožu 12, 2013 2:42 pm

Htela si mišljenje, dobila si mišljenje. Ako ne očekuješ iskrenost od ljudi, nemoj ih ni pitati.

Drago mi je da si uspjela dopelati vodu na svoj mlin.
slika
Apache

PostPostao/la lilica dana uto ožu 12, 2013 3:01 pm

vidis kako razgovor sve rjesava :D bravo bravo, na isti nacin sam i ja svoju kumu dovela u red :mig: jako mi je drago sto se sve sredilo i sto mozete dalje skupa u planiranje :grli:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la maybelline dana sri ožu 13, 2013 3:02 pm

Apache je napisao/la:Pa očito je da si je našla neku drugu curu koju bi radije za kumu pa sad traži opravdanja da se ove riješi ali nezna kak.

A ako ona otpočetka nije znala kakvu osobu si uzima za kumu, sama si je kriva. Kaj mi je čudno, s obzirom da priča da se poznaju 28godina. Priča joj je puna rupa.

Ne znam zakaj spominješ uopće to kaj sma ja muško, kad ovo uopće nema veze sa spolom, već sa manjkom iskrenosti i povjerenja prema osobi koju je odabrala za kumu. I to je jedini problem u cijeloj ovoj priči.

nisam sve citala , neg na preskokce, al ovo me ubolo u oci i moram reci da grijesis :kava:
ja sam imala sitaciju koju mozes pronaci bas na ovoj temi
i neces vjerovati ali neke ljude i doista ne poznajemo, iako mislimo da ih poznajemo :pop:

ja sam raskinula kumstvo s osobom koju sam izabrala iz razloga sto to s vremenom vise nije bila ta osoba koju sam ja poznavala
isto tako, nisam znala kako da o obavim, ali odlucila sam joj reci sta me smeta, i kako me povrijedila, i da ne zelim da mi takva osoba bude kuma

moja situacija je bila totalno drugacija, ali samo zelim reci da se ljudi mijenjaju i da bolje da je sad skuzila da ju ne zeli za kumu

isto tako postoji brdo ljudi koji nemaju curu/decka a imaju vec vjencane kumove :D
tak da to sto ju je ona pitala prije, ne znaci apsolutno nista :kava:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la dea3385 dana sub ožu 16, 2013 1:36 am

Bok cure!
Evo ja sam jučer otkazala kumstvo sa svojom prijateljicom, to sam i očekivala da će tako biti. Nakon razgovora sam joj dala priliku, uvidjela da se malo popravlja ali uzalud :ha:

da sada sve ne pišem što je bilo ja sam danas doputovala u Beč gdje studiram i još sam u šoku. U srijedu smo bile na kavi, bile su još i neke frendice s nama, nismo baš pričale puno o vjenčanju ali nekako je tema malo kasnije krenula u tom smjeru.....pričala sam kako sam naručila balone za vjenčanje "upravo vjenčani" u obliku srca koje sam tražila, bla, bla..a ona meni onako pred svima iz čista mira, citiram: daj ajde više, dosadna si s tim svojim vjenčanjem, tko živ tko mrtav do tada, možda i prekinete do vjenčanja a ti si naručila balone :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1:

Moja reakcija, ajme majko, kud mene sve ovo snađe...pred svima sam joj rekla da je ovome svemu došlo kraj i da nema šanse da mi bude kuma jer to ponašanje neću tolerirati od strane svojeg oca koji stvarno govori da pretjerujem u nekim stvarima oko vjenčanja i te dekoracije a kamoli od nje. Ona je ostala malo onako jer nije mislila da ću baš tako reagirati.. :ha: kako bih trebala? ali dobro, putem do Beča i sve do sada sam razmišljala bolje i sada nego kasnije da se to desilo.

Što se tiče zamjenske kume, malo ću razmisliti koga da pitam, možda to bude cura s faksa ili netko drugi, bilo tko, eto, samo da nije ona. :kava:

:bok:
dea3385

PostPostao/la lilica dana sub ožu 16, 2013 12:02 pm

ajme meni lazesssss :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: ovo je stvarno prestrasno, ne mogu vjerovati da je tako nesto mogla reci!!! stvarno draga i bolje da si ju maknula, treba ti potpora i pomoc a ak je ona u startu ovak reagirala tko zna kaj bi bilo poslije!!! sigurna sam da ces ovaj put odabrati neku koja to stvarno zasluzuje :grli:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Mateus dana sub ožu 16, 2013 12:32 pm

bome... :neznamkakoti:
ja znam da smo mi cure u pripremama dosadne više i bogu i vragu s tim svojim vjenčanjem :cerek: , ali takvo nešto od kume... ali kao što lili kaže, bolje sad na početku da si to riješila i vidjela pravo lice "prijateljice" nego pred samo vjenčanje.
od srca ti želim da nađeš kumu koja će biti uz tebe :kiss:
Life isn't about surviving the storm, but how you dance in the rain.

slika
Mateus

PostPostao/la blab dana sub ožu 16, 2013 4:08 pm

i ja kažem. bilo kako bilo, nek smo i dosadne, ali kuma da se tako ponaša :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:
na vrijeme si dobila priliku da ju otkantaš :thumbsup:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la JelenaZG dana ned ožu 17, 2013 10:50 pm

blab je napisao/la:i ja kažem. bilo kako bilo, nek smo i dosadne, ali kuma da se tako ponaša :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:
na vrijeme si dobila priliku da ju otkantaš :thumbsup:

Baš tako
JelenaZG

PostPostao/la lucky :) dana sub svi 28, 2016 7:43 pm

Caoo curke :bok: nova sam ovdje..napokon sam uspjela nac temu di se moze nest korisno procitat..ali vidim da je ovo vec od prije 3 godine pa se nadam da cu ipak jos uvijek nekog ulovit tu... :D
Citam vase postove,problemcice i savjete,ali nigdje nisam naisla na problem kakvi mene muci..pa sam odlucila pisat..nadam se da cete mi uspjet pomoc..
Ovako...imam najbolju prijateljucu od osnovne i bile smo uvijek nerazdvojne,znaci vec nekih 12-13 godina i sve super :D
Ona se sad uskoro udaje..i oduvijek je bilo da cemo si mi bit vjencane kume i sad kad je doslo to vrijeme..mene ona nije izabrala za kumu..navodno zato jer je bila prisiljena da joj kuma bude njezina sestrica,ona to nije htjela al kaze da mora tako bit zbog neceg iz proslosti sta se familije tice..i sve ja to razumijem ako mora,mora..sta ja sad tu mogu..molila me da se ne ljutim na nju i da joj je tesko zbog ove situacije..rekla sam joj da nije problem i da se ne ljutim i da ce bit sve super,neka ne brine..jos me bila pitala dal bi onda ja i moj dragi bili njima klenceri kad vec nemogu bit kuna..rekla sam da neznam,da cu razmislit i javit joj se..na to me ona zagrlila,rekla hvala i jednu recenicu koja mi neda mira i kopka me cijelo vrijeme, rekla je "znala sam da ces ti to shvatit prije nego ona" znaci ona njoj nije ni pokusala objasnit da ju ne zeli za kumu,a ne da se nisu mogle dog kako sam ja mislila..i tu je tema zavrsena necu bit kuma i gotovo i odbila sam bit klencerica..ta recenica me jaako povrijedila..i sad nastaje pravi problem..
Ja se udajem sljedece godine..i sad neznam sta napravit uzet nju za kumu ili ne? Kad smo negdje zajedno sve je super i slazemo se mi i dalje..ali uvijek kad ja "odlucim" ma bit ce mi ona kuma i gotovo,meni prodje kroz glavu ona njezina recenica koja me tolko muci i onda sve pada opet u vodu i ja neznam sta da radim... :10od10: :ha:
Nadam se da mi mozete nekako pomoc.. :ne zna:
lucky :)

Marketing:

Prethodna

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.