Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Vjenčanje u šatoru

Savjeti za bijeg od klasičnih okruženja i prostora.

Vjenčanje u šatoru

PostPostao/la mladenac dana pon ožu 09, 2009 11:02 am

Planiramo vjenčanje u šatoru.
Ima li tko iskustva sa šatorima i cateringom, slike, prijedlozi, savjeti...

Unaprijed zahvalan,

Mladenac
mladenac

Marketing:

Re: Vjenčanje u šatoru

PostPostao/la Branči dana pon ožu 09, 2009 11:25 am

mladenac je napisao/la:Planiramo vjenčanje u šatoru.
Ima li tko iskustva sa šatorima i cateringom, slike, prijedlozi, savjeti...

Unaprijed zahvalan,

Mladenac

Ja nemam iskustva, ali mi smo to tako htjeli organizirati pa odustali.

Ako se nisi raspitivao za ovu varijantu, evo nekoliko korisnih stvari koje moraš znati:

- najam šatora i opreme koja ide unutra prije godinu dana kad smo se mi raspitivali došao je 41.000 kunu (sa pdv-om), znači samo šator kao prostorija. To je za šator do 150 osoba.
- cijenu cateringa tj. menija koju smo na to trebali platiti je dovodila do izračuna da bi nas to sve skupa izašlo oko 90€ po stolcu, znači samo šator i klopa, bez dekoracija, torte, benda itd...
- ono što treba napomenuti, veliki problem je toalet, znači ako se šator ne smjesti gdje ima već neki wc (npr. od restorana ili izletišta), treba unajmiti kemijski wc koji košta 10.000 kuna
- problem mogu biti i dozvole i dodatno plaćanje najma prostora gdje će se smjestiti šator

Ovo su dakle bile cijene kad smo se mi raspitivali za to, moguće je da su sad i porasle. Mi smo razmišljali o varijanti šatora u Semiju (otuda ova kalkulacija cijena), ali jako brzo odustali - zaključak je na kraju bio da je to previše novca za vjenčanje izvan Zg, a za te novce možemo u Zagrebu napraviti stani-pani vjenčanje.

Inače je to jako, jako lijepo, znam neke curke koje su uspjele organizirati i za manju cijenu recimo 2007.g (cca 60 € po gostu) ali tada su već bili digli cijene kad sam se ja raspitivala....

Eto, pa nadam se da ćeš imati neki koristan info od ovoga i sretno. :bok:
Zadnja izmjena: Branči; pon ožu 09, 2009 11:12 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Cosmo007 dana pon ožu 09, 2009 12:20 pm

Vjenčanje u šatoru mogu ti organizirati u Trajbaru (što povisuje cijenu koštanja po stolici za 50 eura, a recimo da uzmeš meni za 60 eura... dosta skupo). Također vjenčanja u šatorima kraj njihovog hotela organizira hotel "Mozart" kraj virovitice. Tamo je moguće organizirati svadbu do 600 gostiju. Cijene još ne znam. Što se tiče iznajmljivanja šatora znam za fest iz karlovca i kodumija iz bjelovara.
Ako tražiš neku posebnu lokaciju za vjenčanje u šatoru trebaju ti i posebne dozvole...
U svakom slučaju, to je nešto predivno, romantično, moderno... ja još u potpunosti nisam odustala od toga, ali sve mi se čini da ću morati. Organizacija je dosta komplicirana, sam šator prilično podiže cijenu koštanja svadbe...
No, ako uleti kakva dobra informacija za financijski i organizacijski prihvatljivo vjenčanje u šatoru... javit ću!
:bok:
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la mladenac dana pon ožu 09, 2009 1:12 pm

hvala vam na informacijama...

osobno imam informacije da je najam šatora za do 200 osoba oko 10.000,00 Eura + catering (cca 200-300kn po osobi) + sve ostalo (dekoracije, fotograf, bend....)
znači min. 100 Eur po osobi
da, problem je WC.. ovisno o lokaciji gdje se šator postavlja, ali svejedno mislim da cijena nije 10.000,00 Eur za najam (možda se varam), nisam još provjerio.

zna li netko što se događa ukoliko slučajno padne kiša, kakav je pod, je li normalan za plesanje, kako rješavaju problem sa vlagom ukoliko padne kiša???
mladenac

PostPostao/la Cosmo007 dana pon ožu 09, 2009 2:39 pm

Podovi se tako kao i šator iznajmljuju. Uglavnom se drveni podovi (čvrsta konstrukcija) mogu ugovoriti kod iste firme koja iznajmljuje i šator. Također, unuta se postavljaju i klimatizacijski uređaji odnosno grijalice (ovisno o godišnjem dobu) pa se tako rješava i problem vlage, hladnoće...
slika
Cosmo007

PostPostao/la Branči dana pon ožu 09, 2009 11:08 pm

mladenac je napisao/la:da, problem je WC.. ovisno o lokaciji gdje se šator postavlja, ali svejedno mislim da cijena nije 10.000,00 Eur za najam (možda se varam), nisam još provjerio.

ispričavam se, pošto smo sve pričali u eurima, ja stavila 10.000€, a nije nego 10.000 kuna :budala:
sori na tome - iako sam čula informaciju na zadnjem sajmu da je cijena porasla na 12.000 kuna.
to je poseban toalet u kućici, onako baš luksuzno opremljen, ima umivaonik, ogledalo, sve je u drvetu, onako baš kao neki luxuzni toalet u boljem restoranu/hotelu.

mladenac je napisao/la:zna li netko što se događa ukoliko slučajno padne kiša, kakav je pod, je li normalan za plesanje, kako rješavaju problem sa vlagom ukoliko padne kiša???

pod ti je dosta izdignut od tla (poput jedne veće stepenice) i nikakvog ulijevanja vode i prodiranja vlage ne bi smjelo biti, u principu bi šator za kišu (osim ako se otvori) trebao biti hermetički zatvoren. ako ti nije u ponudi, pod se posebno plaća. također moraš predvidjeti neki natkriveni put do toaleta.
što se tiče izgleda poda, neki imaju onako daske svijetlije boje, pa to izgleda ok ... recimo kao laminat, a negdje sam znala vidjeti da je pod onako baš tamnije smeđe boje i tu bi svakako trebao doći tepih jer ne izgleda baš naj... ako uzimaš tepih onda moraš uzeti i plesni podij. dobro bi ti došla i bina za band.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Malavida dana čet tra 02, 2009 10:29 am

Kako smo mi planirali vjencanje na livadi,htjeli smo uzeti sator u slucaju da pada kisa.Takodjer smo culi da se cijene satora krecu oko 10.000 kn pa smo mislili da bi to mogli podnijeti.
Ali ono sto nismo znali je da se kod satora,svaki klinac naplacuje posebno: podnice,stolovi,stolice,jedeci pribor,wc,grijanje - onda cifra ispadne :budala:

Manje vise je to s wc-om jedan od glavnih problema.Najbolje je da ima neki objekt blizu.A tu kombinaciju je puno teze naci.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la done dana sub ruj 26, 2009 10:25 pm

da li netko zna kakav je KUDUMIJA d.o.o.. oni su najpovoljniji za rentanje šatora ali jedna osoba mi je rekla da su im šatori dosta stari???? :huh:

pa sad ne znam...oni nude da pogledaš neke slike koje imaju i sve ok izgleda na tim slikama ali što ako ti postave dan prije vjenčanja neki stari šator!!!!
Zna li tko koja je agencija ok. mi smo kontaktirali još sajam 99 ali su dosta skupi...
što se tiće mjesta obratite pažnju da kad ga postavljate bude u blizinu nekog restorana ili birca pa da vam oni posude struju jer su agregati skupi a usput ih možete pitati za WC pa da ni to ne dovozite posebno...mi smo tako dogovorili u prirodi na jezeru pored nekog kampa sa restoranom koji ima ok WC i dati će nam struju..
done

PostPostao/la Branči dana ned ruj 27, 2009 11:45 am

Ne znam, nisam čula za tu informaciju sa Kudumiju, vjerojatno svaka od tih firmi ima starije i novije šatore, pa kako naletiš.
Najbolje bi bilo tražiti slike sa nekog recentnijeg vjenčanja (npr. od ljeta) pa da se vidi stanje tih šatora.
Također, treba ih direktno pitati za to i ako postoje ikakave sumnje unijeti u ugovor stavku da će šator biti čist, u vrlo dobrom stanju te bijele boje. :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la lavanda 1111 dana uto stu 03, 2009 1:19 pm

ja sam uzela par ponuda za šatore i odabrala sam neku srednju ajdemo reći i to Fest iz Karlovca . Bili smo na razgovoru i ok su sada trebaju doći vidjeti teren i sve pa ćemo dodatno dogovoriti se oko detalja. Sajam 99 je definitivno najskuplji.
Može li mi netko reći postoji li negdje iznajmljivanje tanjUra, čaša i ostale opreme za ugostiteljtvo, s obzirom da nećemo imati catering nego hranu u vlastitoj režiji. Ipak je to Slavonija!!!
lavanda 1111

PostPostao/la Cosmo007 dana uto stu 03, 2009 5:04 pm

Koliko ja znam Kodumija je u Hrvatskoj najjeftiniji. (mi još uvijek nismo odustali od opcije šatora ali nismo niti donijeli konačnu odluku).
Što se tiče toga da su im šatori stari, ne mogu komentirati, no ono što mislim je da se to zapravo ne vidi ako se stave one lijepe dekoracije na strop i na bočne stranice (kao oni baldehini). Ili sam u krivu.... :ne zna:

Što se tiče tanjura, pribora za jelo itd. mislim da se to iznajmljuje s uslugom cateringa. Tako je barem u restoranima kod kojih sam se ja raspitivala.
slika
Cosmo007

PostPostao/la lavanda 1111 dana uto stu 03, 2009 8:50 pm

a zna li netko mogu li se tanjuri pribor čaše i ostalo inajmiti brz usluge cateringa to mi je jedini problem u cijeloj priči za sada.
sljedeći tjedan sam dogovorila ekipu iz Festa kako bi definirali detalje oko mjesta gdje će biti postavljen šator
lavanda 1111

PostPostao/la Cosmo007 dana uto stu 03, 2009 11:09 pm

Mislim da bi ti bilo najbolje poslati par upita restoranima koji se inače bave cateringom i pitati za cijene logistike (dakle ugostiteljskog pribora, bez hrane, eventualno s konobarima)...
Nažalost, stvarno ne znam sa sigurnošću gdje bi mogla iznajmiti samo tanjure, čaše... ali kažem ti, pitaj u restoranima koji se inače time bave... Možda do sada to nisu prakticirali, a tebi izađu u susret. :mig:
slika
Cosmo007

PostPostao/la Branči dana sri stu 04, 2009 7:57 pm

lavanda 1111 je napisao/la:ja sam uzela par ponuda za šatore i odabrala sam neku srednju ajdemo reći i to Fest iz Karlovca . Bili smo na razgovoru i ok su sada trebaju doći vidjeti teren i sve pa ćemo dodatno dogovoriti se oko detalja. Sajam 99 je definitivno najskuplji.
Može li mi netko reći postoji li negdje iznajmljivanje tanjUra, čaša i ostale opreme za ugostiteljtvo, s obzirom da nećemo imati catering nego hranu u vlastitoj režiji. Ipak je to Slavonija!!!

lavanda, malo proguglaj,al evo već sam ti ja našla nešto:
http://www.kreativna-kuhinja.hr/ponuda/ ... entara.php
http://www.catering-dodivero.hr/caterin ... _jela.html

koliko vidim to su caterinzi, pa valjda onda oni svi daju i samo u najam taj inventar... čak ima i najam stolica, stolova i sl.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la tigerin dana sri stu 04, 2009 8:14 pm

satori su onda malo skuplji sport.. :neznamkakoti:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lavanda 1111 dana čet stu 05, 2009 11:02 am

Branči hvala na informaciji bitno mi je da uopće postoji netko tko iznajmljuje inventar.
Da šator je definitivno dosta skupi sport, sad sam i ja vidjela s obzirom da moraš doslovno o svemu voditi brigu.
no s obzirom da kod mene nema adekvatne sale i restorana, za 300 ljudi to mi je jedini izbor bio.
lavanda 1111

PostPostao/la lavanda 1111 dana uto pro 08, 2009 2:48 pm

neznam jeste kontaktirali Haltor iz Samobora jeftiniji su i od Festa i od Sajma 99, i čine mi se ok, bila sam na jenom primanju gdje su oni postavljali šator, jako lijepo, i pristupačni su.... treba uzeti par ponuda pa vidjeti..... mislim da ćemo se konačno za njih odlučiti u petak imamo konačan dogovor.

done je napisao/la:da li netko zna kakav je KUDUMIJA d.o.o.. oni su najpovoljniji za rentanje šatora ali jedna osoba mi je rekla da su im šatori dosta stari???? :huh:

pa sad ne znam...oni nude da pogledaš neke slike koje imaju i sve ok izgleda na tim slikama ali što ako ti postave dan prije vjenčanja neki stari šator!!!!
Zna li tko koja je agencija ok. mi smo kontaktirali još sajam 99 ali su dosta skupi...
što se tiće mjesta obratite pažnju da kad ga postavljate bude u blizinu nekog restorana ili birca pa da vam oni posude struju jer su agregati skupi a usput ih možete pitati za WC pa da ni to ne dovozite posebno...mi smo tako dogovorili u prirodi na jezeru pored nekog kampa sa restoranom koji ima ok WC i dati će nam struju..
lavanda 1111

PostPostao/la aurora dana uto pro 08, 2009 3:44 pm

Koja je cijena kod njih?
aurora

PostPostao/la Plavuša_90 dana uto sij 12, 2010 3:35 pm

dakle,dobila sam ponudu od haltora ovdje u samoboru :cheer: za cca 40 ljudi daju šator 6x15m ,5 velikih okruglih stolova,drveni pod,rasvjeta,stolice sa navlakom.
cjena je 8 300 bez pdv-a :mig: molim vas,vi koje se više kužite u sve to da kažete što mislite na cjenu ?
šator koji su nam ponudili je ljep,prostran i sve nam se dopalo a sad trebamo odlučiti-da ili ne :ne zna:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet sij 21, 2010 9:54 am

Pa znači nešto više od 10.000 kn ćete platiti šator, iliti oko 33€ po osobi, a tu još nije uračunata niti hrana, niti piće, samo "prostor".
Ti jedino sama možeš procijeniti da li vam je to puno ili ne. :ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Plavuša_90 dana čet sij 21, 2010 10:20 am

za razliku od sajma99 ovi su pristupačniji (haltor) što se cjene tiče i ljepo se da sve dogovoriti :mig:
nije nam puno,baš nam je taman i čini se da ćemo ipak njih uzeti :mig:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana čet sij 21, 2010 2:17 pm

Plavušo, ali ako na šator uračunaš još i klopu...nek ti ispadne hrana + cuga cca 10000 kn..na 40 ljudi ti je to cca 70€, kaj fakat nemas nekakvu povoljniju ponudu??

Zar nisi pricala o onoj Samoborskoj kleti ili kak se vec zove?
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la sretnik dana čet sij 28, 2010 5:53 pm

** obrisana reklama **
Zadnja izmjena: Anonymous; čet sij 28, 2010 9:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: obrisana reklama
sretnik

PostPostao/la Plavuša_90 dana čet sij 28, 2010 8:04 pm

ma imam sada... ovo su bile neke čudne ponude al smo uspjeli srediti jeftinije. ionak ćemo imat svojeg odojka,janjetinu,vino,kolače pa zati i cjena pada...
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la hihi2412 dana uto lip 29, 2010 7:22 pm

bok mladenci!

i mi planiramo vjencanje u satoru, naravno da imam bezbroj pitanja, ali eto, najvaznije je cijena satora. ja sam trazila ponude za 200 ljudi (mislim da ce nas biti ipak nesto manje, oko 150), i dobila sam sljedece (CIJENE BEZ PDVa)

Sajam 99 - 49.000,00
Fest - 52.000,00
Haltor - 46.000,00
Kudumija - 34.000,00

Mislim da je sasvim jasno da je Kudumija daleko najjeftiniji, ali me stvarno brine zasto je to tako. Da znam da su dobri, unajmili bi ih bez pol frke, ali ako ti netko ponudi trecinu jeftinije od najskupljih (a to nije mala cifra) naravno da se zapitam....

dakle da li je itko poslovao s njima?

druga stvar, koliko npr iznosi "najam" restorana i njihovih stolica, stolova, presvlaka i sl... zapravo koliko bi trebali novaca planirati za ostalo sto nudi restoran a da nije ovo sto imam ponudjeno u satoru? (hrana, pice...). kako bih se mozda malo bolje izrazila: ako je cijena "stolice" u restoranu cca 50€, sto je uracunato u tih 50€? ... uh jesam ga zakomplicirala :budala:

e jos sam zaboravila pitati, ja planiram vjencanje preko dana, ali do nekih 12 h navecer da traje. to bi bilo na jednoj livadi kraj rijeke (5 mjesec) pa me zanima dali netko ima iskustva s komarcima, hladnocom, vrucinom i sl. zapravo ako ima ikoga tko je imao vjencanje u satoru da me uputi...
slika
hihi2412

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Vjenčanja na alternativnim lokacijama diljem Hrvatske: vile, dvorci, šatori, brodovi...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.