Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Vjenčanje u šatoru

Savjeti za bijeg od klasičnih okruženja i prostora.

Re: Vjenčanje u šatoru

PostPostao/la Branči dana sub srp 03, 2010 9:43 am

Ja ti za Kudumiju ne znam ništa iz osobnog iskustva, nažalost samo po priči.
Neki pričaju da su super, neki da nisu baš profesionalni, neki da imaju stare šatore...

Činjenica je da su to dobre ili loše priče od prije, a da je sve manje iskustava jer je onaj boom sa šatorima od prije godinu dvije prošao (nakon što su praktički preko noći digli cijenu za gotovo 100% kad su vidjeli da su mladenci zainteresirani).

Uglavnom, kao što sam već pisala gore, najbolje bi ti bilo pitati ih kad imaju neki sljedeći event i doći pogledati šator dok ga još postavljaju. Pa vidjeti jel sve ok, dal su glasine točne, kak ti se čini itd...

U restoranu za tih "50 €" dobiješ (pričam po svom iskustvu što je nama uračunato):
- prostor (sa wc sanitarijama, priključcima za struju, klima uređaj)
- okrugli stolovi, stolnjaci, navlake (košuljice) za stolice, sitni inventar (posuđe, tacne, beštek)
- uslugu posluživanja (i pripremanja) hrane i pića
- domaće žestoko piće, gazirani i negazirani sokovi, crno i bijelo vino, pivo, mineralna, negazirana voda, kava - sve to neograničeno cijelu večer i cijelu noć
- hranu u 7 slijedova (hladno predjelo, juha, tolo predjelo, glavna jela, desert, janjetina i odojak, jutarnje jelo)
- pospremanje i čišćenje iza slavlja

U cijenu nije uračunato: dekoracija prostora (osim navlaka za stolice) - znači sami plaćamo cvijeće na stolovima, sami moramo platiti kolače i tortu, te donosimo bar boca stranog žestokog pića.

Znači koliko sam shvatila, tebi će sa tog gornjeg popisa trebati sve osim prostora i ne zaboravi uzeti u obzir wc (ako će to tako biti na livadi uz rijeku).

Stolove, stolice i inventar ti daje catering, neki imaju uključeno u cijenu, neki odvajaju te troškove. Oni osiguravaju i konobare.
Piće možeš uzeti sama ili preko cateringa u paketu.
Mislim da se cijene cateringa kreću od 35-60€ po osobi, naravno ovisno o vrsti i količini hrane.
Ne znam kako ide sa kavom, vjerojatno se to posebno naruči od cateringa.

Eto to bi bilo to, nadam se da sam ti na većinu odgovorila. :bok:
Branči
Admin
Admin

Marketing:

PostPostao/la lavanda 1111 dana pon srp 26, 2010 10:23 am

hihi2412 je napisao/la:...
i mi planiramo vjencanje u satoru...

Bok,

evo mi smo imali vjenčanje u šatoru prije mjesec dana, komarce nisam uopće skužila, taman je bilo nakon svih onih kiša i lošeg vremena..... na to nisam ni obračala pažnju iskreno pokraj svih detalja......

ponude su slične kao i moje i ja sam se isto pitala.....koju odabrati, prvo smo krenuli sa festom..... ali na kraju je ponuda od Haltora sadržavala sve elemente koji negdeje nisu istaknui, a s obzirom da prvi put radimo sa šatorima, normalno da ni sam neznaš što sve treba od opreme dok ne dođe taj dan......uvijek na kraju ti još traže 20 000 kn koje nije u ponudi al be toga nije moguće imat šator, malo bezobrazno ....
na kraju smo se odlučili ipak za Haltora jer je bio najkompletniji, i oni ti imaju i kontenjer s WC koji je bolje uređen nego negdje u restoranu.......

za restorane ti neznam jer su cijene različite ovisi o područjima, mi smo u Slavoniji i razlika je između ZG i nas,
mi smo imali improviziranu kuhinju kod nas na imanju....i dosta prprema, al je nam radio poznanik koji ima restoran .....tako da ti o cijenama ne mogu odgovoriti....

Haltor je bio korektan, i dobro je sve odrađeno, još i moj dragi ima dobre pregovaračke spoosobnosti.......
jedina greška je bila što je u ponudi bila cijena laminata, i 2 dana prije nije bilo laminata..... rečeno je da je to cijena za postavljanje laminata, ali nije uključen laminat, što baš i nema logike.......pa smo sami kupili laminat i oni postavili, a nisu naplatili tako da opet nema logike....

toplo preporučujem da definrate svaku stavku s kim god radili....jer kažem .....može se nabrati na kraju dosta novaca a niko nije znao,
Zadnja izmjena: Anonymous; pon srp 26, 2010 10:32 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: smanjen citat
lavanda 1111

PostPostao/la hihi2412 dana pon srp 26, 2010 9:46 pm

hvala na odgovoru, dobro mi je dosla ova tvoja prica s laminatom, sad sam si zapisala u rokovnik da obavezno provjerim sve stavke iz ponude da ne bi bilo "nismo znali". sutra imamo sastanak s nasim "satorasima" na lokaciji pa cemo vidjeti sto se da iskombinirati. imamo par kombinacija sto se tice satora, ali ako nam to otpadne, eee onda smo bez druge opcije, ali o tome na nekom drugom prostoru na forumu (mozda ima neka tema- "sto ako ne ispadne kako ste zeljeli...)

drzite nam fige da ispadne kako MI zelimo :pop:
slika
hihi2412

PostPostao/la hihi2412 dana pon srp 26, 2010 9:59 pm

lavanda 1111 je napisao/la:... komarce nisam uopće skužila, taman je bilo nakon svih onih kiša i lošeg vremena.....

.... mi smo u Slavoniji ....

PS. Ako kazes da si iz Slavonije i da komarce nisi skuzila, e onda ih tek ja necu skuziti (barem koliko slusamo na televiziji o najezdi komaraca u slavoniji :mig: :mig:
slika
hihi2412

PostPostao/la bella4 dana pet kol 06, 2010 7:44 pm

lavanda 1111
koliko te došao najam šatora.jer ja i dragi planiramo imati svadbu u šatoru a htjeli bi što jeftinije proći.
bella4

PostPostao/la Pjegica dana uto svi 24, 2011 10:18 am

da li netko zna catering (naravno da je ok) koji u cijenu hrane uključuje najam inventara (stolovi i stolice) za goste?
Pjegica

Najam satora

PostPostao/la Matea.mmm dana pon pro 12, 2011 3:22 pm

Zanima me dali netko ima iskustva sa najmom satora?? Moj budući i ja imamo veliku rodbinu, a nemam ih gdje smjestiti kad dođu po mene na dan vjencanja. Pa sam razmisljala o satoru u svom dvorištu... Zanima me kako se otprilike kreću cijene...

Ovdje mozes naci informacije o najmu satora :thumbsup:
Zadnja izmjena: maybelline; sri pro 14, 2011 1:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premjesteno u odgovarajucu temu!
Matea.mmm

PostPostao/la getaway-bride dana pet tra 17, 2015 5:30 pm

Dobar dan :bok:

Zanima me ima li itko iskustva sa iznajmljivanjem šatora za manji broj ljudi, 40-50? Svaki savjet je dobrodošao.

Voljela bih imati manju svadbu na otvorenom, a imam i mjesto gdje bi se mogla održati.
getaway-bride

PostPostao/la sayonara23 dana čet sij 05, 2017 8:55 am

Bila sam na jednoj svadbi u šatoru i bilo je vrhunski. BUdući da je na otovorenom, automatski to daje neku posebnu draž (slobodu ako hoćete) i imaš dojam kao da se ne radi o klasičnoj svadbi veće je puno ležernije. CIjene, koliko ja znam, se kreću oko 6000 € za najam (barem su toliko ovi ''moji'' platili). Inače, bila je velika svadba i bili su veliki šatori. Ovo govorim ISKLJUČIVO za najam šator. Nadalje, šatori su vrlo kvalitetni, jer eto potrefila se kiša (kratkotrajni pljusak) i krov i tende su ostale suhe. Znam da se to podrazuimjeva, ali evo čisto za informaciju. Sve u svemu, moja iskustva su dobra ako ne želiš baš onak pomalo uštogljenu i mirniju atmosferu (barem dok alkohol ne proradi :cagam: ) u hotelima ili dvoranama..
sayonara23

Marketing:

Prethodna

Natrag na Vjenčanja na alternativnim lokacijama diljem Hrvatske: vile, dvorci, šatori, brodovi...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.