Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Makeup i frizure - Savjeti i preporuke (samo pitanja)

Sve o frizurama, šminkanju, vizažistima, frizerima, solariju, depilaciji, dijetama, vježbanju i ostalim temama uljepšavanja lica i tijela.

Re: Makeup-Savjeti,preporuke (samo pitanja)

PostPostao/la Makeup-Nena dana uto vel 10, 2009 9:22 am

Dobar mužić... :thumbsup:

Mayflower je napisao/la:Nena, hvala na preporuci. Na kraju mi je muz poklonio t-mobile bon (nagrada + cluba) od 150 kn za Martimex. Uzela sam tamo Pupin puder u prahu, koštao je oko 135 kn. Za maskaru ću te svakako poslušati, ta Lorealova je na jako dobrom glasu. :thumbsup:
Makeup-Nena

Marketing:

PostPostao/la Makeup-Nena dana uto vel 10, 2009 9:24 am

Camouflage Cream Art deco 4,5 gr(cijena cca 45,00 kn)

Trik sa puderom dijeluje... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Katriona je napisao/la:
Makeup-Nena je napisao/la:Da odprilike znam kako izgledaš,mogla bih ti pomoći u potpunusti.Tako ču ti reci odprilike kako to izgleda.
Prvo napravi pilling par dana prije svečanog šminkanja.Kad kreneš sa šminkanjem prvo nanesi kremu koju inače koristiš,zatim staviš korektor na podočnjake,ako imaš neke bubuljice ili prištiće staviš camuflage (art deco 4,5 g, 45,00 kn)
Naneseš puder preko cijelog lica i vrata,zatim staviš puder u prahu.Na oči može staviti sjenila u boji koje inače koristiš i misliš da ti odgovaraju.Staviš jako puno maskere,isto možeš uz sam korijen trepavica povući laganu crtu olovkom ili kistićem sa tamnim sjenilom.Rumenila stavi malo više u boji breskve ili banane,ovisi koje boje ti je tena na usta staviš samo sjajilo,ja na usta inače mladenkama stavljam tekući ruž,duže drži i postojaniji je...na kraju staviš fiksator u spreju ili prahu (art deco 75,00 kn).Da imam tvoju sliku bilo bih mi lakše... :bok:

:svakacast: :svakacast: :svakacast: hvala ti! sad mi je malo jasnije kako bi to trebalo izgledati...ma, znajući sebe moglo bi mi se dogoditi da mi se ne svidi kako bi me npr. našminkala ženska na probnom pa bi se htjela unaprijed pripremiti za slučaj da se odlučim bit sama svoj majstor.. :D inače ti trenutno imam svijetlu roskastu put a tamnu kosu i zeleno-smeđe oči, a planiram nešto i pocrnit do pira tako da pretpostavljam da više zemljane boje idu na tamniju put...a inače volim imati naglašene oči pa si znam stavljati ili olovku ili tuš, tako da to nije problem...

a taj camuflage to se baš tako zove? :D :budala:

e da, i jel stvarno vrijedi onaj trik da staviš malo pudera na usne i kapke i onda dulje traje šminka?
Makeup-Nena

PostPostao/la kika2003 dana čet vel 12, 2009 3:56 pm

Nena,

datum je 07.11.2009, Zadar (jer tamo planiram na frizuru)

Pliz, neku zaista dobru..... neznam gdje bih se drugdje raspitivala o svemu da nema svih vas dragih cura....

Hvala Vam!
slika
kika2003

PostPostao/la Makeup-Nena dana čet vel 12, 2009 7:46 pm

Draga,poslala sam ti pm...
kika2003 je napisao/la:Nena,

Pliz, neku zaista dobru..... neznam gdje bih se drugdje raspitivala o svemu da nema svih vas dragih cura....

Hvala Vam!
Makeup-Nena

PostPostao/la kika2003 dana pet vel 13, 2009 4:36 pm

Makeup-Nena je napisao/la:Draga,poslala sam ti pm...

Hvala Vam!

Nena,

jel ona to profesionalno radi u Zadru ili ?

U svakom slučaju, puno ti hvala na pomoći!
slika
kika2003

PostPostao/la Makeup-Nena dana sub vel 14, 2009 9:24 am

Profesionalka je ...
:thumbsup:
kika2003 je napisao/la:
Makeup-Nena je napisao/la:Draga,poslala sam ti pm...

Hvala Vam!

Nena,

jel ona to profesionalno radi u Zadru ili ?

U svakom slučaju, puno ti hvala na pomoći!
Makeup-Nena

PostPostao/la malena82 dana sub vel 14, 2009 11:57 am

ej Nena! na kraju nisam shvatila dal jesi slobodna 29.8. za Varaždin ili moram tražit dalje? :ne zna:
a kaj ćeš... :budala: :budala: :budala:
slika
malena82

PostPostao/la arlenna dana sub vel 14, 2009 12:12 pm

malena82 je napisao/la:ej Nena! na kraju nisam shvatila dal jesi slobodna 29.8. za Varaždin ili moram tražit dalje? :ne zna:
a kaj ćeš... :budala: :budala: :budala:

Molim Vas cure da takva pitanja pitate na PM !
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la malena82 dana sub vel 14, 2009 12:13 pm

ups, sorry! :o
slika
malena82

PostPostao/la kika2003 dana čet vel 19, 2009 4:18 pm

Draga, Luce radi samo na području Splita; al mora da je duša od cure, kaže da će mi probati naći nekog u Zadru... :bravo:

Cure, ako tko zna nekog, nek mi slobodno javi...
kika2003

PostPostao/la Makeup-Nena dana čet vel 19, 2009 7:35 pm

Da ona je super,ako je rekla da će ti naći nekoga to sigurno hoće... :cheer:
kika2003 je napisao/la:Draga, Luce radi samo na području Splita; al mora da je duša od cure, kaže da će mi probati naći nekog u Zadru... :bravo:

Cure, ako tko zna nekog, nek mi slobodno javi...
Makeup-Nena

PostPostao/la Penelope dana pet vel 20, 2009 9:35 am

Kao što je moderatorica Arlenna već ranije naglasila, ova tema je samo za preporuke i savjete u vezi make-upa na koje odgovara forumašica Makeup-Nena.

Sva pitanja da li je slobodna na neki termin te ostali dogovori isključivo i striktno idu preko privatnih poruka.
Jedno su preporuke i pitanja, a drugo je već dogovaranje za termine jer ovo nije osobni forum od Make-up Nene (ili bilo koga tko nudi usluge za vjenčanja).
To pravilo vrijedi ovdje i na svim ostalim temama.

Svako takvo kršenje pravila od sada na dalje biti će sakcionirano.
Penelope
Admin
Admin

PostPostao/la jadranka dana uto ožu 17, 2009 11:32 am

Nena,
totalni sam amater u stavljanju pudera! :roll: Rijetko ga nosim, jer imam dobar ten i ne osjećam se baš ugodno kad ga imam na licu pa ga nanosim samo za posebne prilike. Ako mi možeš molim te objasniti kako postupak ide. Ja najprije stavim kremu na lice, pa korektor oko očiju i zatim puder u kamenu- tekući ne! griješim li? Nekada stavim bezbojnu podlogu, ima samo malo sjaja u sebi. Ponekad stavim i puder u prahu... I nikako ne znam odabrati pravu nijansu pudera za svoj ten, inače sam malo tamnije puti- neki je zovu maslinasta. Eto ako mi možeš pomoći :moli: :moli:
Thanks
Sve te vodilo k meni...
jadranka

PostPostao/la Makeup-Nena dana sri ožu 18, 2009 10:28 am

Haj draga,
Pošto se ne šminkaš često,ja bi ti preporučila kremu-puder od Loreala linije True Match W5.Pošto si ti tamnija ovaj puder je savršen za tebe.Prvo stavljaš kremu,puder,a zatim korektor...stavljaš broj 5, a nikako broj 1.Na ovo možeš isto staviti puder u prahu, a nikako puder u kamenu.Na obraze stavi rumenilo boje breskve Maybelline br.62
Pusa
jadranka je napisao/la:Nena,
totalni sam amater u stavljanju pudera! :roll: Rijetko ga nosim, jer imam dobar ten i ne osjećam se baš ugodno kad ga imam na licu pa ga nanosim samo za posebne prilike. Ako mi možeš molim te objasniti kako postupak ide. Ja najprije stavim kremu na lice, pa korektor oko očiju i zatim puder u kamenu- tekući ne! griješim li? Nekada stavim bezbojnu podlogu, ima samo malo sjaja u sebi. Ponekad stavim i puder u prahu... I nikako ne znam odabrati pravu nijansu pudera za svoj ten, inače sam malo tamnije puti- neki je zovu maslinasta. Eto ako mi možeš pomoći :moli: :moli:
Thanks
Makeup-Nena

PostPostao/la vjestica dana pon ožu 23, 2009 1:21 pm

Razmišljam o tome da se sama našminkam za vjenčanje jer se udajem u BiH i ne bi se voljela prepustit nekoj -lokalnoj teti- da me šminka. Inače, imam mješovitu kožu, pa me zanima koju kremu da koristim prije stavljanja korektora-pudera. Imam plave oči, tamnu kosu i dosta svijetlu put pa me zanima koje boje sjenila bi mi najbolje odgovarale. Hvala!
vjestica

PostPostao/la Katriona dana pon ožu 23, 2009 2:11 pm

hej! još jedno pitanjce - kad bi se šminkala sama, kako se točno nanosi fiksator? jel ga stavljaš u slojevima, npr. nakon pudera pa onda opet nakon sjenila, rumenila i ruža/sjajila ili se našminkam skroz pa ga onda stavim? :misli: puno ti hvala! :D
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Cosmo007 dana pon ožu 23, 2009 3:13 pm

Hej, u jednom postu si predložila puder u prahu, nikako u kamenu. Smijem li pitati koji je razlog? Ovisi li to o tipu kože (za nekoga puder u kamenu, a za nekoga puder u prahu) ili je možde jedan od tih postojaniji... ne znam stvarno u čemu je kvaka pa mi molim te pojasni.
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Makeup-Nena dana pon ožu 23, 2009 3:22 pm

vjestica je napisao/la:Razmišljam o tome da se sama našminkam za vjenčanje jer se udajem u BiH i ne bi se voljela prepustit nekoj -lokalnoj teti- da me šminka. Inače, imam mješovitu kožu, pa me zanima koju kremu da koristim prije stavljanja korektora-pudera. Imam plave oči, tamnu kosu i dosta svijetlu put pa me zanima koje boje sjenila bi mi najbolje odgovarale. Hvala!

Haj draga,
za mješovitu kožu možeš nanjet bilo koju kremu na lice prije šminkanja,bitno da je za mješanu kožu.Ima za kupit profesionalna makeup krema al mislim da je pre skupa,tako da ti savjetujem stavi kremu koju inaće koristiš, ali ne u debelom sloju.Šta se tiće boja,preporučujem zemljane boje (bež,smedja,zlatna...)a možeš kombinirat i sivo-zelenu,ljubičastu.Ali nemoj rose ili neke svjetlije jer imaš svjetle oči, pa ti nebi došle toliko do izražaja.Na jagodice nanesi obavezno rumenilo boje mesa...
Makeup-Nena

PostPostao/la Makeup-Nena dana pon ožu 23, 2009 3:25 pm

Katriona je napisao/la:hej! još jedno pitanjce - kad bi se šminkala sama, kako se točno nanosi fiksator? jel ga stavljaš u slojevima, npr. nakon pudera pa onda opet nakon sjenila, rumenila i ruža/sjajila ili se našminkam skroz pa ga onda stavim? :misli: puno ti hvala! :D

Fiksator stavljaš na kraju kad je gotov komplatan makeup po cijelom licu i dekolteu.
Ovisi koliko daleko si išla sa šminkom!
Makeup-Nena

PostPostao/la Makeup-Nena dana pon ožu 23, 2009 3:29 pm

Cosmo007 je napisao/la:Hej, u jednom postu si predložila puder u prahu, nikako u kamenu. Smijem li pitati koji je razlog? Ovisi li to o tipu kože (za nekoga puder u kamenu, a za nekoga puder u prahu) ili je možde jedan od tih postojaniji... ne znam stvarno u čemu je kvaka pa mi molim te pojasni.

Naravno da ovisi o tipu kože, ali puder u kamenu isušuje jako lice,pa je potrebno stavljat obavezno makeup kremu.
Puder u kamenu mogu stavljat osobe koje imaju jako masnu kožu ili se koža jako sjaji ,pa da se stvori mat podloga.
To je samo moj savjet iz dugogodišnjeg iskustva...
Makeup-Nena

PostPostao/la Katriona dana uto ožu 24, 2009 8:49 am

Makeup-Nena je napisao/la:Fiksator stavljaš na kraju kad je gotov komplatan makeup po cijelom licu i dekolteu.

kako misliš koliko daleko sam išla sa šminkom? :upitnik:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mia_m dana uto ožu 24, 2009 12:37 pm

Nena, koji bi puder ti preporucila? sad imam od kaneba mislim da je light touch ili nesto, prije YSL teint de soie i taj bi bio super. sad ne znam. lice mi je onako srednje cisto, tu i tamo neki pristic izbije ali mi treba nesto da ujednaci tonove, i vise nesto sa zutim tonovima nego na narandjasto da ide
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Makeup-Nena dana uto ožu 24, 2009 2:02 pm

Katriona je napisao/la:
Makeup-Nena je napisao/la:Fiksator stavljaš na kraju kad je gotov komplatan makeup po cijelom licu i dekolteu.

kako misliš koliko daleko sam išla sa šminkom? :upitnik:

Da li ideš samo do vrata ili mažeš i dekolte...
Makeup-Nena

PostPostao/la Makeup-Nena dana uto ožu 24, 2009 2:11 pm

mia_m je napisao/la:Nena, koji bi puder ti preporucila? sad imam od kaneba mislim da je light touch ili nesto, prije YSL teint de soie i taj bi bio super. sad ne znam. lice mi je onako srednje cisto, tu i tamo neki pristic izbije ali mi treba nesto da ujednaci tonove, i vise nesto sa zutim tonovima nego na narandjasto da ide

Pa sada za proljeće bi ti preporučila definitivno liniju Loreal True match C3,W3 ili N3.Jako su lagani,a i ti nemaš problematičan ten da ti treba nešto da jače prekriješ.Bitno je da ti koža diše sada kada dođu topliji dani.
Makeup-Nena

PostPostao/la Tisa-Iskra dana uto ožu 24, 2009 2:17 pm

Ja imam možda malo čudno pitanje, but..
Prvo - kakav puder da stavljam s obzirom da imam masnu kožu.. povremeno imam pokoji prištić (ali malo i najčešće za vrijeme pms). imam svijetlu kožu i plave oči i smeđu kosu (možeš me vidjeti na slici na Chateraju - istarska kavica) iii nosim naočale - šminka oko očiju? I problem mi je rumenilo - ja to osim što ne znam nanositi svaka boja mi zgleda ko da sam pocrvenila previše na suncu (preumjetno).
I treće pitanje - s obzirom da se trudim koristiti kozm.proizvode koji se NE testiraju na životinjama (npr. L'Oreal testira :nene: :thumbsdown: ) da li možda ima neki srednje kvalitetan proizvod koji bih mogla koristiti a da eto nije testiran na životinjama (npr. da li je Avon dobar?)..
Zahvaljujem na odgovoru
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Šminkanje, frizure, dijete, kozmetika lica i tijela

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.