Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Makeup i frizure - Savjeti i preporuke (samo pitanja)

Sve o frizurama, šminkanju, vizažistima, frizerima, solariju, depilaciji, dijetama, vježbanju i ostalim temama uljepšavanja lica i tijela.

Re: Makeup-Savjeti,preporuke (samo pitanja)

PostPostao/la brunella dana čet sij 22, 2009 7:25 pm

Makeup-Nena je napisao/la:
brunella je napisao/la:Imam plavu kosu, i plavo-zelene oci. Nemam nikakvog problema sa tenom, jedino malo izrazenije podocnjake, al na jako. Koja boja sjenila bi mi najvise odgovarala, stavljam broncane boje, roze(ljubicaste) kombiniram bojice. :ha:

Haj brunella,
kao prvo sorry sorry sorry što ti tek sada odgovaram,ovih sam dana jako u gužvi.Plava kosa,plavo zelene oči,kao da mene opisuješ.Sigurno imaš i svjetliji ten.
Boje možeš kombinirati( crno-sivo,zeleno-sivo,podlogu bež kao bazu,plavo-sivo ili srebrno,zlatne boje isto možeš kombinirati odnosno zemljane.Podočnjake možeš prekrit sa kamuflažem br.1 ili korektorom.
Ali koliko znam ti si se rezervirala za svadbeno šminkanje kod mene,pa ako imaš vremena doći do mene da te savjetujem i besplatno našminkam za dnevni look... :grli1:

Ja ti sivu boju nisam nikada koristila, samo srebrno nisam ni zeleno jer sam uvjek htjela plave oci pa sam plavo dosta stavljala...al ni to vec ne stavljam dugoooo, koristim pupinu sminku i podloga za sjenila mi jesu bez boje al uvijek stavljam neke njeznije boje al dosta sminke stavljam i sminkam se svaki dan obavezno...a budem dosla kad stignem, hvala ti na savjetu ja bi htjela promjenu neku a ne stignem eksperimentirati tak da bih voljela doci. Moram ti se pohvaliti da sam i ja jednu mladenku sminkala, joj sva sam se tresla i nisam bas to ni htjela al dobro je zavrsilo...javim se pusa :kiss:
brunella

Marketing:

PostPostao/la Makeup-Nena dana pet sij 23, 2009 9:52 am

brunella je napisao/la:
brunella je napisao/la:Imam plavu kosu, i plavo-zelene oci. Nemam nikakvog problema sa tenom, jedino malo izrazenije podocnjake, al na jako. Koja boja sjenila bi mi najvise odgovarala, stavljam broncane boje, roze(ljubicaste) kombiniram bojice. :ha:

Haj brunella,
kao prvo sorry sorry sorry što ti tek sada odgovaram,ovih sam dana jako u gužvi.Plava kosa,plavo zelene oči,kao da mene opisuješ.Sigurno imaš i svjetliji ten.
Boje možeš kombinirati( crno-sivo,zeleno-sivo,podlogu bež kao bazu,plavo-sivo ili srebrno,zlatne boje isto možeš kombinirati odnosno zemljane.Podočnjake možeš prekrit sa kamuflažem br.1 ili korektorom.
Ali koliko znam ti si se rezervirala za svadbeno šminkanje kod mene,pa ako imaš vremena doći do mene da te savjetujem i besplatno našminkam za dnevni look... :grli1:

Ja ti sivu boju nisam nikada koristila, samo srebrno nisam ni zeleno jer sam uvjek htjela plave oci pa sam plavo dosta stavljala...al ni to vec ne stavljam dugoooo, koristim pupinu sminku i podloga za sjenila mi jesu bez boje al uvijek stavljam neke njeznije boje al dosta sminke stavljam i sminkam se svaki dan obavezno...a budem dosla kad stignem, hvala ti na savjetu ja bi htjela promjenu neku a ne stignem eksperimentirati tak da bih voljela doci. Moram ti se pohvaliti da sam i ja jednu mladenku sminkala, joj sva sam se tresla i nisam bas to ni htjela al dobro je zavrsilo...javim se pusa :kiss:

Svaka cura koja nije sigurna da se dobro šminka ili želi promijenu slobodno mi se javi za savjet i besplatno dnevno šminkanje... :cheer:
Makeup-Nena

PostPostao/la venona dana pet sij 23, 2009 10:20 am

Ana_Split je napisao/la:Udajem se u 7 mjesecu i bojim se da ce mi se citava sminka razmazati i slivati sa mene od vrucine i ako nemam problema sa znojenjem.Koju sminku da trzim kod sminkera?

mene zanima ista stvar...s tim da ja imam masnu kozu,tj mjesovitu i zbilja ne znam kako bi izbjegla onaj sjaj na licu na toliko temperaturi a ne bi se htjela sjajiti kao jaje na slikama :neznamkakoti: :neznamkakoti: :ha:
slika
venona

PostPostao/la Plavuša_90 dana pet sij 23, 2009 10:40 am

imam i ja pitanje! možeš li mi molim te preporučiti maskaru koja mi neće ljepiti trepavice? kad se namažem izgledam kao da sam koristila ljepilo a ne maskaru!? :rofl: jel problem u meni il u četkici ?
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Makeup-Nena dana pet sij 23, 2009 10:59 am

Plavuša_90 je napisao/la:imam i ja pitanje! možeš li mi molim te preporučiti maskaru koja mi neće ljepiti trepavice? kad se namažem izgledam kao da sam koristila ljepilo a ne maskaru!? :rofl: jel problem u meni il u četkici ?

Ma naravno da nije problem u tebi.Loreal ima odlične maskare.Ja bih ti preporučila onu zlaTnu double extension black . :thumbsup:
Makeup-Nena

PostPostao/la Makeup-Nena dana pet sij 23, 2009 11:09 am

venona je napisao/la:
Ana_Split je napisao/la:Udajem se u 7 mjesecu i bojim se da ce mi se citava sminka razmazati i slivati sa mene od vrucine i ako nemam problema sa znojenjem.Koju sminku da trzim kod sminkera?

mene zanima ista stvar...s tim da ja imam masnu kozu,tj mjesovitu i zbilja ne znam kako bi izbjegla onaj sjaj na licu na toliko temperaturi a ne bi se htjela sjajiti kao jaje na slikama :neznamkakoti: :neznamkakoti: :ha:

mene zanima ista stvar
Danas se koristi profesionalna šminka za određene trenutke...svadba,kamera,modeli...
Ja koristim profesionalnu šminku Mac,Chanel,Bobbi Brown,Mary Kay,Collistar,Loreal...
Za masnu kožu postoje makeup baze koje se nanesu prije šminke,svaki profesionalni vizažist bi trebao imat da se lice ne sjaji.Današnja šminka je odlične kvalitete,bitno je kako se nanosi i jako je bitna podloga, a nije bitna marka.Jer nije pravilo ako je skupo da je i kvalitetno u to smo se već uvjerili tijekom dugogodišnjeg rada...
Makeup-Nena

PostPostao/la Plavuša_90 dana pet sij 23, 2009 11:20 am

Ma naravno da nije problem u tebi.Loreal ima odlične maskare.Ja bih ti preporučila onu zlaTnu double extension black . :thumbsup:

joj hvala ti puno :kiss:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ana_Split dana pet sij 23, 2009 3:11 pm

Hvala na savjetu!
slika
Ana_Split
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Tasha dana pon vel 02, 2009 11:53 am

Nena, vidim da si postala medijska licnost...i btw, imas preslatke curice..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Makeup-Nena dana pon vel 02, 2009 3:40 pm

Mischa je napisao/la:Nena, vidim da si postala medijska licnost...i btw, imas preslatke curice..

Hej ljepoto,pa zar nisi moje curke vidjela kad smo bile u Kapucineru.Ah da ,bilo nas je puno...tko bi sve to pohvatao.
Hvala na komplimentima...nadam se da se uskoro opet sve vidimo na kavici... :kava:
Makeup-Nena

PostPostao/la malena82 dana uto vel 03, 2009 3:41 pm

imam pitanjce: s obzirom da su moje trepavice ravne i kratke razmišljala sam stavit umjetne za taj dan, al me strah da mi se ne odlijepe. kolko je to ziher? :ne zna: :mig:
slika
malena82

PostPostao/la Ana-Osijek dana uto vel 03, 2009 9:19 pm

Draga Nena, imam par pitanja za tebe:

- Koji puder u prahu bi mi preporučila s obzirom na to da imam kožu sklonu aknama (nije masna, kažu mještovita)? Koristim tekući puder Vichy Aera Teint, super je, ali bih ubacila za bolji dojam dobar puder u prahu.
- Koju maskaru bi preporučila za svijetle i ne tako guste trepavice? Htjela bih postić malo veći volumen i gustoću. Trenutno koristim Masterpiece Max, već je na izdahu a i nije dala neke pretjerane rezultate.

Unaprijed hvala! :kiss:
Ana-Osijek

PostPostao/la Reina dana uto vel 03, 2009 9:22 pm

joj, ja koristim preprepredobru maskaru od givency-a!!! :cagam: :raspa:
nije onako klasična izdužena, nego ima okruglu četkicu s kojom dođem i do onih najmanjih trepavica i lijepo ih mogu razdvojiti.
ja sam se preporodila otkad ju imam i svakome bi ju preporučila. :cerek: :lovestruck: :svakacast:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Lilla0901 dana čet vel 05, 2009 12:29 pm

:bok:
Meni malo dosadno na poslu i čitam ovu temu.... :kava:
Jako zanimljiva i dobre savjeti se mogu pročitati. :cheer:
Sad i ja imam jedno malo pitance...ovako....
Već jako dugo crtam obrve i imam dobru praksu u tome, cratm ih smeđom olovkom koju sam naručivala iz kataloga,ali nje sada više nema,jel mi možeš reći gdje bi mogla kupiti olovku za obrve....please :mig:
22.05.2010 moja jedina ljubav i ja reči će mo sudbonosno DA

slika
Lilla0901

PostPostao/la Makeup-Nena dana čet vel 05, 2009 3:03 pm

Lilla0901 je napisao/la::bok:
Već jako dugo crtam obrve i imam dobru praksu u tome, cratm ih smeđom olovkom koju sam naručivala iz kataloga,ali nje sada više nema,jel mi možeš reći gdje bi mogla kupiti olovku za obrve....please :mig:

Ej lutko,
mi ti već duže vrijeme ne koristimo olovke za obrve već sjenila smeđa,siva ili crna.Ja osobno imam sve tri boje od Chanela i jako sam zadovoljna.A olovke su ti dobre od Dior-a...
Makeup-Nena

PostPostao/la Lilla0901 dana čet vel 05, 2009 4:41 pm

Ej lutko,
mi ti već duže vrijeme ne koristimo olovke za obrve već sjenila smeđa,siva ili crna.Ja osobno imam sve tri boje od Chanela i jako sam zadovoljna.A olovke su ti dobre od Dior-a...

ja koristim olovke jer mi je tobilo brzo rješenje nakon što sam obrijala obrave.... :budala:
a i dobre su mi jer se tako lako ne brišu.... :cagam:
možeš li mi nešto više reći o tim sjenilima.... :mig:
22.05.2010 moja jedina ljubav i ja reči će mo sudbonosno DA

slika
Lilla0901

PostPostao/la Makeup-Nena dana sub vel 07, 2009 12:02 pm

malena82 je napisao/la:imam pitanjce: s obzirom da su moje trepavice ravne i kratke razmišljala sam stavit umjetne za taj dan, al me strah da mi se ne odlijepe. kolko je to ziher? :ne zna: :mig:

Mi na TV,kAZALIŠTU i reviji stavljamo parcijalne trepavice od Art deco i njihovo ljepilo.Drže do pet dana,tako da se nemoraš brinut da če ti ispast... :grli1:
Makeup-Nena

PostPostao/la Makeup-Nena dana sub vel 07, 2009 12:04 pm

Lilla0901 je napisao/la:

Ej lutko,

ja koristim olovke jer mi je tobilo brzo rješenje nakon što sam obrijala obrave.... :budala:
a i dobre su mi jer se tako lako ne brišu.... :cagam:
možeš li mi nešto više reći o tim sjenilima.... :mig:

Sijenila za obrve ne sadrže u sebi kremu pa se tako se razmazuju i postijanije su.
Imaš ih u Mulleru i Limoniju,nije bitna marka sva su dobra sjenila...
Makeup-Nena

PostPostao/la Makeup-Nena dana sub vel 07, 2009 12:10 pm

Mayflower je napisao/la:Draga Nena, imam par pitanja za tebe:

- Koji puder u prahu bi mi preporučila s obzirom na to da imam kožu sklonu aknama (nije masna, kažu mještovita)? Koristim tekući puder Vichy Aera Teint, super je, ali bih ubacila za bolji dojam dobar puder u prahu.
- Koju maskaru bi preporučila za svijetle i ne tako guste trepavice? Htjela bih postić malo veći volumen i gustoću. Trenutno koristim Masterpiece Max, već je na izdahu a i nije dala neke pretjerane rezultate.

Unaprijed hvala! :kiss:

Ej draga,puder u prahu je izvrstan ovaj novi od Loreala koji ima na sebi i četku.Jako dobro prekriva i postojan je,isto bih ti preporučila Loreal maskaru crvenu Double Extension.Kad nju stavih kao da imaš unjetne trepavice,digne ih i izduži.Malo se teže skida,toplom vodom... :thumbsup:
Makeup-Nena

PostPostao/la Katriona dana ned vel 08, 2009 12:02 am

imam pitanje - recimo da se odlučim šminkati sama za vjenčanje (nisam još ali nikad ne znaš :D ), znam da se spominju oni fiksatori koji drže šminku tako da bude postojana, što bi preporučila? kako bi to trebala onda izvesti? :D hvala ti! :buket:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Makeup-Nena dana pon vel 09, 2009 8:49 am

Katriona je napisao/la:imam pitanje - recimo da se odlučim šminkati sama za vjenčanje (nisam još ali nikad ne znaš :D ), znam da se spominju oni fiksatori koji drže šminku tako da bude postojana, što bi preporučila? kako bi to trebala onda izvesti? :D hvala ti! :buket:

Da odprilike znam kako izgledaš,mogla bih ti pomoći u potpunusti.Tako ču ti reci odprilike kako to izgleda.
Prvo napravi pilling par dana prije svečanog šminkanja.Kad kreneš sa šminkanjem prvo nanesi kremu koju inače koristiš,zatim staviš korektor na podočnjake,ako imaš neke bubuljice ili prištiće staviš camuflage (art deco 4,5 g, 45,00 kn)
Naneseš puder preko cijelog lica i vrata,zatim staviš puder u prahu.Na oči može staviti sjenila u boji koje inače koristiš i misliš da ti odgovaraju.Staviš jako puno maskere,isto možeš uz sam korijen trepavica povući laganu crtu olovkom ili kistićem sa tamnim sjenilom.Rumenila stavi malo više u boji breskve ili banane,ovisi koje boje ti je tena na usta staviš samo sjajilo,ja na usta inače mladenkama stavljam tekući ruž,duže drži i postojaniji je...na kraju staviš fiksator u spreju ili prahu (art deco 75,00 kn).Da imam tvoju sliku bilo bih mi lakše... :bok:
Makeup-Nena

PostPostao/la kika2003 dana pon vel 09, 2009 6:28 pm

jedno pitanjce,

jel mi možeš predložit koju dobru vizažisticu koja bi me šminkala za dan vjenčanja a da živi u Zadru? - to mi je najbliže..... tnx :svakacast:
slika
kika2003

PostPostao/la Katriona dana pon vel 09, 2009 9:34 pm

Makeup-Nena je napisao/la:Da odprilike znam kako izgledaš,mogla bih ti pomoći u potpunusti.Tako ču ti reci odprilike kako to izgleda.
Prvo napravi pilling par dana prije svečanog šminkanja.Kad kreneš sa šminkanjem prvo nanesi kremu koju inače koristiš,zatim staviš korektor na podočnjake,ako imaš neke bubuljice ili prištiće staviš camuflage (art deco 4,5 g, 45,00 kn)
Naneseš puder preko cijelog lica i vrata,zatim staviš puder u prahu.Na oči može staviti sjenila u boji koje inače koristiš i misliš da ti odgovaraju.Staviš jako puno maskere,isto možeš uz sam korijen trepavica povući laganu crtu olovkom ili kistićem sa tamnim sjenilom.Rumenila stavi malo više u boji breskve ili banane,ovisi koje boje ti je tena na usta staviš samo sjajilo,ja na usta inače mladenkama stavljam tekući ruž,duže drži i postojaniji je...na kraju staviš fiksator u spreju ili prahu (art deco 75,00 kn).Da imam tvoju sliku bilo bih mi lakše... :bok:

:svakacast: :svakacast: :svakacast: hvala ti! sad mi je malo jasnije kako bi to trebalo izgledati...ma, znajući sebe moglo bi mi se dogoditi da mi se ne svidi kako bi me npr. našminkala ženska na probnom pa bi se htjela unaprijed pripremiti za slučaj da se odlučim bit sama svoj majstor.. :D inače ti trenutno imam svijetlu roskastu put a tamnu kosu i zeleno-smeđe oči, a planiram nešto i pocrnit do pira tako da pretpostavljam da više zemljane boje idu na tamniju put...a inače volim imati naglašene oči pa si znam stavljati ili olovku ili tuš, tako da to nije problem...

a taj camuflage to se baš tako zove? :D :budala:

e da, i jel stvarno vrijedi onaj trik da staviš malo pudera na usne i kapke i onda dulje traje šminka?
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ana-Osijek dana uto vel 10, 2009 9:05 am

Nena, hvala na preporuci. Na kraju mi je muz poklonio t-mobile bon (nagrada + cluba) od 150 kn za Martimex. Uzela sam tamo Pupin puder u prahu, koštao je oko 135 kn. Za maskaru ću te svakako poslušati, ta Lorealova je na jako dobrom glasu. :thumbsup:
Ana-Osijek

PostPostao/la Makeup-Nena dana uto vel 10, 2009 9:21 am

Budem se informirala,daj mi molim te napiši koji je to datum...

kika2003 je napisao/la:jedno pitanjce,

jel mi možeš predložit koju dobru vizažisticu koja bi me šminkala za dan vjenčanja a da živi u Zadru? - to mi je najbliže..... tnx :svakacast:
Makeup-Nena

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Šminkanje, frizure, dijete, kozmetika lica i tijela

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.