Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Uljepšavanje za dan vjenčanja + diskusija

Sve o frizurama, šminkanju, vizažistima, frizerima, solariju, depilaciji, dijetama, vježbanju i ostalim temama uljepšavanja lica i tijela.

Re: Tko će vas uljepšati za dan vjenčanja?

PostPostao/la Makeup-Nena dana uto tra 07, 2009 1:26 pm

Ako se želiš sama šminkati u tome ti ja mogu pomoći svojim savjetom!
Ionako kažeš da se našminkaš kao kad bi te netko drugi... :ne zna:

Satine je napisao/la:Ja sam se prvo mislila sama šminkati ali nekako se predomišljam...neznam uopće gdje bih otišla pitati za to...valjda u neki salon u Đakovo, trebala bih naći neki salon gdje stvarno koriste vrhunsku kozmetiku jer se ja sa običnom znam našminkati isto kao da me netko drugi šminka... :ne zna:
Makeup-Nena

Marketing:

PostPostao/la Plavuša_90 dana uto tra 07, 2009 1:34 pm

Satine je napisao/la:Ja sam se prvo mislila sama šminkati ali nekako se predomišljam...

:grli: i ja sam se misla sama šminkat al kad sam se sjetila da šminka koju ja nanesem ne valja i razmaže mi se onda sam od toga i odustala :D :D nebi htjela da mi taj dan minka bude u banani,da mi se razmaže maskara il da stavim premalo il previše nečega pa da to sve izgleda kao da sam klaun il neznam šta već ne. Treba imati taj neki fiksir koji to sve ljepo fiksira i onda super,mogu plakat mogu svašta a da mi šminka bude postojana :D
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Satine dana uto tra 07, 2009 2:21 pm

Makeup-Nena je napisao/la:Ako se želiš sama šminkati u tome ti ja mogu pomoći svojim savjetom!
Ionako kažeš da se našminkaš kao kad bi te netko drugi... :ne zna:

Ako se budem sama šminkala, pitat ću te koju marku šminke da si nabavim, thanx :D
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Satine dana uto tra 07, 2009 2:24 pm

Plavuša_90 je napisao/la:Treba imati taj neki fiksir koji to sve ljepo fiksira i onda super,mogu plakat mogu svašta a da mi šminka bude postojana :D

E baš zbog toga, ja se inače jako znojim kroz lice, a i plakat ću vjerojatno, tako sam mislila samo zbog toga da me netko drugi šminka...ali vidjet ću, pitam Makeup-Nenu za savjet ako se odlučim sama :cerek:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mia_m dana uto tra 07, 2009 4:17 pm

kako to kod mene vec biva, jer sam neodlucna, to je potrajalo, ali na kraju ce me sminkati jedna cura iz splita Issa. pa drzite fige da to bude dobro
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Plavuša_90 dana uto tra 07, 2009 4:18 pm

mia_m je napisao/la:kako to kod mene vec biva, jer sam neodlucna, to je potrajalo, ali na kraju ce me sminkati jedna cura iz splita Issa. pa drzite fige da to bude dobro

bit će dobro :thumbsup: bez brige :thumbsup: a nejdeš na probno?
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana uto tra 07, 2009 4:19 pm

ne, jer ona iz splita ja sam u zg a svadba u zadru :) ali preporuke su stvarno dobre, i cule smo se, i mislim da ce to biti ok.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Make up artist dana ned tra 26, 2009 7:33 pm

Ne mogu, a da ne komentiram postove u kojima se spominju fiksatori. Jedna velika zabluda koja kruži forumima, a tiče se fiksatora (koji i sami možete isprobati za cca 40 kn - koliko košta npr. onaj od Art Deco-a) je to da drže šminku cijelu večer.
To je obična floskula. Profesionalno nanesena kvalitetna šminka dobro drži, ali ne cijelu večer. Dolazile su mi cure na šminkanje koje su si lice prskale LAKOM ZA KOSU da im šminka dulje traje. Molim vas, nemojte "padati" na priče o razno-raznim fiksatorima. Jedina stvar koja bi mogla biti donekle dobra je baza za make-up - ali ona je potrebna eventualno ako se radi o masnoj koži.
Sada slijedi objašnjenje zašto nijedan make-up ne traje cijelu noć (koliko god se svi zaklinjali da su baš oni imali make up koji je trajao 3 dana...): koža je živa, ona diše i masti se. Što je koža masnija, ona više uništava make-up na licu. Jednostavno.
Moj profesor s austrijske make-up akademije je radio na raznim projektima (i to diljem svijeta, a ne samo u RH) te nam je razbio zabludu o fiksatorima i raznim preparatima koji čine šminku trajnijom. Svaki profesionalni makeup artist stoji iza kamere s puderom i pufferom u ruci, te popravlja šminku koja se "topi" pod utjecajem vrućine reflektora, znoja i masnoće. A brijem da ste to puno puta mogli vidjeti na raznim filmovima. Da su ti fiksatori dobri, sigurno bi ih pravi profići koji rade u Hollywoodu koristili, našminkali glumca ili modela i išli doma.
Što se tiče cijena šminkanja, jedan make-up za dodjelu Oscara košta 3000$, i to ne zato jer se koristi neka super-specijalna šminka, nego zato jer je prigoda takva. Dakle, make-up za izlazak 300 kn, a onaj za vjenčanje 600 kn. Uostalom, svi se mogu i sami našminkati doma, čemu išta plaćati onda.
Stoga, lice treba fiksirati puderom (u kamenu ili prahu), a ne fiksatorima, te popravljati make-up tijekom večeri (to uključuje nošenje pudera i lip glossa ili ruža sa sobom - ili povedite vizažisticu na vjenčanje :)
Također želim spomenuti i to da suha koža dulje na sebi zadržava make-up, dok masna i mješovita treba češće popravke.
Sjenilo i korektor neće "pobjeći" u borice ako se već na početku šminkanja koža dobro pripremila, podloga kvalitetno nanijela i fiksirala puderom.
Čula sam jednu anegdotu koju je ispričala jedna manekenka sa snimanja - njoj su nanijeli toliko podloge i fiksatora da joj je "obraz otpao" na pod kada se nasmijala. Pravi vizažist vam neće napraviti masku na licu, nego u najtanjem mogućem sloju nanijeti podlogu - dakle nema popunjavanja bora, prikrivanja pjegica i sličnih uradaka koje viđam svakodnevno u RH. Naravno da neke cure žele masku, ali mislim da to nema veze s tehnikama nanošenja šminke.
Make up artist

PostPostao/la Studentica24 dana pon tra 27, 2009 5:56 pm

Bez uvrede, ali na ovu cijenu se samo mogu nasmijati... Ne omalovažavam ničiji rad, ali ako moja satnica s fakultetskom diplomom iznosi 40 kuna, odakle obraz nekome da mi za sat vremena šminkanja naplati 600 kuna?! Jedino ako će mi dati kozmetiku kojom ću se šminkati kasnije...
Svi vrlo dobro znamo koliko puta se može našminkati nekog s jednim kozmetičkim preparatom (makar samo najskuplju kozmetku koristili) i koliko je utrošeno na to...
Onda bi mi frizer za 3 sata pravljenja frizure trebao naplatiti 1800 kuna, čovjek još troši šampon, struju, vodu, lak, pjenu...
Usporedbe s Amerikom i šminkanjem za Oscar su ipak malo previše, mi smo ti "obične" cure, nemamo puuunooo nula na tekućem (osim ako nisi mislila na neki drugi Oscar za kojeg još nisam čula) :raspa: :raspa: :raspa: :raspa: !
S ostalim bih se mogla složiti, ali sam uistinu laik i ne mogu suditi o tome koliko je fiksator djelotvoran ili ne, mogu samo odabrati kome vjerovati...
Eto, hvala na savjetu!
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Make up artist dana pon tra 27, 2009 11:04 pm

Ja isto imam fakultetsku diplomu - i šminkam. Ne zato jer to moram, nego zato jer to volim. Znam da mnogi vizažisti imaju samo srednju školu i eventualno ikakav ili nikakav tečaj, ali ja nudim nešto više od običnih vizažista. Ja sam artist odn. umjetnik. Slikam cijeli život i za razliku od nekih, imam smisao za lijepo. Cijene koje sam navela, navela sam kao primjer.
Ja bih isto htjela ući u trgovinu i kupiti Armanijevu haljinu, nemam novaca za to (sa ili bez diplome), ali neću reći da je ona preskupa jer kao marketinški stručnjak znam što stoji iza takve jedne haljine i kolika ulaganja stoje iza nje (marke) i njene promocije.
Naravno da Barica preko puta može sašiti istu haljinu od sličnog materijala, ali ne možemo reći da je to jednako - i dalje bi gotovo svi ipak htjeli imati original. Puno sam uložila u svoje školovanje (imam austrijsku akademiju) i proizvode kojima nije istekao rok trajanja, jer ih inače bacim (iako su polovično potrošeni). Kistove perem svaki put (iako se tako prije troše i trebaju kupiti novi).
Dakle, imam puno ulaganja koje opravdavam svojom cijenom, a za razliku od nekih razvikanih vizažista, svoje žene educiram o tome kako da se šminkaju, odnosno kako da same ponove ono što sam im ja napravila.
A za sve fotogenične studentice i one koji nisu pri nekim novcima, često priredim besplatno šminkanje gdje se zabavljamo šminkajući, a ja ih stavim u svoj portfolio. Tako da kod mene ima za svakog ponešto.

PS: Kada odem kod frizerke, platim joj 300 kn i očekujem dobru frizuru, a dobijem nešto što nisam htjela jer ne znaju šišati. Dala bih i 500 kada bi me stvarno dobro ošišala (kao vani - jer znam kako treba dobra frizura izgledati) ali kod nas nema dobrih frizera, samo razvikanih frizera. Neću ulaziti u to koliko šampona, struje i vode potroše, te koliko im se izamortiziraju škare, ali mene ni jedna do sada nije šišala dulje od sat vremena - što znači da im je satnica 300 kn. A jedne umjetne trepavice koštaju 60-70 kn, koje se by the way mogu i kasnije koristiti.

PPS: U krivu su svi oni koji misle da je satnica jednog vizažiste 600 kn kod prigode poput vjenčanja. Svi zaboravljaju da se treba doći do npr. Samobora (a vizažist je iz Sesveta), sa sobom nosi ogroman kofer koji stane samo u auto, u koferu ima make-upa, kistova i ostalih preparata u vrijednosti od 15 000 kn. Sam dolazak do klijenta i natrag iziskuje 2 sata, razgovor prije šminkanja da se ustanovi što se želi traje najmanje 30 min, da bi se kasnije sam čin šminkanja produljio na sat i pol zbog javljanja klijentice na mobitele, razgovora s djeverušama i odlaska na wc, te popravaka šminke zbog vrpoljenja. Često se dogodi da sveukupno ode 5 sati na jedno šminkanje za vjenčanje. Ako ćemo izračunati matematički to je satnica od cca 100 kn - s čime moram pokriti troškove benzina, a da ne govorim o troškovima školovanja koji su enormno visoki.
Usluga koju ja nudim je nešto individualno - zna se kada se naručuje make-up artist, a kada se ide u kozmetički salon na šminkanje. Cipele od Morandija i cipele od Diora nisu iste. Treba imati oko i osjećaj za lijepo. Oni koji to ne žele, mogu se i sami uljepšavati.
Make up artist

PostPostao/la Tasha dana uto tra 28, 2009 6:51 am

Hm, make up, ne slazem se s tvojom konstatacijom...

Ok, ti si umjetnik i postujem tvoju profesiju u tvoju ljubav prema istome..ali isto tako, ne mozes reci da to sto ti npr. ides od Sesveta do Samobora i sto teglis kofer (kojeg bi teglila i da sminkas 5 min. od doma, jer bez toga ne mozes sminkati) povecava cijenu samoga sminkanja..

Takodjer, moram se osvrnuti na recenicu u kojoj si rekla da pol sata izgubis dok se dogovoris sa mladenkom sto zelis...hm, koliko ja znam vecina mladenki radi probna sminkanja, a one koje to ne rade tocno znaju sto zele, odnosno prepuste se u rukama profesionalca..kojemu ne treba pol sata da bi shvatio sto ce napraviti..

Kazes da fiksator ne drzi cijelu noc...prije 10 dana sam bila na svadbi i naša Nena me nasminkala (i da, ni njoj nije trebalo pol sata da dokuci sto ce raditi sa mojim licem) i na kraju je stavila fiksator...ja sam skakala cijelu vecer...hopsala...ludirala se...znojila se, brisala taj znoj..ali sminka je ostala na licu...i ne, nisam bila zbetonirana...tak da ne kuzim neke stvari koje govoris...

Ja sam imala prilike vidjeti rad Tome Vrbana koji slovi za jednog od najboljih, ako ne i najboljih sminkera u Lijepoj našoj..mene njegov rad nije impresionirao, ali cijena definitvno je...za par umjetnih trepavica, malo pudera, sjajila i maskare, mladenki je uzeo 1000 kn..posteno ili ne, ne zelim ulaziti u to...ali znam da sam tu vecer za sminjaknje dobila vise pohvala od same mladenke (a sama sam se sminkala)...

I ja tvrdim da Nena i moja frendica koja je profesionalna vizazistica za 300kn nasminkaju mladenku jednako dobro (a mogla bih reci cak i bolje) nego neke razvikane i bolesno skupe velicine..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Reina dana uto tra 28, 2009 8:32 am

ja bih, kao mladenka, dala tolike novce da me se našminka!
dobro, ja sam svoje šminkanje platila puno manje i to samo zato jer šminkerica koju sam si ja htjela, nije bila slobodna za taj datum... :izivciran:

ali bih dala 600 kuna, zašto ne?
šminka je kvalitetna, osoba koja to radi zna pogoditi boje, lijepo me našminka (npr. da mi istakne oči jer su sitne).
ja sam za.
ionako ću za to platiti samo jednaput, neću si nešto takvo priuštiti svaki tjedan ili svaki mjesec.

a raditi s mladenkama i djeverušama na dan vjenčanja zahtijeva jednu posebnu vještinu.
uh, kako mladenke znaju biti arogantne, sebične i nepristojne na taj dan. treba se znati nositi s njima!
svaka čast svakoj osobi koja se bavi vjenčanjima - od šefa sale, tete u salonu vjenčanica, frizerke, vizažistice itd.

a ovo što je make up artist spominjala da si djevojke sprejaju lice lako za kosu... :shock1: :budala:

artist, imaš li ti kakve fotke svojih radova ili web stranicu?
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la macy dana uto tra 28, 2009 8:36 am

Potpisujem sve sto je Reina rekla :thumbsup:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana uto tra 28, 2009 12:20 pm

i mene bi zanimali neki tvoji radovi :raspa:
ja sam npr. često u Austriji išla u Douglas kad su imali besplatna šminkanja od Shiseido, Clinique, Bobby Brown itd, i moram reći da nikad nisam bila baš dobro našminkana :ne zna:
Kozmetika ok, al baš ono našminkana ne.. valjda tete koje su tam slali nisu bile artisti il kaj, al uglavnom, ja sam svaki put tražila smokey eyes i gloss na usne (uz podlogu) i uvijek sam ispala ko da sam na maškarama.. i ja se sa svojom kvalitetnom šminokm bolje našminkam :ne zna:
Uglavnom, još uvijek tražim, a bila bi i jako sretna da me neko nauči da se znam i sama našminkati.
Ne znam dal je bilo loše jer je bilo besplatno (jedino te pitaju-al ne traže, dal očeš neki od proizvoda kojim su te šminkali i kupiti poslje)..

Za frizere se potpuno slažem s artisticom-jer sam i sama od kako sam došla iz Austrije u Hr bila valjda kod 10 razvikanih i "običnih" frizera i razlikuju se samo u cijenama. Usluga je više manja ista, al daaaleko od onoga šta sam u Austriji dobila, tam ak sam platila 80€ dobro se vidlo za što, ovdje nakon prvog pranja nema više ni šnita ni zurke :ne zna:

Dakle, ako imaš kakav website, fotke, radove, whatever, ja bi to rado vidjela :D
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Make up artist dana sri tra 29, 2009 12:57 am

Mischa je napisao/la:Hm, make up, ne slazem se s tvojom konstatacijom...

Ok, ti si umjetnik i postujem tvoju profesiju u tvoju ljubav prema istome..ali isto tako, ne mozes reci da to sto ti npr. ides od Sesveta do Samobora i sto teglis kofer (kojeg bi teglila i da sminkas 5 min. od doma, jer bez toga ne mozes sminkati) povecava cijenu samoga sminkanja..

Uopće nisam rekla da dolazak povećava cijenu šminkanja. Moja cijena je moja cijena, a 600 kn je bio samo primjer, ali sad se ponavljam, nisi shvatila, nebitno...

Mischa je napisao/la:Takodjer, moram se osvrnuti na recenicu u kojoj si rekla da pol sata izgubis dok se dogovoris sa mladenkom sto zelis...hm, koliko ja znam vecina mladenki radi probna sminkanja, a one koje to ne rade tocno znaju sto zele, odnosno prepuste se u rukama profesionalca..kojemu ne treba pol sata da bi shvatio sto ce napraviti...

Kao prvo, krivo me citiraš: nisam rekla da pola sata izgubim dok se dogovorim s mladenkom što ja želim, nego pola sata izgubim s mladenkom da utvrdimo što mladenka želi, a mladenka je klijentica i uvijek je u pravu.
Da, u pravu si, većina mladenki (a to znači NE SVE) želi probna šminkanja, koja ja i odradim.
Uostalom, kao što rekoh, ima i mladenki koje nisu htjele probno šminkanje, pa se s njima ipak moram dogovoriti prethodno kako da je našminkam i pokazati joj u tu svrhu moje radove i fotografije. A to traje duže od minute ili dvije, ergo 30 minuta je optimalno :) a uz to se u opuštenoj atmosferi popije i kakav sokić ili čaj.

Mischa je napisao/la:Kazes da fiksator ne drzi cijelu noc...prije 10 dana sam bila na svadbi i naša Nena me nasminkala (i da, ni njoj nije trebalo pol sata da dokuci sto ce raditi sa mojim licem) i na kraju je stavila fiksator...ja sam skakala cijelu vecer...hopsala...ludirala se...znojila se, brisala taj znoj..ali sminka je ostala na licu...i ne, nisam bila zbetonirana...tak da ne kuzim neke stvari koje govoris...
..

Da, i meni je najlakše raditi s onim mladenkama koje mi se prepuste u ruke i koje mi potpuno vjeruju, jer su već sa mnom surađivale. Moram ti reći, da nisu svi klijenti takvi, da možeš odmah početi šminkati čim dođeš do mladenkine kuće/stana/apartmana. O tome sam pisala par redova iznad, da se ne bih ponavljala.

A što se tiče spomenutih kolega, niti su me šminkali niti znam kakvi su, niti ću komentirarti koliko čega stavljaju i da li im je opravdana cijena. Svatko ima pravo odrediti svoju cijenu, a ti imaš pravo reći ne. Neprimjereno je o ukusima raspravljati, jer nekim se curama V&J sviđaju. Ipak vlada demokracija, bar po Ustavu, ako ne i ovdje na forumu!

Neću komentirati izjavu "brisala sam znoj, a šminka mi ostade na licu". Neka svatko to prokomentira na svoj način.
Možda si plaho brisala znoj :)
Make up artist

PostPostao/la Branči dana sri tra 29, 2009 9:37 am

Ok cura je rekla da je tih 600 kn samo primjer, nema smisla raspravljati o cijeni, kad je to, po njenom objašnjenju samo primjer.

Ne sviđa mi se jedino usporedba "Usluga koju ja nudim je nešto individualno - zna se kada se naručuje make-up artist, a kada se ide u kozmetički salon na šminkanje. Cipele od Morandija i cipele od Diora nisu iste."
Šta to znači da curke koje su završile za make-up artista i rade u kozmetičkom salonu nisu u istom rangu jer ne hodaju po kućama? :ha:
A koliko ja znam, kistovi se moraju prati i dezinficirati prije svakog korištenja, mislim da to ne treba posebno naglašavati, to su ipak neke osnove higijene :ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Studentica24 dana sri tra 29, 2009 11:22 am

Make up artist, normalno je da sam prvo prokomentirala cijenu jer nisi napisala da se radi o primjeru, već (citiram): "Što se tiče cijena šminkanja, jedan make-up za dodjelu Oscara košta 3000$, i to ne zato jer se koristi neka super-specijalna šminka, nego zato jer je prigoda takva. Dakle, make-up za izlazak 300 kn, a onaj za vjenčanje 600 kn."
Nadalje, usporedbu s Oscarom sam već prokomentirala...
Nego, reci mi postoji li kakva garancija da će šminkanje od 600 kuna biti bolje od onog od 300 kuna?!
Da, slažem se s curama da bih vjerojatno platila i tolike novce kad bih uistinu znala da će ispasti onako kako želim... Možeš mi vjerovati na riječ, a i ne moraš, ali mi se dogodilo da me je frizer s diplomama raznih škola (tuzemnih i inozemnih) unakazio (i to sam mu još masno platila), a frend koji radi u mom malenom gradiću i šiša za 100 kuna (ali uistinu obožava i zna svoj posao) ošišao za past na dupe...
Sve je to relativno i u nekim slučajevima cijena ne garantira kvalitetu (pa ni sama marka)...
Što se satnice tiče (shvatila sam o čemu si pisala), ne bih se složila s tobom jer fotografi koje sam uzela putuju ukupno više od 10 sati do mene i nazad, plus što snimaju taj dan više od 12 sati (da ne pričam o tome koliko sati utroše poslije samog vjenčanja na obradu materijala) - po toj logici koju si navela, ispada da su jaaaaakooo jeftini, točnije - oni su u minusu! Ali istina je da nisu i da ne možemo tako banalizirati stvari...
Jedino što me malo bode u oči je tvoja rečenica: "A za sve fotogenične studentice i one koji nisu pri nekim novcima, često priredim besplatno šminkanje gdje se zabavljamo šminkajući, a ja ih stavim u svoj portfolio. Tako da kod mene ima za svakog ponešto."
Pohvalno od tebe što šminkaš i besplatno, svaka čast na tome, ali prvi dio rečenice se da svakako protumačiti... Kako znaš da je osoba fotogenična prilikom prvog susreta? Donese ti slike na uvid ili?
Evo, npr. ja, kad bi me vidjela - poslala bi me kući, ali na slikama ispadam kao sestra od Monice Bellucci :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ! Malo rime i humora za kraj, da ne bude sve u ozbiljnom tonu...
Sve u svemu, poštujem svaku struku i neka svatko naplaćuje koliko mu milo, samo sam morala prokomentirati neke stvari jer su me "bole" u oči!
Svakako da ovdje postoji demokracija, ali ako ja (ili bilo tko drugi) ne mogu izraziti svoje mišljenje nakon što ti izraziš svoje - onda to nije demokracija!
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana sri tra 29, 2009 11:31 am

Vezano uz ono o znoju...gle, opcenito sam osoba koja je sklona znojenju + imam šiške...a znoj sigurno nisam brisala ko curica, jer nisam bas neka dama po prirodi..

Takodjer, da ne bi rasprava otisla u krivom smjeru, kao mod, ali i kao i forumasica, lijepo bih te zamolila da nam stavis i slike svojeg rada..naravno, ako ih imas..hvala
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Make up artist dana sri tra 29, 2009 12:24 pm

Branči je napisao/la:A koliko ja znam, kistovi se moraju prati i dezinficirati prije svakog korištenja, mislim da to ne treba posebno naglašavati, to su ipak neke osnove higijene :ne zna:

Cure pogledajte samo kako vam stavljaju maskaru, da li se uzima poseban aplikator ili se umače u jednu te istu maskaru četkica koja dođe s istom.

Kad bi bar bilo tako... jedna je stvar što su osnove higijene, a druga je stvar što se u praksi radi.
Make up artist

PostPostao/la Branči dana sri tra 29, 2009 12:24 pm

Mišča, stavila nam je dvije fotkice gore, al na reklame. Dva različita stila šminkanja, dobre su fotke :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Branči dana sri tra 29, 2009 12:26 pm

Make up artist je napisao/la:
Branči je napisao/la:A koliko ja znam, kistovi se moraju prati i dezinficirati prije svakog korištenja, mislim da to ne treba posebno naglašavati, to su ipak neke osnove higijene :ne zna:

Cure pogledajte samo kako vam stavljaju maskaru, da li se uzima poseban aplikator ili se umače u jednu te istu maskaru četkica koja dođe s istom.

Kad bi bar bilo tako... jedna je stvar što su osnove higijene, a druga je stvar što se u praksi radi.

vidiš, o tome nisam razmišljala, vjerojatno zato jer ja kad god mi treba tak neko šminkanje nosim isključivo svoju maskaru, jer mi paše samo ta jedna jedina, od ostalih mi jako suze oči.

i mogla bih preimenovati temu, ovo je već krenulo u diskusiju :idea:
Branči
Admin
Admin

Re: Uljepšavanje za dan vjenčanja + diskusija

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri tra 29, 2009 12:52 pm

uf,koja rasprava :D
ja smatram da cjena zaista nije bitna,bitno je kako ti nakraju izgledaš i kako se osječaš sa svom tom šminkom i fizurom. al recimo,nebi se usudla dati više od 300 kuna za šminkanje ako neznam kako ta osoba šminka i kolko je ta šminka postojana. a ako bi pak znala da ta osoba stvarno dobro radi ipak nebi dala tolke pare,radije bi otišla nekoj koja drži "normalne" cjene pa bi ako treba popravljala šminku ovisno o potrebi sama... dobro je rekla reina,ipak tim curama nije lako,al nijedan posao gdje ti moraš biti u stalnom kontaktu sa ljudima nije lak što znači da bi svi koji rade tako sa ljudima trebali imati abnormalno visoke cijene?
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Make up artist dana sri tra 29, 2009 12:58 pm

Studentica24 je napisao/la:Make up artist, normalno je da sam prvo prokomentirala cijenu jer nisi napisala da se radi o primjeru, već (citiram): "Što se tiče cijena šminkanja, jedan make-up za dodjelu Oscara košta 3000$, i to ne zato jer se koristi neka super-specijalna šminka, nego zato jer je prigoda takva. Dakle, make-up za izlazak 300 kn, a onaj za vjenčanje 600 kn."

ok, vidim da me citiraš.. hm.. da, nisam napisala da se radi o primjeru, ali se iz konteksta može zaključiti da se radi o primjeru. Evo zamisli: make up za izlazak je Y kn, a onaj za vjenčanje može biti npr. 2Y kn.

Studentica24 je napisao/la:Nadalje, usporedbu s Oscarom sam već prokomentirala...
Nego, reci mi postoji li kakva garancija da će šminkanje od 600 kuna biti bolje od onog od 300 kuna?!

Postji li garancija da je vjenčanica od 6000 kuna bolja od vjenčanice od 3000 kuna?

Studentica24 je napisao/la:Sve je to relativno i u nekim slučajevima cijena ne garantira kvalitetu (pa ni sama marka)...
Što se satnice tiče (shvatila sam o čemu si pisala), ne bih se složila s tobom jer fotografi koje sam uzela putuju ukupno više od 10 sati do mene i nazad, plus što snimaju taj dan više od 12 sati (da ne pričam o tome koliko sati utroše poslije samog vjenčanja na obradu materijala) - po toj logici koju si navela, ispada da su jaaaaakooo jeftini, točnije - oni su u minusu! Ali istina je da nisu i da ne možemo tako banalizirati stvari...

Sad ne bi bilo fer pričati o fotografima koji nisu tu, pa da nam daju uvid u svoj cjenik. Pričam o make up-u i uljepšavanju, ne fotografiranju.

Studentica24 je napisao/la:Jedino što me malo bode u oči je tvoja rečenica: "A za sve fotogenične studentice i one koji nisu pri nekim novcima, često priredim besplatno šminkanje gdje se zabavljamo šminkajući, a ja ih stavim u svoj portfolio. Tako da kod mene ima za svakog ponešto."
Pohvalno od tebe što šminkaš i besplatno, svaka čast na tome, ali prvi dio rečenice se da svakako protumačiti... Kako znaš da je osoba fotogenična prilikom prvog susreta? Donese ti slike na uvid ili?

Da, naravno da vidim fotografije prije, i to više njih, a kako drugačije? Ako je neka cura za, slobodno se javite.

Studentica24 je napisao/la:Svakako da ovdje postoji demokracija, ali ako ja (ili bilo tko drugi) ne mogu izraziti svoje mišljenje nakon što ti izraziš svoje - onda to nije demokracija!
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Pa stvar je u tome što ja jesam izrazila mišljenje, a onda si se ti uhvatila prepucavanje o cijenama i da li je rad za 300 kn bolji od onoga za 600kn. Tema je bila tko će vas uljepšati za dan vjenčanja, a ne koliko ćete to uljepšavanje platiti. Stoga o cjenama neću raspravljati, niti mi se da čekati sljedeću rundu ringišpila.
Make up artist

PostPostao/la Make up artist dana sri tra 29, 2009 1:09 pm

Branči je napisao/la:Mišča, stavila nam je dvije fotkice gore, al na reklame. Dva različita stila šminkanja, dobre su fotke :thumbsup:

Hvala! :thumbsup:
Make up artist

PostPostao/la Makeup-Nena dana pon svi 04, 2009 9:24 am

Draga,pa još samo 5 DANA

:vjencanje1:
:slon: Jupiiiiiii bravo! Kako ćemo samo biti lijepe, valjda! :shock1: Happy_buba
Meni isto fali još "samo frizerka". Planirala sam u subotu otić kod svoje da pokušamo napravit nešto od ove moje slamice na glavi! :jessica:[/quote]
Makeup-Nena

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Šminkanje, frizure, dijete, kozmetika lica i tijela

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.