Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Fiksni aparatić za zube

Sve o frizurama, šminkanju, vizažistima, frizerima, solariju, depilaciji, dijetama, vježbanju i ostalim temama uljepšavanja lica i tijela.

Fiksni aparatić za zube

PostPostao/la Annie_S dana ned ožu 27, 2011 8:58 am

Cure, situacija je sljedeća - :D Cijeli život sam iskompleksirana zbog svojih zubi-nijedan ne stoji kak bi trebao, imam jedan vampirski, dva gornja prednja mi idu prema unutra, uglavnom, definitivno nije lijepo za vidjeti (s tim da neka uđe u zapisnik da ja to naravno ipak vidim puno dramatičnije od drugih, nije baš toliko koma). Kako sada radim i napokon sam skupila tu ne baš malu lovu da si sredim zube, za dva dana (nakon prethodnih 12 odlazaka zubaru u cca mjesec i pol uključujući 2 iznimno bolna operacijska vađenja umnjaka) stavljam fiksni aparatić. E sad, pošto se udajem iduće godine krajem petog mjeseca, šanse da terapija dotad bude gotova su iznimno slabe do nikakve. Jest da imam prozirni aparatić tj. self ligating sa minimalno metala ali bojim se kak ću izgledati i čak mi je palo napamet i da odgodim vjenčanje zbog toga. Dobra stvar je kaj je ortodontica super sama predložila da mi samo za taj vikend skine žicu i ostavi samo bravice pa bi se to minimalno trebalo vidjeti. Uglavnom, zanima me ima li još cura tu sa "problemom" kao ja ili znate neku mladenku i kak je to izgledalo? Tješim se da mi je bolje s aparatićem pa dotad već ravnim zubima nego ovak. Utješite me i urazumite, please. :lovestruck:

slika
slika
Annie_S

Marketing:

Re: Fiksni aparatić za zube

PostPostao/la blab dana ned ožu 27, 2011 9:03 am

ja sam vidjela mladenku s aparatićem, isto tako je imala prozirne bravice. jedino nisam sigurna, al mislim da je i žičica bila neka prozirna, jer se skoro pa nije ni primjetilo :ne zna: nego sam u to vrijeme i ja nosila istog, pa sam primjetila :zubo:
a drugo :ne zna: mislim da ti je ovo ok opcija, da ti izvadi žicu, makar ja nebih ni to :ne zna: uostalom, budeš vidjela kad on postane dio tebe, navikneš se :thumbsup:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Annie_S dana ned ožu 27, 2011 9:08 am

U biti me više muče same fotke koje mi ostanu za cijeli život. Nego, postoji opcija bijele žice ali kak mi je to moja 70godišnja simpa ortodontica objasnila:"Čuj, ja ti to mogu staviti, ali ti to izgleda znaš kak? Bijelo ko bijele pamučne gaće. I to ti se sa četkanjem troši pa ti to onda izgleda užasno, ko da ti je to netko makom posipao." :D
slika
Annie_S

PostPostao/la dalmašica dana ned ožu 27, 2011 9:54 am

Hej, ja nosim fiksni,s tim da su baš metalne (srebrne) bravice, međutim ja ga hoću pošto poto skinut do vjenčanja i super ortodontica mi rekla da ga moram nosit još samo dva tri mjeseca a svadba je za 6 mjeseci...a znam dvije cure kojim su isto tak skinuli žicu na svadbi a bravice ostavili...mislim da se na fottkama ne bude to puno vidilo
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana ned ožu 27, 2011 2:44 pm

slicna je situacija i smojim zubima
kad smo odredili datum i sama sam si razmisljala da stavim aparatic ali mrd vamo mrd tamo i nisam :ne zna:
kasnije kad je sve proslo i kad sam si gledala slike (ovo ni sama nevjerujem da kazem) nije mi toliko to upadalo u oci,iako imam i slika profila di se kesim od uha do uha i di su zubi skoro u prvom planu :lol:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana ned ožu 27, 2011 8:59 pm

draga moja uvik postoji photoshop :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Nera M dana pon tra 04, 2011 1:05 pm

Ja sam upravo zato odustala od fiksnog aparatića.. i odlučila se na onaj mobilini, ili ti ga leptiriće, kako ja kažem :cerek: (ne samo zbog svadbe, jer tada još nisam znala da ću se udati, već prvenstveno zbog posla, jer si nisam moogla priuštiti da frfljam dok prićam).
To nosima već 2 god. i jako sam disciplinirana, znaći, OBAVEZNO nošenje dok spavam i ponekad preko dana, kad sam kući. I moram ti reći da su mi se zubi fino poravnali, skoro kao da sam nosila fiksni.. S time da mi je jedna ortodontica htjela vaditi ZDRAVE umnjake i rekla sam sam pre stara za ispravljanje zubi.. :skandal: Tražila drugo mišljenje i našla jednu finu ortodonticu koja je rekla da nema potrebe da vadim zdrave zube i da je čovjek star onoliko koliko se osjeća starim.. :bravo: eto, ja sad super zadovoljna, zubi izgledaju pristojno i nemam beda da me fotograf slika iz svih kuteva dok se smijem :cerek:

- probaj si vidjeti sa ortodonticom dal možeš ići na istu opciju kao i ja... jer na kraju krajeva, nismo svi isti :bok:
slika slika
Nera M

PostPostao/la lunna dana pon tra 04, 2011 1:54 pm

Nera M je napisao/la: jer si nisam moogla priuštiti da frfljam dok prićam).

ja nisam frfljala dok sam nosila fiksni,niti znam ikoga tko ga nosi da frflja..frflja se sa mobilnim jer ipak ti nesto smeta na nepcu,a fikcni je samo na zubima :ne zna:

sta se tice vadenja zubi..ja sam izvadila 4 zdrava zuba jer mi je celjust mala i da bi izravnala zube sam ih morala izvadit,s tim da jos moram vadit i umnjake jer mi ,osim sta rastu vodoravno i sta jako boli,opet guraju ostale zube pa su mi zubi opet krivi i opet cu morati nositi aparat..
u mom slucaju nije bilo opcije mobilnog jer s njim nikad tu guzvu ne bi ispravila..
a meni osobno to ne bi bio bed na vjencanju :ne zna: pogotovo to sta ce annie staviti prozirni koji se nece ni vidit :ne zna:
jedna cura sta je isla sa mnom u srednju je imala taj prozirni (koji je njoj pozutio zbog kave i cigara) al opet se na slikama nije vidio..osim na onima di joj je glava skroz zumirana :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Annie_S dana uto svi 03, 2011 5:30 pm

Evo cure, da malo ohrabrim neodlučne. :) U ravno mjesec dana nošenja aparata, promjene su nevjerojatne. Jedan "vampir" je potpuno nestao, a drugi koji je bio nešto prestrašno je pripitomljen i ortodontica očekuje da će za mjesec dana biti potpuno u liniji. Uglavnom, preporučam. Čini se da će se stvarno skroz izravnati do svadbe. :)
slika
Annie_S

PostPostao/la dalmašica dana uto svi 03, 2011 5:54 pm

Annie_S je napisao/la:Evo cure, da malo ohrabrim neodlučne. :) U ravno mjesec dana nošenja aparata, promjene su nevjerojatne. Jedan "vampir" je potpuno nestao, a drugi koji je bio nešto prestrašno je pripitomljen i ortodontica očekuje da će za mjesec dana biti potpuno u liniji. Uglavnom, preporučam. Čini se da će se stvarno skroz izravnati do svadbe. :)

Annie,a koliko ga dugo nosiš...meni ti se isto tako izravna vampir haha nakon nekih mjesec dana al svejedno ga nosim još uvijek ( godinu i pol)...
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lorena55 dana uto sij 26, 2016 9:56 am

Moja prijateljica je kod stomatologa napravila prozirni aparatić za zube koji jedva da se primijeti, i to kad se čovjek zabulji, a isto je i na slikama, tako da preporučam. :thumbsup:
Lorena55

PostPostao/la MinnieMa dana uto vel 23, 2016 12:43 pm

Pozdrav, ovako ja bih htjela srediti zube prije svadbe, jer imam razmak između prednjih zuba, nije baš nešto jako velik, ali meni smeta. Sad, čula sam da za taj problem nije neophodno nositi aparatić za zube, nego da postoji i opcija izrade zubnih ljuskica koje bi popunile taj razmak. Zanima me vaše mišljenje i da li netko ima iskustva sa ovom metodom?
MinnieMa

PostPostao/la Mirela1987 dana sri ožu 16, 2016 2:16 pm

Mene zanima da li netko ima neku dobru preporuku za zubara u Zagrebu koji radi izbjeljivanje zubi, malo sam tražila po netu i naišla na ovu ordinaciju, je li neka možda bila kod njih, ili znate možda koga drugog koji je dobar za to? Hvala puno.
Mirela1987

Marketing:

Natrag na Šminkanje, frizure, dijete, kozmetika lica i tijela

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.