Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

izbjeljivanje zubi

Sve o frizurama, šminkanju, vizažistima, frizerima, solariju, depilaciji, dijetama, vježbanju i ostalim temama uljepšavanja lica i tijela.

izbjeljivanje zubi

PostPostao/la Keiko dana ned lip 06, 2010 7:09 pm

kad već pišete o dijetama i svim mogućim metodama uljepšavanja, mene zanima da li je nteko bio na izbjeljivanju zubi..? danas sam slučajno naletila na jedan link pa...
zanima me gdje, kako, koliko para, iskustva, preporuke?? da li je to štetno za zube..? ja bi moje tako rado malo izbjelila prije vjenčanja..mislim i inače bi htjela, al nekako uvik imam boljih ideja kako potrošit par tisuća kuna od izbjeljivanja zubi. :raspa:
al sad slijedi vjenčanje pa da na slikicama mogu pokazat svoje zubeke :D

nadam se da nisam falila podforum da me moderatorice ne izgrde :kava:
slika
Keiko

Marketing:

Re: izbjeljivanje zubi

PostPostao/la Dani 26 dana ned lip 06, 2010 9:21 pm

Keiko je napisao/la:kad već pišete o dijetama i svim mogućim metodama uljepšavanja, mene zanima da li je nteko bio na izbjeljivanju zubi..? danas sam slučajno naletila na jedan link pa...
zanima me gdje, kako, koliko para, iskustva, preporuke?? da li je to štetno za zube..? ja bi moje tako rado malo izbjelila prije vjenčanja..mislim i inače bi htjela, al nekako uvik imam boljih ideja kako potrošit par tisuća kuna od izbjeljivanja zubi. :raspa:
al sad slijedi vjenčanje pa da na slikicama mogu pokazat svoje zubeke :D

nadam se da nisam falila podforum da me moderatorice ne izgrde :kava:

Ja sam htjela izbjelit zube al mi je stomatolog rekao da bi prvo trebali promjeniti sve plombe jer njih nebi mogao izbjelit... To mi je ipak malo prevelik trosak pa sam odustala. A i rekao mi je on da imam poprilicno bijele zube i nebi bas mogla dobiti puno bjelije (kaze on, zaboravi one holivudske zube, to su sve navlake :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: )
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Happy Ivy dana ned lip 06, 2010 9:59 pm

možeš li proslijediti link koji ti se čini primamljiv??
meni je to padalo na pamet, ali ništa dalje od toga...
nekaaaad davno sam mislila kak ću si i ja to priuštiti prije svadbe, ali palo u zaborav. a sad je kasno :zubo:
ali imam JEDAN zub koji bih vrlo rado dala izbijeliti :ne zna: se može to tak... samo jedan?
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vrazichka dana ned lip 06, 2010 10:01 pm

i izbjeljuju se po komadu :dani: nemojte nit zamislit koliko to onda moze kostat.. izbjeljuju se u vise faza i svaka faza zasebno kosta..po zubu naravno
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Happy Ivy dana ned lip 06, 2010 10:23 pm

za taj jedan možda nekad i nađem negdje koji kunić :zubo:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la CandyBaby dana ned lip 06, 2010 10:46 pm

Meni je zubarka rekla da su za neko laganije izbjeljivanje super i ove normalne whitening paste za zube, pogotovo malo skuplje, tipa Sensodyne.
A najgora stvar su oni neki preparati za izbjeljivanje - pričala mi je da je imala slučaj da si je mlada cura skroz skurila caklinu :neznamkakoti:
Dakle - ili paste ili stručnoj osobi u ruke :mig:
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la black_magic dana pon lip 07, 2010 12:53 am

ja sam svog zubara pitala za izbjeljivanje za cijenu pa se uvatio za glavu i rekao mi da to ne radim. jer to osteti caklinu i onda zubi budu preosjetljivi. ima puno nacina da kod kuce izbjelis zube koji nisu toliko stetni - soda bikarbona ili limunov sok na cetkicu i trljaj. ili jagodu prerezi na pola i istrljaj zube njom (ali mora biti ona prava jagoda ne one ogromne bezukusne). i svakako odmah nakon bilo koje od tih metoda operi zube (soda bikarbona ostavlja gadan okus u ustima, a voce ima svoj secer pa da ti se zubi ne kvare). meni su rekli da to ne bi trebalo cesce od jednom tjedno radit, al ja osobno izbjelim zube samo kad idem u svatove ili na neki rodjendan, novu godinu - i to radim sodom bikarbonom na taj dan, fino skine nijansu-dvije a zubi i dalje izgledaju prirodno :thumbsup:
svakako probaj prije vjencanja pa ces vidjeti sto ti odgovara
slika
black_magic
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Branči dana pon lip 07, 2010 8:31 am

Frendica mi je pričala da ima više tih varijanti izbjeljivanja:

1) jednokratan tretman gdje se sjedi razjapljenih ustiju oko sat do dva vremena pod posebnom UV lampom,
slika

2) dvotjedni tretman gdje vam stomatolog izradi silikonski kalup po vašim zubima i onda dobiješ neki gelić koji se stavlja u to i drži se po noći 14 dana.

(iako mi nije jasno kako to ide po pojedinačnom zubu ovo kaj je vražička pričala jer koliko sam skužila radi se na cijeloj čeljusti :ne zna: )

što se tiče sode bikarbone, to je kao "stari lijek" za koji je meni još prije desetak godina rekla moja zubarica, iako ja tu nisam primijetila neko poboljšanje nakon ribanja sodom. :ne zna:

meni možda za jednu nijansu zubi posvijetle kad odem na kamenac, poliranje i pjeskarenje.

a ove sve zvijezde imaju one veneers ljuskice, to je super ak imaš love i ak te ne potrefi da ti zub bude preosjetljiv nakon tog brušenja.

dani, a kaj su ti plombe tako požutile da bi se vidla razlika nakon izbjeljivanja?
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la vrazichka dana pon lip 07, 2010 8:37 am

branči moj stari je išao na izbjeljivanje samo jedinice jer mu je jako pozutio. ne znam kako to rade ali njemu je svjetliji. ali to znam da se naplacuje po zubu. ocito ima jos metoda.
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana pon lip 07, 2010 9:19 am

ja sam htjela izbjeliti zube nakon sta sam 5 godina nosila aparatic za zube..ali mi je zubarica rekla :nene: vecina tih metoda su stetne za caklinu,cak je zadnje istrazivanje dokazalo da i paste za zube za izbjeljivanje nisu dobre,u nekim drzavama su cak zabranili i njihovo reklamiranje...tako da sam ja odustala od toga :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la CandyBaby dana pon lip 07, 2010 9:22 am

Vidiš, ova fora sa sodom bikarbonom... Mogla bih to probati. :)
Znam da je odvratnog okusa, ali mi se čini nekako najmanje štetna metoda ;)
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana pon lip 07, 2010 9:27 am

CandyBaby je napisao/la:Vidiš, ova fora sa sodom bikarbonom... Mogla bih to probati. :)
Znam da je odvratnog okusa, ali mi se čini nekako najmanje štetna metoda ;)

sad sam se sjetila :budala:
ja sam koristila bijeli luk i stvarno je :thumbsup: osim okusa naravno :roll:
to je neki recept iz neke knjige kao lijecenje biljem...ugl uzmete rezanj bjelog luka prepolovite ga i time mazete zube,ono da se taj sok od luka "cijedi" po zubima,nakon tog operete zube :thumbsup:
ja probala i meni je djelovalo :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon lip 07, 2010 12:18 pm

Branči je napisao/la:
dani, a kaj su ti plombe tako požutile da bi se vidla razlika nakon izbjeljivanja?

Vidjela bi se jer plombu npr. na prednjem zubu imam vec par godina a nju nemoze izbjelit... Uglavnom, on je rekao da mi se neisplati nikako. Dobra sam si sa zubarom pa mi iskreno kaze. I to sto cure govore, isto mi je rekao da se tako ostecuje caklina...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Keiko dana pon lip 07, 2010 7:04 pm

uh tako sam i mislila, da je to sve štetno..a moji su ionako osjetljivi pa odustajem..
probat ću jedan od domaćih recepata, samo mi zasad jedino onaj s jagodom izgleda primamljivo .. luk , soda fuj fuj :roll: :zubo:
slika
Keiko

PostPostao/la Branči dana sri lip 09, 2010 9:57 am

vrazichka je napisao/la:branči moj stari je išao na izbjeljivanje samo jedinice jer mu je jako pozutio. ne znam kako to rade ali njemu je svjetliji. ali to znam da se naplacuje po zubu. ocito ima jos metoda.

sigurno ima, meni je ovo frendica prepričavala, a priča je stala onog trena kad sam ju pitala dal su joj bili osjetljivi zubi iza toga, a ona rekla da jesu.

nakon toga me više niš nije zanimalo. :D tak da će mi zube izbijeliti photoshop. :zubo:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la geceta dana sri lip 16, 2010 7:46 pm

Evo ja sam probala drugi tretman koji je Branci navela i moram reci da je doista pomogao i da su mi zubi prekrasni. To sam htjela vec i ranije napraviti a ovo mi je bio samo dodatni poticaj. Sto se tice ovih pasti za izbjeljivanje, konzultirala sam nekoliko stomatologa i svi su doslovno rekli da je to porez na budale, nedovoljno je to jako da ista izbjeli.
geceta

PostPostao/la CandyBaby dana sri lip 16, 2010 11:40 pm

geceta je napisao/la:Sto se tice ovih pasti za izbjeljivanje, konzultirala sam nekoliko stomatologa i svi su doslovno rekli da je to porez na budale, nedovoljno je to jako da ista izbjeli.

Da - i meni je zubarka rekla da je to vrlo slabo (mislim na paste uobičajenih marki koje imaju kakti i whitening efekt), ali pomaže za ove svakodnevne utjecaje tipa kava, crno vino, cigarete... i nije tako štetno kao neki preparati.
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Kaliopa dana sri pro 01, 2010 10:39 pm

E ovako sto se tice izbeljivanja potrebno je da imate rodjaka u Nemackoj ili USA :D . A to zato da bi vam jako povoljno mogli nabaviti Crest Whitestrip trakice. Ja sam ih jednom nekako preko neta nabavila tj blend-a-med varijantu ( to je isto samo se tako zovu u Austriji, Madjarskoj i ne znam ni ja gde, a u Americi su Crest).
Lepe se na zube 14 ili 7 dana, sad ima i vise varijanti,2 puta dnevno po pola sata. Efekat je vidljiv i meni odlican.

Jedino ih je problem nabaviti. U Srbiji su sad neki pametnjakovici napravili sajt i prodaju te trakice po nekih 70e , a na e-bayu se te iste nadju i za 20-25e.
Ja cu ih pred svatove nekako nabavitim samo moram naci preko koga :ne zna:
Evo vam i slikica:
slika
slika
slika
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la theonly dana pon pro 06, 2010 1:09 pm

uf, meni je to skoro zube uništilo :budala: imam valjda osjetljivije, al ja sam još na faksu, prije 10ak godina u Austriji sebi kupila te whitening stripes i keljila po 40min, mislim da je tako bilo.. sad zubi su možda mrvicu pobijelili (iako imam i prirodno dosta bijele, ne znam zakaj sam kemijala) al su mi bili užasno osjetljivi na hladno i slatko, užas! i zubar mi onda rekoa, nemoj ni slučajno više te trake..
a doma imam sensodyne whitening- i s njom svaki 2., 3. dan perem zube i ja zadovoljna!
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Kaliopa dana pon pro 06, 2010 2:44 pm

I ja imam osetljivije, ali su mi se trakice pokazale super. Nije bilo nikakve preosetljivosti za koji spominju da je cesta u prvih par dana, i vidno su mi bili belji zubi.
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la mala zaggy dana pet vel 25, 2011 2:29 pm

a citala sam i ja o tim crest trakicama...i stvarno sve ovisi kakve netko zube ima..nekome smeta, drugom ne...ima i neka nova seal verzija, koja bolje prijanja uz zube, ne sece po zubima :D ja isto razmisljam da si narucim jer pusim, pijem kavu itd... :roll:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mia_m dana sub vel 26, 2011 12:53 am

i meni su te trakice bile prilicno dobre,ali sad je vec dosta vremena proslo.i rekao mi zubar sa su mi prirodno malo zuti zubi i da se ne isplati toliko zezat oko toga
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Kaliopa dana sub vel 26, 2011 12:08 pm

Evo ja sam nabavila one crest supreme sto se nose 7 dana. Treba da mi stignu u aprilu.
Malo samo da skinu naslage od kafe i hrane i ja zadovoljna!

Nego mozda je off, ali posto dosta vas porucuje preko nemackog e-baya, zanima me koliko vas kosta postarina. Moje trakice su 15 e koliko bi jos mogli na to da naplate?
Ja sam zamolila rodjaku od dragog da mi ih donese, ali me interesuje koliko kosta kada sama porucujem.
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la Annie_S dana ned ožu 27, 2011 8:43 am

Ja sam bila dvaput glupa i dvaput naručila te crest whitestrips. Prvu rundu sam odnosila i boljeli su me donji zubi ali ajd... Dragi me uvjerava da mu se čine bjelji ali meni baš i ne tak da nije vrijedno spomena. Naručili mi i drugi put jer kao ajde, možda će dragom više koristiti pošto on ima prekrasno ravne zube ali užasne boje od godina cigareta (prestao prije 3 godine, ali dvije kutije dnevno su uzele svoj danak) i kave tak da čak iznutra ima i smeđe fleke. Sad ih nosi i pri kraju je, ali ni tu ne vidimo baš nekih pomaka. Ima puno ljudi po netu koji su oduševljeni, ali evo, kod nas baš i nije djelovalo osim boli tak da mi ne preporučamo.
slika
Annie_S

PostPostao/la Kaliopa dana ned ožu 27, 2011 1:32 pm

Bas mi je zao. Mene stvarno nista nije bolelo i bas sam bila zadovoljna rezultatima. Jedva cekam da mi stignu trakice. Ne znam jedino da li da ih odmah koristim ili pred vencanje :ne zna:
Annie jeste slikali zube? ja sam slikala, jer sam u medjuvremenu pomislila pa to nema nikakvog efekta ( kad ih gledam svaki dan). A kad sam na kraju uporedila slike, razlika je bila bas ocigledna.
Mozda je tvoj dragi pre trakica trebao otici na poliranje.
slika
slika
Kaliopa

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Šminkanje, frizure, dijete, kozmetika lica i tijela

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.