Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

košulja kratki rukav vs dugi rukav

Koristan topic za muškarce i uređivanje za dan vjenčanja.

košulja kratki rukav vs dugi rukav

PostPostao/la tangerina dana pon pro 08, 2008 6:50 pm

Naime, neku večer smo razglabali o košuljama, te sam ja bzvz rekla da dragi može uzet i kratke rukave s obzirom da će bit još toplo (kao tema je bila kako se odjenut s obzirom da li će biti toplo ili hladno), na što sam dobila odgovor da mladoženja većinom ima duge rukave. :huh: hm, kad malo razmislim, kod nas sam većinom i to viđala, no da li je to neko pravilo ili? :ne zna: kakve košulje će vaši budući kupovat ili kakve su vaši sadašnji imali? :kava: tako da se malo bolje informiram prilikom potrage.. :jig:
tangerina

Marketing:

Re: košulja kratki rukav vs dugi rukav

PostPostao/la 5rich dana pon pro 08, 2008 6:52 pm

moj je imao dugi rukav,iako je bilo jakooo vruće,ali se nakon prvog plesa presvukao...a i obijali ga vinom dok smo nazdravljali :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ness dana pon pro 08, 2008 6:55 pm

Moj muž je imao duge rukave, i manžete na kraju tih dugih rukava, isto tako je imao i njegov kum i muž od moje kume, a datum je bio 02.08. i bio je to jedan od toplijih dana ikad.....
Meni su dugi rukavi ipak svečaniji i ne mogu se mjeriti sa kratkim rukavima...... uostalom, mi smo išli u crkvu, treba pokazati da se poštuje institucija....
a može se kasnije u sali preobući u neku drugu košulju na kratke rukave
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pon pro 08, 2008 6:57 pm

ma da.. i mislila sam da će tako nekako i bit razlog (crkva, kultura itd), iako, što se tiče crkve, ja bila na vjenčanju gdje je lik cijeli dan imao košulju na duge, prsluk i sako.. a toplina nas ubijala, dakle, i da je imao kratke, svećenik nebi ni znao :)
no dobro... ima par narančastih košulja, pa se može presvlačit cijelu noć :rofl:
tangerina

PostPostao/la Ness dana pon pro 08, 2008 7:04 pm

čuj da je imao i kratke rukave i sako opet bi mu bilo vruće........
a na slikama se vidi košulja i manžeta koja viri iz rukava...... meni je to puno elegantnije nego kratki rukav, barem za mladoženju.......
moj dragi siroti se skoro otopio na vjenčanju, košulja dugih rukava, prsluk, kravata i sako, zakopčani....... siroče, a ja imala samo bolero i vikala kako mi je vruće :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pon pro 08, 2008 7:11 pm

Ness je napisao/la:čuj da je imao i kratke rukave i sako opet bi mu bilo vruće........
a na slikama se vidi košulja i manžeta koja viri iz rukava...... meni je to puno elegantnije nego kratki rukav, barem za mladoženju.......
moj dragi siroti se skoro otopio na vjenčanju, košulja dugih rukava, prsluk, kravata i sako, zakopčani....... siroče, a ja imala samo bolero i vikala kako mi je vruće :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

kozo :rofl: :rofl: :rofl: a jadni... mislim da će mi baš bit žao dragog... ali kako tako će dočekat večeru i skidanje :rofl: već kad ja neću skidat vjenčanicu, nek on skida košulju... no mislim da će on više čekat skidanje kravate nego košulje... (toliko je mrzi hehe)
tangerina

PostPostao/la arlenna dana pon pro 08, 2008 8:09 pm

Po bontunu. kada se ide na neku svečanost ili vjenčanje zbog elegancije i iz pristojnosti se nosi košulja dugih rukava! to mi je već nekoliko gospođa u dućanima s košuljama reklo a i sama znam jer mi tata svaki dan zbog posla i svega uvijek nosi novu košulju i kad peglam sve same košulje dugih rukava po 10 u tjednu ih zna imati :neznamkakoti:

npr. u 6.mj se udavala moja sestrična i kad smo kupovali košulju dragom i mom tati...samo su gledali duge rukave... i dragom nije bilo jasno...pa kak će on imatr duge rukave a vani vruće..ljeto... na kraju 90 % muškaraca na svadbi je imalo duge rukave!

tako da uvijek za neku svečanost gledajte da budu dugi rukavi! :mig:
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pon pro 08, 2008 8:11 pm

to je sve i logično, samo se ja pitam kako to meni nije palo na pamet?! očito mi razmišljanja o vrućini oduzimaju dio mozga koji bi trebao logično razmišljat...

dakle, definitivno se kupuje košulja na duge rukave... a jadan.. pa ove godine je kupio novu na duge (narančastu), a imao je u svatovima.. bilo bi glupo da je stavi za vlastite?
tangerina

PostPostao/la Reina dana pon pro 08, 2008 8:22 pm

i moj je mužić imao duge rukave, samo je on imao normalnu, klasičnu košulju, pa nije imao manžete.
kod nas nije dolazilo u obzir da ima kratke rukave, to mi je bezveze.
definitivno mora imati duge rukave, bez obzira na vrućinu. :raspa:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana pon pro 08, 2008 8:36 pm

Reina je napisao/la:
definitivno mora imati duge rukave, bez obzira na vrućinu. :raspa:

meni je to najelegantnije! i najbolje! :thumbsup:
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sri pro 10, 2008 12:05 pm

arlenna je napisao/la:Po bontunu. kada se ide na neku svečanost ili vjenčanje zbog elegancije i iz pristojnosti se nosi košulja dugih rukava! to mi je već nekoliko gospođa u dućanima s košuljama reklo a i sama znam jer mi tata svaki dan zbog posla i svega uvijek nosi novu košulju i kad peglam sve same košulje dugih rukava po 10 u tjednu ih zna imati :neznamkakoti:

npr. u 6.mj se udavala moja sestrična i kad smo kupovali košulju dragom i mom tati...samo su gledali duge rukave... i dragom nije bilo jasno...pa kak će on imatr duge rukave a vani vruće..ljeto... na kraju 90 % muškaraca na svadbi je imalo duge rukave!

tako da uvijek za neku svečanost gledajte da budu dugi rukavi! :mig:

točno ovako kako je arlenić napisala.
bonton i pravila odijevanja nalažu da se za sve svečane i poslovne prigode nosi košulja dugih rukava i kravata.

e sad, neke stvari su tu malo olabavile u posljednje vrijeme, pogotovo što se tiče mladih i kakvo je vjenčanje.
u svakom slučaju mladoženja, kum, roditelji i ostala uža svita moraju na tradicionalnom vjenčanju imati odijelo sa košuljom dugih rukava i kravatom.
mlađi gosti si mogu u slučajevima jakih vrućina i općenito svog casual stila dopustiti neke propuste, znači mogu doći u košulji bez kravate, ili u košulji kratkih rukava, nitko ih neće gledati mrko ukoliko izgledaju uredno, čisto i dotjerano (i to naravno isključuje traperice i moderne cipele-tenisice - ali mogu biti crne ili svijetle keperice i mokasinke). Općenito se tu onda primjenjuju pravila business half casual (baš ovaj dio što se tiče da je dopušteno za goste košulja kratkih rukava i košulja bez kravate).
Ako mladenci rade ne-tradicionalno vjenčanje (a to se može zaključiti po različitim elementima: mladenkina haljina nije vjenčanica ili mjesto održavanja je plaža, neki drugi detalji koji pozivaju na drugačiji stil i same želje mladenaca) onda naravno nema pravila odijevanja, nego se prilagođava stilu vjenčanja.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la tangerina dana sri pro 10, 2008 12:11 pm

nisam ni znala za sve to, ali mi je glupo kad u neke svatove ljudi idu u trapkama.... ja volim bit ubučena kulturno, ako nemam nešto novo novcato, rađe bi posudila...obukla nešto i staro, no običaj mi je kako tako kupit nešto novo, neiznošeno, i što mogu iskoristit kasnije!
tako i dragome!

ukratko, za naše svatove dragi bude imao duge, a za druge smije i kratke, kao što i običava, bitna je kravata :jig:
Zadnja izmjena: tangerina; sri pro 10, 2008 4:25 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
tangerina

PostPostao/la midva dana sri pro 10, 2008 4:06 pm

:ne zna:
moj dragi je imao kratke rukave....
u crkvi je imao sako, a poslije u sali ga je skinuo i to je bilo to, meni se činio dosta svečan :ne zna:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Iva dana sri pro 10, 2008 6:52 pm

moj bu imao kaj mu ja velim, bez pogovora :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
slika
Iva
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la theonly dana pet pro 12, 2008 10:01 am

M bu isto htio kratke, vec ga vidim, tom covjeku je staaalno vruce :izivciran:
al sam cula da nebu :raspa:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana pet pro 12, 2008 10:11 am

theonlyfuse je napisao/la:M bu isto htio kratke, vec ga vidim, tom covjeku je staaalno vruce :izivciran:
al sam cula da nebu :raspa:

tak je moj za sestričninu svadbu krajem 6.mj htio kratke rukave... i ja mu rekla kak ce svi imati duge i da to tak treba biti i negodovao je...i na kraju kupili duge rukave da bi mi na svadbi rekao da dobro da je kupio duge jer su svi oko njega imali duge rukave tako da bi mu bilo neugodno..i da sad zna kak se treba obuć za svadbu općenito biločiju :D
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana pet pro 26, 2008 10:23 am

moj dragi je cijelo ljeto na poslu u dugim rukavima, radi bontona ipak je dugi rukav svečaniji.... :loveflag:
tak da i oni kojima je vruće barem bi na svadbi trebali stisnut zube!
ak mi možemo i štiklama, mogu i oni u dugim rukavima :D
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sub pro 27, 2008 5:22 pm

Moj dragi je imao duge rukave i mandete... Meni osobno kosulja ni nije nesto svecano al kravata i prsluk su ti koji podizu cjelokupini dojam. Prsluk na kosulju kratkih rukava nikako neide :ne zna: Bar se meni tako cini :ne zna:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana sub pro 27, 2008 5:39 pm

uf, nikako prsluk na kratki rukav! :shock1:
ma odjelo ni ne mora biti trodjelno da bude svečano, tu su i smoking ( na njega kolko ja znam nejde prsluk) a ima i običnih svečanih odjela....
meni osobno je najljepše trodjelno sa ruskom kragnom na košulji i ona lepršava kravata (ne znam kak se to zove) :ne zna:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana sub pro 27, 2008 5:42 pm

zato si ti štefica odabrala zimsko vjenčanje, bar nemaš muka po pitanju topline u dugim rukavima :rofl:
tangerina

PostPostao/la stepford wife dana sub pro 27, 2008 5:47 pm

:rofl:
ne, moj dragi ti je cijelu godinu u dugim rukavima :jig:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana sub pro 27, 2008 5:50 pm

moj ne nosi košulje, osim kad su neke fešte, a onda ide sistem ljeto-kratki, zima-dugi... tako da će bit problem naviknut se na duge... :rofl:
tangerina

PostPostao/la 5rich dana sub pro 27, 2008 6:19 pm

moj dragi mora svaki dan biti elegantno obučen,tak da skoro svaki dan je u odijelu,nekad fura i onu "sportsku elčegnaciju,tj trapke košulja i sako,ali je većinom u odijelu...i uvijek ima duge rukave...

i on se nije na vjenčanu planirao presvlačit u kratke rukave,ali nije mogao biti oblijan vinom...a ko bi se sjetio uzeti rezervu košulju...moram li reći da smo jedva ovu skopali... :neznamkakoti: :neznamkakoti: ali glavno da smo oboje uzeli po 2 para rezervinh cipela :rofl: :rofl:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lady-Ma dana sri sij 07, 2009 3:41 pm

dugi rukav definitivno!! i mandžete :mig:
Ljubav pokreće sve u nama
lady-Ma

PostPostao/la bubamara dana čet sij 08, 2009 2:50 pm

lady-Ma je napisao/la:dugi rukav definitivno!! i mandžete :mig:

Potpisujem.
Btw, vidjela sam nekoliko mladoženja u kratkim rukavima i to je neusporedivo. Dugi rukavi izgledaju daleko ljepše i svečanije.
slikaslika
bubamara
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Odijela, cipele i sve ostalo za njega

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.