Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Šivanje vjenčanice (savjeti, preporuke, pitanja...)

Stilovi vjenčanica, saloni vjenčanica, savjeti i slike, haljine iza ponoći, za kume, mame i djeveruše, cipelice i sandale...

Re: Šivanje vjenčanice (savjeti, preporuke, pitanja...)

PostPostao/la crneoci dana čet lis 11, 2012 8:26 pm

Pozdrav,
jel ima netko neku preporuku sa sivanje vjenčanice, konkretno neka iskustva s Kontesom Nerom? ili neki drugi dobar salon za preporučiti?
Hvala :)
crneoci

Marketing:

PostPostao/la slatkica:) dana čet lis 11, 2012 10:10 pm

crneoci je napisao/la:Pozdrav,
jel ima netko neku preporuku sa sivanje vjenčanice, konkretno neka iskustva s Kontesom Nerom? ili neki drugi dobar salon za preporučiti?

meni su šivale cure koje sam našla preko fejsa :D
sve je bilo po mojim željama,gotovo za 3 tjedna i koštala je 2700kn :D

evo linka
https://www.facebook.com/vjencaniceizra ... ts&fref=ts
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maybelline dana pet lis 12, 2012 8:13 am

pitaj ovu forumasicu viewtopic.php?f=16&t=415&p=422848&hilit=kontesa+nera#p422848 :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la arlenna dana pet lis 12, 2012 10:30 am

nisam šivala vjenčanicu u Kontesi Neri, ali 3 večernje haljine su šivane kod njih za moje vjenčanje, 3 različite osobe..preko preporuke i bilo je sve ok do zadnjeg dana... neki popravci itd... bolero krivo sašiven...

inače jako ljubazna ona mlada ženskica, neznam da li joj je ime Kristina -uglavnom ta ženskica je super...i uz tvoju želju, ona još kaže što bi ti preporučila da se napravi i stvarno super ispadne to na kraju...osim tih nekih detalja koji su finiš!

mi smo 2 puta na popravak nosili bolero...na kraju se to nije dalo popraviti i više nismo vraćali!
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la crneoci dana sub lis 13, 2012 4:03 pm

Puno hvala svima :)))
crneoci

PostPostao/la lilica dana uto stu 06, 2012 5:37 pm

cure, molim vas za pomoc.. sve sam sigurnija u to da cu vjencanicu sivati jer vidim da i nije neka razlika u cijeni a ovako znam da je u super stanju i da sigurno nije nosena, posivjela, ostecena itd. a jos jedan od razloga je i taj sto sam u filmu bride wars vidjela vjencanicu u koju sam se zaljubila :lovestruck: naravno da si veru wang ne mogu priustiti, ali zanima me za koga mislite da bi mi ju mogao sasiti da bas tako izgleda? naime najvise me strah da mi ju ne sasije a ne bude to to sto sam ja ocekivala, onda nema vise povratka. pa ako znate nekog tko po slici moze sasiti identicnu vjencanicu, molim vas javite :o e i jos nesto, kako to ide kod sivanja, jel se to placa prije il posije vjencanja i ako prije, koliko prije? :D evo i slicica da vidite o kojoj haljini pricam slika
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana uto stu 06, 2012 5:53 pm

lilica je napisao/la:cure, molim vas za pomoc.. sve sam sigurnija u to da cu vjencanicu sivati jer vidim da i nije neka razlika u cijeni a ovako znam da je u super stanju i da sigurno nije nosena, posivjela, ostecena itd. a jos jedan od razloga je i taj sto sam u filmu bride wars vidjela vjencanicu u koju sam se zaljubila :lovestruck: naravno da si veru wang ne mogu priustiti, ali zanima me za koga mislite da bi mi ju mogao sasiti da bas tako izgleda? naime najvise me strah da mi ju ne sasije a ne bude to to sto sam ja ocekivala, onda nema vise povratka. pa ako znate nekog tko po slici moze sasiti identicnu vjencanicu, molim vas javite :o e i jos nesto, kako to ide kod sivanja, jel se to placa prije il posije vjencanja i ako prije, koliko prije? :D evo i slicica da vidite o kojoj haljini pricam slika

ove cure su meni šivale i mislim da sam vidla da su radile i tu haljinu o kojoj pričaš :D
https://www.facebook.com/vjencaniceizra ... tos_albums
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana uto stu 06, 2012 6:03 pm

a jel tvoja bila slicnog kroja? mene je uzasnoo strah kak ce to ispast, pogotovo kod nekog tak nepoznatog kaj je samo na fejsu. nekad ti nepoznati naprave i bolje od ovih razvikanih, al opet nisu ni ovi razvikani bez razloga razvikani.. joooj ne znam, poludit cu, moram sto prije rijesit pitanje vjencanice jer mi je ona jedna od najvaznijih stvari na svadbi. a tak sam izgubljena sva :ne zna:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana uto stu 06, 2012 10:20 pm

lilica je napisao/la:a jel tvoja bila slicnog kroja? mene je uzasnoo strah kak ce to ispast, pogotovo kod nekog tak nepoznatog kaj je samo na fejsu. nekad ti nepoznati naprave i bolje od ovih razvikanih, al opet nisu ni ovi razvikani bez razloga razvikani.. joooj ne znam, poludit cu, moram sto prije rijesit pitanje vjencanice jer mi je ona jedna od najvaznijih stvari na svadbi. a tak sam izgubljena sva :ne zna:

imaš moje slike na pričama s vjenčanja pa si pogledaj :o
a bila sam i ja skeptična,normalno je to :mig:
kad sam došla k toj curi,pokazala mi je haljine koje je tad imala kod sebe,na kojima se još radilo ili koje su gotove a nisu ih cure još pokupile i sve sumnje su nestale.
ipak,ako se odlučiš na šivanje,kod bilo koga,reci da ti treba 2 tjedna prije nego ti zaista treba. na taj način češ bit sigurna da ako nešto ne bude po planu još stigneš negdje unajmit :D
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana sri stu 07, 2012 10:22 am

di su ti slikice? ok dovoljno cu na vrijeme rec, planiram vec sad odabrati neku krojacicu pa u grubo dogovoriti da ne bude poslije nesporazuma :o
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana sri stu 07, 2012 11:13 am

lilica je napisao/la:di su ti slikice?

viewtopic.php?f=7&t=2367
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana sri stu 07, 2012 1:45 pm

jako lijepo. ok raspitat cu se kod njih i jos nekih kaj su mi upale u oko pa cu valjda uspjet dobit ono sto trazim :cerek:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lilica dana čet stu 15, 2012 9:37 pm

ne usudujem se ipak kod njih.. treba mi netko za kog puno ljudi jamci iz svog vlastitog iskustva. a po forumima vidim da su svi zadovoljni s annom rizzo. al preporuka nikad dosta :D pa ako netko ima friska iskustva s njom neka podijeli to tu s nama :o
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la crneoci dana sri stu 21, 2012 2:57 pm

Pozdrav, još uvijek u potrazi za krojačicom ....pa me zanima jel ima netko iskustva sa sivanjem u Royal Bridu? Bila sam na razgovoru, sve je prošlo super, ali sam postala malo skeptična kad
mi je cura rekla da uzmu mjere i to je to, idući put se vidimo kad je vjenčanica gotova, nema nikakvih proba, ničega jer sivaju vani.....nekako mi to ne zvuči dobro :( jel ima itko kakva iskustva sa
tim salonom?
crneoci

PostPostao/la hrmarijana dana uto pro 11, 2012 9:31 pm

jel netko šivao vjenčanicu u salonu ljubav? odlučila bi se tamo na šivanje vjenčanice u tom salonu, pa vas molim da mi se netko javi pleaseee
hrmarijana

PostPostao/la lilica dana pet sij 04, 2013 6:29 am

jucer sam bila na prvom sastanku s annom rizzo i moj jedini komentar je :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: zena je super, simpaticna, normalna i jako jako draga. brbljale smo ko da se znamo godinama, ispregledala je sliku moje zeljene vjencanice iz svih kuteva, rekla mi je odmah sto joj se sve ne svida i sto bi ona promijenila kako bi ja u njoj izgledala ljepse i vitkije. nisam mogla odluciti koje boje zelim vjencanicu, cisto bijelu ili prirodno bijelu pa mi je odrezala po komad od svake i cipku koja ce ici preko i rekla da na danjem svjetlu pogledam koja mi se vise svida. skolovala se u milanu gdje ima i salon i njeno znanje i poznavanje krojeva je izuzetno veliko. najvaznije, vidim da to ne rai samo zbog novaca nego stvarno uziva u kontaktu s mladenkama i daje sve od sebe da im taj dan bude savrsen. ostavit cu ovdje njen kontakt jer je poprilicno tesko doci do njenog broja ili stranice, (ja sam pronalazila krivu koja je vec zatvorena) a naravno za nju imam samo najbolje za reci i uvijek cu je preporuciti svima. dakle, web adresa: www.anna-spose.com mail adresa: annaspose@fastwebnet.it tel: 01-4668025 mob: 098-317274
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Lina20 dana pon sij 14, 2013 2:06 pm

jolka je napisao/la:da li tko šivao vjenčanicu kod Borisa Pavlina i kakva su iskustva?
koliko čujem cijene u rasponu od 5000-14000kn
:raspa:

Imam vjenčanicu (čipka, uska, svjetlucava) od Pavlina (raspon cijena je taj). Za njega sve pohvale, jako je stručan, pedanta i profesionalan. Haljine se šivaju ručno i svaki detalj po tebi savršeno napravi. Ja sam prezadovoljna, imala sam veliku svadbu i svi su pričali samo o haljini, sve je oduševila. To mu je bila prava reklama. Preporučam :loveflag: :10od10:
Lina20

PostPostao/la dea999 dana pon sij 21, 2013 2:43 pm

Curke bok,
evo, ovo je moj prvi post na ovom forumu pa 'dobrodosla ja'! :bravo:

Odlucila sam se na sivanje vjencanice koja ce biti dosta raskosna, nacifrana i moguce zahtjevna. No naravno, izmedju zelje da vjencanica bude kak spada i zelje da ne bankrotiram na njoj, svadim se sama sa sobom :ha:

Pa bih molila odgovore iskusnih forumasica:

1. Aleksandra Dojcinovic - ima li tu netko iskustva sa cijenama sivanja i kvalitetom materijala?

2. Katarina Dzale Friends Design - ista pitanja :)

3. NO NAME krojacica ali s preporukom i iskustvom (pozeljno da je radila za nekog renomiranog) - meni najdraza opcija :)
ako ima netko da je sivao kod krojacice s ovakvom pozadinom, molila bih da napise koju rijec i kontakt na PM...

Od Pavlina sam odustala jer kakve sam srece, ispod 10 000-12 000kn ne bum prosla, a tolko se ipak necu zaletavati...

I nesto vidim preporuke za salon Romantika, da je vlasnica maher i da su jako dobri u sivanju vjencanica?

Hvala unaprijed na svakoj pomoci!!
dea999

PostPostao/la lilica dana pon sij 21, 2013 3:08 pm

dobrodosla draga :buket: :buket: :buket: kao sto sam vec napisala, moja preporuka za annu rizzo, ima iskustva posto u milanu ima salon i odlicno joj ide (a znas i sama kakvi su talijani po pitanju mode) i nisam za nju cula niti jedan los komentar. ja sam njoj povjerila kreiranje svoje vjencanice i sigurna sam da ce i najzahtjevniju vjencanicu skrojiti tocno onako kako si htjela. ja kad sam bila na dogovoru toliko smo se napricale, ispregledale sliku vjencanice iz svih kuteva, svaki dio vjencanice definirale tocno onako kako ja zelim, s tim da mi je i dala neke jako dobre prijedloge s obzirom na moju figuru kako bi jos bolje izgledala u njoj. ona radi prvo prototip vjencanice s obicnim materijalom sve dok se ne dogovorite za svaki milimetar kako ce izgledati i dok skroz nisi zadovoljna, tek onda pocinje sa sivanjem. a cijena je i vise nego pristupacna :thumbsup: eto..ako te jos nesto zanima slobodno mi se javi u inbox :mig:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la maybelline dana pon sij 21, 2013 6:23 pm

dea999 je napisao/la:Curke bok,
evo, ovo je moj prvi post na ovom forumu pa 'dobrodosla ja'! :bravo:

Pa bih molila odgovore iskusnih forumasica:

1. Aleksandra Dojcinovic - ima li tu netko iskustva sa cijenama sivanja i kvalitetom materijala?

Hvala unaprijed na svakoj pomoci!!

:bok:
forumasica samo_njegova je kod nje dala sivati vjencanicu, probaj ju kontaktirati preko pp :thumbsup:

neznam kako se krecu cijene kod Matije Vuice
ova cura je kod nje sivala viewtopic.php?f=7&t=1626&start=0

2. Katarina Dzale Friends Design - ista pitanja

viewtopic.php?f=16&t=415&start=75#p330331
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la dea999 dana pon sij 21, 2013 11:18 pm

hvala curke!!samo da si jos maznem par antibiotika prije formiranja cijene i bit ce sve super :shock1:

no, i dalje si moram iskopat neku 'anonimku+, u slucaju da ovo zvisi
dea999

PostPostao/la maybelline dana uto sij 22, 2013 2:17 pm

dea999 je napisao/la:hvala curke!!samo da si jos maznem par antibiotika prije formiranja cijene i bit ce sve super :shock1:

no, i dalje si moram iskopat neku 'anonimku+, u slucaju da ovo zvisi

a da probas preko kineza si naruciti :idea:
pogledaj na ovoj temi :thumbsup:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Laetitia101 dana ned vel 03, 2013 8:58 pm

Prvo bih sve htjela pozdraviti :bok:
Ovako: udajem se u 8.mjesecu i odlučila sam da ću si definitivno dati šivati vjenčanicu. Odabrala sam si okvirno model, tj kako bi vjenčanica trebala izgledati: krinolina, princezasta, sa kolutom ali ne prevelikim i trebao bi mi čvrsti korzet. Lepršava, kombinacija svile u podlozi i gore til ili šifon i zadnji sloj čipka, ali one aplikacije (ako sam dobro napisala :ha: ). Uglavnom, tražim preporuke za dobru krojačicu koja ima razumne cijene (u obzir dolazi Zg i okolica). Jedna krojačica kod koje sam već bila rekla mi je cifru od 6000kn (meni se to čini maaalo previše) i stalno je govorila da mi ne treba čvsti korzet, da će ona to srediti s par slojeva materijala u predjelu grudi. Mene je toga strah jer nisam baš "obdarena", a i probala sam već nekoliko haljina u salonima gdje isto nije bio čvrsti korzet i padale su mi. Uglavnom, sad me strah svega i svačega i nemam pojma uopće na što da obratim pažnju...
slika
Laetitia101

PostPostao/la lilica dana pon vel 04, 2013 6:23 am

pa ako ima cipke cijena i nije tako pretjerana jer je cipka skupa. ja svoju isto sivam i inace je 5300 a zbog cipke na korzetu mi je 5800. kad uzmes u obzir da je u toj cijeni materijal i rad, a i da ti ta vjencanica dolazi u ruke nova novcata i poslije ostaje kod tebe, cijena je skroz ok. jedino ne znam zasto ti ne zeli cvrsti korzet, objasni joj da ti inace pada i da ga ti zelis. ona smije dati prijedlog ali u konacnici si ti ta koja placa, stoga ti i odlucujes. ili promjeni krojacicu..
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la teta iz vrtića dana ned vel 10, 2013 2:45 pm

Laetitia101 je napisao/la:Prvo bih sve htjela pozdraviti :bok:
Ovako: udajem se u 8.mjesecu i odlučila sam da ću si definitivno dati šivati vjenčanicu. Odabrala sam si okvirno model, tj kako bi vjenčanica trebala izgledati: krinolina, princezasta, sa kolutom ali ne prevelikim i trebao bi mi čvrsti korzet. Lepršava, kombinacija svile u podlozi i gore til ili šifon i zadnji sloj čipka, ali one aplikacije (ako sam dobro napisala :ha: ). Uglavnom, tražim preporuke za dobru krojačicu koja ima razumne cijene (u obzir dolazi Zg i okolica). Jedna krojačica kod koje sam već bila rekla mi je cifru od 6000kn (meni se to čini maaalo previše) i stalno je govorila da mi ne treba čvsti korzet, da će ona to srediti s par slojeva materijala u predjelu grudi. Mene je toga strah jer nisam baš "obdarena", a i probala sam već nekoliko haljina u salonima gdje isto nije bio čvrsti korzet i padale su mi. Uglavnom, sad me strah svega i svačega i nemam pojma uopće na što da obratim pažnju...

Čvrstih i gotovih korzeta možeš naći u Dubravi u Tekstilki. Između ostaloga tamo možeš pronaći i sve vrste materijala potrebnih za šivanje vjenčanice, kao i ukrase, nakit, krinolinu...
Možda bi ti bilo najbolje otić tamo da si sama pogledaš i eventualno odabereš od materijala što ti se sviđa pa odmah na licu mjesta vidiš i koliko bi te sve izašlo, tako ćeš najbolje znati dal krojačica "mulja" ili ne.
Meni su osobno u jednom salonu objasnili da krinoline baš i nisu isplative za šivanje jer im cijena na kraju ispadne približno ista kao i cijena vjenčanica u salonu, a i ja se na kraju nisam usudila tako na slijepo nešto naručivat jer znam da obično u mom slučaju to nešto ne ispadne onako kako sam si ja to zamislila, tak da sam osobno odustala od šivanja...u svakom slučaju raspitaj se možda netko ima još kakvo drugačije iskustvo.
Ja sam primjerice svoju vjenčanicu kupila novu, ne nošenu...po narudžbi znači i u mojoj veličini za 5 i 500, eto usporedbe radi ti dajem primjer da možeš naći i gotovih haljina po "povoljnijoj" cijeni, samo si trebaš uzet vremena i obić što više salona da vidiš gdje se i što nudi. Al uglavnom da se nać jako lijepih i novih haljina.
Ovo što ti je Lilica rekla za cijenu čipke ti je živa istina...cijena pojedine (pogotovo ako je sa biserčićima ili nekim svjetlucavim ukrasićima) ti prelazi cijenu cca 600 kn po metru. Ja sam si primjerice htjela dat šivati čipkani bolero, al kad sam skužila da bi me samo materijal izašao 800 kn skoro sam pala u nesvijest. Eto...nadam se da smo ti uspjele bar malo dočarati sliku svega pa ti sad razmisli i naravno raspitaj se još što bi ti bilo najisplativije. Naravno ako imaš još kakvih pitanja ili nedoumica možeš se javiti i na PP ;) pozz
slikaslikaslikaslika
teta iz vrtića

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vjenčanice iz snova, haljine, odjeća za kume, djeveruše, mame i iza ponoći, cipele

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.