Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Gdje i koju vjenčanicu odabrati? (savjeti i razgovor)

Stilovi vjenčanica, saloni vjenčanica, savjeti i slike, haljine iza ponoći, za kume, mame i djeveruše, cipelice i sandale...

Gdje i koju vjenčanicu odabrati? (savjeti i razgovor)

PostPostao/la Debeljucka dana čet svi 15, 2008 8:16 am

na samom pocetku za takvu potragu moramo si ostaviti dovoljno vremena.... zna sedesit da se djevojka zaljubi vec u prvom obilasku salon au vjencanicu, a ima i slucajevima da onu pravu trazi mjesecima......

neke djevojke imaju tocnu viziju sto i kako zele, a neke nemaju pojma.... najbolje bi bilo krenut bez predrasuda i poslusat svaciji savjet, pa makar to znacilo izprobavanje u nedogled..... bitni su razni modeli, i razne nijanse boja.....

naravno trebalo bi se informirati sto je koja boja

boje koje se nude....

bijela, šampanj, ivory (koja to god boja bila)

treba vidjeti koja boja najbolje stoji na buducoj mladenki, djevojkama tamnije puti najcesce bolje stoji vjencanica sto svjetlija bijela... a svjetlijim djevojkama ipak sampanj.... ali napominjem to sve ovisi od djevojke do djevojke....

i najbitnije... odlucite da li cete kupovati vjencanicu, sivati ili iznajmiti....... raspitajete se kako sto i koliko vremena treba za nabavku vjencanice (ako dolazi iz daleka), koliko traje sivanje.... i ako iznajmljujete da li je na vas datum slobodna....... takodjer napomena djevojkama koje iznajmljuju vjenacanice..... kada na sebi imate idealnu vjencanicu, nemojte se samo u salonu vrtit u njoj, i gledat u ogledalo.... pitajte i detalje stila..... kako se placa (prije ili poslije vjencanja, primaju li kartice, cekove.... i sto ako se haljina osteti..... vjerujte mi ovo sve obaveznbo pitajte.... nemojte biti kao ja..... kao tuka koja je ocarana ljepotom haljine na sebi, zaboravila na zdravi razum)

i na kraju bitna stavka u ovome.... je i uzivajte u svakom trenu pripreme vjencanja, trazenja vjencanice.... druzite se sa prijateljicama, poslusajte njihove savjete..... i nemojte dati da vas mama izivcira...... svojim komentarima.....

ja sam svoju vjencanicu nasla... u trecem salonu koji samo posjetila...... kad sam ju vidjela na vjesalici, rekla sam kumi... nema sanse, tako je obicna :budala: ... ali nagovorile su me kuma i teta u salonu da je probam..... i cim sam usla u nju... osjetila sam klik u zelucu, znala sam da je to ta :ludilo: ....... i odmah sam ju i kaparila......

znaci veselo bez predrasuda krenite.... informirajte se i malo na ovim stranica kako i sto.... i UŽIVAJTE S SVAKOM TRENU

:kiss: :kiss: :kiss:
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Pitanja i razgovori o vjenčanicama

PostPostao/la Studentica24 dana sub svi 17, 2008 12:11 pm

Ovako, znam da imam još vremena do vjenčanja, ali od svih haljina koje sam vidjela - jedna jedina me ostavila bez riječi...
Ova: slika

Nalon - Pronovias... Da, vidjela sam kolekciju i za 2009., ali ništa mi nije ni približno lijepo...
I sad se pitate što je tu užasno, u zadnjih mjesec dana, dvije cure iz mog grada su unajmile BAŠ NJU!!! :shock1:
Kako biste me shvatile, da živim u Zagrebu, ne bih me to dirnulo niti bih znala tko je nosio...ali ja živim u gradu u kojem svatko svakog zna, i na mojoj svadbi će biti 30 ljudi koji su bili i na njihovim svadbama.. :neznamkakoti:
Možete misliti da sam idiotkinja kojoj je bitno da bude "prva u selu", ali Bog zna koliko će još cura uzeti tu vjenčanicu, a ne želim se udati u "seoskoj uniformi"... Tako sam tužna i jadna, tješim se time da bi mi ova vjenčanica možda uuužasnooo stajala - premda, koliko sam vidjela - stoji predivno!!
Uglavnom, odustala sam, najradije bih se udala u ronilačkom odijelu sada...
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Užas!!!!

PostPostao/la Ness dana sub svi 17, 2008 3:36 pm

Studentice draga......
nemoj se prije vremena živcirati........ haljina koja je meni bila najsavršenija na slici stajala mi je tako očajno da bi se radije udala u vrćei krumpira nego u toj haljini...... čekaj dok ne počneš isprobavati haljine, tko zna šta će ti se svidjeti.....
a šta se tiče ove gore haljine, ja sam ju probala u sposi, jako je teška i nespretna za hodati u njoj jer je uska i nerastezljiva, ja sam skoro petom zapela u čipku...... lijepa je, ali jako neudobna, zato don't worry, i zapamti da pronovias nije jedina marka vjenčanica, i druge marke imaju jako lijepih haljina koje su čak i jeftinije od pronoviasa, a kako nisu razvikane, nećeš svoju haljinu vidjeti na još sto cura
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana sub svi 17, 2008 4:01 pm

Nessych je napisao/la:Studentice draga......
nemoj se prije vremena živcirati........ haljina koja je meni bila najsavršenija na slici stajala mi je tako očajno da bi se radije udala u vrćei krumpira nego u toj haljini...... čekaj dok ne počneš isprobavati haljine, tko zna šta će ti se svidjeti.....
a šta se tiče ove gore haljine, ja sam ju probala u sposi, jako je teška i nespretna za hodati u njoj jer je uska i nerastezljiva, ja sam skoro petom zapela u čipku...... lijepa je, ali jako neudobna, zato don't worry, i zapamti da pronovias nije jedina marka vjenčanica, i druge marke imaju jako lijepih haljina koje su čak i jeftinije od pronoviasa, a kako nisu razvikane, nećeš svoju haljinu vidjeti na još sto cura

Hvala ti ness, srce si... :cerek: :cerek:
Gledala sam ja i druge modele i marke, ne samo Pronovias, ali :nene: :nene: ... Nema veze, pronaći ću nešto, imam vremena napretek... Kao što si i sama rekla, prvo moram pronaći model koji mi stoji, a onda se baciti u potragu...
Već sam se smirila, napisala sam ono nakon što me mama nazvala da mi kaže kako lijepu vjenčanicu ima cura kojoj idu na svadbu danas - srušio mi se svijet kad mi je opisala.. :shock1:
Hvala još jednom, :grli: :grli1:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sub svi 17, 2008 4:07 pm

Ali nemoj se ograničiti, probaj što više haljina, ja ovu svoju nikad ne bi probala da sam ju samo na slici vidjela, a kad sam ju obukla bila mi je savršena...... bitno je i kako se osjećaš u haljini
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana sub svi 17, 2008 4:15 pm

Nessych je napisao/la:Ali nemoj se ograničiti, probaj što više haljina, ja ovu svoju nikad ne bi probala da sam ju samo na slici vidjela, a kad sam ju obukla bila mi je savršena...... bitno je i kako se osjećaš u haljini

Znam, paničarim bezveze... Definitivno ću isprobati sve i svašta, valjda ću nešto pronaći...
Hvala ti puno, srce si... trebao mi je netko da me smiri, onaj moj blesan se samo smije, nikakve pomoći od njega... :rofl:
A tebi :grli: :grli: ...
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana ned svi 18, 2008 4:41 pm

Studentice draga, sjeti se Branči koja je već 3 puta do sad promijenila idealnu haljinu... a još nisam niti jednu isprobala :roll:
Budemo mi tebi našle i ljepšu i bolju!
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Studentica24 dana ned svi 18, 2008 8:51 pm

Branči je napisao/la:Studentice draga, sjeti se Branči koja je već 3 puta do sad promijenila idealnu haljinu... a još nisam niti jednu isprobala :roll:

Branči, ti si moja vještica... :rofl: :rofl:
Mama me sad zvala da mi kaže kako se zeznula, da nije to ona haljina što sam joj pokazivala... Htjela sam je ubiti preko telefona... :shock1: :shock1:
Mislila sam se baciti u potragu za nekih 6 mjeseci, ne znam je li mi prerano početi tražiti 10 mjeseci prije?? :ne zna: :ne zna:
Jedino u što sam sigurna - vidjela si me - je da ne želim krinolinu, smatram da sam previsoka za takav tip vjenčanice... Radije bih neki A-kroj, a čipka mi se jaaako sviđa u zadnje vrijeme (prije godinu dana je nisam mogla smisliti)... I, treba mi nešto što ne ističe struk - kojeg nemam!!! Kad je Bog dijelio struk, ja sam igrala nogomet... :rofl: :rofl:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana ned svi 18, 2008 9:06 pm

Studentica24 je napisao/la:
Branči je napisao/la:Studentice draga, sjeti se Branči koja je već 3 puta do sad promijenila idealnu haljinu... a još nisam niti jednu isprobala :roll:

Branči, ti si moja vještica... :rofl: :rofl:
Mama me sad zvala da mi kaže kako se zeznula, da nije to ona haljina što sam joj pokazivala... Htjela sam je ubiti preko telefona... :shock1: :shock1:
Mislila sam se baciti u potragu za nekih 6 mjeseci, ne znam je li mi prerano početi tražiti 10 mjeseci prije?? :ne zna: :ne zna:
Jedino u što sam sigurna - vidjela si me - je da ne želim krinolinu, smatram da sam previsoka za takav tip vjenčanice... Radije bih neki A-kroj, a čipka mi se jaaako sviđa u zadnje vrijeme (prije godinu dana je nisam mogla smisliti)... I, treba mi nešto što ne ističe struk - kojeg nemam!!! Kad je Bog dijelio struk, ja sam igrala nogomet... :rofl: :rofl:

Ma tebi bi i krinolina dobro stajala, ona jedino ne stoji niskim curkama jer se izgube u njoj.
A kroj bi ti bio idealan, ali ne uži, nego širi - opet moraš paziti da zbog svoje visine ne dobiješ metla efekt.
Za struk te kužim u potpunosti - ja ne da ga nemam, nego imam dva šlaufa posuđena od onog michelin gumenog čovjeka. Treba naći dobar korzet koji steže (donje rublje) i još to pojačati na taj način da haljina ide malo u širinu od bokova, da struk izgleda uže.
A 10 mjeseci prije za haljinu je ok, pogotovo ako ćeš to natenane obavljati pa se razduži na 2 mjeseca.

BTW, preimenovat ću ovu tvoju temu u Pitanja i razgovori o vjenčanicama
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Studentica24 dana ned svi 18, 2008 9:15 pm

Branči je napisao/la:Ma tebi bi i krinolina dobro stajala, ona jedino ne stoji niskim curkama jer se izgube u njoj.
A kroj bi ti bio idealan, ali ne uži, nego širi - opet moraš paziti da zbog svoje visine ne dobiješ metla efekt.
Za struk te kužim u potpunosti - ja ne da ga nemam, nego imam dva šlaufa posuđena od onog michelin gumenog čovjeka. Treba naći dobar korzet koji steže (donje rublje) i još to pojačati na taj način da haljina ide malo u širinu od bokova, da struk izgleda uže.
A 10 mjeseci prije za haljinu je ok, pogotovo ako ćeš to natenane obavljati pa se razduži na 2 mjeseca.

BTW, preimenovat ću ovu tvoju temu u Pitanja i razgovori o vjenčanicama

Nisam ti baš sigurna, 182 sam visoka, bojim se da bih izgledala ogromno u krinolini... Nekako mi svi savjetuju A-kroj, ništa preširoko, jer kao imam dobro tijelo... :rofl: :rofl: Bojim se da mi frendice ne vide baš najbolje...
Tako sam i mislila, neka se širi od bokova, jer imam još jedan problem - naime, noge su mi preduge, nisam baš proporcionalna (124 cm - dužina nogu, mjeri se od kukova prema dolje)...
Znači, nije mi rano... Sve ću slikati pa dati vama na sud... :cerek: :cerek:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Pitanja i razgovori o vjenčanicama

PostPostao/la Tasha dana pon svi 19, 2008 6:38 am

Joj draga, ma da i vrecu neku stavis na sebe, lijepo bi izgledala..tako da se ja uopce ne bojim da ti neces naci pravu haljinu za sebe..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pon svi 19, 2008 7:28 am

Moja kuma je isto poprilično visoka i na svom vjenčanju je imala ogromnu krinolinu koja joj je fenomenalno stajala, krinolina ti napravi struk jer stegne u struku i vizualno ga istakne.....
ja sma isto 10 mj ranije krenula po vjenčanicu...... nije prerano
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana pon svi 19, 2008 7:44 am

Mischa je napisao/la:Joj draga, ma da i vrecu neku stavis na sebe, lijepo bi izgledala..tako da se ja uopce ne bojim da ti neces naci pravu haljinu za sebe..

Baš lijepo od tebe, :grli: :grli: :grli: :grli1: :grli1: ... Oraspoložila si me u ovo rano jutro, srećice!!
Što ne znači da ću te poslušati... :rofl: :rofl:
:cerek: :cerek:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana pon svi 19, 2008 7:48 am

Nessych je napisao/la:Moja kuma je isto poprilično visoka i na svom vjenčanju je imala ogromnu krinolinu koja joj je fenomenalno stajala, krinolina ti napravi struk jer stegne u struku i vizualno ga istakne.....
ja sma isto 10 mj ranije krenula po vjenčanicu...... nije prerano

Bitno mi je samo da znam kad ću početi tražiti... Frendica mi čak savjetuje da šivam... :ne zna:
Još ću vidjeti, ali krinolinu uistinu ne bih... Ne znam, dragi je viši od mene 3 cm, imam osjećaj da bih ga pojela u krinolini...
Hvala vam na savjetima, puno ste mi pomogle... :grli:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pon svi 19, 2008 7:52 am

nemoj se puno sekirati draga i probaj od svih krojeva po nešto, pa ćeš vidjeti šta ti najbolje stoji, ni moja kuma nije htjela krinolinu a je na kraju u njoj završila, a na nogama je na kraju imala ravne japanke jer je i njen muž malo viši od nje...... mislim da ne bi vi mislili da ja tu silom propagiram krinoline jer je to meni najljepše...... jer sam ja probala i uske haljine dok sam probavala...... samo kažem da sve treba probati!!!
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 19, 2008 7:53 am

draga nemoj se sekirati..... polako samo polako.... sv ce biti ok.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Kako krenut u potragu za vjenčanicom

PostPostao/la Malavida dana pon lip 09, 2008 12:11 am

Debeljucka - odlicni savjeti! :grli:
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la princessmo dana pon lip 09, 2008 10:31 am

Iako još nisam krenula u potragu za haljinom, smatram da je važno u salonu probati: sjest u haljini, zaplesati valcer i nešto malo divlje, malo skakutati i naravno hodati...u toj haljini se provede manje više cijeli dan u kojem nećete samo stajati mirno...pa je važno da se dobro osjećate u svakom položaju...a ne da vam grudi ispadaju kad skačete, trbuh ispadne kad se sjednete ili još gore da vas korzet tako stisne da ne možete disati, a kamoli se sagnuti...
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet lip 12, 2008 11:10 pm

Debeljucka je napisao/la:
treba vidjeti koja boja najbolje stoji na buducoj mladenki, djevojkama tamnije puti najcesce bolje stoji vjencanica sto svjetlija bijela... a svjetlijim djevojkama ipak sampanj....

sa svime se slažem osim sa ovim :D

tamnoputim curama stoji sve, jer imaju uvijek kontrast kože i vjenčanice, a svjetloputim curama najčešće bolje stoje svjetlije vjenčanice. ja to najbolje znam jer kako sam po prirodi svijetla (svijetlija od najsvjetlije nijanse pudera) sve te šampanj, bež i slične boje se stope sa bojom puti i mogu se dobiti dva razočaravajuća efekta: ili da se haljina stopila sa bojom kože pa sve to skupa izgleda golo, ili da izgleda bezlično i umorno jer nema kontrasta sa bojom tena. svjetli ten jednostavno ne može dobiti takav efekt kakav bi ta haljina imala na tamnoputoj ili osunčanoj koži. tako da je u 99% slučajeva pravilo da će svjetloputoj curki uvijek bolje stajati bjelja vjenčanica jer uz nju boja kože izgleda zdravije, a kontrast čini čuda. (vjerujte osobi koja 90% garderobe ima - bijelo :mig: )
naravno da postoje i iznimke, i ovisi od cure i cure, ali ja sam se osvrnula na ovu konstataciju što je najčešće.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Ness dana pet lip 13, 2008 5:51 pm

Ja isto imam neku bolesnu boju tena i sve bež/šampanj na meni izgleda grozno, a imam jako svijetlu kožu..... moja vjenčanica j bijela, uijek sma ju takvu htjela :cagam:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

CIJENE VJENČANICA U ZAGREBU?

PostPostao/la Tina_pula dana čet srp 17, 2008 9:28 am

Ovako udavače moje,

Pošto sam ja iz Pule, nemam baš priliku otić tek tako jedan dan do Zagreba pogledat vjenčanice.No, zanimaju me jako vjenčanice BELA SIRIUS...Pa da li netko zna da li su vjenčanice ok, kakve su cijene itd.. :ha: Bila bih vam jako zahvalna kada bi mi netko odgovorio :jig:

Pusa :kiss:
slika
Tina_pula

PostPostao/la 5rich dana čet srp 17, 2008 10:24 am

joj...ja nisam baš čula sve pohvale o njihma..navodno kad naručiš vjenčanicu ne dođe na vrijeme,a i čula sam da je jedna cura došla po vjenčanicu tjedan dana prije svadbe,da bi joj dali neku drugu od one koju je prbavala,staru i scufanu(ali čula sam da se to događa i u sposi).tak da..ne znam
Zadnja izmjena: Tasha; čet srp 17, 2008 10:28 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Petrich, prsti su ti prebrzi, pa sam malo uredila postic
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tina_pula dana čet srp 17, 2008 1:49 pm

:shock1: nemoj zezati....ajoj....a u zagrebu jel ima dobrih dućana sa vjenčanicama? Tu u puli ih ima 2-3 al su cijene grozne!!!!!!!!
slika
Tina_pula

PostPostao/la princessmo dana čet srp 17, 2008 2:15 pm

U Zgbu su isto cijene malo paprene, ali barem imaš oooogrooooooomaan izbor i sigurno se može naći haljina za svačiji ukus! :cheer:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana uto srp 22, 2008 2:23 am

Potaknuta Studenticinim postovima da se i ja malo javim. Visoka sam 182 cm, i imam super struk (to mi se najvise svidja na meni, a i moj bubi ga obozava), imam fine i bokove i ok noge (istina Bog koljena su mi kriva, al sta se moze), zato su mi cice sitne, arit nije velika, al je isturena, i svi mi govore da uzmem neku haljinu uzeg kroja da istaknem liniju, pa i tu rit :D , al ovaj moj kaze da su mu te sve uske kao malo svecanije vecernje haljine i ne zeli ni cut za takvu haljinu. On voli one siroke, raskosne, da kad ode po podvezicu da se ne vrati :rofl: A i meni su onak, u globalu, te krinoline najljepse pogotovo one sa tilom i kaj su skroz lagane :vau: Tako da ce moj izbor, 99%, biti krinolina, a i moj je visi od mene 10-12 cm tako da ni to nije problem. Istina, jos nijednu nisam probala i ne znam dal je to to. Al nadam se u pozitivan ishod :cheer:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Vjenčanice iz snova, haljine, odjeća za kume, djeveruše, mame i iza ponoći, cipele

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.