Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Problemi s haljinama za vjenčanje (za gošće)

Stilovi vjenčanica, saloni vjenčanica, savjeti i slike, haljine iza ponoći, za kume, mame i djeveruše, cipelice i sandale...

Re: Problemi s haljinama za vjenčanje (za gošće)

PostPostao/la Tasha dana ned ruj 06, 2009 7:50 pm

Plavusa, jel ti zivis u nekom svom svijetu??

Mislim, daj mi reci kako bi se ti osjecala da ti jedan dan na tvoju svadbu dodje tvoja prijateljica u bijeloj haljini?

Sad ces sigurno napisati da bi ti bilo svejedno, ali dam se kladiti da se ne bi, zasigurno ugodno osjecala..

Ja sam bila na svadbi na kojoj je cura imala svilenu bijelu haljinu i to takvu da sam ja rekla "ah, evo slijedece mladenke" (sve se odigravalo ispred crkve)..na kraju se ispostavilo da je to mladenkina sestricna...da meni to netko napravi (dodje u cisto bijeloj haljini na svadbu, nebitno kojeg modela i materijala) ja se ne bih ustrucavala tu osobu poslati doma..pa nek se ljuti koliko god zeli...jer ako ona mene taj dan nije postivala zasto bih ja nju..

Jer to je jasno nepostivanje mladenke...

Naravno, da ako cura na svadbu dodje u bijelo-crnoj kombinaciji i bijelo iskombinirano sa necim...to je druga prica, to mi ne bi smetalo...ali ovako...

I da, moja frendica je imala zutu vjencanicu, pa si ja nisam obukla bijelu haljinu, iako sam mogla i imam jednu koja mi stoji u ormaru, bas kao sto nisam obukla ni zutu haljinu koju sam planirala obuci na tu svadbu, prije nego sto sam saznala da mlada nece imati bijelu vjencanicu...da sam se u tom trenutku pravila luda, e to bi onda samo pokazalo kakva sam ja osoba i koliko mi je stalo do ljudi na cijoj sam svadbi gost
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la samo_njegova dana pon ruj 07, 2009 7:35 am

ja isto smatram da je bijela na dan vjenčanja rezervirana isključivo za mladenku (ili boja koju je ona odabrala za sebe)

zna se na koga su uperene sve oči tog dana i mislim da je nepoštivanje mladenaca i njihovog dana ako se gosti obuku tako da se ne razlikuju od mladenaca ili ako su neprikladno odjeveni općenito..

eto, toliko od mene na ovoj temi :)
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la amorfia dana pon ruj 07, 2009 9:58 am

moram priznati da do sada nisam razmišljala o ovoj temi što se bijele haljine tiče, vjerojatno zato što gotovo nikad ne nosim bijelo pa se nisam našla u nedoumici :D svejedno, ne bih smatrala nikakvom uvredom da netko odjene bijelu haljinu na moju svadbu, posebno kad je ljeto u pitanju. nemam se potrebu taj dan osjećati kao princeza i zasjeniti sve druge, pa mi ne bi ni smetalo da netko drugi dođe u centar pažnje. jedini čija pažnja će biti bitna je honey, za ostale me samo zanima da se dobro zabavljaju :ples:
evo jednog primjera haljine koja mi je predivna i mislim da se jasno vidi da nije vjenčanica, barem ne klasična...

slika
slika
amorfia

PostPostao/la Tasha dana pon ruj 07, 2009 10:04 am

Amorfia, nitko ne prica o ovim kombinacijama...prica se vodi o skroz bijelim haljinama...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la amorfia dana pon ruj 07, 2009 10:06 am

znam ;) zaboravila sam dodati ovakva haljina, pa da je i skroz bijela :)
slika
amorfia

PostPostao/la thinkblue dana pon ruj 07, 2009 10:30 am

Potpisujem amorfiu. Evo, ja znam da ce mi sogorica doci na svadbu u bijeloj haljini i uopce se ne zamaram time. Stovise, jos se i zafrkavam na racun toga kako bih se sad trebala ljutiti na nju. To su sve nevazne sitnice.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana pon ruj 07, 2009 10:36 am

thinkblue je napisao/la:Potpisujem amorfiu. Evo, ja znam da ce mi sogorica doci na svadbu u bijeloj haljini i uopce se ne zamaram time. Stovise, jos se i zafrkavam na racun toga kako bih se sad trebala ljutiti na nju. To su sve nevazne sitnice.

Ja vam se divim kad vam to ne smeta...mene bi smetalo...pogotovo da mi netko toliko blizak objavi da ce doci u bijeloj haljini...

Think, svaka cast tebi na konjskim zivcima, ali i sogorici na hrabrosti..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana pon ruj 07, 2009 10:40 am

hm, da je baš neka haljina koja izgleda kao vjenčanica mislim da ni meni ne bi bilo svejedno... :rofl: kratke haljine u kombinaciji s nečim mogu proći... :zubo:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Studentica24 dana pon ruj 07, 2009 10:45 am

Drage moje, mislim da ste fulale bit ovog svega, činjenica je da se smatra nepristojnim kad netko na nečije vjenčanje nosi bijelu boju - smeta li tko nekome ili ne, to je sasvim druga stvar!
Ima ljudi kojima uopće ne smeta kad netko podriguje ili prdi u društvu, ali zna se što je pristojno, a što ne... I to je to! :pop: :pop: :pop:
Moji prijatelji znaju za te stvari i od njih to ne očekujem (možda samo od Mische, ima jednu dobru bijelu haljinu :rofl: :rofl: :grli: :grli: ), a ako se netko drugi pojavi - neću mu ništa reći, ali ću imati svoje mišljenje o tome...
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la amorfia dana pon ruj 07, 2009 11:51 am

nisam do sad čula da se to smatra nepristojnim pa sam se mogla osvrnuti samo na svoje mišljenje ;)
slika
amorfia

PostPostao/la mala zaggy dana pon ruj 07, 2009 2:37 pm

mislim da meni ne bi bas smetalo, pogotovo me ne bi izbacilo iz takta, da se netko pojavi u bijeloj haljini, ali ja osobno to nikad ne bi..ona haljinu sa crnim koju je amorfija stavila bi recimo i obukla, ali da je cijela bijela ne...

samo_njegova je napisao/la:ja isto smatram da je bijela na dan vjenčanja rezervirana isključivo za mladenku (ili boja koju je ona odabrala za sebe)

e sad..ja namjeravam imati bijelu haljinu, ali da i namjeravam imati recimo crvenu, ne bih sigurno obavijestila o tome npr. rodbinu s njegove strane i sl...tako da ova tvrdnja ovisi o tome je li mlada napomenula i stvarno ovisi o tome smeta li je to ili ne..dok se po mom misljenju za bijelu podrazumjeva bez obzira na boju vjencanice...
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la flower dana pon ruj 07, 2009 7:45 pm

ovo sam pročitala ovdje http://vjencanja.covermagazin.com/?p=94
"Nemojte ni pod kojim uvjetima obući bijelu haljinu – to se najčešće shvati kao natjecanje s mladenkom, odnosno drugi će pomisliti kako je želite zasjeniti. I jednostavno nije pristojno, ipak je to mladenkin dan i nitko se ne bi trebao boriti protiv toga."

Poštujem to, kažu da nije pristojno, vidim da nekim mladenkama smeta pa ne bi došla obučena u bijelo (iako što se mene tiče na moj pir mogu svi u bijelom :)
Ali mi nije jasno zašto? Natjecanje s mladenkom?? :rofl: Drugi će pomisliti da želite zasjeniti mladenku :). To je mladenkin dan i nitko se ne bi trebao boriti protiv tog :lol: Meni je to smiješno. I di je tu mladoženja?
flower

PostPostao/la tangerina dana pon ruj 14, 2009 1:56 pm

kombinacije sa bijelom su mi ok, no, kompletna bijela haljinica, kao što plava govori, meni se to nikako ne sviđa i full mi je neukusno. nema veze kakvu haljinicu ima mlada, ali, još ako se zna da ima neku drugu boju, pa onda staviti bijelu, ispada zaista kao natjecanje tko je ovdje ljepši :neznamkakoti:
da si neka curka od 10ak godina, ajde, nitko nije mogao zamjenit mene i moju djeverušicu (imala haljinicu bijelu, sa narančastom mašnom), no da je neka gošća tako nešto imala :neznamkakoti: odvratno :neznamkakoti:
tangerina

PostPostao/la princessmo dana uto ruj 29, 2009 6:20 pm

Ja nikako ne podržavam goste na vjenčanju u bijeloj haljini ili odijelu jer je to nekulturno i nepristojno. Ova rasprava je pitanje bontona (kao što je rekla Studentica) i nije uopće važno zašto se to tako smatra (možda su nadmetanje s mladenkom i slična objašnjenja nekome smiješna)...uostalom ne bi bilo polemike da je to sasvim prihvatljivo, odnosno ne bi Cosmo pitala za mišljenje. Nitko do sad nije pitao što mislimo o tome da obuče zelenu haljinu! :neznamkakoti:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana uto ruj 29, 2009 6:27 pm

joj, sad kad ovo vidim, moram napisat da sam ja imala curku na piru (14ak godina), sva u bijelom, što je najgore, ja skontala tek sad, preko slika, da je ona bila u toj boji (bolje), no što sam isti dan vidjela, a tek sad mi proradio kliker, mužev bratić se nacrtao u prsluku sa svog pira, dakle onaj srebrni (svečani, svatovski, ali za mladoženju) i bez sako-a, tako da, tek sad, preko slika, vidim da je izgledao kao neki mladoženja, totalno off :thumbsdown: zaista bi neki ljudi trebali malo razmislit što oblače za u svatove
tangerina

PostPostao/la Cosmo007 dana sri ruj 30, 2009 9:22 am

Drage moje, istina, ne bi uopće postavljala pitanje o tome ima li smisla obući bijelu haljinu na nečije vjenčanje da i sama ne mislim da taš i nije neka fora... Ali evo samo da vam javim, haljina koju ću obući više je crna nego bijela, odnosno, cocktail dvoslojna haljina. Ispod je bijela, a preko toga je crna gusta ćipka, tako da kada bi se govorilo o toj haljini u globalu, prije bi se reklo da je crna nego bijela. Tako da znate. Moram reći da ni sama zapravo ne bih voljela da se netko na mom vjenčanju pojavi u bijeloj haljini.
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Nessa87 dana pon vel 28, 2011 1:50 am

tangerina je napisao/la:joj, sad kad ovo vidim, moram napisat da sam ja imala curku na piru (14ak godina), sva u bijelom, što je najgore, ja skontala tek sad, preko slika, da je ona bila u toj boji (bolje), no što sam isti dan vidjela, a tek sad mi proradio kliker, mužev bratić se nacrtao u prsluku sa svog pira, dakle onaj srebrni (svečani, svatovski, ali za mladoženju) i bez sako-a, tako da, tek sad, preko slika, vidim da je izgledao kao neki mladoženja, totalno off :thumbsdown: zaista bi neki ljudi trebali malo razmislit što oblače za u svatove

Ovo s prslukom mi je totalno smiješno i jadno usput :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Moj kum vjenčani je imao odijelo na našim svatima koje je imao i na svojima ali je tamnoplavo i naravno,imao je drugu koušlju i kravatu,bio je usklađen sa ženom ona je imala sivu haljinu,i nitko nije ni znao da je on to odijelo imao na svojim svatima.
Ja osobo si nikad ne bi obukla bijelu haljinu u nečije svate,inače ne volim bijele haljine.

Sad ću si dati šivati neku haljinu u nekoj tamnijoj boji sve zavisi kakav materijal nađem,a detalji će biti zeleni naravno.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ina1011 dana pon vel 28, 2011 8:17 am

Taman da mi se svi pojave u bijelom... meni to uopće nije važno

Kao što je amorfia rekla:
amorfia je napisao/la:jedini čija pažnja će biti bitna je honey, za ostale me samo zanima da se dobro zabavljaju :ples:
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pon vel 28, 2011 8:33 am

Meni bi smetalo da se netko pojavio od žena u bijeloj haljini, bilo bi mi baš bezveze. Ali mi je bilo svejedno u kakvim su odjelima muški. Tetak je imao jedno 5 puta svečanije odjelo od mog mužeka jer ga je kupio za svoje vjenčanje i platio masne novce. Po meni i je logičnije da je nosio to nego sebi samo radi našeg vjenčanja kupovao novo :ne zna: Ali bijela haljina na nečijem vjenčanju mi je :roll: :roll: :roll: :roll: Ako ništa drugo, izgleda poslije glupo i na fotografijama, kao da imaš 2 mlade.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ina1011 dana pon vel 28, 2011 9:00 am

A što da mlada ima vjenčanicu neke druge boje? trebalo bi o tome obavijestiti sve goste ili? :ne zna:
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mala zaggy dana pon vel 28, 2011 9:04 am

ma da..za odijelo se i meni cini svejedno...osim ako netko ne dode u punoj ratnoj spremi sa svog vjencanja kao npr. ovo http://www.winstanleyssuits.co.uk/image ... C_0380.jpg mislim da bi izgledalo bzvz... :zubo:

a vezano za fotke...bas sam nedavno gledala fotke s vjencanja gdje je bila cura u bijeloj haljini i bas izgleda glupo...250 ljudi na vjencanju i ona jedina u bijelom :roll: bas iskace :kava:

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mala zaggy dana pon vel 28, 2011 9:09 am

Ina1011 je napisao/la:A što da mlada ima vjenčanicu neke druge boje? trebalo bi o tome obavijestiti sve goste ili? :ne zna:

ma ne bi...barem ja ne bi...ma pisu uvijek , da se ne bi smijelo nositi imati bijelo da se ne zasjeni mladeka...bla, bla, bla...po meni se ne radi o tome, nego jednostavno o nekom dress codu...po istom principu kako se ne nosi kanarinac-zuta na sprovode, tak ni bijelo na vjencanje... :ne zna:

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana pon vel 28, 2011 9:09 am

osobno su mi te priče o zasjenjivanju mlade bzvz. mogu je zasjeniti ako cure dođu potpuno gole :rofl:
ok, neke haljine mogu proći pod vjenčanice, još ako ima korzet ili kolut, pa da se u tome pojavi je baš izazivanje neugodnih pogleda, podsmjeha i općenito neugodnih komenatra na račun djevojke. dal bi mlada trebala šiziti zbog toga? nikako. to je problem djevojke koja je došla tako obućena. ako će mlada gledati tko je kako obućen, svadba će joj biti katastrofa. treba ipak malo biti samouvjeren, brinuti se kako što bolje provest dan, bez živciranja. a drugi nek nose što god žele...
iako po bontonu zbilja ne bi trebalo nositi bijelo/crno na svadbe kao i crveno na sprovod. ja nemam bijelu haljinu...ali ja ni ne marim dal će doć u trapericama, tenisicama ili bermudama, samo da im je ugodno i da se zabave.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mia_m dana pon vel 28, 2011 11:28 am

meni je bezveze da netko dodje u bijelom, isto kao sto mi je bezveze ako netko od muskih dodje tako u svecanom prsluku, jer mi smo bili na svadbi di smo stvarno mislili da je jedan od tih mladozenja, jer je mladozenja imao odijelo i kravatu bez prsluka i svi koji ne poznaju mladozenju su isli s tim likom pricati. Isto tako ta osoba ne zna da li je mlada mozda odlucila imati skroz jednostavnu haljinu i nesto sitno nakita itd, pa onda mi je logicno da samo ona bude u bijelom.

mi smo naglasili koje su boje 'rezervirane' za mladence jer smo imali djeveruse i nisam htjela da netko dodje u toj boji. moja svadba, moje pravo, nitko se nije naljutio, bilo je negodovanja, ali svi su znali dovoljno unaprijed i bas me briga.

Mislim da ne bi nikog poslala kuci, ali naravno da bi negodovala u jednom trenutku kad bi to vidila a prije ili kasnije bi. a jedna nasa poznanica (luda zena skroz) je stvarno poslala nekog kuci ali ne zato jer je bila u bijelom nego zato jer je bila bezveze obucena. e to mi je vec glupost.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana pon vel 28, 2011 12:44 pm

Studentica24 je napisao/la:Drage moje, mislim da ste fulale bit ovog svega, činjenica je da se smatra nepristojnim kad netko na nečije vjenčanje nosi bijelu boju - smeta li tko nekome ili ne, to je sasvim druga stvar!
Ima ljudi kojima uopće ne smeta kad netko podriguje ili prdi u društvu, ali zna se što je pristojno, a što ne... I to je to! :pop: :pop: :pop:

Je se slažem s ovime što je studentica rekla.
Ako se radi o kombinaciji bijele s nekom drugom bojom, sve je ok. ali čisto bijela opravica na tuđoj svadbi mi je :thumbsdown: (govorim dakle o klasičnoj svadbi di je mlada u bijelom) Pogotovo ak se radio o bijeloj svečanijoj robi.
Nisam se prije nikad time zamarala, bi li mi smetalo kad bi mi netko tak došao na svadbu, ali kad su mi stvarno došle dvije ženske (jedna cura i njena baka) u čisto bijelom nije mi bilo baš drago. Cura je imala na ruci crvenu drvenu narukvicu i kak je kiša padala, narukvica pustila boju i cijela haljina joj je bila flekava crveno tak da se išla presvlačit. I to mi je bilo drago, ako smijem iskreno reći! Reklo bi se "Bog ju kaznio" :zubo:
A ova stara je sa svojim novopečenim suprugom plesala cijelo večer u toj bijeloj dugoj haljini pa su nas s mm-ove strane zezali poslije: Tko su vam bili drugi mladenci?
Mislim, naravno da nijedna od njih nije zasjenila mene u vjenčanici, ali bijelo je bijelo na dan vjenčanja. Zna se tko nosi bijelo taj dan.
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vjenčanice iz snova, haljine, odjeća za kume, djeveruše, mame i iza ponoći, cipele

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.