Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Problemi s haljinama za vjenčanje (za gošće)

Stilovi vjenčanica, saloni vjenčanica, savjeti i slike, haljine iza ponoći, za kume, mame i djeveruše, cipelice i sandale...

Problemi s haljinama za vjenčanje (za gošće)

PostPostao/la Tasha dana pon svi 19, 2008 6:42 am

Sigurno ste imali problema prije odredjenih svadbi sto obuci, kako izgledati, da li je primjereno ili nije, itd..

E pa i mene sada muci ista stvar...Znate da ove godine imam milijon svadbi...fala Bogu pa se ljudi ne znaju, tako da mogu i ponavljati neke haljine, ali tu dolazimo do problema..

Za 2 tjedna idem na jednu svadbu..i sad sam si mislila obuci haljinu koja je slicna onoj kojoj sam imala na Filinoj svadbi..samo sto je gornji dio bijeli i to samo dio oko cica (taj dio je velicine badica), a donji dio je plavo bijeli...tj. vise je plavi, jer se boja onako prelijeva...mislila sam na nogama imati onak prljavo bijele cipke..(stavila sam vam slikicu kada sam ih kupila) i bijeli bolero, samo iz razloga da u Crkvu ne udjem golih ramena...

kaj mislite, jel to 2 much?? Mislim, na haljini je jedino upecatljivo, bijele boje, taj dio na cicama
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Problemi s haljinama za vjenčanje

PostPostao/la Ness dana pon svi 19, 2008 7:44 am

ja sam na jednoj svadbi imala crno bijelu haljinicu koja je u osnovi bila bijela, do iznad koljena, sa izvezenim crnim motivom čipke, na dnu je crni til, a za crkvu sam za preko imala bijelu majičicu rupičastu, meni je to bilo sasvim ok, sjedila sam negdje na pola crkve i nije bilo uopće zabune tko je mlada
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana pet svi 23, 2008 9:16 pm

ja mislim da nije too much...pa nisi cijela u bijelom...
imamo iste probleme..i ja imam mali milijon svadbi i svečanih prilika ove godine...
na prošle svatove sam imala crni kostim sa šosom visokog struka,i ispod bijelu košulju...oblačila sam se u zadnji čas,i nije mi se dalo u shopping prije..
sad za ova svatove 31.5 i 14.6 sam si dala šivati haljinicu..stavit ću slijicu kad bude gotova..crna je, s pojasom-jedan je zlatni-uz zlatne cipele i torbicu,a drugi je crveni uz crvene cipele i torbicu..
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana ned svi 25, 2008 12:03 pm

Po meni problema nema. Ja sam isto jednom imala haljinu kombinacije bijelo-crveno i na to bijeli bolerić... mislim da definitivno ne može biti zabune tko je mladenka.
Problem je jedino da se radi o cijeloj bijeloj haljini, pogotovo svečanoj.
Branči
Admin
Admin

Re: Problemi s haljinama za vjenčanje (za gošće)

PostPostao/la Plavuša_90 dana sub vel 07, 2009 10:51 am

pa ja sam jednom imala dugu bijelu haljinu.sličnu mladenkinoj :rofl: al nas nitko nije mjenjao... pa gosti znaju kome su došli na vjnečanje,nemogu zamjeniti mladneku pa i da dvije imaju vjenčanice :lol: obucite šta imate,u čem se super osjećate bez ikakvog ustručavanja!
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ribica dana pet vel 27, 2009 1:37 pm

reklama izbrisana
Zadnja izmjena: Penelope; pet vel 27, 2009 2:25 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: izdano upozorenje zbog kršenja pravila o reklamiranju i spamu
ribica

Re: Kratke svečane haljine (do koljena)

PostPostao/la Cosmo007 dana pet ruj 04, 2009 10:03 am

Što mislite, je li neprikladno na vjenčanje (ne vlastito) obući bijelu haljinicu? :ne zna: Iskombinirala bih nešto s detaljima (crno ili u boji) ali bih da haljina bude bijela. Nešto u ovom stilu slika, bijela dakako!

Pišite mišljenja i savjete! :grli:
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Katriona dana pet ruj 04, 2009 10:36 am

:D što se mene tiče, nemam ništa protiv! mislim da bi se jasno vidjela razlika tko je mladenka a tko ne, tako da mi je taj argument bezveze..i na mom vjenčanju je teta imala bijelu haljinicu i gore crni bolero, baš se dobro iskombinirala i super je izgledala, tako da ne vidim u čemu bi bio problem s time... :zubo: :grli:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mary dana pet ruj 04, 2009 1:02 pm

Cosmo, zašto ne? meni su inače crno-bijele kombinacije super...sam se ti obuci kak želiš.. :mig:

Theonly, a ima još nešto bojice od mora... :D
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pet ruj 04, 2009 1:38 pm

Cosmo ja sutra idem na svadbu i imam čisto bjelu haljinu,s tim da mladenka imam neku plavu kratku haljinicu a ja sam djeveruša!! Obje plavuše,iste veličine,pa čak i vrlo slične. Možda netko zamjeni mene za mladenku :D :D :D :D a baš me i briga. :kava:
zato nemam ništa protiv bjele haljinice :svakacast: :svakacast:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la samo_njegova dana pet ruj 04, 2009 1:49 pm

ja mislim da je bijela boja taj dan (ili varijacije na temu) rezervirana isključivo za mladenku.. i jako neukusno mi je vidjeti neku drugu gošću obučenu u bijelo.. ali, to je samo moje mišljenje.. :ne zna:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Reina dana pet ruj 04, 2009 2:10 pm

samo_njegova je napisao/la:ja mislim da je bijela boja taj dan (ili varijacije na temu) rezervirana isključivo za mladenku.. i jako neukusno mi je vidjeti neku drugu gošću obučenu u bijelo.. ali, to je samo moje mišljenje.. :ne zna:

da, i ja mislim isto to. :raspa:
okej, crno-bijela kombinacija je u redu, ali biti odjeven u isključivo bijelu obleku mi je nerazumljivo.
zašto bi to netko učinio?
jer želi da drugi oko njega misle da je ona mladenka?
ne vidim zadovoljstvo u tome... :ne zna: :ne zna: :ne zna:

čak i da imam predobru haljinu, koja mi super stoji, a bijela je, nikad je ne bih obukla na nečiju svadbu. :nene:
ili još gore, svjesno kupila bijelu haljinu baš za nečiju svadbu. :budala:
to mi je baš nisko.

to nikako ne podržavam.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana pet ruj 04, 2009 11:48 pm

Ni ja ne podržavam oblačenje bijelih haljina u tuđe svatove...
Ne znam zašto, ali to mi se uistinu ne sviđa - ipak je bijela boja rezervirana za mladenku! :ne zna: :ne zna:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana sub ruj 05, 2009 11:42 am

ne razumijem kako bi itko ako bi vidio neku ženu obučenu u onakvoj haljini kakvu je Cosmo stavila, znači bijeloj s crnim detaljima ili nekim u boji mogao pomisliti da je ona mladenka. sigurna sam da mladenci nikad na vjenčanje ne zovu ljude koji ih nikad u životu nisu vidjeli, pa će sad skenirati po svadbi tko jedini ima bijelu haljinu da sazna tko su mladenci. isto tako ne razumijem zašto bi na vjenčanjima bijela boja trebala biti jedino rezervirana za mladenku. a što ako mladenka ima haljinu druge boje? i odeš na vjenčanje i vidiš da je haljina ljubičasta a kvragu, baš i ti imaš haljinu takve boje...?
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tasha dana sub ruj 05, 2009 1:04 pm

Katri, mozda nitko i ne bi pomislio da je to mladenka, ali meni je krajnje neukusno doci nekome na svadbu u bijeloj haljini...ja sam cak imala nedoumica oko bijelo plave kombinacije na svadbi, a di ne bi oko bijele...

Moje je misljenje da je taj dan bijela boja rezervirana samo za mladenku, a kao sto vidim nisam jedina..

Uostalom od siline boja, ne znam zasto bi se netko odlucio bas za bijelu haljinu...

I da, Katri, drugacije je kada mladenka ima vjencanicu druge boje, ali ako si pozvana na svadbu, velika je vjerojatnost da ces tu informaciju dobiti puno prije svadbe, tako da tada stvarno nije problem ako netko drugi ima bijelu haljinu...

No, iako se vidi izdaleka razlika izmedju vjencanice i haljine, ne bih voljela da na mojoj svadbi netko jedan dan ima bijelu haljinu kao i ja...cak, poznavajuci sebe, ja bih bila u stanju tu istu osobu zamoliti da se ode presvuci, ma koliko netko drugi to smatrao neukusnim
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana sub ruj 05, 2009 1:11 pm

Plavuša_90 je napisao/la:Cosmo ja sutra idem na svadbu i imam čisto bjelu haljinu,s tim da mladenka imam neku plavu kratku haljinicu a ja sam djeveruša!! Obje plavuše,iste veličine,pa čak i vrlo slične. Možda netko zamjeni mene za mladenku :D :D :D :D a baš me i briga. :kava:
zato nemam ništa protiv bjele haljinice :svakacast: :svakacast:

A to ti je bas cool, ha?? bas me zanima kako bi tebi bilo da netko na tvojoj svadbi zamijeni tebe i neku drugu curku i njoj cestita cijelu vecer...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sub ruj 05, 2009 1:29 pm

curke, premjestila sam vam postove jer već imamo temu za to...
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Branči dana sub ruj 05, 2009 1:32 pm

Katriona je napisao/la:ne razumijem kako bi itko ako bi vidio neku ženu obučenu u onakvoj haljini kakvu je Cosmo stavila, znači bijeloj s crnim detaljima ili nekim u boji mogao pomisliti da je ona mladenka. sigurna sam da mladenci nikad na vjenčanje ne zovu ljude koji ih nikad u životu nisu vidjeli, pa će sad skenirati po svadbi tko jedini ima bijelu haljinu da sazna tko su mladenci. isto tako ne razumijem zašto bi na vjenčanjima bijela boja trebala biti jedino rezervirana za mladenku. a što ako mladenka ima haljinu druge boje? i odeš na vjenčanje i vidiš da je haljina ljubičasta a kvragu, baš i ti imaš haljinu takve boje...?

nije isti slučaj, ali evo mia je to elegantno izvela (jer je imala djeveruše u ljubičastom) da je ljudima napisala na pozivnice da su bijela i ljubičasta boja rezervirane.
ona je bila jedina u bijelom, a njene djeveruše su došle do izražaja jer su jedine imale ljubičaste haljine. isfurala ženska temu do kraja :D :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Katriona dana sub ruj 05, 2009 6:01 pm

Branči je napisao/la:nije isti slučaj, ali evo mia je to elegantno izvela (jer je imala djeveruše u ljubičastom) da je ljudima napisala na pozivnice da su bijela i ljubičasta boja rezervirane.
ona je bila jedina u bijelom, a njene djeveruše su došle do izražaja jer su jedine imale ljubičaste haljine. :thumbsup: isfurala ženska temu do kraja :D :thumbsup:

:thumbsup: :D definitivno..čini mi se da zaključak ovisi o tome kakva je mladenka osoba - ako bi je to smetalo, onda definitivno ima veze što će tko drugi obući, a onda mi se čini da bi sve mladenke trebale napraviti što i mia :zubo: efikasna metoda..ako je mladenka osoba koju to ne bi smetalo (kao ja :D ) onda nema veze...

zaključak za Cosmo - saznaj kakav ima mladenka stav po tom pitanju... :thumbsup:

Mischa je napisao/la:ne bih voljela da na mojoj svadbi netko jedan dan ima bijelu haljinu kao i ja...cak, poznavajuci sebe, ja bih bila u stanju tu istu osobu zamoliti da se ode presvuci, ma koliko netko drugi to smatrao neukusnim

ma sve smo mi različite, imamo različita mišljenja i vizije oko toga kakve bi naše svadbe trebale biti, tako da je sve to normalno.. :grli:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ness dana sub ruj 05, 2009 6:06 pm

Ja sam na vjenčanju moje kume imala kratku bijelu haljinicu do iznad koljena, koja je po sebi imala izvezene motive crne čipke, a od ispod je imala crni til, tu istu haljinicu je moja sestrična imala na jednom drugom vjenčanju i nismo imale ni jedna ni druga ružnih iskustava s time, niti nas je itko zamijenio za mladenku.... doduše ta haljinica stvarno uopće ne liči na vjenčanicu, i ima dosta crnoga po sebi.....
a meni se baš ne bi svidjelo da mi netko napiše da ne smijem na svadbu doć u npr. ljubičastom. ja trenutno imam jednu haljinu ljubičastu, koju sam dosta platila i koja mi je jedina svečana obleka, i šta bi ja onda trebala ići kupiti neku drugu robu jer ne smijem doći na svadbu u ljubičastom? malo mi je to too much :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Cosmo007 dana ned ruj 06, 2009 7:03 am

Eto, dosta nas je ovdje i savka ima svoje mišljenje. Ja vam se zahvaljujem što ste mi napisale vaše stavove. Moj je takav da ni u ludilu ne bih na nečije vjenčanje obukla haljinu koja podsjeća na vjenčanicu jer i sama to smatram neukusnim, no ne mislim da je greška imati nešto bijelo (ne u potpunosti bijelo, nego u kombinaciji sa crnim).
Eto razmislit ću još o tome što ću obući...
Svima :grli: zbog toga što ste napisale svoja mišljenja! :kiss:
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Plavuša_90 dana ned ruj 06, 2009 2:03 pm

Drage moje,ja neznam što se uzrujavate :lol: cura kod koje sam bila na svadbi nije obična mladenka. njoj nije bilo bitno što će ona obuć,kako će se ko ponašat il kakvu ću ja haljinu imat. Bilo joj je sasvim svejedno! Smatram da je glupo uopće imati neke ideje kak će mi gosti doć obučeni na svadbu. Ak hoće,nek sve cure obuku bjele haljine a muški bjela odjela. Na kraju krajeva,ak ideš nekom na svadbu znaš ko je mladenac a ko je mladenka. Nemožeš mjenjati :idea: Ako je bjela haljina,to je dakle vjenčanica? Upsić :kava:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Reina dana ned ruj 06, 2009 3:47 pm

ma nije do toga znaš li mladenku ili ne, ima li ona bijelu ili ljubičastu, crvenu, crnu, zelenu haljinu.

nego je uvijek bilo neko nepisano pravilo da bijelu boju u svatove nosi samo mladenka.
stoga, znali mi ili ne što mladenka nosi, ipak nije lijepo i pristojno nositi bijelu boju.

jer se time stavljaš u centar ogovaranja, podrugljivih pogleda i komentara.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana ned ruj 06, 2009 4:06 pm

ma mene nitko nije ni ogovarao ni išta drugo. već su mi svi davali komplimente. hm... očito ljudi ovdje nisu čuli za to :rofl: :rofl:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Reina dana ned ruj 06, 2009 4:58 pm

Što odjenuti?

Gošće ne bi trebale nositi raskošnu bijelu ili bež odjeću da ih netko ne bi zamijenio s mladenkom. Pazite da nehotice ne zasjenite mladenku i mladoženju, ovo je njihov dan. Neprimjereno je doći na vjenčanje u svakodnevnoj ili sportskoj odjeći. Uredite se i time pokažite poštovanje prema mladencima i svečanom činu.

Izvor: Žena.hr - Članak: Kako biti gost na vjenčanju?

meni je glupo što svatko sebi dopušta da određuje norme ponašanja. :kava:
bijela boja je nepoštivanje mladenke (osim ako to njoj ne smeta), isto kao što bi bilo nepoštivanje doći na nečiji sprovod u havajskoj šarenoj košulji, kratkim hlačama i natikačama.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Vjenčanice iz snova, haljine, odjeća za kume, djeveruše, mame i iza ponoći, cipele

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.