Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Problemi s haljinama za vjenčanje (za gošće)

Stilovi vjenčanica, saloni vjenčanica, savjeti i slike, haljine iza ponoći, za kume, mame i djeveruše, cipelice i sandale...

Re: Problemi s haljinama za vjenčanje (za gošće)

PostPostao/la Ina1011 dana pon vel 28, 2011 12:54 pm

Happy Ivy je napisao/la:Mislim, naravno da nijedna od njih nije zasjenila mene u vjenčanici, ali bijelo je bijelo na dan vjenčanja. Zna se tko nosi bijelo taj dan.

ali zašto je to takav big deal? :budala: ne napadam one kojima je, samo mi nije jasno :D mislim.. svi znaju čije je vjenčanje.. svi znaju tko je mlada... kako netko pobogu može mladu zasjeniti (pogotovo bojom haljine) :D

dolazim u napast da obučem bijelu haljinu na nečije vjenčanje samo da vidim reakciju

:skandal: :skandal: :skandal:

:zubo:
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la maybelline dana pon vel 28, 2011 1:01 pm

par mj prije vjencanja sjedimo s muzevom rodbinom i tako povela se prica o nasem vjencanju i veli muzeva rodakinja kako su kupili kceri haljinu,BIJELU, mala ima nekih 14 god,al nije bitno,drugo da je 8-9-10 god,ali ova je vec prava cura, i imala je bijelu haljinicu ,nije da me nesto posebno zasmetalo ali mi je bilo :huh: :ha: kad je rekla da su kupili bijelu :kava:
isto tako jedna kolegica je,skoro pa najboljoj, kolegici dosla u bijeloj haljini(do koljena) na svadbu :thumbsdown:

po meni je to stvar kulture,tj nekulture :kava:
i meni nikad nebi palo napamet obuci bijelo na neciju svadbu :kava:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana pon vel 28, 2011 1:02 pm

Happy Ivy je napisao/la:
Studentica24 je napisao/la:Drage moje, mislim da ste fulale bit ovog svega, činjenica je da se smatra nepristojnim kad netko na nečije vjenčanje nosi bijelu boju - smeta li tko nekome ili ne, to je sasvim druga stvar!
Ima ljudi kojima uopće ne smeta kad netko podriguje ili prdi u društvu, ali zna se što je pristojno, a što ne... I to je to! :pop: :pop: :pop:

Mislim, naravno da nijedna od njih nije zasjenila mene u vjenčanici, ali bijelo je bijelo na dan vjenčanja. Zna se tko nosi bijelo taj dan.

i ja potpisujem sve ovo :kava:
a ima krajeva di je izreka da je nesretno nositi bijelo na tude vjencanje :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Lia dana pon vel 28, 2011 1:05 pm

Ja bi volila vidit Inin izraz lica da ugleda netkoga u svečanoj haljini sličnoj njenoj vjenčanici. Pa nije moguće da ne bi bilo :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :D :D Zezam se naravno.
Meni je to stvar nekulture. I nije da netko može zasjenit mladu, ali mlada je mlada i zna se kome taj dan pipada vjenčanica. Sve što nalikuje na vjenčanicu po meni je bezveze obući nekome na vjenčanje. Od prije kuma je nosila haljinu boja breskve. E ona je bome zasjenila sve jer ta boje breskve je bila skoro pa bijela i izgledala je kao vjenčanica i stvarno je izgledalo ajme bezveze i bezobrazno.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana pon vel 28, 2011 2:05 pm

Ja nikad ne bih obukla na nečije vjenčanje bijelu haljinu ...pa tako ne bih voljela da netko na mom obuče bijelu
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pon vel 28, 2011 2:46 pm

i ja sam protiv toga da itko osim mlade nosi bijelo na vjencanju :pop: :pop: :pop: :pop: ja sam na svom zabranila curama da dodju u crnini :zubo: lipo sam im rekla da nije sprovod :raspa: znam da je crna elegantna bla,bla,bla.... al ja sam tila veselo i sareno vjencanje. cula sam da su se neke bunile, priko drugih, na kraju su na crne haljine nasile neke ljubicaste detalje :lol: :lol: :lol: meni je to bilo super :10od10:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mia_m dana pon vel 28, 2011 2:48 pm

Oluja, ja se slazem, meni nije lijepo kad je kuma u crnoj haljini, ajde ako ima neki detalj, ili sljokice (koje ne volim ali svejedno) ili tako nesto, jer onako crno mi bas morbidno.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pon vel 28, 2011 2:50 pm

mia_m je napisao/la:Oluja, ja se slazem, meni nije lijepo kad je kuma u crnoj haljini, ajde ako ima neki detalj, ili sljokice (koje ne volim ali svejedno) ili tako nesto, jer onako crno mi bas morbidno.

kumi je definitivno bilo zabranjeno doc u crnini, poplasila sam je jos babskom pricom da ako je kuma u crnini da ce se mladenci rastat :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (to sam negdi cula)
srica, moja kuma je otkacena pa joj crnina ni ne pristaje makar je bila gledala neku asosovu crnu cipkastu haljinu.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana pon vel 28, 2011 3:32 pm

Šta nam je Oluja opasna..cure jadne se nisu usudile obuć crno joj joj... ;)
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mia_m dana pon vel 28, 2011 3:34 pm

na kraju dana to je vas dan, tj od mladenaca, i da me netko pita da dodjem obucena bilo kako ako mislim ici na svadbu i njih postujem doci cu.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana uto ožu 01, 2011 10:54 pm

:skandal: :skandal: :skandal: :skandal: :skandal: :skandal: ja sam za jedno vjencanje imala bijelu haljinu al sam ju kombinirala s crnim detaljima, bolero, stikle, nakit.. mislim bila sam glupa i uopce nisam razmisljala, vec kupila haljinu koja mi je bila prekrasna i super mi stojala. haljina je bila kraca do koljena ali nije bitno... bilo mi je neugodno da ne pricam koliko :crvenise: :crvenise: :crvenise: :crvenise: ali iskreno to nije niko primjetio jer jednostavno znalo se ko je taj dan mlada a mene i onako nije nitko poznavao. nije bio nikakav skandal ni sto ja nisam izlazila iz bolera tako da je ispalo crno bijela haljina. iako je mlada pohvalila moju haljinu i nakraju sam ulovila buket... tako da... hm meni iskreno nebi smetalo da se na mojim svatovima netko pojavio u bijeloj haljini.. haljina ko haljina zna se tko se zeni. a ni u crnoj.. kuma imala crnu i prekrasno joj je stajala, a seka isto.. pa ko voli nek izvoli...

ali ipak vise za ni jedne svatove ne oblacim bijelo.. sta mi bi... :nene: :nene: :nene: :nene:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana sri ožu 02, 2011 10:30 am

moja kuma je rekla da će si sašit crnu sa nekim detaljem u boji. mama ima crno bijelu :D
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana sri ožu 02, 2011 1:06 pm

Meni je crna jednostavno elegantna. Ne povezujem je nužno sa sprovodom i lošim raspoloženjem.
Često obučem malu crnu haljinicu na vjenčanja :cerek: Takve obično samo i imam - u crnoj se izgleda mršavije, jelte, pa eto :zubo:
Ali lijepo je iskombinirat s nečim veselijim za svadbu, naravno.

U svakom slučaju, da mi netko kaže kao što je O. radila - da ne želi crnu obleku na svom piru, naravno da bih to poštovala!
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Nessa87 dana ned ožu 13, 2011 2:27 pm

Ja se najbolje osjećam u tamnom,crno,tamnosmeđe,tamno sivo.......ali zato kombiniram za živim bojama,npr.torbica,cipele dodam zelenu boju. :cerek:
Moja mama je imala crnu haljinu na mojoj svadbi,nisam joj nikako to mogla izbiti iz glave,vodile smo dugo rat zbog toga,na kraju sam ja odustala,zato tata nije imao crno odijelo.
Po meni je bolje ako si obučeš crnu haljinu nego bijelu ili krem na tuđe svatove,osim ako mladenka zabrani.Ali ako ja imam neku tamnu haljinu mladenka će se isticati a ako si obućem bijelu ili krem,to mi je baš ono nepoštivanje mladenke.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la blab dana ned ožu 13, 2011 8:06 pm

ja si ipak rađe uzmem neku tamniju haljinu, koju mogu i inače kombinirati s raznim bolerićima. evo, upravo si šivam kričavo narančasti bolero i trakicu, koji idu na smeđu haljinu :raspa: a isto tako mogu isto učiniti i sa zelenom, krem i xy kombinacija koje pašu na istu haljinu :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la black_magic dana sub tra 23, 2011 12:08 am

ja uvijek nosim crno, pa su mi i sve haljine crne. u dvijema sam cak i djeverusa bila, i nikome nije smetalo. cak stovise, mlade su obje bile odusevljene mojim izgledom. da razjasnimo, nisu to sad neke naobicnije crne haljine. npr, u ovim slucajevima kad sam djeverusa bila, jedna je bila ukrasena crvenim i srebrnim swarovskima na dekolteu i trakici ispod :cice: i uz nju je isao takav nakit, a druga je imala crte na korzetu naglasene srebrnom trakom i uz nju su isle srebrne cipele i torbica.
meni ne bi smetalo da mi osoba dodje u bilo kojoj boji, vise bi mi smetalo da dodju obicno obucene ko za ic u grad ili jos gore u nekoj suknji koja im ni dupe ne pokriva. jedino mislim da bi meni bilo jako neugodno biti u bijelom na tudjem vjencanju.

a sto se tice muskih, ne znam zasto bi se netko kuhao u prsluku i odijelu ako ne mora :D tj. ako nije mladozenja.
slika
black_magic
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la amy6 dana uto lip 05, 2012 1:11 pm

Sve ove teorije o bijelom na vjenčanju, opravdavanju i 'zasjenjivanju mlade' su bezveze. Naravno da nitko ne može zasjeniti mladence. I ako mlada nosi crvenu vjenčanicu, ti i dalje možeš obući crveno, ali i dalje nije u redu obući bijelo. To je ono što se zove bonton, pristojnost, maniri, zdrav razum i život u društvu s nepisanim pravilima - bijelo se NE NOSI na vjenčanje. Ni muško ni žensko. Da, bijela košulja, ne komplet u bijelom. Zamislite muškarce u bijelom odijelu - izgledali bi pretjerano svečano (a pomalo i kao Tito :D )

Da se razumijemo - da netko dođe u moje svatove u bijelom, samo bi pokazao koliko je glup i neodgojen. Nemoguće je od toliko boja nemate, eto, baš ništa što nije bijela haljina. Nije bitno liči li na vjenčanicu i u kakvoj boji je mlada - bijela je najuočljivija boja i zato nije primjerena. To je ono što je puno cura navelo - zašto se nitko ne buni što ne može doći na sprovod u havajki. pa nije da će zasjeniti pokojnika! :jesilud:

A što se crne tiče - klasika je i ja je obožavam. Mama će mi biti u crnom, djeveruše će imati crne detalje. I još se udajem u jesen što znači da će dosta ljudi biti u tamnom - kad je toplije, ljudi nose vedrije, po zimi je uvijek sve tamno. I pomislila sam u jednom trenutku da će možda na slikama sve izgledati pretamno, ali svejedno mi ne pada na pamet da nekom kažem kakvu haljinu mora imati ili koje boje.

Ali da mi se neka pojavi u bijelom.... :terminator:
(iako sigurno neće biti u bijeloj sireni i neće odvuć pažnju s mene - TO SE NE RADI I TOČKA) :pop:

eto, sad sam se ispuhala :cagam:
(ja sam jarac - držim do dress coda i pravila :mig: )
:kava:
slika slika
amy6

Marketing:

Prethodna

Natrag na Vjenčanice iz snova, haljine, odjeća za kume, djeveruše, mame i iza ponoći, cipele

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.