Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Podjela pozivnica: kada, na koji način, kako adresirati...

Vlastoručna izrada, tisak, tekstovi, preporuke i savjeti

Podjela pozivnica: kada, na koji način, kako adresirati...

PostPostao/la Debeljucka dana pon tra 21, 2008 11:00 am

ajde da upijem jos mao znanja od vas....

pitanja tocno netocno....

1. pozivnice se djele od najblizih clanova familije prema manje bitnijim
2. pozivnica se moze djelit i bez koverti
3. kod svakog tko dobiva pozivnicu moraju doci i mladenka i mladozenja
4. kad se pozivnica saljem postom ide preporucenom posiljkom
5. kome se prvo djeli pozivnica, obitelji od mladenke
6. na pozivnicu se stavlja broj mobitela za povrdu dolaska
7. potvrda dolaska.... najcesce se pise... molimo da nas obavjestite ili tako nekako, uglavnom 10 dana prije vjencanja termin za obavjesti

a vi mi samo stavite broj pitanja i odgovor jel tocno ili nije
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Chateraj

PostPostao/la Ness dana pon tra 21, 2008 11:04 am

1. pozivnice se djele od najblizih clanova familije prema manje bitnijim - ja neću, dijelit ću ih kako mi je geografski lakše
2. pozivnica se moze djelit i bez koverti - ja imam epruvete, ali znala sam dobiti i pozivnicu bez koverte
3. kod svakog tko dobiva pozivnicu moraju doci i mladenka i mladozenja - bilo bi poželjno ako je izvedivo
4. kad se pozivnica saljem postom ide preporucenom posiljkom - ne
5. kome se prvo djeli pozivnica, obitelji od mladenke - kako ti je lakše
6. na pozivnicu se stavlja broj mobitela za povrdu dolaska - mi nismo
7. potvrda dolaska.... najcesce se pise... molimo da nas obavjestite ili tako nekako, uglavnom 10 dana prije vjencanja termin za obavjesti - nismo, reći ćemo im usmeno do kada da potvrde dolazak

ali to ti je samo moje mišljenje, nećemo ih puno slati poštom, većinu ćemo odnjeti osobno
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Chateraj

PostPostao/la maldi dana pon tra 21, 2008 11:05 am

Debeljucka je napisao/la:ajde da upijem jos mao znanja od vas....

7. potvrda dolaska.... najcesce se pise... molimo da nas obavjestite ili tako nekako, uglavnom 10 dana prije vjencanja termin za obavjesti

1. netocno ( napravite kak vam pase)
2. tocno ( mi ih dijelimo bez...)
3. netocno ( nece ti se niko naljutiti ak ti dragi ne stigne zbog posla il neceg)
4. tocno ( ziher je ziher)
5. netocno ( dijelite kak vam pase kao i 1.)
6. tocno
7. tocno
maldi
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Podjela pozivnica...

PostPostao/la Branči dana pon tra 21, 2008 11:46 am

1. bilo bi poželjno prvo pozvat najužu familiju, tipa baka, deda itd, iako sve us kladu sa organizacijom rute obilaska gradova i kvartova
2. točno, ak dobro izgleda bez koverte ili nije predviđeno da ju ima (npr. boca)
3. misliš na pozvane muž i žena? ne trebaju doć u apru, ljudi su često spriječeni pa dođe samo jedno.
4. nije nužno, ali je dobro osiguranje da će zaista i stići na odredište
5. nemam pojma
6. da, obično se stave oba mobitela, ak se jedno nemre javit
7. molimo da potvrdite svoj dolazak do datuma xxyy (zbog točne rezervacije mjesta ili sl.)
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la zeljka2905 dana čet svi 22, 2008 3:23 pm

EVo i mojih odgovora - sad sam friska od djeljena pozivnica :raspa:
1. ne - ja sam isla od dobrih prijatelja na dalje
2. da - pogotovo ako su rolane :belj:
3. nije pravilo - dosta mojih pozivnica ce dijeliti moji starci :ludilo:
4. nije pravilo, ja sam slala brzom postom ali ne preporucenom
5. nije pravilo, navela sam da smo mi prvo dijelili prijateljima - ustvari prvi su pozivnicu dobili moji
6. pa u zadnje vrijeme je to tako, barem na vecini pozivnica koje sam ja vidjela
7.da, tako smo i mi slicno napisali

I moram reci da mi je bas bilo fora dijeliti pozivnice, upoznati sve te silne ljude...barem cu znati tko je otprilike tko na svadbi :cheer:
zeljka2905

PostPostao/la FiLa dana pet lip 06, 2008 3:34 pm

Mi smo podjelili oko 10-15 pozivnica osobno i to ljudima koji su nam blizu, ostalo su moji i njegovi obavili a i posta. Imamo jako puno obitelji i po Njemackoj i Austriji i Engleskoj i Svedskoj itd. tak da je bilo nemoguce svima djeliti osobno. Nitko se nije uvrijedio jer smo svakoga telefonski jos zvali i usmeno ih pozvali uz poslane pozivnice. Cak smo neke i pozvali samo telefonski trazeci adresu ali su rekli da nije potrebno slati oni odmah potvrduju dolazak. Tak da to opet sve ovisi, onaj tko zeli doci ce na koji god nacin da ga pozvali..
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Katriona dana ned lip 22, 2008 7:13 pm

mi ćemo se potruditi podijeliti što više pozivnica osobno..na krku svima, a s moje strane isto moramo putovati, ali ćemo otići jer su mi to baka i teta...ostaju jedino gosti izvan RH ali i oni imaju neke periode kad dolaze tu pa možda tako uspijemo iskombinirati, ali ako ne, onda ćemo im poslati i još ih telefonski zvati...i naravno, obavezna potvrda dolaska... :D
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana pon lip 30, 2008 11:35 pm

Zanima me koji je rok za pozivanje na vjenčanje koji smatrate minimalnim?

Npr. da li je mjesec dana prije vjenčanja u redu pozvati nekoga i očekivati da dođe, a ta osoba prije nije znala datum vjenčanja (nego je recimo okvirno znala da se ženite "negdje na jesen")
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Reina dana uto srp 01, 2008 5:45 am

pa ja mislim da se pozivnica treba uručiti najmanje 2 mjeseca prije svadbe, znali oni datum ili ne.
ja sam sad u dosta nezgodnoj situaciji jer mi svi odlaze na more, pa se moram žuriti s pozivnicama. a kad ti ljudi dođu s mora, ja odlazim i sl. :budala:
a ne mogu im dati pozivnicu početkom 9. mjeseca, to mi je ipak prekasno... :izivciran:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mary dana uto srp 01, 2008 2:05 pm

1. pozivnice se djele od najblizih clanova familije prema manje bitnijim - jep..tak nekak mi radimo
2. pozivnica se moze djelit i bez koverti - hm..pa ne znam, nekak je ljepše u koverti
3. kod svakog tko dobiva pozivnicu moraju doci i mladenka i mladozenja - ne..mi ćemo ići najbližoj rodbini skupa i prijateljima, nešto će i roditelji sami obaviti
4. kad se pozivnica saljem postom ide preporucenom posiljkom - ups, ja sam ih obično slala..
5. kome se prvo djeli pozivnica, obitelji od mladenke - pa mislim da ne mora biti..ali je lijepo..
6. na pozivnicu se stavlja broj mobitela za povrdu dolaska - jep
7. potvrda dolaska.... najcesce se pise... molimo da nas obavjestite ili tako nekako, uglavnom 10 dana prije vjencanja termin za obavjesti - točno
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katarina dana uto srp 01, 2008 3:15 pm

Kod nas je običaj mjesec dana ranije,ali mi ćemo skoro dva mjeseca uraniti.Ne bi prerano da ljudi zaborave.Tako idemo u pozivanje krajem kolovoza,jer MDZ tada ima godišnji.Uglavnom,svi znaju za datum....

1. pozivnice se djele od najblizih clanova familije prema manje bitnijim - DA
2. pozivnica se moze djelit i bez koverti - NE,osim ako je smotuljak
3. kod svakog tko dobiva pozivnicu moraju doci i mladenka i mladozenja - DA,a povest ćemo i roditelja,jer ne znamo put do sve rodbine
4. kad se pozivnica saljem postom ide preporucenom posiljkom - mislim da nije obavezno
5. kome se prvo djeli pozivnica, obitelji od mladenke - Kako gdje stignemo
6. na pozivnicu se stavlja broj mobitela za povrdu dolaska - obavezno
7. potvrda dolaska.... najcesce se pise... molimo da nas obavjestite ili tako nekako, uglavnom 10 dana prije vjencanja termin za obavjesti - DA
slika
Katarina

PostPostao/la elegant dana uto srp 22, 2008 2:23 pm

sram me priznat, ali mi ćmo pozivnice podijeliti onko kako se to obično ne radi :kava:

naprosto nećemo stići, pa je ideja da ... svakog tko nije u Zgb nazovemo i lijepo im objasnimo da ćemo im pozivnicu poslati poštom!

dio će dragi podijeliti u svom (poslovnom) krugu, a dio ja u istom takvom svom krugu ... a samo sa najbližim frendovima (uključivo naravno i kumove) podružit ćemo se i dati im pozivnice :cerek:

:jig: :jig: :jig: 50 komada lako riješivo :ludilo:
udala se i ja ... jest da su mnogi sumnjali, ali kaj je, tu je .... i dobroooo jeeeeeeeeeeee!!!!
elegant

PostPostao/la Katriona dana pet srp 25, 2008 7:46 pm

Branči je napisao/la:Zanima me koji je rok za pozivanje na vjenčanje koji smatrate minimalnim?

Npr. da li je mjesec dana prije vjenčanja u redu pozvati nekoga i očekivati da dođe, a ta osoba prije nije znala datum vjenčanja (nego je recimo okvirno znala da se ženite "negdje na jesen")

pa što se toga tiče, mi nekako već sad usmeno obaviještavamo ljude da se ženimo da svi imaju na umu i planiraju, a pozivnice ako je datum taj koji je, krajem 2. mjeseca...znači 2 mjeseca i nešto sitno prije vjenčanja...

a što se tiče zahvalnica, nećemo ih imati...mislim, imat ćemo one konfete i to je to...kod njih to ionako nije običaj, a meni je to samo još jedan trošak tako da...mi ćemo izabrati jedan zgodan trenutak i zahvaliti se svima ovako što su došli...a darivanje za vrijeme svadbe ovako ne postoji u običajima na Krku, ima neka slična čudna verzija koja mi baš nije jasna.. :D a da vam ne bude čudno zašto samo o Krku, ja inače kao jesam iz Slavonije ali nikad tamo pošteno nisam živjela i općenito nisam nigdje ukorijenjena da bih imala neke svoje običaje tako da se više vodimo po njegovima...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana sri pro 03, 2008 6:02 pm

1. pozivnice se djele od najblizih clanova familije prema manje bitnijim - tako nekako, no ne i obavezno... mi ćemo podjelit najprije užima jer živimo bliže i nekako smo povezani više nego sa onim dalje (i logično)...
2. pozivnica se moze djelit i bez koverti naravno, ako je npr u epruveti ili je izgledom prebogata za kovertu (kao što će naša imat vanjsku mašnu, pa mi je malo smješno da je guram u kovertu, čemu služi ta mašna onda??? Bar je namjenjena zamjeni koverte
3. kod svakog tko dobiva pozivnicu moraju doci i mladenka i mladozenja ne mora značit, moje ćemo rješit laganijim (prije spomenutim) putem, a njegove također relativno lagano, mislim da ćemo kod svakog nas dvoje ić!
4. kad se pozivnica saljem postom ide preporucenom posiljkom ni sama nebih znala, možda bi i trebala, zbog sigurnosti dolaska
5. kome se prvo djeli pozivnica, obitelji od mladenke nismo o tomo razmišljali na taj način... neznam kojim putem ćemo mi, no mislim da ćemo mi djelit kako prolazimo kojim mjestom, dakle, ako su u istom mjestu moji i njegovi gosti, rješit ćemo to usput
6. na pozivnicu se stavlja broj mobitela za povrdu dolaska možda i da, mi nećemo, neznam, nekako mi je to kao neka "svečana" stvarčica, ne želim je unakazit sa nekim brojem kojeg ću možda i mjenjat do svatova... Ionako imamo vizitke, pa onome kome zatreba broj, možemo nju ostavit
7. potvrda dolaska.... najcesce se pise... molimo da nas obavjestite ili tako nekako, uglavnom 10 dana prije vjencanja termin za obavjesti ne, nisam čula ni vidjela da se to kod nas koristi

minimalni rok koji bi trebao biti za djeljenje pozivnica, bar s naše strane, do nekih 2,5 mj. Mi ih imamo u planu djelit (što se tiče šire rodbine), polovicom 6.mjeseca (na proslavi sestrine krizme). Podijelim svima koji će doć u svatove i nemoram im kuckat na vrata, haha...
tangerina

PostPostao/la princessmo dana čet pro 04, 2008 10:32 am

mi planiramo pozivnice početi dijeliti negdje početkom 3.mj i nadam se da ćemo to do početka 4.mj. i završiti...tako i ljudi koji zadnji prime pozivnicu imaju mjesec dana do vjenčanja, što smatram pristojnim rokom za pozivanje... :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana čet pro 04, 2008 10:36 am

princessmo je napisao/la:mi planiramo pozivnice početi dijeliti negdje početkom 3.mj i nadam se da ćemo to do početka 4.mj. i završiti...tako i ljudi koji zadnji prime pozivnicu imaju mjesec dana do vjenčanja, što smatram pristojnim rokom za pozivanje... :mig:

nama se može desit da nekog zovemo mjesec dana prije samo ako nekog zaboravimo ili naknadno odlučimo. Općenito mi je draže da se ljudi prije "pripreme"
tangerina

PostPostao/la princessmo dana čet pro 04, 2008 10:47 am

mi planiramo imati 120ak ljudi i kad malo bolje razmislim, manje više već svi znaju da će vjenčanje biti 2.5., a pozivnice će više ići reda radi, da se zna gdje točno i u koliko sati... :ne zna:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana čet pro 04, 2008 10:50 am

princessmo je napisao/la:mi planiramo imati 120ak ljudi i kad malo bolje razmislim, manje više već svi znaju da će vjenčanje biti 2.5., a pozivnice će više ići reda radi, da se zna gdje točno i u koliko sati... :ne zna:

to je druga stvar! mi imamo u planu većinu ove daljnje rodbine "iznenadit" i zato malo ranije predat
tangerina

PostPostao/la Ness dana čet pro 04, 2008 10:53 am

Mi nismo nikoga iznenadili, svima koje smo planirali zvati rekli smo cca 10-ak mjeseci ranije, kada smo ugovorili datum, a pozivnice su išle reda radi..... neki su dobili pozivnicu i tjedna dana pred vjenčanje, jer nismo nikako stigli prije do njih, kad mi je dragi lani imao grozno radno vrijeme, ali svi su znali tako da nije bilo frke!
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana čet pro 04, 2008 10:56 am

ionako ne viđam daljnju rodbinu, tako da ih neću obavijestit prije vremena... a i kad su oni nas zvali na svatove, meni je bilo baš lijepo što nismo ranije znali, full su nas iznenadili
tangerina

PostPostao/la mia_m dana čet pro 04, 2008 11:25 am

mi se nadamo podijelit pozivnice sredinom drugog mjeseca, ako ih uspijemo napraviti do tada. moji me maltrertiraju da to treba osobno odnijeti onima u istom gradu, sto je ok za moje goste, ja sve poznam ali dragi nije bas toliko blizak sa nekima koje zove pa mi to malo glupo da se pojavim na vratima,kao 'mi smo ti i ti , donijeli vam pozivnicu'. jedini problem su mi ovi sto zive vani, jer sve mi se cini da im necu moci poslati pozivnicu jer su vrecice lavande pa cemo onda morati napraviti dvadesetak pozivnica za njih.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet pro 04, 2008 11:28 am

mia_m je napisao/la:mi se nadamo podijelit pozivnice sredinom drugog mjeseca, ako ih uspijemo napraviti do tada. moji me maltrertiraju da to treba osobno odnijeti onima u istom gradu, sto je ok za moje goste, ja sve poznam ali dragi nije bas toliko blizak sa nekima koje zove pa mi to malo glupo da se pojavim na vratima,kao 'mi smo ti i ti , donijeli vam pozivnicu'. jedini problem su mi ovi sto zive vani, jer sve mi se cini da im necu moci poslati pozivnicu jer su vrecice lavande pa cemo onda morati napraviti dvadesetak pozivnica za njih.

pa, oni s kojima nije toliko blizak, nek pošalje roditelje ponijet pozivnicu :ne zna:
tangerina

PostPostao/la mia_m dana čet pro 04, 2008 11:33 am

ma oni nisu prstom mrdnuli a izgleda da ni nece, nego ocekuju da se i njima sluzbeno donese pozivnica jer se ne osjecaju pozvanim dok ne dobiju pozivnicu. ali o njima na nekoj drugoj temi :)
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet pro 04, 2008 11:39 am

mia_m je napisao/la:ma oni nisu prstom mrdnuli a izgleda da ni nece, nego ocekuju da se i njima sluzbeno donese pozivnica jer se ne osjecaju pozvanim dok ne dobiju pozivnicu. ali o njima na nekoj drugoj temi :)

:ne zna: :(
tangerina

PostPostao/la Reina dana čet pro 04, 2008 1:41 pm

mia_m je napisao/la:ma oni nisu prstom mrdnuli a izgleda da ni nece, nego ocekuju da se i njima sluzbeno donese pozivnica jer se ne osjecaju pozvanim dok ne dobiju pozivnicu. ali o njima na nekoj drugoj temi :)

imali smo i mi takve, tako da znam o čemu govoriš... :thumbsdown:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Pozivnice, zahvalnice, konfete i ostali darovi za goste

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.