Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Upute i pitanja-izrada pozivnica/zahvalnica (napravite sami)

Vlastoručna izrada, tisak, tekstovi, preporuke i savjeti

Re: Upute i pitanja-izrada pozivnica/zahvalnica (napravite s

PostPostao/la MsBellTina dana pon lip 03, 2013 8:55 pm

Bok cure! :bok:

Ja sam nova i pročitala sam cijeli podforum, ali nisam našla odgovor na svoje pitanje: kako napraviti euti pozivnice?
Bit ću vam jaaaako zahvalna ako mi možete pomoći :buket: :grli1: :grli:
MsBellTina

Marketing:

PostPostao/la Dani 26 dana pon lip 03, 2013 10:22 pm

MsBellTina je napisao/la:Bok cure! :bok:

Ja sam nova i pročitala sam cijeli podforum, ali nisam našla odgovor na svoje pitanje: kako napraviti euti pozivnice?
Bit ću vam jaaaako zahvalna ako mi možete pomoći :buket: :grli1: :grli:

Objasni malo sto tocno zelis? Pretpostavljam da si mislila etui za pozivnice? Stavi sliku ako imas pa cu ti probat objasnit :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la MsBellTina dana uto lip 04, 2013 7:24 am

Evo ovako nešto, zapravo, takav princip. Ukras će biti drugačiji, ali lako za to, treba prvo etui složiti :ha:

http://www.angelus-art.net/1288/bijela- ... kom-masnom

Hvala ti Dani! :lovestruck:
MsBellTina

PostPostao/la Ivanahp dana uto lip 04, 2013 10:52 am

Hvala puno dani, za sada mi grozno ispadaju te mašnice ali će valjda ispasti nešto na kraju :D
Ivanahp

PostPostao/la InLove dana uto lip 04, 2013 11:45 am

MsBellTina: Mi smo radili etuie za zahvalnice (ima ih negdje na temi) i radili smo ih tako da smo od nesto debljeg papira (200g) rezali oblik kao na ovoj slici:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/3091450/LAYOUT.jpg

Nakon toga smo ih savinuli pa na ova "krila" stavljali ljepilo, zalijepili i drzali pod knjigama 2 dana :D

Nadam se da ti ovo pomaze :thumbsup:
slika
InLove
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la MsBellTina dana uto lip 04, 2013 11:59 am

InLove, puuuno pomaže! Hvala ti!Sada samo moram probati i to je to :cheer:

Hvala ti! :grli:
MsBellTina

PostPostao/la Dani 26 dana pon lip 24, 2013 10:29 pm

Uf kasnim :o Vidim da ti je vec InLove objasnila! Dakle, prvo izaberes dimenziju, npr. 12x17 cm. Dakle, treba ti papir velicine cca 25 x 18 cm (po 1 cm za "leptirice"). Bigove mozes napraviti pomocu nekog tupog predmeta (npr. ugasena kemijska olovka) i ravnala. Stavis ravnalo i povuces uzduz s kemijskom kako bi napravila "utor" po kojem ces presavinuti leptiric prema unutra. Pretpostavljam da ces koristiti deblji papir pa je bolje raditi bigove da ti se ne lomi papir kada savijas.
Stavis ljepilo (npr. Uhu za papir), stisnes stranicu i onda odlozis pod nesto tesko, npr. kao InLove - pod knjigu.

Sretno!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la domac385 dana ned srp 21, 2013 7:19 pm

Jel zna netko jel ima negdje za kupiti malo tvrđeg papira (>120g) koji je dvobojan, odnosno s jedne strane npr. bijeli, s druge strane npr. narančasti?
Zaručnica i ja razmišljamo sami napraviti pozivnice i imamo neku ideju, a za to nam treba takav papir...
Pa ako netko zna, nek nas prosvijetli...
Moze i na pp
Hvala!
domac385

PostPostao/la Martina1989 dana pon ruj 02, 2013 2:26 pm

Bok cure! Nova sam na forumu, tražila sam, čitala i nigdje nisam pronašla... koji papir da kupim za pozivnice u epruvetama. Bit ću vam jako zahvalna ako mi netko pomogne.
:kiss: :kiss:
Martina1989

PostPostao/la vrazichka dana pon ruj 16, 2013 1:57 pm

Martina1989 je napisao/la:Bok cure! Nova sam na forumu, tražila sam, čitala i nigdje nisam pronašla... koji papir da kupim za pozivnice u epruvetama. Bit ću vam jako zahvalna ako mi netko pomogne.
:kiss: :kiss:

ja bih probala sa 100-150g pausom (imas svakakvih danas). no može i papir u boji s uzorkom itd... bitno da nije karton a opet da nije premekan kao kopirni npr.
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Daxy dana pon lis 14, 2013 7:49 am

Pozdrav! Nova sam ovdje i mogu Vam reći da sam oduševljena! Super ste,teme su prva liga. Do mog " velikog dana" ima jos duze vremena,tek smo se zarucili. I ja sam planirala sama izraditi pozivnice i zahvalnice, zanima me gdje ste materijal uzimali? Ebay?
Mislim da bi mogla uskoro poceti sa pozivnicama jer ako ne cu sve juriti zadnji cas. Hvala Vam ! :lovestruck:
Daxy

PostPostao/la lilica dana pon lis 14, 2013 8:34 am

u grafku kod kvatrica. imaju stvarno veliki izbor papira a najpovoljniji su :mig:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la mojper dana uto ožu 25, 2014 12:54 pm

Bok cure! Brat se nedavno zaručio, a s obzirom da volim pomagati oko svega, pitao sam ga šta želi da mu pomognem. Njegov odabir bio je da riješim pozivnice i zahvalnice, da napravim nekoliko različitih primjera pa će oni odabrat koji im se najviše sviđa te eventualno nešto promjenit. E sad, napravio sam ja već nešto, ali mi je to nekako prejednostavno, nedostaje mi malo kreativnosti (a za taj posao to je nužno), pa me zanima ima li gdje kakva stranica ili šta da guglam da nađem neke fora ideje koje bi mogao doradit i predočit mladencima?
mojper

PostPostao/la maybelline dana pet ožu 28, 2014 5:51 pm

mojper je napisao/la:Bok cure! Brat se nedavno zaručio, a s obzirom da volim pomagati oko svega, pitao sam ga šta želi da mu pomognem. Njegov odabir bio je da riješim pozivnice i zahvalnice, da napravim nekoliko različitih primjera pa će oni odabrat koji im se najviše sviđa te eventualno nešto promjenit. E sad, napravio sam ja već nešto, ali mi je to nekako prejednostavno, nedostaje mi malo kreativnosti (a za taj posao to je nužno), pa me zanima ima li gdje kakva stranica ili šta da guglam da nađem neke fora ideje koje bi mogao doradit i predočit mladencima?

imas ovdje temu sa puno slika razlicitih pozivnica pa si pogledaj
viewtopic.php?f=12&t=46

ili googlaj ovo
https://www.google.de/search?q=funny+in ... 66&bih=664

tesko je sad nesto ti predolzizi, kad neznamo kojim smjerom se vodis

stavi nam sliku onoga sto si vec napravio pa cemo ti dati ideje kako jos to doraditi :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la karantena35 dana ned ožu 15, 2015 12:12 am

Ne znam jel odgovarajuća tema, svakako naišla sam na jedan članak pa mi se ovo čini prikladno mjesto.

Izradite sami pozivnice za vjenčanje

Odlučili se izreći sudbonosno ”da” i dan vašeg vjenčanja sve je bliže. Ako ste kreativna osoba i želite svome vjenčanju iz snova podariti što više osobnosti i jedinstvenosti, a pri tome uštedjeti nešto novca, pokušajte sami izraditi pozivnice za najsretniji dan svog života.

Trebat će vam oko 20 minuta za svaku pozivnicu i naravno materijal za izradu.

Prije nego što se bacite na posao pripremite sljedeće:

paus papir
kartonski papir
papir za printanje
ukrasne vrpce
ravnalo
škare
skalpel
pomagalo za bušenje papira
printer

PRVI KORAK – odaberite papir za printanje u boji koju ste odabrali kao boju vašeg vjenčanja. Na papir A4 formata smjestite okvire za četiri pozivnice. Odaberite željeni font i osmislite tekst. Ne pretjerujte s tekstom, trebate napisati samo osnovne informacije, ali pazite da ne izostavite neki važan detalj kao mjesto ili vrijeme održavanja vjenčanja ili broj telefona na koji će vam gosti potvrditi svoj dolazak. Tekst pažljivo centrirajte i ostavite dovoljno mjesta sa svake strane.

DRUGI KORAK – kada isprintate dovoljno tekstova za pozivnice ravnalom i sklpelom pažljivo izrežite svaki tekst posebno. Nemojte koristiti škare jer vam rezovi neće biti uredni.

TREĆI KORAK – od kartonskog papira izrežite podlogu za pozivnicu. Ravnalom izmjerite koja veličina podloge vam treba i pažljivo izrežite. Ako želite, podloga može biti veća od papira sa tekstom.

ČETVRTI KORAK – kad ste načinili podlogu za pozivnicu od kartonskog papira na isti način izrežite paus papir. To je ukrasni prozirni papir kojim ćete prekriti tekst pozivnice.

PETI KORAK – škarama izrežite ukrasnu satensku vrpcu, pazite na duljinu vrpce tako da imate dovoljno za formiranje lijepe mašne. Vrpca neka bude za nijansu svijetlija ili tamnija od papira na kojem ste printali pozivnice.

ŠESTI KORAK – pripremili ste ukrasnu vrpcu i sva tri dijela pozivnice, pažljivo ih namjestite i čvrsto primite te na vrhu sa svake strane izbušite dvije rupice. Kroz rupice provucite vrpcu i svežite je s prednje strane pozivnice u lijepu mašnu.

Znači nisam autor, članak je preuzet sa Ljepotice.
karantena35

PostPostao/la vprenco dana pet svi 08, 2015 9:28 am

Hvala
Uživanje u parfemima jedan je od najelegantnijih i najčasnijih užitaka u životu.
vprenco

PostPostao/la Dorian007 dana čet srp 07, 2016 11:53 am

Kratki savjet za one koji ne znaju kako poceti il krenuti s time. Evo kolega i ja bili ovih pa sve rješili savršeno u kratkom roku. Naime; Priprema za tisak iz Prolinka su odlicni. Evo šta kažu: "Za sve materijale radimo i pripremu za tisak u dogovoru sa tiskarom prema Vašem izboru. U slučaju da nemate tiskaru sa kojom surađujete, mi će Vam pronaći najpovoljniju ponudu u blizini Vaše lokacije." TKo voli nek izvoli. :bok:
Dorian007

PostPostao/la Antonia_M dana sub vel 04, 2017 12:43 pm

Pozdrav :)

Počela sam se baviti izradom pozivnica i zanima me gdje bih mogla kupiti tvrđi (poput hamera) perlasti papir? Nisam sigurna jesam pogodila podtemu... u svakom slučaju, hvala unaprijed! :)
Antonia_M

PostPostao/la flower soul dana uto ožu 28, 2017 9:01 am

Radila bih sama sebi revere u obliku trokuta. Kao odjelca
Zna li netko možda način kako se prave
flower soul

Marketing:

Prethodna

Natrag na Pozivnice, zahvalnice, konfete i ostali darovi za goste

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.