Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako i kada dijeliti gostima zahvalnice

Vlastoručna izrada, tisak, tekstovi, preporuke i savjeti

Re: Kako i kada dijeliti gostima zahvalnice

PostPostao/la vrazichka dana uto sij 26, 2010 9:33 pm

nazalost mi cemo imat klasicno stajanje :neznamkakoti: i tad cemo dat zahvalnice.. a konfete na odlasku nekako mi je najprakticnije...
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

PostPostao/la atalya dana uto sij 26, 2010 9:53 pm

mi ćemo to nakon torte...konfete nećemo imat, nego kad ćemo dobit slike sa svakom gostom/obielji i kad ćemo im to vozit onda čemo svim dat i te vazice koje ću imat kao dekoracije...pa neću valjda na svadbi, kad će netko odlaziti ja trčat do stola i uzimat vaze :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la belllla dana pet vel 12, 2010 10:35 am

mi smo mislili imat u tanjurima onak male slatke kutijice za svakog gosta, kao poklon, sad, jos nisam odlucila kaj bi unutra :ne zna:
a za darivanje cemo djelit zahvalnice sa slikom, teta mi veze onak prekrasne cvijetove sa koncem na prednju stranu :bravo: , i znam da to svi bace, al sta cu... a sad kaj mislite, jel bolje kad se plese, ili pije rakija, sampanjac ili sta vec ili..neznam uopce kaj cu...
belllla

PostPostao/la malena_4you dana sub vel 13, 2010 7:12 pm

kod nas se zahvalnice dijele nakon ponoči, uglavnom poslije torte, buketa i podveznice
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la belllla dana pon vel 15, 2010 8:43 am

mi smo zakljucili isto da cemo po starinski i to je to, tak su ljudi navikli i kaj sad da radim...
belllla

PostPostao/la malena_4you dana pon vel 15, 2010 6:32 pm

kod nas su također svi naviknuti na taj običaj pa čekaju da dobe pozib+vnice i prije ne idu doma, obično se zato one dijele najkasnije do 2 poslije ponoći
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la belllla dana sri vel 17, 2010 10:55 am

pa da, onako poslije torte, buketa i tih stvari... a dobro, sto se tice zahvalnica, one su mi trenutno najmanja briga:))
belllla

PostPostao/la nincuta27 dana pon kol 02, 2010 8:58 am

curke molim pomoć moje zahvalnice su trenutno u izradi pa me zanima da li ste vi svoje zahvalnice dobili doma ili su ostale kod fotografa?Jer ja sam i pozivnice i zahvalnice dala radit kod fotografa i snimatelja koji će me snimati.
nincuta27

PostPostao/la Rally_MO dana pon kol 02, 2010 9:46 am

Ja sama izrađujem zahvalnice, a fotograf će stavit slike u njih. S obzirom da će nam slika u zahvalnici biti neka s vjenčanja, odnjet ćemo zahvalnice da nam stavi sliku u njih i vrati tijekom večere, kad ih završi... Ako će vam slika biti isto s dana vjenčanja, a on će ih stavljati, možda i nema potrebe da vam ih donosi prije (jedino da odete vidjeti kako su ispale). Ako će biti slika u zahvalnici prije slikana (ne na dan vjenčanja), može vam ih i donijeti... Najbolje vidite s njim, šta i kako...I kako biste vi voljeli
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la MAŠA dana pon kol 02, 2010 10:20 am

mi ćemo zahvalnice (naše fotke uslikane taj dan) dijeliti nakon ponoćnog plesa. vidim da cure ne spominju taj običaj, pa da objasnim: ponoćni ples je ples koji se pleše točno u ponoć i taj ples otvaraju mladenka i njen otac. kasnije svi ostali gosti(koji žele, obično jedna osoba iz oitelji) plešu s mladom, a zatvara ga mladoženja. običaj je da se taj ples plaća-dakle onaj tko pleše pokloni određenu sumu novca mladencima. nakon otplesanog plesa s mladenkom, gost dobiva zahvalnicu.
čekamo...
slika slika
slika
MAŠA
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana pon kol 02, 2010 11:53 am

Taj ples nije svugdje običaj. Ja sam za njeg prvi put čula kad sam bila u Varaždinu u svatovima, i samo tamo ga je bilo. Kod prijateljice u Zg i ove u St nije bilo tog plesa. A kod nas također nije običaj da se pleše s mladenkom, tj. ponoćni ples.
Mi još nismo odlučili kad ćemo dijeliti zahvalnice. Prvo moramo odlučiti kako ćemo izvesti darivanje mladenaca. Jer, u nas u Hercegovini je običaj "jabuke" (kum i kuma idu i kupe koverte od svatova), a kod dragog daruju kako tko hoće, uglavnom daju kovertu prije večere... Sad mi to trebamo spojiti (ovaj dio djeluje malo OT, al veže se za dijeljenje zahvalnica).
Imamo dvije opcije, il da nam gosti donose za stol darove a mi njima dajemo zahvalnice. Ili da stavimo kutiju za darove (koverte) kod našeg stola, a mi tijekom neke pauze obiđemo goste i dadnemo im zahvalnicu. Morat ćemo i ovo brzo odlučiti

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon kol 02, 2010 12:10 pm

pa vi stavite standard kako je u gornjim krajevima hrv., ono, dođu vam do stola, oni vama poklon, vi njima zahvalnicu.
mi smo naše bombonjere i zahvalnice davali na kraj večeri. imali smo opciju da idemo od obitelji do obitelji i bacimo fotku s istima, te damo zahvalnicu, no na kraju odustali :budala: te lijepo, na kraj večeri, kad su gosti odlazili, dali svakome što ih pripada i mirne duše ispratili svih :D (pokloni se kod nas ne nose na svadbenu večeru)
tangerina

PostPostao/la Rally_MO dana pon kol 02, 2010 1:01 pm

U nas u Hercegovini ljudi su naviknuti na jabuku. Tko kupi poklon (bliža rodbina i prijtelji) nosi ga kući, a u sali se daju isključivo koverte s novcima, i to svatko daje, bez obzira je l kupio poklon ili nije. Tako da, kako se očekuje jabuka, ljudi ne daju koverte prije večere. Darivanje u smislu da oni idu do našeg stola, daju nam koverte a mi dajemo zahvalnice, nije loša, samo što me je strah da će se odužiti procedura jer će biti bar 250 svatova. Zato i kontam da nam je bolje da obiđemo ljude za stolovima (svakako je to red učiniti) tijekom pauze i damo im zahvalnice. to će nam skratiti barem pola sata procedure.
Javim vam na kraju šta smo odlučili, i kad smo dijelili zahvalnice

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana čet ruj 23, 2010 10:19 am

Hello!
Ja imam problemčić ,tj mi ćemo imati zahvalnice... i sad ja sam iz Dalmacije a dragi iz Zg i kod nas se darovi donose kroz tjedan prije svadbe mladencima kući...a zahvalnicu daješ na odlasku sa svadbe...međutim u Zg je drukčiji običaj...njima pjevač kaže sad je naredu darivanje mladenaca i onda svi stanu u red i kad Vam daju dar vi njima zahvalnicu...i kako sad da ja to iskombiniram..??? :huh:
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet ruj 23, 2010 10:25 am

dalmašica je napisao/la:Hello!
Ja imam problemčić ,tj mi ćemo imati zahvalnice... i sad ja sam iz Dalmacije a dragi iz Zg i kod nas se darovi donose kroz tjedan prije svadbe mladencima kući...a zahvalnicu daješ na odlasku sa svadbe...međutim u Zg je drukčiji običaj...njima pjevač kaže sad je naredu darivanje mladenaca i onda svi stanu u red i kad Vam daju dar vi njima zahvalnicu...i kako sad da ja to iskombiniram..??? :huh:

ja bi to ovako rjesila:ako je vjencanje u ZG drzala se njihovog obicaja, a ako je u Dalmaciji naseg :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la dalmašica dana čet ruj 23, 2010 10:26 am

U dalmaciji je...međutim kad onda da dobijemo darove od gostiju iz Zg? Nemojte sad misliti da su mi darovi najvažniji ali opet i na njih računamo hahah
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet ruj 23, 2010 10:26 am

ja bi to rjesila tako da bi isla poonome kako ja zelim a ne kako obicaji nalazu :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet ruj 23, 2010 10:28 am

dalmašica je napisao/la:U dalmaciji je...međutim kad onda da dobijemo darove od gostiju iz Zg? Nemojte sad misliti da su mi darovi najvažniji ali opet i na njih računamo hahah

pa mozete tim ljudima reci da vam daju pred kraj zabave u sali :ne zna: al bez tog najavljivanja da ne bi zbunili "domace" :misli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Studentica24 dana čet ruj 23, 2010 10:30 am

dalmašica je napisao/la:U dalmaciji je...međutim kad onda da dobijemo darove od gostiju iz Zg? Nemojte sad misliti da su mi darovi najvažniji ali opet i na njih računamo hahah

Draga, mi smo imali dolje vjenčanje, a imali smo gostiju iz Zagreba i šire! Ovako, ljudi su pitali, a i mi smo im sami rekli da nemamo klasično darivanje već da mogu dati poklon kad žele - meni su davali kući, u sali, kad smo davali zahvalnice - nije bilo pravila! Eto, mislim da to nije nikakav problem! :mig:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la dalmašica dana čet ruj 23, 2010 10:31 am

oki doki...mislim da ću tako i napraviti tj da ću im reći da neće biti klasičnog najavljivanja darivanja...jer ionako je njegovih puno manja
slika

dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet ruj 23, 2010 10:32 am

dobro ti studentica kaze..reci im da vaju kad dodju u kucu...ili kad oni oce..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana čet ruj 23, 2010 10:44 am

Dalmašice, imala sam i ja taj problem darivanja... Ranije sam pisala da je u nas u Hercegovini običaj jabuke, a u dragog u Dalmaciji donose poklone prije svatova... Mi smo na kraju to riješili tako da je poslije torte, šampanjca i bacanja buketa i kravate, band najavio da će mladenci darivati goste, te ukoliko netko nije darivao mladence a želi, da može sad to učiniti... Tako smo mi stajali za stolom, a ljudi su nam dolazili. Mi dijelili zahvalnice, a tko nije dao kovertu ranije tad ju je dao... I brzo smo to odradili (najviše me je bilo strah da će se odužiti procedura). Naravno, prije darivanja su konobari prohodali po sali i podijelili kovert kome su trebale... A to je bilo svima sa moje strane (osim onima koji su kupili čestitku), jer su ljudi naviknuti dobit u sali kovertu... A i jedno 50 ljudi me je pitalo hoće li se dijeliti koverte...
Al, kako god napraviš na kraju, dobit ćeš kovertu... Ako ne napraviš darivanje, njegovi će ti, ako ne ranije, pri odlasku dati koverte...

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet ruj 23, 2010 12:37 pm

bez obzira na davanje poklona (kod nas se isto nose tjedan unaprijed, a bilo ih je i koji su na sam dan svadbe nosili :ne zna: ), lijepo zahvalnice podijeliš na kraju večeri, prije odlaska doma ili tokom večeri po stolovima i to je to.
oni koji su naumili da nešto daju, dat će kad god, ne opterećuj se previše s time, a i ne vjerujem da ćeš ostati zakinuta za neki poklon, jer nemaš klasičnog darivanja. onda je to samo muka cijelu večer i razmišljanje.
ovako, najbolje da ostaviš zahvalnice za kraj, pa tko nije dao, vjerojatno će večina donijeti lovu i mjenjate koverte :lol: :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la maybelline dana uto lis 19, 2010 2:15 pm

mi smo imali klasicno
za vrijeme otplesivanja/darivanja djeverusa je davala gostima zahvalnicu,a imali smo i konfet zahvalnice(bonbmonjera umotana u til i na njoj je bila ceduljica sa nasim imenima i dtaumom,na drugoj strani je pisalo Hvala !) koje su bile na svakom tanjuru
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la CandyBaby dana sri lis 20, 2010 10:06 am

Mi nismo imali ništa službeno.
Ljudi su nam donosili poklone tijekom večeri kako je kome pasalo, a onda smo im dali flašicu i kolačiće.
Onima koji su nam poklone dali ranije ili na drugi način, dali smo poklončiće na odlasku.
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Pozivnice, zahvalnice, konfete i ostali darovi za goste

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.