Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

povratne kartice (RSVP) i save the date kartice

Vlastoručna izrada, tisak, tekstovi, preporuke i savjeti

povratne kartice (RSVP) i save the date kartice

PostPostao/la MAŠA dana sri ruj 23, 2009 12:50 pm

:bok: curke, na netu sam viđala povratne kartice koje dolaze uz pozivnicu. učinila mi se to
poprilično zgodna stvar, ali pomalo skupa (sadrži adresiranu kovertu s već nalijepljenom markicom).
zanima me što mislite o tome, a možete staviti i pokoju slikicu.
čekamo...
slika slika
slika
MAŠA
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Re: povratne kartice

PostPostao/la Cosmo007 dana sri ruj 23, 2009 2:07 pm

Mislim da je to vrlo praktično, ali i pomalo skupo kako si sama napisala. Iskreno, sumnjam da se kod nas još uvijek isplati investirati u to. Nažalost, takvi su ljudi, često vrlo nematni i neće ti to poslati iako si ti već stavila markicu gore i to ih neće ništa koštati. Govorim to zato što je već dosta stari običaj da se na pozivnice napiše broj mobitela budućih mladenaca i tekst u stilu:" molimo da potvrdite dolazak do...", pa često mladenci svjedoče o tome kako ih je vrlo malon brolj pozvanih ljudi kontaktirao. Čak su češće sami mladenci zvali i provjeravali dolaze li određene osobe ili ne...

Po meni, te kartice su prilično otmjene i zgodne... samo ne znam isplate li se...
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Lia dana sri ruj 23, 2009 2:39 pm

I ja mislim da to kod nas nije isplativo. Ljudi se ne udostoje ni nazvati potvrdit dolazak nego ih treba nazvati natrag. Pretpostavljam da će ih pola izgubit te kartice, nekima se neće dati do pošte. Prava je to stvar, ali mislim da se kod nas ne isplati trošit na to.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la MAŠA dana sri ruj 23, 2009 3:03 pm

da, da , izgleda da je to još jedan u nizu "običaja" koji nam je donijela daleka amerika... :roll:
totalno neisplativo za malu hrvatsku..
ali je tako dražesno!
čekamo...
slika slika
slika
MAŠA
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana sri ruj 23, 2009 3:09 pm

Lorelai je napisao/la:I ja mislim da to kod nas nije isplativo. Ljudi se ne udostoje ni nazvati potvrdit dolazak nego ih treba nazvati natrag. Pretpostavljam da će ih pola izgubit te kartice, nekima se neće dati do pošte. Prava je to stvar, ali mislim da se kod nas ne isplati trošit na to.

Potpisujem! Mi smo ljudima napisali da nam se jave do prekosutra i jos nas nitko nije nazvao! :izivciran: Cijeli slijedeci tjedan cu biti na telefonu! :izivciran:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana sri ruj 23, 2009 3:32 pm

slikaslikaslika
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana sri ruj 23, 2009 3:34 pm

slikaslikaslika
slika
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana sri ruj 23, 2009 3:37 pm

slikaslika
slika
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana sri ruj 23, 2009 3:39 pm

slikaslika
slika
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana pon lis 12, 2009 7:01 pm

Meni su RSVP* kartice odlične, ali zbog sredine u kojoj živimo, teško je to ostvariti...
Čula sam već za 2 slučaja kada su mladenci baš tako osigurali i malu koverticu i povratnu markicu, a dobili su možda 5 komada nazad. :thumbsdown:

Vani je to nezamislivo, ako ne pošalješ nazad RSVP, ne čeka te mjesto za stolom i točka - čak niti ako si usmeno potvrdio dolazak.

*Inače kratica RSVP dolazi od francuskog pojma Répondez s'il vous plaît što su, začudo, i Amerikanci prihvatili bez prevođenja.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la mia_m dana uto pro 01, 2009 4:38 pm

Branči je napisao/la:*Inače kratica RSVP dolazi od francuskog pojma Répondez s'il vous plaît što su, začudo, i Amerikanci prihvatili bez prevođenja.

moram malo OT sorry :) ali ajde pitaj i jednog amerikanca sto znaci pa pojma nemaju..a dosta drzava to koristi kao kraticu

sto se kartica tice, meni je to super, mi smo to imali za bratovu svadbu, poslali sa kovertom i markicom i dosta ih se vratilo, iako davno je to bilo kad je ljudima bilo nekako lakse otici na postu iliubaciti to u sanducic, nego sto mislim da je sada
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

SAVE THE DATE

PostPostao/la geceta dana uto sij 05, 2010 8:38 pm

Buduci da je u zadnje vrijeme i kod nas postalo sve ucestalije, otvaram ovu temu, save the date. Ne znam kako bi bilo prikladno nazvati je na hrv. Da potaknem raspravu: jeste li kada do sad dobili tu "najavu" za vjencanje ili ste je slali? Dragec i ja smo je sami napravili u obliku osmosmjerke sa skrivenom porukom i upravo je mislimo poslati svima mladima mailom. Starija ekipa je familija pa vec znaju da ce doci, tj da ce morati doci. ;-)
Zadnja izmjena: Anonymous; uto sij 05, 2010 11:13 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: spojeno s postojećom temom
geceta

Re: SAVE THE DATE

PostPostao/la Oluja dana uto sij 05, 2010 8:48 pm

mogla si nam stavit tu da vidimo kako ste to napravili :cerek:
evo, mi to nikad nismo dobili :roll:
kod nas mladenci jos uvik zivkaju goste 10 dana prije da vide oce li doc, jer gosti ne znaju sami dat povratnu inf :thumbsdown:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la geceta dana uto sij 05, 2010 9:42 pm

Malo je podugacko ali uglavnom unijeli smo nasa imena, pa prezime, crkva, slavlje, tako to i onda ostala slova cine recenicu: you have to be there!. Tipicna osmosmjerka, rijeci koje treba traziti su navedene ispod nje. To je kao prednajava bas zato sto ce svadba bit 18.6., petak, i jos k tome su odmah za tim dva praznika pa da nam ne zbrisu nekam na more. A to da cu ih jos morat zivkat, to sigurno ;-). Sad smo poslali pa cemo vidjeti kako ce ljudi reagirati.
geceta

PostPostao/la geceta dana uto sij 05, 2010 10:26 pm

Evo dobili smo vec prvu reakciju i cura je odusevljena time i rekla je da je jako originalno i da joj super puno znaci buduci da si mora rasporedit slobodne dane sljedeci tjedan. Cak me pitala otkud mi ideja i tko mi je to radio. :crvenise: sad sam tek puna sebe! :rofl:
geceta

Re: povratne kartice (RSVP) i save the date kartice

PostPostao/la Branči dana sri sij 06, 2010 11:23 am

geceta, vrlo originalna ideja! :bravo:

zapravo, niti ja ne znam kako bi se "save the date" smisleno prevelo na hrvatski osim "rezervirajte datum" :ne zna:

hoćete stavljati i ove povratne kartice (RSVP) uz pozivnicu?

meni su save the date kartice super jer u principu se o vjenčanju ljudi obavještavaju barem 6 mjeseci ranije, pa ne može doći do onoga "joj što niste javili ranije" kada dijelite pozivnice. a i ljudi ne moraju na njih odgovarati :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la geceta dana sri sij 06, 2010 9:00 pm

Hvala, hvala :-)
pa bas smo im zato i javljali da se ne bi razbjezali okolo, posebice jer je to 18.6. pa bi vec mogli nekam kidnut. A jos je to i doba vjencanja pa znam da ce ljudi birat ko ce na koju svadbu. Ovako, kako i sama kazes, nece imat ispriku :-) Vidjela sam negdje da to nazivaju pretpozivnicama a drugdje najavom vjencanja. Whatever! Inace, necemo slati i povratne kartice. Preskupo nam je sve to a i znam da ih pola ne bi odgovorilo, ali da su slatke, jesu :vau:
geceta

PostPostao/la zelenooka-007 dana čet sij 07, 2010 3:55 pm

po meni su to još samo dodatni i nepotrebni troškovi... makar su mi fora i ko voli nek izvoli... kod nas oni koji moraju znat već znaju... tako da... :D
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la geceta dana pon sij 11, 2010 11:32 am

Koliko ja znam, vani je to uobicajeno i ne racuna se posebno vec je normalno da je ukljuceno u cijenu pozivnice. ( rsvp )
I kod nas vec svi znaju ali su bili odusevljeni ovime :-))
geceta

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon sij 11, 2010 11:38 am

vjerujem da su... to je ipak nešto novo...
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malena33 dana uto vel 09, 2010 12:49 pm

Totano mi se sviđa ova ideja sa osmosmjerkom. Također mi datum koji pada na neradni petak pa ovo nije tako loša ideja.
geceta, daj stavi sliku da vidimo kako to izgleda.
Samo da mi to mama ne vidi jer će reći da neću nikada odrasti (od kud joj to :belj: )
slika
malena33

PostPostao/la plava_mlada dana pet vel 11, 2011 10:18 am

mi smo slali "save the date" ali u online formi.. većina gostiju ima mail, a od starijih imaju djeca, pa smo to iskoristiti!
slali smo to preko web stranice vjenčanja, i odmah im prikazuje i link na site!
i besplatno je!!!! :10od10: :10od10: :10od10:

i zaboravila sam reći, ljudi su super reagirali!!
Zadnja izmjena: blab; pet vel 11, 2011 10:51 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: spojeni postovi
slika
plava_mlada

PostPostao/la Happy Ivy dana pet vel 11, 2011 11:40 am

malena33 je napisao/la:Totano mi se sviđa ova ideja sa osmosmjerkom. Također mi datum koji pada na neradni petak pa ovo nije tako loša ideja.
geceta, daj stavi sliku da vidimo kako to izgleda.
Samo da mi to mama ne vidi jer će reći da neću nikada odrasti (od kud joj to :belj: )

mislim da je geceta osmosmjerke slala isto u on-line obliku iliti mailom. No naravno, ti možeš sebi napraviti osmosmjerku, isprintati i napraviti karticu...
Utipkaj si u google "puzzle maker" izbacit će ti mnogo stranica na kojima možeš sama kreirati osmosmjerke, križaljke....
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ribica08 dana pet ožu 11, 2011 9:58 pm

slika
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica