Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Lightshow na svadbi

Buketi, reveri baloni, aranžmani, navlake, lightshow...
(Za dekoracije po bojama vjenčanja pogledajte podforum iznad)

Re: Lightshow na svadbi

PostPostao/la theonly dana čet kol 20, 2009 2:37 pm

Super je lightshow Satine :cheer: meni će tata složit probu par dana pred svadbu da vidim kaj nudi :raspa:
al svakako za prvi ples hoću neki efekt :cagam:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la Satine dana čet kol 20, 2009 4:00 pm

Meni je to super pogotovo za prvi ples, dogovor je da će do ponoći efekti biti blagi jer normalno ne želim techno party pogotovo zbog starijih ljudi kojima to neće baš pasati a poslije ponoći ćemo napraviti ludnicu ali opet da nije previše :cheer: :cheer: :cheer:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet kol 20, 2009 4:07 pm

meni je isto to super :svakacast:
tangerina

PostPostao/la pitura dana čet kol 20, 2009 7:29 pm

Satine, super izgleda i bas mi drago da si si to rijesila :cheer: :cheer: Ja sam tako htjela lightshow, ali meni je to bilo preskupo s obzirom da smo vecinu toga dragi i ja sami poplacali. Ali stvarno sam sretna zbog tebe jer mi je to zbilja predivono!!! :cheer: :cheer:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana čet lis 15, 2009 2:28 pm

Mi imamo lightshow uključen u cjenu benda :thumbsup: Balončići,dim i boje :cerek: :cerek:
Mislili smo uzet pro light jer smo zaključili da znamo par ljudi od tamo al su nam malo skupi pa smo se eto zadovoljli sa ponudom našeg benda :mig: :mig: :mig:
Niri,ti si napisala da su slike mutnije,nisu,samo se tako čine jer je u bojama sve pa nemožeš vidjeti pravu oštrinu :thumbsup:
Naravno da rasvjeta neće ljudima ometati jelo il bilo što drugo,to je nepristojno. Ona je predviđena samo za podij,da malo oživi atmosferu.
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ludica kiki dana ned stu 22, 2009 3:32 pm

:bok: kod satine je bilo predivno s lightshowom.... :cheer:
slika
ludica kiki

PostPostao/la tigerin dana ned stu 22, 2009 5:44 pm

nama je isto ligt show skupa s bandom, a ono sto smo vidjeli nam se svidjelo.. valjda ce tak i kod nas biti
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Showman dana pon stu 30, 2009 3:34 pm

Plavuša_90 je napisao/la:Mi imamo lightshow uključen u cjenu benda :thumbsup: Balončići,dim i boje :cerek: :cerek:
Mislili smo uzet pro light jer smo zaključili da znamo par ljudi od tamo al su nam malo skupi ...

Auch ! :budala:
Lightshow koje će donijeti bend je u 99% slučajeva smijurija. Nemalo puta su ljudi i više nego razočarani (da ne kažem šokirani ) kad bend koji je zadužen za glazbu rješava dekoraciju sale efektima. Preporučam detaljne provjere da se ne bi iznenadili, i to neugodno.
A ovo što vam je ponudio pro light nema veze sa tim.
Ali kud na pro light, poznato je da su oni daleko najskuplji, i to poprilično, no sve to može se puuno jeftinije dobiti u barem tri firme.

Plavuša_90 je napisao/la:Niri,ti si napisala da su slike mutnije,nisu,samo se tako čine jer je u bojama sve pa nemožeš vidjeti pravu oštrinu :thumbsup:

Slikanje fotografa na takvim mjestima se razlikuje na dva osnovna načina. Slikanje sa blicom i slikanje bez blica.
Sa blicom detalji su istaknuti te bojanje prostora nema utjecaja na kvalitetu.
Bez blica, e tu dolazi do izražaja kvaliteta foto opreme i znanje fotografa jer slike mogu biti fantastične baš zbog pobojanog prostora i efekata, ali je mutne zbog preduge expozicije ili drmanja kod slikanja iz ruke.
Oko detalja možete pitati svakog normalnog fotografa koji zna osnove :jig:

Plavuša_90 je napisao/la:Naravno da rasvjeta neće ljudima ometati jelo il bilo što drugo,to je nepristojno. Ona je predviđena samo za podij,da malo oživi atmosferu.

da rasvjeta ne bude iritantna moraju paziti postavljači iste jer nemalo puta se oni razbacuju sa Colorado ili CityColor washevima koji su preko 2500 W koje usmjere prema ljudima. Katastrofa !
Takvi uređaji su za bojanje zidova, no neznanje i neiskustvo zna biti pogubno čak i kod vrhunske opreme.
Za bojanje svadbi preferirajte manje washeve 250W-500W i to više njih koji će puno bolje pokriti prostor bez iritacije sudionika.
Showman

PostPostao/la Branči dana pon stu 30, 2009 11:53 pm

Showman je napisao/la:Auch ! :budala:
Lightshow koje će donijeti bend je u 99% slučajeva smijurija. Nemalo puta su ljudi i više nego razočarani (da ne kažem šokirani ) kad bend koji je zadužen za glazbu rješava dekoraciju sale efektima. Preporučam detaljne provjere da se ne bi iznenadili, i to neugodno.

sa ovime se u potpunosti slažem - nekoliko puta sam znala vidjeti da band pod light show smatra 5 raznobojnih reflektora (zeleni, crveni, plavi, žuti, narančasti) koji se pale i gase u ritmu muzike. strašno! kao u cirkusu!
radije bih da nemaju ništa nego da stvore ambijent disko kluba/ljetne terase iz osamdesetih. (odmah sam se sjetila one reklame kokolo kokolo gdje eduardo pleše :lol: )
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Tasha dana uto pro 01, 2009 8:10 am

Svaka cast tom lightshowu, ali to mi nije za svaku salu...

Evo npr. moja frendica se udavala u restacu i imala je taj light show, koji je stvarno bio ok, lagala bih kad bih rekla suprotno...ali brate mili, to je u tom restoranu djelovalo kao da smo u kupleraju...jer opcenito okruzenje, raspored stolova ima veze sa tim itd...

Isto tako, dosta je niska prostorija bila, pa je mozda i zbog toga bio taj osjecaj...ali neka..

Sve u svemu, ponavljam, light show nit je za svaku salu, a bome nije ni za svaciji džep
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana uto pro 01, 2009 10:09 am

sad sam se sjetila nečega na ovu temu :D

neznam tko kroz cijelu noć pazi na taj lightshow, ali na jednoj svadbi u hotelu, sve je bilo super, baš se lijepo uklopilo u salu, ali kad je bila večera nismo vidjeli što jedemo kako spada, jer je i dalje bilo tamno ljubičasto i to je baš bilo :thumbsdown: , ljudi su se baš bunili protiv toga

dok na drugoj svadbi u jednom restaču, isto sve super, lijepo se uklopilo, ali kad je došla večera na stol lijepo se lightshow ugasio, upalila su se lagana svjetla-ne skroz jako-ali umjereno da se vidi šta imaš na tanjuru, što mi je bilo :thumbsup:
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Satine dana uto pro 01, 2009 10:21 am

Ja sam imala lightshow za podij, a nisam imala bojanje cijele sale..i to mi je taman po volji, neznam kako bi ljudi reagirali (jer je bilo i puno njih starijih)..također je taj čovjek kojeg sam unajmila za lightshow cijelu noć sjedio i pazio na efekte :thumbsup:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Reina dana uto pro 01, 2009 10:28 am

kod nas je bend dopeljao svoju rasvjetu i to je izgledalo super.
taman za podij. :thumbsup:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana uto pro 01, 2009 10:38 am

Reina je napisao/la:kod nas je bend dopeljao svoju rasvjetu i to je izgledalo super.

Reinica, kaj grillsi imaju lightshow??? Ides, nisam ni znala :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Reina dana uto pro 01, 2009 10:50 am

Mischa je napisao/la:
Reina je napisao/la:kod nas je bend dopeljao svoju rasvjetu i to je izgledalo super.

Reinica, kaj grillsi imaju lightshow??? Ides, nisam ni znala :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

pa nisi pitala, draga... :D

pa ja to sad ne bih baš nazvala, ono, baš pravi lightshow, ali bilo je i više nego dovoljno zato jer niti mi nismo znali da ga imaju!
za unajmljivanje nekog pristojnog lightshow-a smo se kasno sjetili.
jedini slobodni su bili prolight, ali je cijena bila - boli glava!

ta rasvjeta je uglavnom uperena u njih i u podij.
naš podij je bio malen, tako da je to bilo taman.

[img=http://img23.imageshack.us/img23/1826/027wd.th.jpg]

evo, mischa, taman boje za tvoju svadbu.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Showman dana uto pro 01, 2009 10:55 am

Mischa je napisao/la:Svaka cast tom lightshowu, ali to mi nije za svaku salu...

...ali brate mili, to je u tom restoranu djelovalo kao da smo u kupleraju...

Ma ovisi kako se radi, ukrašavanje rasvjetom je za svaku salu samo treba znat i imat ukusa i mjeru.
Razni ponuđači daju razne komplete koji su usklađeni po cijeni tj. o broju uređaja koje će oni tamo natrpati,
a onda još stave nekog neiskusnog da to sve postavi i organizira :neznamkakoti:

Da ne pričam da jako ovisi o upravljačkim komandama kako to sve podesit, a onda još i odradit samu večeru ...
Dimmer, light mixer, Light Jockey preko laptopa, kombinacija više toga ... ima raznih kombinacija, a naravno ovisi i koje uređaje imate no poboljšanje izgleda je ogromno, a komentar "da je bilo kao u kupleraju" upućuje da se debelo promašilo u izboru izvođača :budala:

Mischa je napisao/la:Sve u svemu, ponavljam, light show nit je za svaku salu, a bome nije ni za svaciji džep

Eh :mig: dakle ovisi ko i kako to odradi, kako rekoh,
a što se tiče cijene, cijene su danas dosta pristupačne svakome, od nekih osnovnih 2500 pa na više, pa ne mora svako imati laser show i bojanje cijele dvorane ...
Bolje se koncentrirati na neki detalj, kao logo na zidu (jer ekipa sa voli sa tim slikat u pozadini), zatim pozadina mladenaca i njihov stol, te plesni podij. No kombinacija je puno ali sve se da prilagoditi ovisno o prostoru, ukusu i naravno novcima.
Showman

PostPostao/la Branči dana uto pro 01, 2009 10:59 am

Reina je napisao/la:ta rasvjeta je uglavnom uperena u njih i u podij.
naš podij je bio malen, tako da je to bilo taman.

[img=http://img23.imageshack.us/img23/1826/027wd.th.jpg]

ovo mi je ok, diskretno i nije predrečavo :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Tasha dana uto pro 01, 2009 11:02 am

Showman, hvala na objasnjenju..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Showman dana uto pro 01, 2009 11:29 am

No problem :bok:
u toj sam branši pa me se može pitat kad negdje zapnete.
Showman

PostPostao/la liegli dana pet ožu 19, 2010 6:15 pm

isprepadali ste me zivu sada !! Ja sam htjela obavezno nesto ali ne bas light show nego iskljucivo to bojanje prostora da se pretapa kompletna sala iz nekakve plave do ljubicaste u roza ili tako nesto. ali ne da mi svjetlucaju nekakvi reflektori nego nesto decentno. imat cu dosta starijih ljudi pa..
dobila sam sa par strana grube ponude ali za sada jos nisam nista definitivno odlucila, a vremena nema bas previse :huh: :huh:
slika
liegli

PostPostao/la Showman dana pon svi 17, 2010 12:08 pm

liegli je napisao/la:Ja sam htjela obavezno nesto ali ne bas light show nego iskljucivo to bojanje prostora da se pretapa kompletna sala iz nekakve plave do ljubicaste u roza ili tako nesto. ali ne da mi svjetlucaju nekakvi reflektori nego nesto decentno.

"Ja nebi light show nego bojanje "
Ma sve se to zove light show, jedino je razlika u izvedbi.

Vama će biti bitno da onaj ko radi bojanje restorana, dvorane, šatora ili čega već radi sa kontrolom na uređajima (laptop Light Jockey ili light mixer), a ne da ih stavlja u neki muzički mod tj. da reagira na muziku (to je užas).

No kod samo bojanja prostora, može se staviti boje koje odaberete da se automatski pretapaju u točno određenim intervalima, ali ipak preporučam da ipak netko baš radi na opremi jer onda je to puuno bolje i kvalitetnije (pod uvjetom da stave nekog ko zna radit, a ne nekog iz student servisa koji zna za dvije tipke čemu služe).

A uz bojanje dvorane, što je vrlo lijepo (ali na cijelu noć i monotono), dakle definitivno preporuka za neke efekte plesnog podija i slično jer vizualni efekti ako su dobro napravljeni rade ogromno poboljšanje. :mig:
Showman

PostPostao/la malanana dana pet srp 09, 2010 11:25 am

theonlyfuse je napisao/la:ja se ocito jedina zanimam za ovu temu :rofl: pa cu onda i sama sebi odgovoriti :raspa:
Necu od nikog unajmit opremu, eto tata mi jucer napravio mali show u kuhinji (on je muzicar, pa ima taj equipement), ima 4 super reflektora- s LED diodama-kaj je vrhunski, mijenja 4-5 boja, snop je taman dovoljan za podij, da nas malo poprati na prvom plesu, il dok bum ja pjevala (ak budem) i to je dovoljno efekata.. ne pada mi na pamet dati nekoliko tisucica za to :raspa:
Cist mi se svidjela prezentacija, i mislim da bi on to mogao iznajmljivati po svadbama, pa ak neko treba :ne zna:

to je još aktualno?
malanana

PostPostao/la Showman dana sri kol 18, 2010 2:04 pm

malanana je napisao/la:
theonlyfuse je napisao/la:ja se ocito jedina zanimam za ovu temu :rofl: pa cu onda i sama sebi odgovoriti :raspa:
Necu od nikog unajmit opremu, eto tata mi jucer napravio mali show u kuhinji (on je muzicar, pa ima taj equipement), ima 4 super reflektora- s LED diodama-kaj je vrhunski, mijenja 4-5 boja, snop je taman dovoljan za podij, da nas malo poprati na prvom plesu, il dok bum ja pjevala (ak budem) i to je dovoljno efekata.. ne pada mi na pamet dati nekoliko tisucica za to :raspa:
Cist mi se svidjela prezentacija, i mislim da bi on to mogao iznajmljivati po svadbama, pa ak neko treba :ne zna:

to je još aktualno?

Ne znam baš koliko je realno usporediti 4 LED reflektora od nekih muzičara,
sa profesionalnom rasvjetom koju za oko 2ipol do 5 tisuća kuna dobijete poprilično i još ju postave, kontroliraju i brinu o njoj profesionalci.

E sad, proglasiti 4 reflektora rješenjem ... hmm ... više razumijem ako trebate rezati troškove, onda naravno ništa od posebne rasvjete i efekata, i to je okej, ali vjerujem da želite da vaša svadba bude nešto posebno tj. da ju ne radite da ju samo "odradite" :mig: ,
a sa specijalnom rasvjetom je to ipak nešto posebno ( no to je daleko od 4 LED reflektora ).

I moja draga se vozi sa Hyundaijem svaki dan na posao i sasvim je zadovoljna no siguran sam da bi bila fantastično oduševljena kad bi ju odveo na neki posebni izlet sa Bentlyjem :cerek: (znam znam malo blesava usporedba ali ipak govori nešto ).
Showman

PostPostao/la J&B dana čet kol 26, 2010 2:49 pm

bok,
može pomoć...? ja bi light za svadbu, a kako je svadba u zimu, ja bi da od lighta budu pahuljice, zvijezdice i sl.
izvedivo?
J&B

PostPostao/la ivchy&dado dana čet kol 26, 2010 5:38 pm

Evo samo da kažem da se ja udejem za 2 tjedna i da smo unajmili Smash light. Najprofesionalniji od svih i mislim da zaista nismo pogriješili. No, vidjet ćemo...
slika
ivchy&dado

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cvijeće i dekoracije prostora

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.