Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Iskustva s cvjećarima (preporuke, pokude, diskusije)

Buketi, reveri baloni, aranžmani, navlake, lightshow...
(Za dekoracije po bojama vjenčanja pogledajte podforum iznad)

Re: Dekoracija restorana/sale i dekoracija stola mladenaca

PostPostao/la *** dana pet sij 21, 2011 12:33 pm

zagorka je napisao/la:ja uopće nisam komplicirala kaj se tiče dekoracije stola i došla sam k cvjećarki i ona mi je čak predložila s obzirom na prostor i naše financijske mogućnosti kaj mi je bolje... i ispalo je toliko dobro na kraju da smo i muž i ja ostali paf kak je dobro ispalo

Sigurna sam da je tako i nabolje,na komplicirati previše i ići korak po korak, ipak se oni najbolje u to kuže. Ja sam jedna od onih koja uopče nije razmišljala o vjenčanju ranije,a sad ko da sve nadoknađujem i do zadnjeg bi detalja voljela sve isplanirat.. :roll:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
[/url]

Marketing:

Re: Iskustva s cvjećarima (preporuke, pokude, diskusije)

PostPostao/la zagorka dana pet sij 21, 2011 1:13 pm

tak sam i ja htjela ali sam brzo odustala od te ideje, jer nismo vremenski mogli to sve tak u detalje... tako da smo uređenje sale totalno prepustili cvjećarki u ruke i nismo pogriješili :D
uglavnom, nađi par cjećarni i lijepo s idejama tamo da vidiš kaj ti mogu oni, a kaj bi eventualno sama trebala nakon što odlučite kako želiš da ti izgledaju stolovi i sve drugo
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la MyBubbles dana ned ožu 20, 2011 10:33 am

Hi,
ima tko ovdje tko bi mi znao preporučiti neku cvjećarnu u Velikoj Gorici?
Pokušavam naći nekoga tko me neće odrati na sezonskom cvijeću, a tko ipak ima malo mašte jer ja ne volim one previše 'složene' bukete, ako me razumijete. Kako sam jednostavna :cerek:
Troškova se tako nakupilo da bi mi stvarno trebao netko povoljan. Najradije bi ja to napravila jer volim cvijeće, ali isto dobivam uvjeravanja da nemam šanse stići sve. Mene muči što će to biti lipanj pa ne mogu baš dan ranije napraviti a da to sigurno preživi.

Pa sam došla na ideju da pogledam po Velikoj Gorici, možda dobijem više za tu cifru nego u Zagrebu. A vjenčanje je tak i tak na krajnjem zapadu pa me dostava s oba kraja isto dođe. Ima tko s preporukom?
MyBubbles

PostPostao/la bumba dana uto ožu 22, 2011 8:37 am

Drage moje, evo mi dobili ponudu od ''svoje'' cvjećarke..nisam još sigurna hoćemo li ju uzeti jer me skroz šokirala sa cifrom koju mi je dala..

Mi ćemo imati malo vjenčanje pa nećemo recimo kititi auto, salu, stan itd..Htjeli bi, odnosno ja bi htjela da sve bude bijelo, a favorit su mi božuri, ranunkule, frezije i bijele hortenzije.

Njena ponuda je sljedeća:
Moj buket od 300 do 400 kn, ovisno o veličini i cijeni božura i bijele hortenzije. Naime, rekla mi je da bijeli božuri znaju biti jako skupi, nekad i 50 kn komad u veleprodaji..malo mi je to čudno, jer sam negdje čitala da im je tad baš sezona (5. mjesec), valjda su skupi zato kaj su bijeli. :ne zna:
Cijena buketa mi se čini ok, al ono kaj me šokiralo je cijena dekoracije za stol..dekoracija duplo veća od buketa bi me koštala oko 800 kn.. :shock1:
Ukras za klupicu u crkvi (masne od tila koje bi išle do poda i eventualno neko cvijeće na na tim mašnama) 200-300 kn komad..bez bilo koje druge dekoracije u crkvi.. :shock1: :shock1: :shock1:

Vjenčane kitice (ako nije božur ili bijela hortenzija) 35 kn/kom, a narukvice 70 kn komad, što ispade 525 kn.

sve me ispade oko 3500 kn (računala sam jedno 6 klupica), a bez još neke dekoracije za crkvu..

Kaj vi mislite, jel to malo previše ili su to normalne cijene?
slika

21.05.2011..točno u podne..
bumba

PostPostao/la lunna dana uto ožu 22, 2011 9:15 am

bumba ovo je puno previse :shock1: :shock1: :shock1: :shock1:

i ne bozuri niti u jednom trenutku toliko ne kostaju u veleprodaji,ja cu ih imat kad je kraj sezone i vjerojatno cu imati uvozne i cvjecarka mi je rekla da kod njih niti jedan cvijet nije skuplji od 20kn :thumbsup:
ne daj da te rade budalom :nene: ,a te masnice za crkvu ti je onda najbolje sama kupiti til i napraviti pa ti netko od tvojih ode u crkvu postavit :thumbsup:
draga nadam se da ces nac neku normalnu ponudu :grli: :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la MyBubbles dana uto ožu 22, 2011 1:22 pm

Ja isto mislim da je to malo previše (čak i ako si u centru Zagreb), pogotovo mi je upalo u oko ova cijena dekoracije za stol.
Mislim, ne znam što sve ide u to, odnosno da li ideš na nekakve ogromne aranžmane, ali meni se čini da bi i za jako bogate cvjetne aranžmane cijena morala biti oko pola toga, odnosno 400kn, maksimalno 500. Razumijem poantu da je vjenčani buket 400kn, pa je onda duplo veća stvar 800kn, ali mi svejedno zvuči pretjerano. Jesu božuri i hortenzije skuplje cvijeće, čak i u sezoni, ali toliko skuplji :ha:
Smijem pitati koliko hortenzija bi išlo u taj aranžman za stol (onda možeš i izračunati koliko otpada na taj navodno najskuplji 50kn po komadu dio s bijelim hortenzijama)?

Za vjenčani buket mislim da je 400 dobra cijena, meni su sve dosad viđene ponude bilo oko 500 kn (a ja za ništa nemam božure, ali ajde. to je jedan buket pa to lakše progutam.).
Ovo sa tilom uopće ne razumijem otkud je nastala ta cijena od 200-300 po klupici :shock1: Nisam se raspitivala za til jer to nije za mene, ali vidjela sam trake od tila i ovo totalno zvuči kao pretjerana cijena osim ako sam ja krivo shvatila i to je cijena za sve mašne skupa, a ne po klupici.

Savjetujem ti da odeš pitati kod još nekoliko cvjećarki i zapišeš si koja ti za što koliko naplaćuje. Ja isto trenutačno istražujem cvjećarke pa ne mogu gurnuti ruku u vatru da je ovo loša ponuda (i jako ovisi o specifičnoj lokaciji), ali ovo mi se čini :neznamkakoti:
MyBubbles

PostPostao/la bumba dana uto ožu 22, 2011 2:17 pm

pa navodno bi aranžman trebao biti veći, znači duplo veći od buketa..al svejedno mi je to previše..
prvo mi uopće nije spominjala veću cijenu hortenzija, nego samo božura..a sad su navodno i hortenzije skupe, ne znam koliko bi me koštale..
za božure mi je rekla da nekad znaju biti i 50 kn komad u veleprodaji, ne smijem ni pitati koliko bi ih ona onda naplatila..

i meni se čini da je 400 kn ok za buket..

mašne od tila i neka cvjetna dekoracija na njima bi bile 200-300 kn.. citiram njenu ponudu: ''otprilike računajte ako je til raskošan do poda i neki cvijetni detalj 200-300kn po klupi''.. pa koliko košta taj jebeni til?to tak i onak njoj ostaje, valjda? :ne zna:

cvjećarka nije neka razvikana, bar ja mislim da nije..žena ima atelier kod mene u kvartu i uvijek se zaljepim za izlog kad prolazim kraj nje, al mi je ovo puno previše..danas ćemo obić još neke cvjećarne pa ću vidjet kakve će ponude bit za ist stvar..
slika

bumba

PostPostao/la MyBubbles dana uto ožu 22, 2011 3:32 pm

Joj, pardon, ja sam ishitreno krivo pročitala umjesto bijelog božura bijelu hortenziju za tih famoznih 50 kn u veleprodaji.
Ali što je, je, i božuri i hortenzije su skuplje vrste cvijeća. Taj dio te nikako ne mulja.
Zanima me što joj znači da božuri 'nekad' toliko koštaju u veleprodaji. To nema baš neko značenje za tebe jer se ti udaješ u petom mjesecu a tad je njima sezona, dakle taj 'nekad' maksimum se uopće ne bi trebao odnositi na tebe. I ti si mi prvi glas da bi bijeli božur trebao kao biti skuplji od drugih božura.

Ali ovo s tilom :huh: ajde bar je neki raskošniji. Mislim, kako taj raskošniji izgleda ja ti nemam pojma. Tu te možda dere čim si spomenula vjenčanje, a možda ne ako bi stvarno obukla te klupice u nešto raskošno, sve ovisi koliko metara mora upotrijebiti. Evo sad sam guglala cijenu trake od tila i ispalo mi u veleprodaji 80kn za 50 metara (traka široka 20cm, ako to što znači). :izivciran:
Pa si ti sad računaj koliko metara treba za tu tvoju raskošnu mašnu do poda. Da ti je bar sliku pokazala na što misli.
Doduše, nisam sigurna da može materijal ponovno iskoristiti, til se vrlo lako podrapa pa sumnjam da može s tim nešto novo napraviti.

Ajde javi kako je prošlo s ostalim cvjećarima danas kad budeš gotova, i ja trenutačno tražim okolo..
MyBubbles

PostPostao/la lunna dana uto ožu 22, 2011 3:46 pm

MyBubbles je napisao/la:J
Ali što je, je, i božuri i hortenzije su skuplje vrste cvijeća. Taj dio te nikako ne mulja.

o da mulja jer to jesu skuplje vrste cvijeca,al ne kostaju 50kn u veleprodaji :nene: pogotovo ne bozuri :nene:
kad sam mojoj cvjecarki spomenula da su May trazili 200kn za jedan bozur jer im nije sezona,on mi je odma rekla da je to nebuloza jer kad NIJE sezonai kad je uvozno cvijece kod njih je najskuplji cvijet 20kn :kava: dakle ako je ZG skuplji opet ne moze bit toliko skuplji :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la >Ivy< dana uto ožu 22, 2011 5:08 pm

molim pomoc ! Nisan jos nikako zvala nijednu cvjecarnu, niti tocno znan kako ide. Maeni bi trebalo znaci, za na dan vjencanja 23 ruze u vazi , buket, aranzman za moj glavni stol, stotinjak revera, isto toliko narukvica, ukras na autu, i mozda koji buket za doma kod sebe i dragoga.
Pitanja su: kako cvjecarki postaviti upit za uslugu, da li da in samo nabrojin kao vama, sta mi treba, ili postoji caka, da ne vidu da nemam pojma pa da mi nabiju cijenu ili uvale staro cvijece.
Moze li se kod njih iznajmiti vaze?
Postoji li mozda kakvi popust koji daju ako se uzme veliki paket?
Ima li ko dobru preporuku za Split i okolicu ????
evo vam malo cvijeca u znak zahvalnosti :buket: :buket: :buket:
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la lunna dana uto ožu 22, 2011 10:29 pm

Ivy meni ce ti radit cvjecarna Orhideja iz Omisa,oni su radili i Oluji,nisu skupi,imaju cvijece samo 1.klasa i stvarno su :10od10: :10od10: :10od10: :10od10:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la bumba dana uto ožu 22, 2011 10:50 pm

danas smo još obišli arkadiju, sreću i mirelu..i odlučili smo se za mirelu..

manje više sve cvjećarne su nam davale iste ponude od 3000 do 3500..

gospođa u arkadiji je bila jako ljubazna, iako smo došli nenajavljeno potpuno nam se posvetila..za božure je rekla da nema problema, hortenzije bi bile uvozne i relativno skupe (50 kn/kom), frezijama tada nije sezona pa nam je ponudila neko drugo cvijeće al ja sad ne znam točno koje..nešto slično frezijama..njene mašne su 30 kn/kom, dekoracija na stolu bi bila oko 1500, moj buket 500 kn itd...sve skupa 3500..

onda smo išli do sreće na malešnici..gospođa isto jako ljubazna, pokazivala nam slike..ona je zapravo bila najjeftinija, i sigurno bi to kvalitetno napravila..zanimčljivo je da ona jedina nije govorila o cijenama našeg i domaćeg cvijeća i kako je ovo skuplje, a ovo jeftinije već nam je dala cifre i rekla da ništa nije problem nabaviti..buket bi bio 500kn, dekoracija za stol 500 kn, kitice i narukvice su od 15-25..kod tih kitica me jedino živciralo to kad smo joj spomenuli da moj budući ne bi neki ogromi rever nego jedan cvjet malo se čudila, al dobro..mašne od tila su 50 kn, visoki aranžani na stalcima 500 kn..sve skupa jedno 3000 kn..

na kraju smo otišli kod mirele i dragi je odma rekao da je to to (a samo je pogledao izlog :lol: :lol: :lol: )
žena nam se potpuno posvetila i imala sam osjećaj da nas stvarno želi upoznati i napraviti za nas sve kako mi budemo htjeli..ona je zapravo bila najskuplja, al smo dobili jako dobar popust i ispast će nas oko 3700 kn..moj buket je 600 kn, dekoracija za crkvu je oko 1500, vjenčić za ulazna vrata 280, a dekoraciju za naš stol doma nam je poklonila..u tu cijenu ide i dekoracija za stol u restoranu, reveri i narukvice, mašne od tila..

odlučili smo da ćemo za dekoraciju uzeti gypsophilu u koju će bit umetnute neke mini bijele orhideje..sve izgleda jako elegantno i profinjeno i nije mi žao kaj smo promjenili cvijeće..vjerujem da će se ona stvarno potruditi da nam to napravi kak se spada..

eto, nadam se da vas nisam zagušila sa ovim dugačkim postom..

p.s. ona nam je jedina rekla da će dekoraciju iz crkve (te polukugle na stalcima) prenjeti do restorana tako da ih duplo iskoristimo i to mi je stvarno predobro..
na kraju nam je poklonila malenog bijelog anđela..mirela rules! :thumbsup:
slika

bumba

PostPostao/la Niki88 dana sri ožu 23, 2011 7:03 am

>Ivy< je napisao/la:molim pomoc ! Nisan jos nikako zvala nijednu cvjecarnu, niti tocno znan kako ide. Maeni bi trebalo znaci, za na dan vjencanja 23 ruze u vazi , buket, aranzman za moj glavni stol, stotinjak revera, isto toliko narukvica, ukras na autu, i mozda koji buket za doma kod sebe i dragoga.
Pitanja su: kako cvjecarki postaviti upit za uslugu, da li da in samo nabrojin kao vama, sta mi treba, ili postoji caka, da ne vidu da nemam pojma pa da mi nabiju cijenu ili uvale staro cvijece.
Moze li se kod njih iznajmiti vaze?
Postoji li mozda kakvi popust koji daju ako se uzme veliki paket?
Ima li ko dobru preporuku za Split i okolicu ????
evo vam malo cvijeca u znak zahvalnosti :buket: :buket: :buket:

Bok Ivy,
evo razumijem se u cvijeće malo pa da ti olakšam.ruže veleprodaja 3-6 kn(ovisi o vrsti),buket bi bilo najbolje da kažeš vrstu cvijeća ili pokažeš sliku,aranžman za stol isto moraš konkretnije(veliki,mali,svijeće,....),reveri su oko 3 kn kom,auto ako je samo til i malo cvijeća oko 100 n ako je bogato zna biti i 500!!
Lijepo obiđi nekoliko cvjećarki pa skupi ponude za isto cvijeće:)
Niki88

PostPostao/la >Ivy< dana sri ožu 23, 2011 5:39 pm

Hocu, Niki88 i Lunna, hvala najljepša ! :grli:
tam tam tataaaaam

slika
>Ivy<

PostPostao/la zuzika dana pet ožu 25, 2011 1:02 am

ja sam imala Mirelu.... ne mogu ju pohvaliti ali eto, da me ne popljuju ostale forumašice koje su prezadovoljne njenom lažnom karizmom samo ću reći da nisam dobila ono što sam očekivala za te novce koje smo dogovorile jer je to moralo prštati od cvijeća a ne da sam dobila tako rijetke buketiće na stolovima od najjeftinijeg cvijeća koje je najskuplje zaračunala da me srce boljelo taj dan a naravno da na to nisam više mogla utjecati jer je bilo prekasno pošto sam sve vidjela tek netom prije nego su gosti morali doći i dok je već ona otišla... od mene nema dobre preporuke :nene: :nene:
zuzika

PostPostao/la bumba dana pet ožu 25, 2011 8:34 am

zuzika je napisao/la:ja sam imala Mirelu.... ne mogu ju pohvaliti ali eto, da me ne popljuju ostale forumašice koje su prezadovoljne njenom lažnom karizmom samo ću reći da nisam dobila ono što sam očekivala za te novce koje smo dogovorile jer je to moralo prštati od cvijeća a ne da sam dobila tako rijetke buketiće na stolovima od najjeftinijeg cvijeća koje je najskuplje zaračunala da me srce boljelo taj dan a naravno da na to nisam više mogla utjecati jer je bilo prekasno pošto sam sve vidjela tek netom prije nego su gosti morali doći i dok je već ona otišla... od mene nema dobre preporuke :nene: :nene:

baš mi je žao da nisi bila zadovoljna, i ja bi vjerojatno popi***la da meni to napravi..
ne znam, mene je oduševila svojim idejama i ne mogu ništa loše reći za ženu..ono što nam je ona ponudila je točno ono kaj smo mi htjeli..a mislim i da ne može puno zeznut jer mi imamo specifičnu temu sa dvije vrste cvijeća..
vjerujem da će sve biti kak se spada..vidjet ćemo..
slika

bumba

PostPostao/la ljutka dana pet ožu 25, 2011 10:47 am

što se tiče cvijeća ja sam bila prezadovoljna s našim izborom . http://www.cvjetni-atelje-markoci.hr/
slikaslika
ljutka
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la **Anchy** dana pet ožu 25, 2011 11:24 pm

evo da se i ja malo javim..imam cvjecarku koja fakat super radi i meni ce za moju svadbu raditi sve..fakat ima puno toga kaj ce radit pa evo ovako
-vjencani buket
-kitica za mladoženju,kumove,roditelje,bracu i sestre,to ce biti od živog cvijeca a ostale kitice za uzvanike od umjetnog cvijeca radim sama
-kicenje sale-naš stol,ostali stolovi
-kicenje auta
-crkva
-i još ce mi napraviti i pokloncice za uzvanike besplatno,ja neka samo kupim neke bomboncice ili cokoladice a ona ce to sve zamotati,ukrasiti itd itd
cijena 2800kn s tim da je u tu cijenu bilo uracunato i da ona radi kitice za uzvanike ali kao sto sam vec navela na pocetku radim ih sama,tako da ce cijena biti i manja.. na nasem stolu ce biti jedan veliki buket a sa svake strane organi onako lijepo po cijelom stolu tj po dužinisa svake strane buketa sa kamencicima itd,a na svakom ostalom stolu staklena zdjela ili kako se to god zove sa plutajucim svijecama unutra,cvjeticima i po stolu isto uz to organdi,ma ugl.da ne dižim cuda smo dogovorile,nemogu vam ja to sad opisati.nadam se da cu na kraju biti zadovoljna,slike cete svakako vidjeti ali morate cekati 9mj :D :D ugl cvjecarka je na Vrbanima,pa koga zamina moze mi se obratiti za dodatne inf u pp :lol: :lol:
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ancebance dana uto tra 19, 2011 9:15 am

Dobro jutro svima,

jel ima netko iskustva s "Natura Art" u Gajnicama?

Hvala :bok:
Ancebance

PostPostao/la **Anchy** dana čet svi 19, 2011 2:11 pm

Ancebance je napisao/la:Dobro jutro svima,

jel ima netko iskustva s "Natura Art" u Gajnicama?

Hvala :bok:

:bok: Ja sam u Gajnicama al neznam koja je to cvječarna..jel to ona kod placa možda?? :ne zna:
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ancebance dana uto lip 28, 2011 6:09 pm

Pozdrav svima,

:bok:

evo i mene nakon svega.. nisam bas s vremenom.. novi poso...
ali moram ovo pisati....

anci, da to je ona cvjecarka na placu i moram reci da sam odusevljenaaaaaaaa :cagam:
Zena ja sjajna. Ne pokusava utrpati nesto sto joj je vazno prodat, vec slusa stvarno zelje i daje prijedloge.
Mi nismo htjeli bas pretjerivati sa cvijecem.... ali to sto nam je ona ponudila, nismo isli nigdje vise traziti :svakacast:

Iskreno malo sam se bojala, kako ce sve to na kraju ispast, ali bila sam odusevljena!

Stvarno velika preporuka od mene za NATURA ART

:10od10:
Ancebance

PostPostao/la misskuki dana pet srp 01, 2011 8:56 pm

Jel ima tko iskustva sa cvjećarom Salix iz Velike Gorice? Ženska mi se super činila na sajmu pa me zanima ako iko ima ikakva iskustva s njom =)
misskuki

PostPostao/la Anička dana pon srp 25, 2011 1:24 pm

Ja sam bila uzela cvijeće u Cvjetnoj galeriji Sreća....i još uvijek sam prepreprezadovoljna! :lovestruck:
Tu cvjećarnicu drži mladi bračni par i stvarno su ful ljubazni i simpatični i sve se da dogovoriti s njima.....
I cijene su odlične..Mi smo uzeli revere za dragog i kumove, moj buket, dekoracija auta i našeg stola u sali - to sve skupa je bilo 1700kn..... A izgledalo je ko da vrijedi najmanje 5000!
Obožavam ih i definitivno ostajem njihova vjerna mušterija kad god ću trebat nešto cvijetno... :D
Anička

PostPostao/la misskuki dana uto kol 02, 2011 7:29 pm

Evo me friško sa razgovora sa cvječarkom pa da podjelim.. ona je malo iza Zaprešića..
bila sam do sada poslala mail sa slikama onoga što me interesira i pitala za cijene.. poslala sam oko 20ak mailova.. dobila 3 odgovora.. :thumbsdown: koma :D ništa od takve komunikacije s njima.. :thumbsdown:

otišla sam do svoje cvječarke iz susjedstva.. i dogovorila se kaj me interesira.. cijene su joj ovakve:
moj buket -> ruže i orhideje = 250kn
stol mladenaca -> dva isprepletena srca od ruža i zelenila okolo sa svjećicama, laticama i bršljenom = 600kn
stolovi ostali = 80kn/stol (imat ću ih oko 13)
auto -> organdi traka sa ružama i mašnama naprijed i iza = 250kn
crkva -> platno viseće na svaki red klupa sa bršljenom i mašnama + aranžman na oltar + 2 na stalku koja će se prenjet u salu = 500kn
kitice - 9 kom = 180kn

UKUPNO = 2800kn

Što je super u odnosu na one cijene koje sam dobivala na mailu... tamo bi me to koštalo signurno 5000kn.. tako da :thumbsup: za nju =)
misskuki

PostPostao/la lunna dana čet kol 18, 2011 9:05 pm

Ja definitivno preporucujem za podrucje Splita Orhideju u Omisu :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
Meni su napravili buket,2 revera(kum i mladozenja),narukvnica za kumu,okitili auto,sredili salu za 2000kn :dani: a sve je izgledalo tocno kako sam htjela i bilo je predivno :svakacast: :svakacast: :svakacast:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cvijeće i dekoracije prostora

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.