Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Cijene cvijeća, kad ima koje cvijeće, dr. pitanja o cvijeću

Buketi, reveri baloni, aranžmani, navlake, lightshow...
(Za dekoracije po bojama vjenčanja pogledajte podforum iznad)

Cijene cvijeća, kad ima koje cvijeće, dr. pitanja o cvijeću

PostPostao/la Katriona dana uto svi 13, 2008 10:17 am

sve teme su nekako orijentirane na slikice a mene zanimaju cijene..budući da nemam neko posebno cvijeće koje mi se sviđa, htjela bih uzeti neko koje nije baš skupo..zasad dolaze u obzir tulipani i ruže pa koje je jeftinije? ne želim imati neke ekstravagantne dekoracije niti posebno elaborirane pa sam mislila uzeti jednu vrstu za sve i to je to..? :ne zna:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: Cijene cvijeća

PostPostao/la Debeljucka dana uto svi 13, 2008 10:21 am

tako cu i ja... sve ce biti ruze.. i tocka... a sada kako i sto... ma imam jos vremena za to...
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana uto svi 13, 2008 1:25 pm

Katriona je napisao/la:sve teme su nekako orijentirane na slikice a mene zanimaju cijene..budući da nemam neko posebno cvijeće koje mi se sviđa, htjela bih uzeti neko koje nije baš skupo..zasad dolaze u obzir tulipani i ruže pa koje je jeftinije? ne želim imati neke ekstravagantne dekoracije niti posebno elaborirane pa sam mislila uzeti jednu vrstu za sve i to je to..? :ne zna:

Najbolje je gledati koje cvijeće ima sezonu u doba godine kad se udaješ, i onda uzeti takvo.
U proljeće je cvijeće jeftinije nego u ostatku godine, a povoljniju cijenu imaju: tulipani, ruže (već ih u cvjećarnama ima po 8 kn), gerberi, irisi, kale, klinčeki tj. karanfili, margarete, ivančice, neke vrste orhideja itd.

Oko tvog datuma je tulipan jeftiniji nego ruža, znam jer sam baš pažljivo promatrala cijene prošli mjesec ;)
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Katriona dana uto svi 13, 2008 3:26 pm

Branči..ma što bi mi bez tebe! ti si takvo nepresušno vrelo informacija! :cerek: (rastapam se) hvala! ma vidjela sam kako izgleda buket tulipana i u usporedbi s ružama mi izgleda jednostavnije a to mi je primat tako da još ako su i jeftiniji.. :jig: tenkju Branči! :grli:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 14, 2008 10:41 am

mislim da bi cvijece trebalo biti najjeftinije na cvjetnoj trznici na zitnjaku... ali koliko sam cula to treba ici jako rano..... najkasnije do kojih pola 8 ujutro
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet svi 15, 2008 6:07 pm

Katriona je napisao/la:Branči..ma što bi mi bez tebe! ti si takvo nepresušno vrelo informacija! :cerek: (rastapam se) hvala! ma vidjela sam kako izgleda buket tulipana i u usporedbi s ružama mi izgleda jednostavnije a to mi je primat tako da još ako su i jeftiniji.. :jig: tenkju Branči! :grli:

Jesu, u sezoni tulipana su stvarno jeftiniji od ruža, najskuplje što sam vidla je po 5 kn komad, a ruže su onda bile po 12-15 kn komad.
Samo jedno upozorenje - najčešće se prodaju oni u bojama, čisto bijele sam vidjela samo one što imaju kao zgužvane latice, pa vjerujem da bi ih trebalo prvo naručiti gdje god da ćeš ih uzimati. Al fala bogu, pa ih u to doba ima na bacanje ;)
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Branči dana čet svi 15, 2008 6:10 pm

Debeljucka je napisao/la:mislim da bi cvijece trebalo biti najjeftinije na cvjetnoj trznici na zitnjaku... ali koliko sam cula to treba ici jako rano..... najkasnije do kojih pola 8 ujutro

da, tamo je veleprodaja cvijeća, al ja se nažalost nikada nisam uputila tako rano tamo da vidim čega ima i kolike su cijene. manje više sve što ima tamo prodaje se i na splavnici kod dolca (naravno skuplje, ali opet ne kao u cvjećarnama) pa se mogu otprilike vidjeti i cijene i sl.

btw. danas sam na kvatriću u cvjećarnama vidjela cijene ruža po 8 kn.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la FiLa dana čet lip 05, 2008 10:04 am

Cvjecarna Nela Dubrava

Vrste cvijeca : Kale, ruze i fuzije il kak se vec zovu.......

buket
kicenje limuzine
aranzman za dvoranu
12 kitica
kosara s bez i bijelim laticama
2velike ukrasene kosare
2male kosarice za klincerice
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Katriona dana sub lip 07, 2008 1:29 pm

oooo, to mi se stvarno čini prihvatljivo...al mi se ženimo na Krku pa.......eh, Branči, sad da te pitam, kako je došlo do promjene datuma, (budući da se ja uopće ne kužim u te stvari :budala: ), hoće još bit tulipana i hoće bit jeftiniji ili možda skuplji....? anyone? jer ja bih definitivno samo jednu vrstu cvijeća, ili tulipane ili ruže....
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana čet lip 12, 2008 10:49 pm

Početkom petog su ti tulipani već na odlasku... ima ih ponešto zaostalih, ali nije im više udarni termin, pa im naravno i cijena raste i teže su dobavljivi.
Ruže tada ulaze u sezonu i polako im počinje padati cijena (ako su u cvjećarnici one velike 8 kn ili 10 kn, znači da su na zelenoj tržnici 3 ili 4 kn).
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la FiLa dana pon lip 16, 2008 2:57 pm

Branci jesi isla ti kod Nele na kraju???? Meni je super sve napravila vidjela si na slikicama, a i cijena je vise nego prihvatljiva :D.....ak si isla daj nabaci svoj komentar :D
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana uto lip 17, 2008 9:02 am

FiLa je napisao/la:Branci jesi isla ti kod Nele na kraju???? Meni je super sve napravila vidjela si na slikicama, a i cijena je vise nego prihvatljiva :D.....ak si isla daj nabaci svoj komentar :D

Ma nisam... onaj dan kad mi je trebao buket za frendicu je tak padala kiša da su mi Sitnice* bile izvan ruke, pa sam uzela usput na placu.
Al smo se zato jedan dan D i ja prošetali onuda i išli vidjet gdje je točno, al je bilo zatvoreno pa smo samo buljili kroz staklo (bit će da je bio neki praznik) :spijun:
Sad čekam iduću prigodu pa da uzmem neko cvijeće kod nje pa onda javim.

*Sitnice su inače ulica u Dubravi
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Katriona dana ned lip 22, 2008 7:05 pm

Branči, ili netko drugi ako zna, a koje bi cvijeće onda bilo aktualno oko mog datuma? pa cijelo vrijeme nešto gledam i tražim ali mi baš ne ide...helpajte..
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la princessmo dana pon lip 23, 2008 12:45 pm

Katriona je napisao/la:Branči, ili netko drugi ako zna, a koje bi cvijeće onda bilo aktualno oko mog datuma? pa cijelo vrijeme nešto gledam i tražim ali mi baš ne ide...helpajte..

Draga, mislim da imamo jako zahvalan mjesec kaj se tiče cvijeća...sve živo i neživo cvijeta! :buket:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana pon lip 23, 2008 1:02 pm

super, samo što se ja stvarno ne razumijem u cvijeće pa bi bila jako zahvalna kad bi mi netko nabrojao koju vrstu..(a i stavio koju sliku jer sam ja gradsko dijete :D )
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto lip 24, 2008 4:57 pm

Katriona je napisao/la:super, samo što se ja stvarno ne razumijem u cvijeće pa bi bila jako zahvalna kad bi mi netko nabrojao koju vrstu..(a i stavio koju sliku jer sam ja gradsko dijete :D )

Ja sam imala margarete... :D
Pogledaj pod slike vjencanja...
Ja voooooooooooooooolim margarete! :cerek:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana uto lip 24, 2008 5:34 pm

Draga naša Mischa mi je otkrila ovo cvijeće i sad si razmišljam da bi možda to imali i baš u ovoj boji... :cerek: :cerek:
To je Amarilis, a cijenu još ne znam, javim kad provjerimo u cvjećarni
slika
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana čet lip 26, 2008 11:49 am

tenks cure na informacijama..sad sam na sto muka jer je prostor skroz drugačiji i nemam uopće ideja kakvo cvijeće da imam...ah, morat ću još malo razmišljati o tome.. :budala:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana čet lip 26, 2008 12:48 pm

bedacha je napisao/la:Draga naša Mischa mi je otkrila ovo cvijeće i sad si razmišljam da bi možda to imali i baš u ovoj boji... :cerek: :cerek:
To je Amarilis, a cijenu još ne znam, javim kad provjerimo u cvjećarni
slika

Amarilisu je sezona u 5 mjesecu, imaš ih u crvenoj i bijeloj boji, inače je to cvijet za stravstvenu ljubav, ali uvijek, čak i u svojoj sezoni cvatnje jako skup.
Znam da ispod 20 kn nije sigurno u sezoni, a kasnije je vjerojatno još puno skuplji.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Branči dana čet lip 26, 2008 1:00 pm

Katriona je napisao/la:super, samo što se ja stvarno ne razumijem u cvijeće pa bi bila jako zahvalna kad bi mi netko nabrojao koju vrstu..(a i stavio koju sliku jer sam ja gradsko dijete :D )

5, 6 mjesec (i proljeće općenito) je najzahvalnije za biranje cvijeća, jer je većina tad u sezoni i prema tome jeftinije.

kale u raznim bojama (čak sam u bauhausu vidla sadnice ove bordoljubičaste i žute kale):
slika slika slika slika

ljiljani:
slika slika
slika slika slika slika

irisi:
slika slika
slika slika

ruže:
slika slika
slika slika
slika slika
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la bedacha dana čet lip 26, 2008 2:37 pm

Branči je napisao/la:Amarilisu je sezona u 5 mjesecu, imaš ih u crvenoj i bijeloj boji, inače je to cvijet za stravstvenu ljubav, ali uvijek, čak i u svojoj sezoni cvatnje jako skup.
Znam da ispod 20 kn nije sigurno u sezoni, a kasnije je vjerojatno još puno skuplji.

Ja sad zvala jednu cvjećarnu i veli teta da im je sezona krajem 10. mj.... :ne zna:
Čuj, tih 20kn mi je puno jeftinije od kale u 10mj kad me u leli traže 150kn za jednu.... :rofl: :rofl: :rofl:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana čet lip 26, 2008 9:24 pm

Branči, ja tebe obožavam... :grli: ovi ljiljani su mi predivni!! i predivna si što si mi stavila slikice... :buket: (sad ja tebi jedan buketić zahvalnosti..)..a sad ključno pitanje-koliko bi ljiljani koštali? hm, hm...?
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana ned lip 29, 2008 11:16 pm

bedacha je napisao/la:
Branči je napisao/la:Amarilisu je sezona u 5 mjesecu, imaš ih u crvenoj i bijeloj boji, inače je to cvijet za stravstvenu ljubav, ali uvijek, čak i u svojoj sezoni cvatnje jako skup.

Ja sad zvala jednu cvjećarnu i veli teta da im je sezona krajem 10. mj.... :ne zna:
Čuj, tih 20kn mi je puno jeftinije od kale u 10mj kad me u leli traže 150kn za jednu.... :rofl: :rofl: :rofl:

Čuj, ako oni u stakleniku posade lukovice sad, sigurno će cvasti u 10 mj - ali prava sezona cvatnje im je bila sada. jedino ako ih uvoze iz australije ili neke tropske klime gdje je u 10 mj ko kod nas proljeće :ne zna:
tetka od D ima i crveno narančaste i bijelo crvene amarilise u vrtu, na desetke njih, i ocvali su prije koja 3 tjedna... svake godine ih razmišljam uslikati, i uvijek ocvatu prije nego se sjetim uzet fotić :o

a daj mi reci, kod tebe gladiole ne bi došle u obzir? znam da su klišej, ali zamisli si da su u staklenim vazama samo po 4-5 dugih gladiola - a njima je na jesen sezona i onda su bagatela. a ima ih u kojoj god boji poželiš. ili oni slatki mali buketi od samo gerbera u staklenim kockastim vazama? eto tek toliko da imaš rezervu ako ne uspije sa amarilisima:

gladiole i gerberi:
slika slika slika
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Branči dana ned lip 29, 2008 11:22 pm

Katriona je napisao/la:Branči, ja tebe obožavam... :grli: ovi ljiljani su mi predivni!! i predivna si što si mi stavila slikice... :buket: (sad ja tebi jedan buketić zahvalnosti..)..a sad ključno pitanje-koliko bi ljiljani koštali? hm, hm...?

Ljiljan ima velik cvijet i općenito je velika biljka. Jedan cvijet se sastoji od grane sa 3-4 cvijeta i takva grana dođe oko 15-20 kn u sezoni. Ali, dvije grane su recimo dovoljne za jako bogat buket.
Inače je jako intenzivnog mirisa.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Branči dana ned lip 29, 2008 11:37 pm

Još boja gladiola (ima ih tokom godine, ali im je sezona jesen):

slika slika
slika slika
Branči
Admin
Admin