Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Napravite sami - upute za izradu dekoracija za vjenčanje

Buketi, reveri baloni, aranžmani, navlake, lightshow...
(Za dekoracije po bojama vjenčanja pogledajte podforum iznad)

Re: Napravite sami - upute za izradu dekoracija za vjenčanje

PostPostao/la CandyBaby dana uto lip 29, 2010 2:30 pm

Isabella je napisao/la:ovo ne spada pod dekroaciju ali je uradi sam
radili smo album za slike kumovima, od A do Ž, od slikanja, obrade, te albuma. nije baš idealno, ali smo bili zadovoljni na kraju. i kumovi koji su očekivali weddigbook (naručeni).
tutorial

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
tutorial je genijalan i album izgleda super :lovestruck:
super ideja i izvedba
možda ću nešto tako probati složiti za dodatne albumčiće koji idu starcima i kumovima
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la vrazichka dana uto kol 31, 2010 7:03 am

dakle ovo je album ali moze biti i guestbook. sama sam ga radila prema uputama tutorial angelus art
http://img827.imageshack.us/g/p1020381k.jpg/

dakle stavljam ga ovdje jos jednom.
vidjela sam kako se osma mucila sa tkaninom preko. pa da vam dadem neke male tajne malih majstora :o :o
ja sam radila sa spuzvom od 3mm, u 2 sloja, da je fino mekano. karton nije tesko napravit niti izrezat. najveci problem je tkanina i s cim je zaljepiti. naime obicno ljepilo ne drzi cijelu stvar fiksnom nego se od napetosti materijala odljepljuje. uzmite patex moment ili gel (ili uhu gel) i malo pritisnite i to je to. sto se tice same tkaninei rezanja iste. ovaj prozorčić ne treba rezati od ruba do ruba(dijagonalno), vec ostaviti koji milimetar cisto da se ne vidi karton sa spuzvom ispod jer kad se nategnu ti trokutici preko, sve se to vidi. slikovito nemam nista ali mislim da cete shvatit.
kod rubova albuma. odrezite rubove(kao na onoj slici) ali tako da dimenzija od kartona do kraja tkanine bude 3x3 cm (gore/dolje i sa strane) onda prvo zaljepite (opet sa pattexom) sam čošak tkanine preko kartona (ne previse natezati jer se karton savija i lomi. onda se visak tkanina sa strane zareze (ne do kraja, da se ne vidi karton) i preklopi. tako sva 4 čoška. onda se samo stranice zaljepe i nategnu prek kartona.
ja sam se mucila s tim rubovima ko budala onda mi je tata za ovo rekao. brzo, jednostavno i uredno :thumbsup:
ako netko treba pomoc tu sam
:bok: :bok:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana uto kol 31, 2010 7:56 am

Vraze :svakacast: :svakacast: :svakacast:
ovo ce mi sigurno trebati :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto kol 31, 2010 8:40 am

i ja sam se namucila s tim kutevim :neznamkakoti:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana uto kol 31, 2010 9:56 am

meni veći problem predstavljaju stranice... kupila sam malo predebeli papir... pa ću morat kupit drugi... teško ga savijam i ljepim... a korice sam bez problema... :D
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto kol 31, 2010 10:06 am

ja sam taj papir (karton) savijala s ravnalom. onda mi nije bio problem toliko
tangerina

PostPostao/la vrazichka dana uto kol 31, 2010 10:13 am

ja sam uzela iglu (vecu) i sa tupom stranom uz ravnalo udubila i super je ispalo :thumbsup: :thumbsup:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la osma putnica dana uto kol 31, 2010 10:39 am

tako sam i ja..satankom iglom za pletenje...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana pet lis 08, 2010 3:06 pm

Branči je napisao/la:Evo novi članak u rubrici Napravite sami: Izrada dekoracija za vjenčanje u akvarij zdjelama

Članak sadrži tri ideje za tri teme vjenčanja.

Branči, meni je ovo prva liga , tj ja bi ovakav prvi samo s lila cvjetovima...međutim to big radila s onim gelom a ne s kamenčićima,međutim taj gel služi i kao izvor vode cvijeću, pa me zanima da li možda znaš nakon koliko taj gel nestane tj nakon koliko ga cvijet upije...pokušala bih napraviti taj "pokus " kod kuuće ali nikako da nađem gel?
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana pet lis 08, 2010 11:47 pm

dalmašica je napisao/la:
Branči je napisao/la:Evo novi članak u rubrici Napravite sami: Izrada dekoracija za vjenčanje u akvarij zdjelama

Članak sadrži tri ideje za tri teme vjenčanja.

Branči, meni je ovo prva liga , tj ja bi ovakav prvi samo s lila cvjetovima...međutim to big radila s onim gelom a ne s kamenčićima,međutim taj gel služi i kao izvor vode cvijeću, pa me zanima da li možda znaš nakon koliko taj gel nestane tj nakon koliko ga cvijet upije...pokušala bih napraviti taj "pokus " kod kuuće ali nikako da nađem gel?

draga, nisam ti nikad radila sa tim gelom, pa ne znam za koliko nestane :ne zna:

sigurno ga ima za kupiti u dtp, možda i u dobrom partneru ili tamo na veletržnici cvijeća?

moguće i u cvjećarama, a znam da sam jednom bila vidjela i u nekom većem centru tipa pevec :misli:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la dalmašica dana sub lis 09, 2010 7:04 pm

oki doki thanxić svejedno
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la nina1905 dana pet ožu 11, 2011 9:13 pm

........poozzdravv curke!!! :bok:
Dali je koja od vas radila svoj vlastiti buket!?
Zanima me koliko se tu može uopće uštedjeti?! sve ponude i savjeti su dobrodošli :mig:
Pogledaj kako drhtim kada gledam te, i kao da si poslijednji na svijetu nedam te....
nina1905

PostPostao/la dalmašica dana pet ožu 18, 2011 5:21 pm

Pa mislim da se da uštediti dosta,meni su većinom rekli oko 500- 600 kuna cijenu za vj buket, a npor ukoliko se nađe jeftiniej cvijeće ( zelena tržnica i sl) mislim da se fakat da uštedit
slika

dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana sub ožu 19, 2011 9:31 am

ovisno kakav buket želiš i koliko imaš smisla da si ga sama složiš. ovo što sam ja imala, mislim da nikad nebi sama uspjela složiti, a nešto drugo već možda i da :ne zna:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la vrazichka dana sub ožu 19, 2011 8:56 pm

dalmasica.. kad sam vidjela svoj buket od 400 kn :izivciran: :izivciran: mogla sam ga doslovno sama napravit. malo maste i ostro oko stvarno se lijepe stvari daju napraivt. mozes ucvrstit satenskom trakom i to odozgora do dolje i na kraju samo silikonskim ljepilom ucvrstit tu satensku traku :raspa: :raspa:
bar se meni cini da bi to islo :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la MyBubbles dana ned ožu 20, 2011 10:41 am

Stvarno vrazichka?

Ja sam između dvije vatre po ovom pitanju.. kažu mi da ne mogu stići, ali mene tako užasavaju cijene a i često imam dojam da bi ja to sebi bolje napravila. Može biti samo do mog ukusa, ne pljujem nikog.
Ali sad me zanima čuti koliko je zapravo napravi-sama-cvijeće-projekt realističan za vjenčanje u lipnju? I može li se to dan ranije napraviti a da recimo preživi bez frižidera sredinom lipnja dok je još po noći hladno, ali po danu baš i nije?
Jer ono, ne mogu zauzeti baš čitav frižider buketima :D
Dakle, je li netko ovdje vidio to u praksi ili je sama uspjela?
MyBubbles

PostPostao/la dalmašica dana ned ožu 20, 2011 12:09 pm

vrazichka je napisao/la:dalmasica.. kad sam vidjela svoj buket od 400 kn :izivciran: :izivciran: mogla sam ga doslovno sama napravit. malo maste i ostro oko stvarno se lijepe stvari daju napraivt. mozes ucvrstit satenskom trakom i to odozgora do dolje i na kraju samo silikonskim ljepilom ucvrstit tu satensku traku :raspa: :raspa:
bar se meni cini da bi to islo :ne zna: :ne zna: :ne zna:

Pa znam, zato i kažem,jer oimam osjećaj da ga fakat puno više naplate samo zato što je vjenčani buket. meni je jedini problem da u mom mjestu nema ničeg poput zelene tržnice pa ak odem kupit u cvjećarnu ruže za buket, a treba mi ih puno doći će me skupo, ali ako se nađe jeftino cvijeće isplati se...
slika

dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned ožu 20, 2011 3:30 pm

MyBubbles je napisao/la:Stvarno vrazichka?

Ja sam između dvije vatre po ovom pitanju.. kažu mi da ne mogu stići, ali mene tako užasavaju cijene a i često imam dojam da bi ja to sebi bolje napravila. Može biti samo do mog ukusa, ne pljujem nikog.
Ali sad me zanima čuti koliko je zapravo napravi-sama-cvijeće-projekt realističan za vjenčanje u lipnju? I može li se to dan ranije napraviti a da recimo preživi bez frižidera sredinom lipnja dok je još po noći hladno, ali po danu baš i nije?
Jer ono, ne mogu zauzeti baš čitav frižider buketima :D
Dakle, je li netko ovdje vidio to u praksi ili je sama uspjela?

Ja sam sama radila cvijece za doma i restoran (vjencani buket i onaj glavni u sali je radila cvjecarka al samo zato sto ja nisam mogla taj dan ici to montirati u salu). Imala sam margarete i zelene gumbete. Vjecanje je bilo u 5 mjesecu. Cvjece mi je stiglo u cetvrtak i stajalo je u kantama s vodom a ja sam u petak slagala aranzmane. Za stolove sam slagala male buketice koje sam povezivala satenskom trakom. Bilo ih je 50 kom za restoran i cca 10 kom za doma. Za kuci sam jos slozila kugle od margareta koje su izdrazale jos 2 tjedna nakon svadbe :svakacast: Svo cvjece je izgledalo savrseno iako je taj dan bilo neuobicajeno toplo za 5 mjesec :zubo: Imali smo svadbu od 420 ljudi i eto, uza sve sto sam sama radila, stigla sam bez ikakvog problema i cvjece sloziti (naravno uz pomoc moje 3 drage prijateljice :thumbsup: )
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la MyBubbles dana pon ožu 21, 2011 9:11 am

Dani 26 je napisao/la:Svo cvjece je izgledalo savrseno iako je taj dan bilo neuobicajeno toplo za 5 mjesec :zubo: Imali smo svadbu od 420 ljudi i eto, uza sve sto sam sama radila, stigla sam bez ikakvog problema i cvjece sloziti (naravno uz pomoc moje 3 drage prijateljice :thumbsup: )

ajme, kako mi je drago to čuti! hvala!
a meni na svaki spomen tako nečega odmah stižu prodike kako nisam normalna što mislim da to mogu.. ono, otkad je cvijeće postalo takva naučna fantastika da ja ne bi bila u stanju složiti tucet buketa? plus onda mi nitko ne može uvaliti one zelenjave što mi izgledaju umjetno ili trake ili bobice ili kristale i slične periferije koje se meni osobno za moj zamišljeni stil ne sviđaju, a koje većina cvjećara MORA staviti u buket. čak i kad im specifično naglasiš da to ne želiš. MORA. to je potreba :cerek: :ludilo: . to je kao da s ovisnikom pričaš :D

ali prvo.. 420 ljudi :shock1: isuse al' si se ti naslagala cvijeća taj petak ako je za svaki stol bilo nešto :bravo:
ja ću bome sad razmisliti. ja imam 70 ljudi pa mi možda čak ni frendice ne trebaju jer je meni to cvijeće fakat gušt. :lovestruck: samo da preživi. :zubo:
kako si držala bukete/aranžmane kad su bili složeni (pogotovo s obzirom na satensku trakicu? i to si poslala te frendice da odnesu u restoran taj dan?

(joj što volim ove smajliće na forumu)

dalmašica - a što ne možeš nagovoriti neku frendicu s autom ili kumu da dan prije odete u najbliži grad sa zelenom tržnicom? pa tamo nabaviš ruže?
MyBubbles

PostPostao/la Dani 26 dana pon ožu 21, 2011 10:47 am

MyBubbles je napisao/la:
ali prvo.. 420 ljudi :shock1: isuse al' si se ti naslagala cvijeća taj petak ako je za svaki stol bilo nešto :bravo:
ja ću bome sad razmisliti. ja imam 70 ljudi pa mi možda čak ni frendice ne trebaju jer je meni to cvijeće fakat gušt. :lovestruck: samo da preživi. :zubo:
kako si držala bukete/aranžmane kad su bili složeni (pogotovo s obzirom na satensku trakicu? i to si poslala te frendice da odnesu u restoran taj dan?

(joj što volim ove smajliće na forumu)

Ovak, kad su buketici bili gotovi, masna je bila vezana vislje gore prema cvjecu pa sam jednostavno peteljke uronila u kantu s vodom. Poslagala sam ih na gusto tako da ne padnu i to je to. Ujutro je sestricna to odvezla u restoran i oni su jednostavno stavili pusleke u one male vaze koje imaju i inace (oni u njih sloze ruze a ja sam htjela margarete pa smo se tako dogovorili da cu ja to dovest a oni samo stavit u vaze, isti im vrag, svaili ruzu ili puslek margareta). Margarete su inace dosta izdrzljive pa uopce nije bilo problema... Neznam kakve aranzmacice mislis raditi (moji su bili jednostavni pusleki od margareta :zubo: ) ali mozes i kombinirat sa spuzvom koju dobro natopis u vodu i to je to. Tako sam radila kugle od margareta :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la nina1905 dana pon ožu 21, 2011 11:39 am

dalmašica je napisao/la:Pa mislim da se da uštediti dosta,meni su većinom rekli oko 500- 600 kuna cijenu za vj buket, a npor ukoliko se nađe jeftiniej cvijeće ( zelena tržnica i sl) mislim da se fakat da uštedit

.... npr..ja mislim imat onak neke klasika jedno 15 ruža i samo to omotam nekom vrpcom,i to je to...
možda kad bi to kupila na zelenoj tržnici nebi mi ispalo tak puno ko što bi mi uzela cvjecarka :ne zna:
.... pojma nemam,all mislim da bi si to nešto obićno sama mogla složit... malo mašte i to je to..
ionako ću ga u ponoć bacit :lol: ...
Pogledaj kako drhtim kada gledam te, i kao da si poslijednji na svijetu nedam te....
nina1905

PostPostao/la dalmašica dana pon ožu 21, 2011 6:46 pm

Da da da se lijepo složiti...a meni je vjenčanje na otoku pa bi morala u St dan split a tak izgubim pola dana...nego jel slučajno koja cura zna jel u Splitu ima nešto kao zelena tržnica u Zg?
slika

dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana uto ožu 29, 2011 1:31 pm

dalmašica je napisao/la:Da da da se lijepo složiti...a meni je vjenčanje na otoku pa bi morala u St dan split a tak izgubim pola dana...nego jel slučajno koja cura zna jel u Splitu ima nešto kao zelena tržnica u Zg?

ima ima. vec su cure pricale o tome...
inace i ja sam imala margarete i ja sam sve kupila u petak ujutro u 7.vozilo se u autu, pa dok smo to slozili, sve vozili u salu. i nis im nije bilo :thumbsup: :thumbsup: također bilo je i bež ruža također je sve bilo u redu :thumbsup: :thumbsup:
doduse nisam imala tak puno ljudi ko dani, radile smo 5 aranzmana za salu + aranzman sa svjecama za doma i svi su bili odusevljeni
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Pjegica dana pon svi 16, 2011 5:51 pm

Keiko je napisao/la:ima netko ideju kako da ovo napravim (samo bez ovog perja)?
slika

uzmem teglicu, špagu..kako da je omotam, kakvo ljepilo?

jako mi se sviđa ova ideja, jel netko radio tako nešto? imate li slikica, savjeta?? hvala :)
Pjegica

PostPostao/la satea dana uto kol 02, 2011 7:29 pm

ima netko neku :idea: kako iskoristiti čičak?! ja nisam našla ništa :o
slika

slika

I am condemned to love you, and that is my salvation. I shall have to live for ever in the shadow of your eyes, accept the fact that everything your hand touches arouses the best in me. All that I know is your love, nothing else interests me.
satea
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cvijeće i dekoracije prostora

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.