Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Napravite sami - upute za izradu dekoracija za vjenčanje

Buketi, reveri baloni, aranžmani, navlake, lightshow...
(Za dekoracije po bojama vjenčanja pogledajte podforum iznad)

Napravite sami - upute za izradu dekoracija za vjenčanje

PostPostao/la Branči dana pet tra 02, 2010 1:50 pm

Evo posebne teme za izradu dekoracija i ukrasa za vjenčanje, cvjetnih i svih ostalih. Ovdje stavljajte svoje upute ili eventualna pitanja kako nešto izraditi.

Molim vas da upute i pitanja za pozivnice, zahvalnice i konfete isključivo stavljate u temu: Upute i pitanja-izrada pozivnica/zahvalnica (napravite sami) jer je ovo tema samo za dekoracije.

Što sve spada ovdje? Sve što je na neki način dekoracija, znači buketi, aranžmani, cvjetne i ne cvjetne dekoracije, detalji, oznake stolova....

Za početak evo linkova na par stvari koje bi vam mogle biti korisne:

Izrada revera (kitica) za vjenčanje
Predložak kartica s imenima za stolove, oznake mjesta
Izrada dekoracija za vjenčanje u akvarij zdjelama
Izrada narukvica za gošće vjenčanja (umjesto klasičnih kitica/revera)

P.S. pravila za sadržaj vrijede kao i za ostatak foruma, mislim da to ne treba posebno napominjati :mig:
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Napravite sami - upute za izradu dekoracija za vjenčanje

PostPostao/la geceta dana pet tra 02, 2010 3:30 pm

po tom linku za izradu revera radim i ja, mozda bih samo dodala ako smijem da masnice dosta ljepse ispadnu ako se zavezu prije pa fiksiraju zicom
geceta

PostPostao/la Lia dana pet tra 02, 2010 3:40 pm

Šefika :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: za temu.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana pet tra 02, 2010 4:15 pm

Možda se neke od vas sječaju mojih malih čašica za žesticu, punjene deco pijeskom i lučicama?

Mislila sam da bi bilo bolje da ih punim voskom i tako dobijem svoje home made svijećice. Mislim da bi to bilo bolje od one prve varijante.

Ako je netko već radio svijećice doma, neka se uključi savjetima.
Naravno, možda bi jeftinije bilo da se već kupe gotove, no to mi trenutno nije bitno, jer me to toliko ne veseli, kao ovo da radim nešto doma sama.
Ugl, radila sam već svijećice, pa ću samo napisati kako, iako nisam neki stručnjak, no ako ja mogu, može svatko.

1. Možete kupiti gel vosak za izradu svijeća.
ovdje ima više o gel vosku i cijene otprilike
Možete iskoristiti obične bijele svijeće, već gotove. Ili one u boji. Ja sam uzela jednu veću, naribala ju ribežom koji više neću koristiti u kuhinji.
Uzela sam i njezin fitilj :D Recisklirajte već izgorjele svijeće, uvijek ostane i voska koji se nije rastopio.

2. Potrebni su fitilji klik

3. Potrebno vam je još: posuda za kuhanje (također koja će vam biti samo za to), posuda za oblikovanje svijeće ili kalupi (za kolače npr, samo ne plastični, ja ih osobno nisam koristila, već staru keramičku šalicu za kavu) i štapić ili čačkalica.

4. Ukrasi, školjkice, perlice, suho cvijeće ili nešto što ćete ubaciti u vosak da bude ljepšeg izgleda. Htjela sam smeđu, pa sam ubacila mljevenu čokoladu za kuhanje.

Prvo fiksirate fitilj sa štapićem, da on pada do dna posude ili kalupa.
slika

Naribanu svijeću ili vosak (po uputama) lagano otopite, ja sam umješala čokoladu i kada je dovoljno tekuće, izlijete u kalup/šalicu/čašicu/nešto drugo. Ostavite da se ohladi. Nisam imala problema sa vađenjem svijećice iz šalice, malo sam ju protresla i odvojila se sama.
Možete kombinirati više boja, ako ih odmah izlijete zajedno, boje će se izmješati, no ako prvo pustite da se jedan dio stvrdne, a drugi dodate na to, mješanje će biti minimalno.

Ja sam htjela plutajuću svijećicu, malo mi je predebela, no ne tone kad ju stavim u vazu :D
slika

Još neki primjeri:
slika
slikaslika
slikaslika

Iskoristite voće
slika
slika

Ovako nešto bi ja napravila, direktno ulila vosak u čašicu
slika

Čašice bi mogla obući u ovakvu tkaninu, ne baš čipku, ali mislim da bi se našlo nešto...možda sisal :ne zna:
slika
slika
slika

i još jedan link, kako ukrasiti već gotove vulgaris svijeće u boje koje želite, klik na sliku.
slika
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana pet tra 02, 2010 5:27 pm

geceta je napisao/la:po tom linku za izradu revera radim i ja, mozda bih samo dodala ako smijem da masnice dosta ljepse ispadnu ako se zavezu prije pa fiksiraju zicom

:thumbsup:
definitivno ispadnu bolje, ovo je bio tutorial "vulgaris" iliti najjednostavnija izvedba. uskoro će biti objavljen novi za malo kompliciraniji rever i za narukvice. :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Dani 26 dana pet tra 02, 2010 5:50 pm

Cvjetne kugle od margareta

slika

Dekoracije koje sam sama radila za svoje vjenčanje:

Cvjecarsku spuzvu staviti u vodu da se sama natopi (najbolje u kantu natocit vode i pustit da sto vise upije, ne gurati spužvu u vodu, nego da sama potone).
Za srednju velicinu kugle treba otprilike 7-8 grana margareta (na svakoj grani ima cca 10 kom).
Margarete se režu jedno 5 cm od glave i onda se pikaju u tu namocenu spuzvu.
Vrlo je vazno da kad se spuzva natopi vodom, treba ju lagano primit jer prsti propadaju unutra, znaci ne ju stiskat jer ce se raspast. :zubo:

Nije bitan redosljed pikanja... Ja sam krenula od gore pa nizala cvjetic do cvjetica. Kad je bilo gotovo, samo sam jos pregledala da nije negdje ostala rupa i to popunila... Lako se moze kasnije popuniti.

Kad se pika unutra, mora se paziti da se neku margaretu ne pikne dublje jer onda kugla nece izgledat onak lijepo okruglo... Dakle, otprilike se gleda da su sve isto zapiknute.

(napomena: na slici je velika kugla, a mjere su dane za srednju veličinu kugle)
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la geceta dana pet tra 02, 2010 6:22 pm

ovako nesto s voskom sam mislila ja isprobati isto :-) ili cak kupiti silikonske modle u obliku srca i direkt u njih uljevati vosak

Branči, jedva cekam upute za narukvice!!! Taman sam u izradi a za njih nigdje ne nalazim upute, osim "sam revere bez ziherica pricvrstite na trakicu" :-)
geceta

PostPostao/la Branči dana pet tra 02, 2010 6:38 pm

geceta je napisao/la:ovako nesto s voskom sam mislila ja isprobati isto :-) ili cak kupiti silikonske modle u obliku srca i direkt u njih uljevati vosak

Branči, jedva cekam upute za narukvice!!! Taman sam u izradi a za njih nigdje ne nalazim upute, osim "sam revere bez ziherica pricvrstite na trakicu" :-)

ne znam koliko ti je hitno, to će biti kroz 2 tjedna na sajtu.

al moj savjet ti je da cijeli rever "gradiš" od trakice i gore lijepiš silikonskim ljepilom iliti gluegunom. :mig:
može se i privezati gotov rever na trakicu ili zalijepiti na nju, ovo sa silikonskim ljepilom je kompliciranije i nespretnije za one koji nisu rukovali njime, ali je efekt bolji.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la geceta dana pet tra 02, 2010 7:33 pm

prvo namjeravat zgotoviti barem 100 revera pa je onda na redu isto toliko narukvica :-) A buduci da sam na godisnjem jos drugi tjedan, pokusat cu sto vise napraviti, no krecemo i s pozivnicama pa... vrlo vjerojatno cu ja pricekat ta dva tjedna ;-) thxich na savjetu!! :kiss:
geceta

PostPostao/la Dani 26 dana pet tra 02, 2010 9:37 pm

geceta je napisao/la:prvo namjeravat zgotoviti barem 100 revera pa je onda na redu isto toliko narukvica :-) A buduci da sam na godisnjem jos drugi tjedan, pokusat cu sto vise napraviti, no krecemo i s pozivnicama pa... vrlo vjerojatno cu ja pricekat ta dva tjedna ;-) thxich na savjetu!! :kiss:

Sutra necu stici al iduci tjedan obecavam da cu ti napraviti jednu narukvicu i sve slikati po segmentima da vidis kak ih ja radim :mig:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pet tra 02, 2010 10:07 pm

Dani 26 je napisao/la:
geceta je napisao/la:prvo namjeravat zgotoviti barem 100 revera pa je onda na redu isto toliko narukvica :-) A buduci da sam na godisnjem jos drugi tjedan, pokusat cu sto vise napraviti, no krecemo i s pozivnicama pa... vrlo vjerojatno cu ja pricekat ta dva tjedna ;-) thxich na savjetu!! :kiss:

Sutra necu stici al iduci tjedan obecavam da cu ti napraviti jednu narukvicu i sve slikati po segmentima da vidis kak ih ja radim :mig:

eto, bravo za dani i njen prvi foto tutorial :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la geceta dana sub tra 03, 2010 12:44 pm

Dani 26 je napisao/la:

joj, hvala, hvala, hvala!!! :kiss: bas si srce!!!
geceta

PostPostao/la vrazichka dana sub tra 03, 2010 1:48 pm

dani spasila si me s ovim da se uroni..ja cu isto ta sama radit pa ce mi pomoc, hvala :svakacast: :svakacast:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Tasha dana ned tra 04, 2010 2:13 pm

Kada sam ja radila zenske revere, onda sam napravila klasicni muski rever, skratila ga i na poledjinu sa silikonom zalijepila po duzini satensku trakicu...i to je bilo to...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la geceta dana pon tra 05, 2010 10:06 am

Mischa, tak sam i ja cula da se zapravo radi. Jos nisam probala, to me ceka negdje potkraj tjedna :-)

Isabella, a koliko ti treba onog gel voska da bi napravila odreden broj svjecica? Ja isto pucam na onakve casice za zesticu, samo sto sam ih ja mislila ispunit voskom i izvana nacrtat nas monogram. Isto tak, vidjela sam u chemacou te fitilje no prilicno su dugacki. Mogu li ih rezati, tj hoce li to imat smisla? Buduci da inace oni imaju dolje ono nest metalno. Mozda da za krajeve onda zavezem nest slicno, tipa 10lp? ( mislim na kraj koji ide na dno svjecice )
eh i da, to sam isklizne iz neke keramicke posudice? bila mi je i ideja radit svjecice u obliku srca no nasla sam samo plasticne kalupe za kupiti, to nije to
geceta

PostPostao/la Isabella dana pon tra 05, 2010 10:15 am

ja sam jednu veliku svijeću izribala i zapravo mi je jako malo voska otišlo na to. uzela sam fitilj od te svijeće i izrezala ga. oni koji nemaju ništa na dnu, možeš ih zavezati za dio čačkalice i spustiti ili staviš na njega da ga drži 5 lipa, samo prisloniš. ugl, kad kreneš ideje će same nadolaziti.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana čet tra 08, 2010 8:17 am

Dakle drage moje..evo prvog dijela tutorijala "kako napraviti kugle od papira"..

Za jednu kuglu vam treba 60 papirica iste dimenzije (9x9, 7x7..kako god, mogu biti i veci), ljepilo, strpljenje i dobra volja..

slika

papiric prepolovite na pola, tako da dobijete oblik trokuta

slika

Kada ste papiric prepolovili, rubove ponovno prepolovite na pola,

slika

tako da dobijete oblik kvadratica, bas kao sto je i na slici

slika

Nakon toga ta dva trokutica jos jednom presavinite, ali prema rubu, tako da cete dobiti oblik kao krakovi od zabice

slika

Te krakove nakon toga, s unutarnje strane izvucite van, tako da dobijete oblik zmaja (onog papirnatog)

slika

vrhove (trokutice) nakon toga presavinite prema unutra..u ravnini sa rubom papira

slika

i te nove trokutice presavinite jos jednom prema unutra..(dobit cete opet oblik zabice koja izgleda kao da ce upravo skociti..

slika

slika

Te "nogice", odnosno rubove zalijepite ljepilom i spojite ih

slika

I latica je gotova...

Za jedan cvjetic vam treba 5 latica, za jednu polovicu kugle vam treba 6 cvjetova (ukupno 12 cvjetova).

I ovo je prvi dio tutorijala.

Kasnije cu staviti kako se cvjetici ljepe, odnosno kako dobiti kuglu.

P.S. Dobro vidite, na slici su razne boje papirica :lol: :lol: :lol: :lol: i nemojte se ljutiti nisam bas vjesta sa objasnjavanjem, pogotovo kad to trebam napisati
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pet tra 09, 2010 9:49 pm

03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tasha dana ned tra 11, 2010 7:09 pm

Evo nastavka tutorijala...

Nakon što napravite sve latice, treba ih povezati u cvjetic..i to tako da na rub latice stavite ljepilo i priblizite drugu laticu...

slikaslika

Na kraju vam cvjetici trebaju ovako izgledati

slika

Nakon sto napravite 6 cvjetica, treba ih povezati u polovicu kugle i to na ovaj nacin:

Povezuju se u principu 2 latice od svakog cvjetica...ljepilo se nanese na pozadinu latice (sredina) i na nju se nalijepe latice drugog cvijeta..

slikaslikaslika

Kada se povezu svi cvjetici 6 + 6 , dobijemo 2 jednake polovice koje treba povezati u kuglu...

slika

Sada na poledjinu treba zalijepiti traku s kojom cete tu kuglu privezati na predvidjeno mjesto..ja sam lijepila po sredini jedne polovice

slikaslika

I na kraju, zalijepite i drugu polovicu i prislonite na prvu na koju ste zalijepili traku...rezultat treba izgledati ovako..

slika

Nadam se da sam pomogla..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pon tra 12, 2010 9:38 am

dani i mischa, tutoriali su odlični :svakacast: :svakacast:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la lunna dana pon tra 12, 2010 9:40 am

dani, mischa :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana pon tra 12, 2010 10:27 am

svaka cast :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: bas cu probat napravit!!!
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la arlenna dana pon tra 12, 2010 2:46 pm

Mischa ...već sam ti rekla :10od10: odličnooo mi je to...i ono kad si me vodila kroz slikice i sve, stvarno mi je super ispalo! :thumbsup:

ma sve ove upute što curke stavljaju su :thumbsup:
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la malena_4you dana sri tra 14, 2010 12:26 pm

Mischa super su ti ispale upute, a ono što si pomoću nih dobila još bolje :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
hvala što si to podijelila s nama
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la geceta dana uto tra 27, 2010 9:04 am

hvala, Dani, sad se idem bacit na to pa vidjet kak ispada, drzte fige!
geceta

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Cvijeće i dekoracije prostora

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.