Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Reveri / kitice / cimeri

Buketi, reveri baloni, aranžmani, navlake, lightshow...
(Za dekoracije po bojama vjenčanja pogledajte podforum iznad)

Re: Reveri / kitice / cimeri

PostPostao/la teta iz vrtića dana pet vel 01, 2013 6:46 am

hobby art
slikaslikaslikaslika
teta iz vrtića

Marketing:

PostPostao/la lucky_girl dana ned vel 17, 2013 1:40 pm

Da li netko zna, gdje se u Zagrebu mogu kupiti gotovi mali reveri od trajnog cvijeća? Hvala
slika
lucky_girl

PostPostao/la nelainoa dana sri vel 20, 2013 10:08 am

hey, lijepo bih molila, ako ima koja cura da je naručivala dekoraciju za kitice(ili općenitodekoraciju za svadbu) preko ebay-a,da mi veli preko kojeg selera,jer nikad još nisam ništa uzimala pa se nebih htjela opeći.. hvala
nelainoa

PostPostao/la pettrica dana pon ožu 25, 2013 6:45 pm

Pozdrav,
namjeravam imati ružmarin za kitice na vjenčanju.
Gdje ste kupile ružmarin i trakice kojim ste ga ukrasile? :hopa:
pettrica

PostPostao/la ivana0205 dana čet kol 15, 2013 7:57 pm

Bok curke,

uzela sam probnu kiticu kod angelus arta i ostale napravila sama. Angelus trazi 16kn za jedan komad, sto mi je definitivno previse - bezobrazne cijene!!!!

Matrijal sam nasla u ducanima na zitanjaku u Zagrebu (Robni terminali) u ovim ducanima: Dobar Partner (najbolji!!!), Fenjer, Stari pjer i iza tih ducana ima jos jedna velika hala gdje sam hodala do kraja i nasla jos jedan ducan skriven u nekom kutu!

Gledala sam cijene na ebayu, cak i u kini i americi, al ovi ducani na Zitnjaku su definitivno najjeftiniji. A ducan Dobar Partner cak nudi dostavu, tako da nije problem ako ne zivite u Zagrebu!

Evo mojih kitica za muskarce (moje su bile u boji cikalme):

slika
slika

A za zenske (nasla na facebook stranici invite dizajn hr) (perlice isto bijele, a masna u boji ciklame):

slika
ivana0205

PostPostao/la lilica dana čet lis 10, 2013 9:50 am

znate one samoljepljive trakice koje se stave na revere umjesto pribadaca? ne znam jel smijem zalijepiti mjesec dana prije, hoce li ljpilo popustiti? ne bi zeljela da se svima odljepljuje kao na svadbi na kojoj sam bila. pa ne znam jel ima to veze s tim kako je jako pricvrsceno ili koliko je dugo stajalo ljepilo?
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la ana77 dana uto lis 22, 2013 1:49 am

ivana0205 je napisao/la:Bok curke,
uzela sam probnu kiticu kod angelus arta i ostale napravila sama. Angelus trazi 16kn za jedan komad, sto mi je definitivno previse - bezobrazne cijene!!!!
slikaslika

Draga Ivana, kad si tako sposobna, a vjerujem da jesi, zbilja mi nije jasno čemu ti je trebao naš uzorak? I njega naplaćujemo i to podosta. Pa sa slika se sve vidi, nevidim čemu si naručivala naš uzorak? :D
Druga stvar, cijene su cijene, a bezobrazne nisu jer nisu osobe. Bezobrazni mogu biti samo ljudi. :mig:

Naše cijene raspisane su po količinama i prilagođene troškovima koje imamo kao firma koje iste proizvodi. Naravno da ako to radite sami i ne plaćate državi 25% PDV-a pa nemate trošak ljudi, i svih davanja koja ista nose, prostora i skladišta, reklama i web stranice, knjigovođa i davanja, te svih ostalih troškova koje jedna ozbiljna firma ima možete taj rever proizvesti jeftinije, i mi to ni ukojem slučaju ne osporavamo, dapače ohrabrujemo mladenke da iste rade sami, jer ako mene izrada jednog revera košta isto kao i izrada jedne pozivnice (govorim o vremenu i repromaterijalu+svi ostali troškovi) nevidim zašto bi isti bio jefiniji od pozivnice. Ako imate solidnu količinu naravno da se stvar radi brže pa je i cijena manja ali čovjek po satu mene uvjek košta isto - naravno ako radimo po zakonu a ne na crno kako večina nažalost radi. Recimo prosjek cijena naših revera (sa računom) je 8-9kn za neke normalne veće količne ali u toj cijeni je
25% PDV pa ostane 6,45kn, materijal (iglica trakice cvijetići perlice žica...) cca 2-3kn, pa ostane 3-4kn, pa ruke radnika i svi ostali troškovi (marketing , web, knjigovođa davanja...) pa AKO od te cijene nama ostane 1 kn to je puno za reći.
Naravno da ako radiš sam platiš samo materijal koji te košta 2-3kn onda misliš da rever nesmje više koštati jer svoje vrijeme ne računaš ali to je kao da očekuješ da u bircu kava košta kao ona koju skuhaš doma a to nije tako zar ne?

O da, ja mislim da su naše cijene revera sasvim primjerene izgledu istih (kod revera pazimo na svaki detalj, palimo rubove, pazimo da se nigdje nevidi ljepilo, svaka ima T držać iglicu, peglamo trake itd) i rado ću svakoj mladenki objasniti kako se isti radi da si ga napravi sama da mi nemoramo uopće ikad više raditi revere. Ionako na webu postoje samo zbog ljudi koji inzistiraju da sve uzmu kod nas pa ih moramo imati jer ne žele šetati i tražiti drugdje, a mi im tu želju onda ispunimo, inaće bi ih davno maknuli iz ponude. Takvi obično uzmu hrpu tog i dobiju još i popust na količinu iznos itd pa ih u konačnici reveri koštaju i manje a mi na njima obično ne zaradimo ništa ali ih imamo zbog širine programa i komocije tih ljudi.

Na kraju krajeva ja ne nazivam "porsche" bezobrazano skup auto jer si ga nemogu prišuštiti, a svaka roba ima svog kupca jer da nije tako mi nebi imali te cijene koje imamo ni posche svoje kupce a naši reveri itekako bez obzira na cijenu imaju još uvijek puno kupaca (čak više nego mi to želimo jer nam remete procese proizvodnji pozivnica i ostalih detalja koji su nam puno draži). Rever je ionako samo nešto što će svatko baciti u smeće poslje vjenčanja i po meni totalno bacanje novaca kako god okreneš ali tko voli nek izvoli! Živjeli ružmarini-podsjećaju me na vjenčanja iz djetinjstva!!! Ili recimo BEDŽEVI :) To je bar nešto fora! :D A cure koje ga baš žele imati nek barem naprave nešto fora ko naša Branči :vau: da imaju gosti za trajnu uspomenu kao mali brošić, a nju samo pitajte koliko je svoje revere radila :kava:
ana77
Stručna savjetnica
Stručna savjetnica

PostPostao/la Korenat dana pon stu 18, 2013 7:55 pm

ana77 je napisao/la:
ivana0205 je napisao/la:Bok curke,
slikaslika

Draga Ivana, kad si tako sposobna, a vjerujem da jesi, zbilja mi nije jasno čemu ti je trebao naš uzorak? I njega naplaćujemo i to podosta. Pa sa slika se sve vidi, nevidim čemu si naručivala naš uzorak? :D
Druga stvar, cijene su cijene, a bezobrazne nisu jer nisu osobe. Bezobrazni mogu biti samo ljudi. :mig:

Naše cijene raspisane su po količinama i prilagođene troškovima koje imamo kao firma koje iste proizvodi. Naravno da ako to radite sami i ne plaćate državi 25% PDV-a pa nemate trošak ljudi, i svih davanja koja ista nose, prostora i skladišta, reklama i web stranice, knjigovođa i davanja, te svih ostalih troškova koje jedna ozbiljna firma ima možete taj rever proizvesti jeftinije, i mi to ni ukojem slučaju ne osporavamo, dapače ohrabrujemo mladenke da iste rade sami, jer ako mene izrada jednog revera košta isto kao i izrada jedne pozivnice (govorim o vremenu i repromaterijalu+svi ostali troškovi) nevidim zašto bi isti bio jefiniji od pozivnice. Ako imate solidnu količinu naravno da se stvar radi brže pa je i cijena manja ali čovjek po satu mene uvjek košta isto - naravno ako radimo po zakonu a ne na crno kako večina nažalost radi. Recimo prosjek cijena naših revera (sa računom) je 8-9kn za neke normalne veće količne ali u toj cijeni je
25% PDV pa ostane 6,45kn, materijal (iglica trakice cvijetići perlice žica...) cca 2-3kn, pa ostane 3-4kn, pa ruke radnika i svi ostali troškovi (marketing , web, knjigovođa davanja...) pa AKO od te cijene nama ostane 1 kn to je puno za reći.
Naravno da ako radiš sam platiš samo materijal koji te košta 2-3kn onda misliš da rever nesmje više koštati jer svoje vrijeme ne računaš ali to je kao da očekuješ da u bircu kava košta kao ona koju skuhaš doma a to nije tako zar ne?

O da, ja mislim da su naše cijene revera sasvim primjerene izgledu istih (kod revera pazimo na svaki detalj, palimo rubove, pazimo da se nigdje nevidi ljepilo, svaka ima T držać iglicu, peglamo trake itd) i rado ću svakoj mladenki objasniti kako se isti radi da si ga napravi sama da mi nemoramo uopće ikad više raditi revere. Ionako na webu postoje samo zbog ljudi koji inzistiraju da sve uzmu kod nas pa ih moramo imati jer ne žele šetati i tražiti drugdje, a mi im tu želju onda ispunimo, inaće bi ih davno maknuli iz ponude. Takvi obično uzmu hrpu tog i dobiju još i popust na količinu iznos itd pa ih u konačnici reveri koštaju i manje a mi na njima obično ne zaradimo ništa ali ih imamo zbog širine programa i komocije tih ljudi.

Na kraju krajeva ja ne nazivam "porsche" bezobrazano skup auto jer si ga nemogu prišuštiti, a svaka roba ima svog kupca jer da nije tako mi nebi imali te cijene koje imamo ni posche svoje kupce a naši reveri itekako bez obzira na cijenu imaju još uvijek puno kupaca (čak više nego mi to želimo jer nam remete procese proizvodnji pozivnica i ostalih detalja koji su nam puno draži). Rever je ionako samo nešto što će svatko baciti u smeće poslje vjenčanja i po meni totalno bacanje novaca kako god okreneš ali tko voli nek izvoli! Živjeli ružmarini-podsjećaju me na vjenčanja iz djetinjstva!!! Ili recimo BEDŽEVI :) To je bar nešto fora! :D A cure koje ga baš žele imati nek barem naprave nešto fora ko naša Branči :vau: da imaju gosti za trajnu uspomenu kao mali brošić, a nju samo pitajte koliko je svoje revere radila :kava:

:bravo: ana 77 !!
Često, vrlo često sam u prilici (velika rodbina, široki krug prijatelja) pomoći u organizaciji vjenčanja, pa tako i izradi revera. Moji reveri nemaju cijenu definitivno! Nije da sebe precjenjujem, ali ako u taj rever uložiš puno volje, kreativnosti, lijepe novce za materijal (trake, detalji, perlice, žicu, struju, silikon, cvjetiće, štagod), trud da sve to izgleda fino, a ne skupljeno zbrda-zdola (spaljivanje krajeva, paziti da se ne vidi ljepilo), eeee, takav rever ja hoću i mogu napravit samo svojima najbližima i svojoj djeci, jer nitko nema pojma koliko vremena, truda i novca ode na taj reverčić. Divim se svakome onome tko se prihvati ovog posla, ali da to uradi kako dolikuje. Tako i Vama, poštovana Ana 77! Potpisuje cijeli tekst, od riječi do riječi!
Korenat

PostPostao/la ana77 dana čet vel 06, 2014 11:09 pm

Korenat :grli1: Hvalati, drago mi je da me netko razumje. Ma iskreno mislim da svatko tko se u tu avanturu upusti sam na kraju zna zašto oni koštaju toliko pogotovo ako izgledaju kako treba a ne ono što viđam po internetu. Iako ljudi najčešće ne računaju ruke ni uloženo vrijeme, a ono je u pravilu najskuplje u ovakvim stvarima, pogotovo ako to rade ljudi prijavljeni u firmi a ne netko doma nacrnjaka. Samo kod nas su ljudi naučili da se sve radi na crnjaka :roll:
ana77
Stručna savjetnica
Stručna savjetnica

PostPostao/la vanini dana pon pro 22, 2014 10:44 am

Ana77, vidim da je prošlo već podosta vremena a da vam nitko nije odgovorio. Ali, duboko ste me iznervirala svojim tonom obraćanja Ivani a i svima nama. Da, imate bezobrazno visoke cijene. I ne to nema veze sa pdv-om i ostalim što ste natipkala. Ima veze jedino sa time da svi, ali svi u ovoj državi koji imaju veze sa vjenčanjima vjerojatno misle da su mladenci dobili na lotu! Ima onih koji se snalaze na razne načine jer ne žele platiti nešto što ste jako,jako precijenili a ima i onih koji su dovoljno neiskusni pa plate cijenu ili nemaju izbora. Mi kada kupujemo materijal plaćamo PDV, vi ga nabavite po nabavnoj cijeni. Kada malo virnemo na net na što je sve registrirana vaša tvrtka ta cijena još bi se tebala spustiti. Da, mi trošimo svoje vrijeme koje isto ima cijenu i nemamo blage veze u što se upuštamo. Pa pokušamo i ponovno pokušamo i uspijemo. Ne želim u detalje, ali koliko to imaju plaću vaši djelatnici kada jedna kitica košta 16kn? Obična satenska mašnica sa naljepnicom. Oni su profići i taj čas su napravili puno, puno komada. O pozivnicama i zahvalnicama da ne pričam i njihovim cijenama. I konfetima. Žao mi je što vi obrtnici i tvrtke koje ste uključene u temu vjenčanja ne znate zaraditi novac. Da su cijene realne imali bi puno više posla i time bi svi zajedno bili zadovoljniji.
vanini

PostPostao/la MiaMiaMia dana uto vel 03, 2015 9:46 pm

** obrisana reklama
Zadnja izmjena: blab; čet vel 05, 2015 9:16 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: reklamiranje, korisnik upozoren
MiaMiaMia

PostPostao/la adsense dana pon ožu 09, 2015 1:23 am

ja bi pohvalila Ivanu na prekrasnoj ljubičastoj kopiji kitice od Angelusa! Svaka čast, da sam bar ja tako spretna :D
adsense

Marketing:

Prethodna

Natrag na Cvijeće i dekoracije prostora

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.